Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
12. dec 2010

baby, ktore ste to s drobcami chodili cvicit tu vojtovku?

sirinka
12. dec 2010

u nas slnko, teplo...asi ide jar 😝 😒

iinuska
12. dec 2010

@sirinka oproti vcerajsku dobry rozdiel, ze? Tolko snehu nasypalo, a dnes nic 😒

borocka
12. dec 2010

@iinuska polievky lubi, casto je to jedine normalne jedlo pocas dna ktore zje.

@ludmilabb
@emode patovi hned rano spravim caj, alebo dzus, trochu osladim....a ma ho pocas celeho dna vylozeny na ociach. ked chce, vie si vypytat "pit" a napije sa kolko mu chuti. ale castokrat ani cely ten pohar nevypije za den ☹ ja tiez malo pijem, teraz tak pol litra denne,mozno to ma po mne. jednoducho nepotrebuje tolko vody???????

borocka
12. dec 2010

vcera som bola prvy den cely bez patka. isla som do budapesti na vianocne trhy a trochu po pamiatkach. cely den sypalo takze dost na hovno den. do ciziem mi natieklo, trhy boli o nicom (ked porovnam s viednou tak len slaby odvar)obchody vyrabovane, ceny nadsadene......akurat v HM som malemu nieco pokupila 😉
velmi som sa bala ako to patrik zvladne, ostal doma s mojou sestrou, bratom a ocinom. vraj bol dobry, pekne chodili vonku, dobre spal, papal,.....len vzdy ked sa mu nieco nepacilo alebo mu zakazali tak sa ma dozadoval......to je moja uloha, vzdy musim riesit krivdy co mu ini robia 😀

naucil sa povedat "otoit dvee" (otvorit dvere), hotovo, poicam (poziciam), hoveno (hovienko), ... takze velmi urodny den 😅 som pysna. velmi sa mu dari rozpravat!! aj sklonovanie sa mu zlepsuje, uz vie :dedo, dedove, od deda,......tieto tri pady s takmker kazdym slovom dokaze utvorit 😅

ladywitch26
12. dec 2010

@borocka pokial papa aj polievky, prip nejake ovocie alebo jogurty, tak by som to tak tragicky nebrala. mne stanka vacsinou vypije tak 2-3deci mlieka za den a tiez jej spravim do hrnceka 3decoveho caj a to ma na cely den. niekedy to nevypije, ale v posledne dni vypije dokonca dva, co som prekvapena,lebo je vonku zima. no asi ju to viac vycerpava, ako ked boli vonku horucavy.
polievky nepapa vobec, ale denne aj 3 jablka alebo hrusky schrume, plus jogurt alebo hrozno. a v tom je tiez dost vody

sirinka
12. dec 2010

@iinuska no...neskutocne sa to pocasie otocilo....snad na vianoce bude snehu dost....

@borocka ja spm v budapesti na vianocnych nebola, ale svokrovci tam radi chodia a velmi si chvalia....ja zase tie viedenske nemusim velmi, bratislavske mi pridu ovela lepsie...aj moje kolegyne, ked u nas boli prvy krat velmi sa im pacilo a teraz chodia kazdy rok na nase trhy....

borocka
12. dec 2010

@maalinkate Ahoj,
vitaj u nas 😉 tak moj patrik uz vie povedat takmer vsetko, aspon zopakuje, snazi sa. hovori velmi vela aj vtedy ked netreba 😠 .
kym som ho cakala, vsetci ma upozornovali ze si nemam robit starosti, ze chlapci su vo vsetkom spomaleni. ten moj nie je, lozil, chodil, rozpraval velmi rychlo....za to mam brata, ten este ako trojrocny povedal len :mama, buva, ham, brm brm.......toto cele. je pravda ze teraz ma dislexiu a disgrafiu.....ale myslim ze to nesuvisi.
kazde dieta ide inym tempom, ine ma rado,.....takze kym ti rozumie co mu hovoris ty, tak si nerob tazkosti. a vzdy ked pride za tebou s tym ze "daj" nechaj ho nech ti presne ukaze co chce, a ked mu to podas do ruky, tak mu to pomenuj, niekolkokrat,pomaly,slabikuj......a do ruky mu to pusti len vtedy ked uvidis ze sa aspon pokusil to povedat. jasne ze ho velmi nenatahuj,lebo sa to zvrtne na plac.
a to s tou knizkou, my sme zacali citat len pred 5 tyzdnami. tiez knihy neznasal, reporela si bral a hral sa na hadikov....a teraz vie v knizkach ukazat vsetko. bola som z toho nestastna,ze v knizke neukaze ani len psa,.....ale on musel dozriet. kym to nebolo zive a nerobilo zvuky, tak ho to nezaujimalo.

borocka
12. dec 2010

@ladywitch26 ovocie neje vobec, jogurt raz za den.

