Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
16. dec 2010

my sme dnes sli ku doktorke na 2x. boli sme o 11tej objednani a akurat sa lejak spustil. tak ja som bezala s malym v sedacke ku autu a stanke som kazala popredu utekat. no a ci sa po par metroch rovno do mlaky nevysypala? 🙄 tak zas bezat nazad, suche gate a vetrovku prezliekat popri maleho ziapote, lebo ak sa v sedacke nehybe, tak sa mu tam nepaci.. no ozaj ja osediviem,kym aupairka nepride.a to este u doktorky prekvapko, ona dovolenku,tak ju zastupoval doktor,co nas v pondelok na pohotovosti bral. a stanka mu tam jacala ako diva.a teraz ju tiez zaseklo,len co ho zbadala, no mala som co robit presvedcit ju,ze teraz nebude jej do uska pozerat, ale fabienovi

ladywitch26
16. dec 2010

moje zlate dieta sa dnes uz 2x vypytalo na nocnik. a zakazdym si skoro hned donho aj cikla. sice len par kvapiek, ale aj to sa pocita. a hned si aj pytala mnamku. prvykrat dokonca vyzvedala, ci za vycikanie nieco dostane, potvorka. lebo si sadla a hned sa spytala " a mnama?" 😀

jamaat
16. dec 2010

@ladywitch26 No keď ženy na Slovensku bez au-pairiek neošedivievajú pri viacerých deťoch, tak by si ani ty nemala. Veď si nejaká slovenská deva, nie? 🙂

ladywitch26
16. dec 2010

@jamaat jani, ale oni maju aspon obcasnu pomoc od babiek, tetiek, prip. ineho pribuzenstva.

ladywitch26
16. dec 2010

@ladywitch26 a ono by sa dali zvladnut, ked su zdravi, no len fabi sa napr. teraz zobudil uplne zachripnuty, jacal ako divy,asi ho bolelo hrdielko, tak som mu rovno aj sirup dala. no a stanka je po tych liekov jak diva. uz aj mna hrdlo boli, co po nej cely den ziapem. ani jej nedam uz dnes tie kortikoidy. teraz som akurat na nete citala, ze ak sa beru dlhodobo, tak psychicke problemy sposobuju. ani sa nedivim, podla toho, co stanka doraba. 😒

iinuska
16. dec 2010

@mystery7 ano, dnes prisla, no len objednaj, lebo nie vsade ju maju

iinuska
16. dec 2010

@ladywitch26 skore uzdravenie detuskam

ladywitch26
16. dec 2010

@iinuska dakujeme. a nielen deti chore, muz dosiel z roboty akurat a tiez len kycha. potesi. inak som citala, ze v dubline v jednej porodnici liecia 5 tehotnych na prasaciu chripku, ze sa nakazili. tak tu bude zasa osial s vakcinami

mimi21
16. dec 2010

@iinuska ved asi budem musiet napisat jeziskovi, ja som sa uplne do tej tasky zamilovala 😵
a ked nedonesie jezisko, tak od svokrovcov dostanem prachy, tak si ju kupim po Vianociach, aj tak som sa pozerala po niecom vacsom, lebo kedze uz budem nosit veci pre 2deti, tak som hladala nieco nove

inac neviem aka noc nas dnes caka, mala bola " v skolke" - u mojej mamy a odmietla spat, ako sme prichadzali domov, tak som sa jej este asi 100m od domu pytala co robi, odpovedala, ze hapa a ako sme parkovali, tak Ninka uz spala a to tak tvrdo, ze sme ju vyniesli, povyzliekali, prebalili a uz je v postielke, tvrdo spinka a ja od radosti neviem co s nacatym vecerom 😀

s mm sme dnes davali dokopy kuchynu, uz chyba vybalit len ktrabice a namontovat uchytky, ale vramci uspory casu sme to nechali na potom, zajtra len rozmiestnit nabytok v obyvacke a tiez hotovo, len mala este nema vymalovanu izbu a polozeny koberec, plus este nam ostava "zopar malickosti" ale uz sa tam bude dat byvat 😝

mimi21
16. dec 2010

inak mm sa vcera priznal, ze uz mi kupil darcek na narodky, hodinky - to som aj chcela, tak som zvedava ake, ci sa trafil, on strasne nerad pre mna kupuje darceky, lebo ja som straaaaasne narocna 😀

iinuska
16. dec 2010

@mimi21 tak to budu urcite pekne sviatky v novom. Nebolo by zle, aby ste mali uz aj druhu bambulku medzi sebou, ale to uz asi nestihas, i ked...

