Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
10. dec 2010

@borocka no to aj ja cakam ze bude hrat uz jednu ma a beha s nou po celom dome

borocka
10. dec 2010

@kosska3003 loptu ci gulu??? u nas je lopta velmi oblubena, rad hadze, kope, kotula...hra sa s gymnastickou, pravou basketbalkou, nahadzuje si aj hakkies, balony, v telke rad futbal sleduje....

nikanika28
10. dec 2010

My zaspavame podobne ako Inuskin Adamko, dam ju pred osmou do postielky a za chvilku zaspi. Chvilku si tam pospevuje, nieco dolezite porozprava, obcas este dudle pozahadzuje a vykrikuje mamiii dudlaaaa 😀 a potom zaspi.
@borocka mne ked takto protestovala s pitim, tak som vymenila flasu alebo pohar, alebo som jej dala pit zo slamky, dala nejaky dzusik alebo proste nieco ine...vacsinou to zabralo.
@jamaat mna tak riadne vytaca, ked ideme z vonku a ja mam plne ruky nakupu a hraciek a kocikovej tasky a Klara si zmysli, ze nepojde do vytahu a akoze sa mi schovava za stenu, vtedy ma ide porazit. Tak idem po nu, ze ju zoberiem za ruku, ale to samozrejme nehrozi, klakne si na kolena a ani za svateho sa postavit..tak ja musim vsetky tie tasky a serepeticky polozit, huciacu Klaru nalozit do vytahu a znova pobrat vsetky veci 😝 ..domov pridem total spotena a nasrana 😅

borocka
10. dec 2010

@nikanika28 ja som skusala vsetko, a co pomohlo? ked zobral flasu inemu dietatu a tu vypil na jeden sup celu. ale to samozrejme nie je vhodne. pijeme caje, dzusy, cistu vodu, taky a onaky pohar, flase z jupikov........najlepsie mu chutia krabicove dzusiky so slamkou, ale to mu nemozem kupovat 5 dzusov na den!!

dupinka
10. dec 2010

@borocka aj my sme mali také obdobie. Včera sa to prelomilo. Osladila som mu čaj (0,5l lyžičkou cukru) Ja viem, že by deti nemali piť sladké veci, ale keď on mi vypil sotva 3dcl za deň aj s polievkou. No a ešte zabrala slamka.
Cukor budem pomaly uberať.

borocka
10. dec 2010

@dupinka u nas nezalezi ci mu osladim alebo necham bez cukru. je mu to jedno.

nikanika28
10. dec 2010

@dupinka presne, ta slamka zabrala aj u nas 🙂 ..a takisto ked som pridala trosku cukru..alebo som jej dala do cistej vody trosku ladoveho caju ...nemalo to skoro ziadnej chuti, ale tak to pila, doobeda celu flasu vypila...

dupinka
10. dec 2010

a vraj zabera aj napr. ochutena voda. Cista voda + citron a pod.

iinuska
10. dec 2010

@borocka a polievky malemu chutia? Skus mu ponuknut viacej, aj tam ma tekutiny

ludmilabb
10. dec 2010

@borocka mne tiez teraz v zime o dost menej pije, ja ale este kojim tak musim ratat ze aj tam su tekutiny. Najviac vody vypije pri jedle, inak jej vobec nechyba ale cika v norme takze to az tak velmi neriesim ale snazim sa jej ponukat castejsie niekedy sa mi fakt podari a vypije aj ked ako okusila dzus, voda jej menej smakuje

ludmilabb
10. dec 2010

@jamaat verime, verime, ja mam tiez taky pocit...Sofia chce drzat Blaziku za voditko ked ju z neho pustim zacne jacat, vysvetlenie ze Blazika si chce pobehat a ide sa vycikat sice zaberie ale nie vzdy ale taketo situacie mame denne, najhorsie je ked neviem co chce, len hmmmka donemoty, kope, taha ma skusam co asi chce, ale to ma este vacsie nervy lebo ja sa samozrejme netrafim, skoda ze nefunguje telepatia, ona by chcela sefovat stale, rano ked vstane uteka k vypinacom a musim pustit rozpravky inak beda mi, ako ja dokazem vychovat moje dieta tak aby nebolo rozmaznane
...ked uz neviem co tak jej vravim, ze ked nieco chce tak nech mi povie a ked nevie tak ma smolu 😝