@sirinka mne sa vieden viac pacila vyzdobena. v pesti to bolo na malom namesti, nacapanych 20 stankov, v kazdom mali to iste, ceny uplne nepriatelne,.......... ale mesto je pekne, vela pamiatok, mesto tam dycha 😉

sirinka
12. dec 2010

@borocka no tak tie viedenske ceny su tiez uz trosku nad.... 🙂
v ba je skoda, ze kazdy stanok je iny a dokopy je to take vselijake, ale atmosfera je tam super....

ladywitch26
12. dec 2010

@borocka no tak s tym pomenovanim veci, a pomalym slabikovanim by som u nas neuspela. ked jej nieco podam do ruky, tak to nestiham ani pomenovat a ona je uz davno prec 😀

borocka
12. dec 2010

@ladywitch26 tak ale to musis skor nazvat az potom podat do ruky

borocka
12. dec 2010

@sirinka trosku dost nad........ 😀

sirinka
12. dec 2010

fiiiha a uz nam prsi.... 😨

ladywitch26
12. dec 2010

@borocka no to vies, nedam jej to okamzite, tak spusti taky jakot, ze ma uz ani pocut nebude. stanka je zlate dieta, ale ked rozdavali trpezlivost, tak sa ani do radu pre istotu nepostavila 😀

borocka
12. dec 2010

@ladywitch26 😀 😀 to my sme od zaciatku trenovali, teraz to uz nie je take dolezite, ked uz tolko rozprava.
my tiez trpezlivosti nemame na rozdavanie, stali sme az kdesi na konci radu, ale pre poslusnost sme si nesli vobec

ladywitch26
12. dec 2010

@borocka tak aspon s poslusnostou nemam nejake extra problemy. sice sa obcas svacne o zem, ked jej cosi nechcem povolit, ale ked vidi, ze ju ignorujem, tak rychlo prestane. a uz sa parkrat aj sama presvedcila, ze mama ma pravdu. krmila som maleho, tak som k nej nemohla rychlo pribehnut, ked sa liepala na stolcek. ale vravim jej, nelez tam, smykne sa ti a spadnes na nos. ani som nedopovedala a uz bola na zemi. tak som odbehla od maleho zachranovat ju, lebo jasne, ze spadla na frnak rovno. a aj som sa jej spytala, ze ci ma maminka pravdu, tak mi takym placlivym hlasom odpovedala, ze anooo 😀
inak bola podarena dnes. chytila fabienovi rucku a zacala si nou hladkat svoju druhu ruku a vravela moj, moj. akoze aby ju fabien hladkal po nej. a muz sa jej pyta, a preco ta ma hladkat. a potvora si vymyslela, ze tam ma booo. a pritom nikde nespadla, len sa jej pacilo, ze ju hladka.

mystery7
12. dec 2010

ahojky
Tak u nas super noc, spalo sa do 7:30 🙂 potom trochu kriku a nervozity a islo sa sankovat-foto a video je na FB. Nakoniec sa fajne najedol a uz spi od 12:30, cakam ze dokedy.

borocka
12. dec 2010

@ladywitch26 u nas aj ked mam pravdu, tak ju nemam......mame uz obdobie vzdoru a vsetko je nie, ni, ee, ble,..........

ladywitch26
12. dec 2010

@mystery7 normalne zavidim ten sneh. ale vraj tu ma zasa snezit buduci tyzden, tak mozno aj my budeme mat na juhu.