mimi21
16. dec 2010

@iinuska nestraaaas, najprv som sice chcela rodit uz v polovici decembra, ale teraz by som bola najradsej, keby som este nejaky ten tyzden vydrzala, aby sme vsetko postihali...lebo malickosti na dokoncovanie je tam este plno...
a ani nemam kde zatial robit vianocnu vyzdobu, aj ked hadam sa to uz po vikende zmeni 😅

iinuska
16. dec 2010

@mimi21 no ved uvidime, aky den si vyberie 😉
my sme dnes konecne kupili vianocny stromcek

borocka
16. dec 2010

@ladywitch26 lady, ale naozaj len obcasnu a aj to nie kazda...... tento zapadniarsky trend s au-pair,.........ja tomu teda fakt nerozumiem. my sme doma siesti surodenci s dvojrocnymi odstupmi a mama nas vsetkych zvladla, ziadna au-pair, ziadne jasle......len skolka od troch rokov.

@mimi21 ninka uz spi vo vlastnej izbe??? ci to len taka decka na hranie??

ludmilabb
16. dec 2010

baby toto je velmi prakticka vec ak by boli ludia aktivni mohla by aj fungovat http://www.nasilekari.sk/najdeni-lekari/Pediate..., takze ak mate cas podelte o skusenosti s lekarmi 😉

emode
16. dec 2010

@ludmilabb u nas to funguje podobne ... pokial nie som vyslovene pri nej tak robi napriek, robi veci, ktore vie, ze nesmie 😖

ladywitch26
16. dec 2010

@borocka skolku od troch rokov si ja dovolit nemozem, nastup do roboty po 6 mesiacoch najneskor. ☹ a zvladnut sa to da, ale zasa nechcem stale kricat po stanke, to si radsej tu aupair dovolim. vsak sama vravis, ze ta maly neposlucha. teraz si predstav, ze zacne cosi vystrajat a ty mas akurat druheho novorodenca, ktoreho musis nakrmit, co znamena minimalne 10minut bez pohybu. a stanka sa nebude len tak kludne hrat s niecim, ona stale nieco vymysla. akurat sme vcera trochu prestavili nabytok v obyvacke, tak dnes som k nej minimalne 20x bezala ju zachranovat, aby si krky nezlamala. keby som tu mala aupairku, tak mi dohliadne na stanku, kym si ja maleho v klude nakrmim, kym by sla s malou vonku na nejaku hodinku, tak by som si pri malom stihla obed navarit a ked stanka spi poobede, tak zasa pozehlit. takto sa nepohnem od deciek nikam, lebo ked tu je stanka, tak mozem akurat sediet pri malom a davat pozor, aby mu neublizila. o vareni mozem tak akurat snivat, ked ich tu mam obidvoch. dnes mi napr.zhorela mrkva,co som stanke varila. uz bola skoro hotova, ale ze ju este zo 3 minuty necham povarit. no len stanka si zmyslela, ze chce akurat cikat do nocnika a potom zacal zasa fabien plakat, lebo ho asi bolelo hrdlo, ked sa prebral, tak som si na mrkvu spomenula az po 10minutach, a to uz bola zospodu cierna. 😝

ladywitch26
16. dec 2010

@emode
@ludmilabb ak som dnes aspon 100x stanke nezopakovala "chod prec od toho pocitaca, nelez na to operadlo, zrypes sa dolu, chod dalej od toho televizora, oci ta budu boliet, nedavaj havovi keksy, on ma v miske granulky a pod." tak ani raz. a ma to uplne na haku. len sa otocim a uz bezi k pocitacu, uchmatne keks, tvari sa, ze si odhryza, a ked sa nedivam, tak bezi psovi do pelechu. telku som zapla a vypla tolko krat, ze uz ani neratam. a keby som sa nebala, ze si nejako vaznejsie ublizi, tak ju ozaj necham, nech sa z toho gauca zrype, aby si zapamatala, ze sa z neho nemoze vrhat ako kamikadze. ako keby ju fakt bavilo robit vsetko napriek 🙄