ludmilabb
10. dec 2010

@nikanika28 mne zacala tiez vymyslat vo vytahu, donho nastupi v pohode ale vonku sa jej nechce ist, vzdy ju musim vytahovat s vetou, rychlo pod niekto chce ist tiez do vytahu a Blazike je doma smutno, blabla

emode
11. dec 2010

@mimi21 15. maja ked je Zofia, Sofia, na nete v kalendari uz najdes 🙂

jamaat
11. dec 2010

Emka keď sa napije, tak to cez ňu len tak pretečie, je fakt ako prietokový ohrievač a mám pocit, že z nej viac vyjde ako vypije. 😅

iinuska
11. dec 2010

ahojte
my sme boli doobeda vonku, krasne snezi, tak sme odhrabavali sneh, Adamko nechcel ist ani na boby, chcel len odhrabavat. A ked som na chvilku prestala, ze ;;este;;, tak sme sa nezastavili. 😅
U nas su dnes vianocne trhy.. Uvidime, ako bude, ked sa vyspinka. Asi na chvilku vybehneme

mystery7
11. dec 2010

ahojky
Tak u nas nadherne mrazive pocasie. Svieti slnko, mrzne a fuka vietor a to sme dufali v snezenie-chceli sme sa ist sankovat. Boli sme vonku 2 hodky, prisli sme poriadne premrznuti a vystipani, ale fajne sme sa poprechadzali.
Poobede chceme ist tiez na trhy s kamosmi, ale sa nejako neozyvaju, tak snad vybehneme len my, ale uz len na hodku.
@jamaat u nas je to tiez tak s popruhom na sanky. Chce ho drzat ked sedi-ale ja ho nemam ako tahat, ked stoji tak chce tahat-ale nevladze. Rev je isty tak ci tak ☹

Ja som posunula obedny spanok na obed 😉 teda 12:00-12:30 a o 15:00 ho uz budim. Chodi spat na 20:00, ale zaspi az okolo 20:30-20:45 podla toh aky je unaveny. Keby mi spal do 16:00 alebo dlhsie, tak to by bol unaveny najskor o 22:00.

emode
11. dec 2010

@borocka sofia pije rovnako cez den, a kebyze ju stale nenukam tak ani to asi nevypije ...

inak nam z odberu potvrdili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, lepok este neprisiel, tak som zvedava, co nas caka 😢 😖 a je pravda, ze ako tri dni nemala mlieko okrem mojho tak sa jej ekzem zlepsil 😕

no a story vcerajsieho dna: pisala som ze ideme na vikend do Tatier, vcera sme sa statocne pobalili, tentokrat som ani nic nezabudla, dosli sme na miesto a na recepcii: ze rezervacku mame az od soboty do pondelka (vtedy nam obidvom s mm trklo), ale ubytovali nas v sluzobnom apartmane ... co bolo super 😅 lenze ... Sofia ako sa v Ruzomberku zobudila, tak revala skoro celu cestu, nepomohla ani zastavka, stale si ukazovala na usko, ze ju boli a mala vyslovene take zachvaty bolestiveho placu ☹ ani detsky kutik ju nerozveselil co obycajne ked sa ocitne v neznamom prostredi tak parada ... myslela som aj na to, ze uz nie je zvyknuta spat v aute, ze sa nevyspala, ale fakt nic nepomahalo, stale revala a revala ... teplotu som zmerala, nic, dala som nurofen s tym, ze mm isiel na recepciu pokusit sa cely pobyt nejako zrusit, o desat minut dieta ako vymenene, uz behala ako nasolena po celom apartmane a oblizovala zrkadla ... tak volam mm, pobyt uz presunul na januar 😝 😝 😝 asi aj dobre, pocasie naprd, u Sofii sme nevedeli, co z toho nakoniec bude, ci nie zapal uska, tak sme sa pobalili a isli sme domov ... cestou sme sa aspon v Besenovej zastavili ... teraz je celkom ok, trochu sa jej pustili sopliky ale po vcerajsej bolesti ani stopy, co to mohlo byt??????