@borocka my mame obdobie vzdoru uz pol roka. len ja akekolvek prejavy stopnem hned na zaciatku. ona to zacala zneuzivat tak, ze sa zachadzala od placu a raz mi skoro odpadla. muz ju ledva stihol zachytit. a to ja si nemozem dovolit, aby sa zranila, tak som jej to zatrhla uz na zaciatku a odvtedy mam relativny klud.

sirinka
12. dec 2010

@ladywitch26 ked to dokazes stopnut, este to nie je obdobie vzdoru 😉 obdobie vzdoru pride, ked uz nebudes citit nic len cistu bezmocnost a s deckom aj tak nepohnes....

borocka
12. dec 2010

@ladywitch26 a myslis ze ja si z neho robim tazku hlavu? ak nechce jest, spat,.........tak nech, ved on sa domorduje a aj tak bude po mojom. a ked nechce posluchat, tak mu poviem ze je skaredy a ze ho nechcem. ze ma ist odo mna prec,ked neposlucha...ze ja chcem mat dobreho patka. tak sa rozreve, hodi sa mi okolo noh a uz je na mna samy med. len take skarede slova mu musim hovorit aj 100x za den,aby posluchal......a to je pritazko aj na mna. to mu poviem len ked ma uz velmi rozculi

sirinka
12. dec 2010

@borocka tak tomuto sa snazim vyhybat...vraj ked deti casto pocuvaju taketo veci, tak nakoniec si to budu o sebe naozaj mysliet....je lepsie povedat, ze skarede je to, co robi alebo ako sa sprava....

ladywitch26
12. dec 2010

@sirinka tak dufam, ze take nezazijem. 😒
@borocka mne by bolo luto povedat jej, ze ju nechcem. raz jej to povedal muz a taky plac spustila, ze som to aj jemu zatrhla.

ladywitch26
12. dec 2010

@sirinka toto nam este v skole vravela psychologicka 😉
ja tiez radsej stanke capnem po zadku, co cez tu plienku aj tak neciti, ale aj tak zacne jacat o dusu. ale potom jej poviem, ze ju lubim, ale nepaci sa mi, co robi. nepovedala by som jej, ze je zla,ze ju nechcem.
inak decka strasne vela rozumeju a mne napr. mama dost casto robila to,ze sa na mna stazovala pred znamymi a mne to strasne ako decku vadilo. tak aj keby ma neviem ako stanka nastvala, stale vravim vonku, ked niekoho stretneme, ze je zlata.

sirinka
12. dec 2010

@ladywitch26 presne tak....ja tiez vidim, ze aj ked klarka vyzera, ze sa hra a nepocuva, aj tak vnima co kde hovorime o nich....clovek si musi davat pozor... 🙂

ladywitch26
12. dec 2010

@sirinka no len este to muzovi vysvetlit, nech si dava bacha na jazyk.... 😕 uz som zatrhla nadavky vsetkeho druhu doma. muz sice nenadava, ale niektori jeho znami ano, tak im to pekne musel povysvetlovat.
a ked hraval futbal, tak obcas ho kopli a on samozrejme musel pri pade tak stavnato. tak som mu to jedneho dna vysvetlila. ze nech si predstavi situaciu, ze hra futbal a ja sedim na stadione s jeho detmi a sledujeme ho. no a on zasa spadne a celym stadionom sa nesie to stavnate slovo. a potom prideme domov a jeho maly, sotva dvojrocny drobec sa ho spyta, ocko, a co je ....? ze som strasne zvedava, ako by to tomu dietatu vysvetlil. odvtedy nenadava 😉 a uz je tomu dobrych 10 rokov

borocka
12. dec 2010

@sirinka
@ladywitch26 co blaznis?? ja mu to poviem len ked uz je toho strasne moc..........ked uz rupnu nervy ze sa s nim nic neda....raz za cas. a vtedy place naozaj tak ako za nic ine.
inak ho chvalim kade chodim a aj ked nieco hrozne navyvadza, ze sa doma vyzlostime tak potom to inemu poviem ako vtipnu historku, ze akoze co zasa dokazal......lebo aj na tie jeho lotroviny treba mat v hlave.

sirinka
12. dec 2010

@ladywitch26 u nas sa zase muz lepsie drzi v tomto...aj co sa nadavok tyka...aj ked nepouzivam tie uplne vulgarne, ale obcas zahromzim a klarka uz opakuje...

ladywitch26
12. dec 2010

@sirinka my uz zachadzame niekedy do takych extremov. stanke vecer len spomeniem slovo mlieko, a uz zacne dupat a kricat mnam mnam. a kedze priprava chvilu trva, mala by som za usami jaciace decko cely cas. tak ked sa zacne blizit jej hodinka, a chcem povedat muzovi, aby jej spravil mlieko, tak poviem namiesto toho "sprav jej to biele tekute". lebo akonahle by som mlieko povedala, tak koniec 😀 vsetko pocuje