ladywitch26
16. dec 2010

a asi som fakt uz dnes prepracovana, ked som az teraz zistila, ze mi ma dcera dnes 19 mesiacov ☹

zuzkad
16. dec 2010

ahojte maminky 🙂

prisla som vas pozriet...ved aj bolo na case !!
Teraz ako pracujem mi cas velmi uteka, nestiham sledovat dni a nie este hodiny..ked pridem domov snazim sa co najviac uzivat si maleho a ani sa nenazdam uz utekam dat maleho spinkat a ked zaspi tak coskoro idem spat aj ja 😀 😀
teraz som od dnes na dovolenke aj cely buduci tt, tak sa tesim, mame viac casu na seba... maly a ja ...a normalne to citit, ked som doma tak maly je strasne rad, stale chodi za mnou, mojka sa so mnou pusinkuje ma a ked nahodou idem niekam ( vencit psika ) tak stoji pri dverach mojenko male 😅
dnes som behala kade tade, vybavujem veci ohladom bytu po maminke, kedze je to garzonka tak sme sa dohodli, ze byt predame so sestrou. Strasne rychlo sa na postastilo najst kupcov ...hned po prvej obhliadke, hned sa podpisala zmluva a uz vccera sa bol podat navrh na kataster. Bohuzial ma zajtra caka dost narocna uloha ☹ ☹ musim ist do bytu maminky a musim tam ist pobalit vsetky veci po maminke 😢 😢 😢 do teraz sme tam s nicim nehybali, ked sme tam isli vsetko tam bolo akoby tam bola stale ...dokonca aj okuliare na stole ☹ ☹ kedze to budeme odovzdavat musime tie veci pobalit, neviem ako to zajtra zvladnem ☹ ☹

Ako sa inak mate ? Mame nejake nove tehulky ? Bozenko ako ten cas leti ...len nedavno sme mali prve vianoce s Nicolaskom a uz o tt budu druhe 😕 😕 je to nase sidielko, zacina spekulovat velmi...staci sekunda, co odbehneme a uz je na stole jedalenskom, alebo sa stvera na obyvackovu stenu 😨 😨 spekuluje co sa len da...ale je bohovsky 😅 😅 momentalne ficime na rozpravke toy story, uplne je z nej hotovy, rano ked vstane a umyjeme sa, oblecieme...uteka k ovladacu a uz si zapina TV a pusta si rozpravku 😀 😀 😀 Uz sme aj kupili veci s motivom toy story...ked dostal auto - odrazadlo toy story tak isiel zosaliet od radosti, hladkal postavicku z tej rozpravky a pistal a krical jejejejee a hikal 😀 😀 takze u nas budu vianocne darceky skoro vsetko z toy story rozpravky...dokonca aj slipky 😀 😀
idem ja pomaly do hajan...uz ledva pozeram..este dopijem vinko co mam naliate a idem spat 🙂 🙂 ale urcite nakuknem, ked budem mat viac casu...idem totiz este aj piect 😅 😅

mimi21
17. dec 2010

@borocka nie, nespi zatial vo vlastnej izbe, ale chcela by som to vyskusat, len neviem ako to zvladneme, lebo nove prostredie, nova postielka a este aby aj sama spavala, len sa bojim, ze sa mi budu v noci vzajomne budit, no ved este uvidime...

ladywitch26
17. dec 2010

@zuzkad ahoj zuzka, no ty si tu ozaj dlho nebola. tak to je super, ze to vsetko tak vychadza a ze si spokojna. mna o dva mesiace caka dalsi nastup do roboty a stanku do skolky, tak som zvedava, ako to zvladneme.chcela by som ist zasa len na 24hodin do tyzdna, ale to zavisi od muza. ak bude mat este robotu, tak pojdem len tolko, ak uz nie, tak budem musiet zobrat aspon 30h.
esteze som sla s fabim k tomu doktorovi, poobede zasa riadne kaslal, tak dufam, ze mu dnes uz zacnu zaberat antibiotika.
a stanka nas vcera vecer prekvapila, ked sama od seba pri rozlucke pred spanim ku klasickemu "pa pa" pridala aj anglicku verziu "see ya" 😅 a to ju neucime nic, pochytila od deti a z telky

mystery7
17. dec 2010

@ladywitch26 tak som zvedava, ako to potom zvladnem ja 😅 asi uz uplne osediviem a kruhy pod ocami budem mat po bradu 🙄
Snad to nejako zvladnes a uz bude dobre, drzim palce.