iinuska
11. dec 2010

@emode no, neviem, mozno ju pobolievalo usko, alebo jej v nom pukalo, ako ked ma clovek plny nos, alebo nadchu, mozno jej to bolo neprijemne, a bola z toho nervozna. Alebo mala zalahnute.

sssimi
11. dec 2010

Babule čo ešte dávate vigantol- môže ísť aj do čaju? Neviem ako ho do malej dostať......

mystery7
11. dec 2010

@emode dufam, ze v januari vam to lepsie prebehne.
Nespala v autosedacke na tom usku? Mohlo jej aj strpnut.

mystery7
11. dec 2010

@sssimi na lyzicku s jogurtom, alebo milacikom. Mal by ist s mliekom.

sssimi
11. dec 2010

@emode možno ju bolela hlavička, alebo zle spala v aute. Mne keď sa občas podarí zaspať zle na vankúši, že ho mám pokrčený, tak ma normálne bolí ucho pár hodin.

sssimi
11. dec 2010

@mimi21 to ešte nemáš meno? 😀 Kamoška si tak zvolila meno ráno pred pôrodom 😀 A aj to len vďaka sestričke čo ju vyšetrovala, inak by asi mala problém 😀 😀 😀

mystery7
11. dec 2010

a uz aj u nas sa poriadne rozsnezilo, ani neviem kedy. Huraaaa, zima ako ma byt 😀
Kamoska sa dnes stahuje, tak ona musi mat uzasnu radost 😝

mystery7
11. dec 2010

my sme si pri Mirkovi zvolili 4 mena 2chlapcenke a 2dievcenske 😉 tak z toho teraz cerpame. Len cakam kedy bude 7.1. to ideme na velky utz a dozvieme sa pohlavie 😅

ludmilabb
11. dec 2010

aj my sme boli trochu vonku, v obchode potom aj ked snezilo tak som ju vybrala z kocika a pobehala si
@emode ja ked som bola mala alebo aj teraz ma boleli usi pri cestovani az mi v nich pukalo ked sme robili s autom nejake prevysenie, nie velke ale ja som velmi citliva....v lietadle som skoro prisla o bubienky

ludmilabb
11. dec 2010

@mystery7 ja davam Vigantol s vodou, kym som s nim pauzovala uplne som zabudla ze sa ma davat s mliekom 😅

emode
11. dec 2010

babule, vdaka, no neviem, stale jej kontrolujem uska, stlacam, ci ju nezaboli, teplotu mala v noci asi mierne zvysenu, tak uvidime, mm si mysli, ze jej ide na tom mieste ta posledna stolicka a bolest jej mohla vystrelovat do uska ... alebo ako hovori iinuska mozu sa jej tam hromadit sopliky ... neviem, ale asi lepsie, ze sme sa vratili 🙄

maalinkate
11. dec 2010

Ahojte babule, som v tejto teme nova, ale snad ma medzi seba prijmete 🙂 .mam synceka Tobiaska narodeneho tiez v maji 2009, tak sa vas chcem spytat ci tie vase majove deticky uz rozpravaju, lebo mojmu malemu sa dako rozpravat nechce. Dakujem 😀

emode
11. dec 2010

@ludmilabb ja nedavam vigantol davame cbion multi a tam je vit.D v 100% zastupeni, aj kyselina listova a pod.
@maalinkate rozpravame sice nie nejake extremne vela ale rozbieha sa to ... ale vobec sa s tym netram, ja som zacala riadne rozpravat az ked som mala tri roky, z jasiel mame vraveli aby ma zobrala na vysetrenie a mam vystudovanu slovencinu s filozofiou 😀