My sme u babky, tu je cely den -10'C tak sme ani velmi nechodili povonku.
Noc bola tazka, Mirko mal velky zachvat placu, nemohli sme ho zobudit ani utisit. Ked sa dostatocne vykrical, vyplakal, tak spal dalej.

Poobede by mal ostat s babkou a ja chcem vyrazit na nejake nakupy

ladywitch26
17. dec 2010

@mystery7 ale to ti mirko bude mat uz dva roky, bude trosku samostatnejsi. hadam uz aj na nocnik bude chodit. len ja som chybu spravila, ze som si stanku nenaucila samu zaspavat. musim ist k nej hore si lahnut. vacsinou jej staci 5-10minut, no ale niekedy je to horor. akurat som ich oboch ulozila do postielok a lahla som si tiez, ze ideme "spat", ked zacal buchat chlapik, ze prisiel po peniaze za olej na vykurovanie. vybavila som ho za minutu, no ale to uz si stanka rozmyslela,ze chce spat, tak ju zacalo zaujimat vsetko mozne. do toho sa fabien paradne pokadil, tak som este aj jeho musela prezliekat, lebo mrncal, no a stanka uz bola riadne rozbesnena, tak som jej musela plesnut po zadku. inak by vyvadzala hadam aj hodinu. spustila polminutovy jakot, potom zalahla a do dvoch minut spala. ale taketo stavy mame len tak raz do tyzdna.takze neboj, len si mirka nauc pekne zaspavat sameho, a mas po problemoch 😉

mystery7
17. dec 2010

@ladywitch26 zatial tiez zaspavame spolu, niekedy je to aj pol hodina ☹ ale snad ho to nejako do maja naucim

ladywitch26
17. dec 2010

@mystery7 do maja mas este casu dost, to hadam zvladne. u nas je toto najhorsi problem. lebo niekedy sa stanka este aj uprostred spania preberie, ale ak rychlo dobehnem,zasa si lahne a obcas potiahne dalsiu hodinu, dve. no len ked som teraz sama a akurat krmim maleho, tak si mozem vybrat, ci necham maleho nedokrmeneho a bude jacat tak, ze mi ju aj tak znova zobudi, alebo ho dokrmim a ona zatial zacne behat po celom poschodi a o spanku mozem len snivat. 😒

iinuska
17. dec 2010

@ladywitch26 fakt to niekedy neni sranda mat takto dve deticky po sebe, ale ked Fabi trosku podrastie, tak potom to bude fajn, budu sa vediet spolu prehrat. Ja mam niekedy co robit, a to mam doma pobertaka 😕

ladywitch26
17. dec 2010

@iinuska no a to mam stastie, ze fabi je take zlate bezproblemove dieta. vlastne bolo tazkych len prvych 6 tyzdnov kvoli kojeniu, to sa jedoval kvoli jazycku, ale odkedy to ma prestrihnute, tak pomaly ani neplace, stale sa usmieva. skor musim davat pozor na stanku, aby mu neublizila. este par mesiacov bude divocina,potom bude hadam stanka uz rozumnejsia, alebo sa fabi nauci branit proti jej vypadom 😅

iinuska
17. dec 2010

@ladywitch26 ozaj a ako to Fabi znasal, ked mu robili ten zakrok? velmi plakal?

ladywitch26
17. dec 2010

@iinuska no jacal, ale kvoli tomu,ze mu muz drzal hlavu,aby sa nepohol. necitil nic, doktor mu tam najskor nakvapkal roztok na umrtvenie. a ked som ho zobrala na ruky, tak sa uz usmieval.