Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
18. dec 2010

@borocka moj nazor je, ze pri takto malych detoch hovorit o posluchani a neposluchani nie je spravne, vytvaraju si hranice, nevedia posudit ci robia dobre alebo zle, vedia, ze sa nieco nesmie a skusaju ... si myslis, ze sofia poslucha na slovo a sedi mi len pri nohach? to, ze nedokaze liezt po rebriku neznamena, ze neskusa ine kaskaderstva, alebo sibalstva hocijake, je len opatrnejsia a tiez testuje, co si moze a nemoze dovolit a nejake zakazy teraz absolutne neplatia ...

borocka
18. dec 2010

@emode ale vacsinu deti staci parkrat napomenut, vysvetlit, mozno capnut po riti alebo po prstoch........obycajny priklad, pato zacal lozit ked mal 7m+3dni. odvtedy kazdy den mu musim hovorit ze kvety nema chytat, ze ich moze len ovonat. a to som uz dosla do stadii ze som ho dobila, ze som po nom nakricala,......a nic. este aj dnes dolezie k tym kvetom, zacne ich bit, trhat,alebo vysypat hlinu a smeje sa na mna a caka kedy po nom vystartujem (chce sa nahanat).
moja mamina mi stale vycita, ze s nim nemam trpezlivost, ze na neho kricim "bezdovodne". ale ona pride domov len vecer o siestej, vidi ho dve hodky a aj to ho mam ja na starosti. vcera vesala pradlo, tak jej pato chcel "pomahat", vyberal ponozky z kosa a hadzal ich po zemi, zmyval s nimi dlazku.... najpr ho napomenula, vysvetlila a ponozku mu zobrala z ruk. on sa nedal, tak sa jej reakcia stupnovala az sa prichytila ze po nom zjape. ja som sa len kludne usmievala ked ho konecne dala do laty a hovorim jej: vidis, a toto mam ja kazdy den aspon 100x. este sa mi cudujes ze na neho pokricim???? na to pato dobehol s barlou ktoru ukradol mojej sestre (ta je po transplantacii kosti) a zacal s nou sermovat.....a kolotoc sa zopakoval. nechala som maminu nech si to s nim ona vybavi, ale pato aj jej utekal a nedal si barlu vziat.
myslim ze hlavny problem u neho je, ze mu chyba respekt.......pred kazdym, lebo on takto zlosti uplne kazdeho cez mna az po mojich rodicov, starku, cudzich ludi na ulici...........

mystery7
18. dec 2010

@borocka nie som si ista, ci tak male deti vedia "mat respekt" skor pocituju strach.
to co ty vnimas ako zakazovanie on chape ako hru a rad sa s tebou hra, preto to opakuje stale dookola. tak si mysli
Mirko tiez rad taha niektore kvety, ine ho vobec nezaujimaju a tiez sa rozculujem pri vsetkych kvetoch rovnako. tie co ho najviac zaujimaju som mu dala z dosahu a hotovo. Je pravdou, ze vzdy si najde nejaku zabavku z ktorej mi vlasy idu dupko, ale co uz. skusa hranice. a deti vraj chapu co mozu a co nie, ale chcu vediet, ci zakaz este trva-preto stale pokusaju.

borocka
18. dec 2010

@mystery7 tak patrik sa asi vobec neboji. on ma posunuty prahy bolesti, celkom urcite. na jednej strane je super ze nereve ked si rozbije koleno, ked chyti ruru vyhriatu na 200stupnov (lebo on nikdy neveri ked mu poviem ze pali), ked sa poreze alebo ked spadne z pohovky kolmo na hlavu a prekoti sa na chrbat (este aj to bolo pre neho vtipne a hned liezol na pohovku zas a chcel to znovu skusat). ale zas na druhej strane pre toto nad nim stracam "moc", ja ho este nemozem "vydierat psychicky" akoze ho ignorujem......ja uz vazne uvazujem, ze skusim varechu.......cez plienku to neciti a ak nepomoze tak mu aj po rukach capnem...... lebo tieto jeho hry mozu obcas dopadnut nie len velkou skodou ale aj tragediou. nemate predstavu coho je on schopny len aby sme sa nahanali. a to si myslim ze nahanky a skryvky hrame dost vela.

ladywitch26
18. dec 2010

@borocka no tak to teda mam predstavu, co je tvoj patko schopny. doma mi po dome pobehuje dieta v jeho veku. vcera som stanku pristihla, ako otvorila vrchny suflik na linke a vytiahla odtial ten najvacsi noz. taky s tou 25cm cepelou, 7cm sirokou, aku pouzivaju sefkuchari. esteze nebol velmi naostreny, lebo ho v dlani drzala za ostrie. doteraz tam nechodila, lebo nedociahla, ale zdalo sa mi posledny tyzden, ze ma nejake kratsie gate zasa, ze podrastla, tak tu mam dokaz o tom. 😒
k tym kocikujucim detom, mna to maximalne nebavilo kocikovat najmladsiu segru, zato prostrednu to bavilo az moc. ta by chodila s kocikom nonstop.
a v septembrovkach mame tiez jednu mamicku, jej syn je ako stanka, ale aprilovy a teraz ma dcerku o mesiac mladsiu nez fabi, cize ma o dva mesiace este vacsi rozdiel medzi nimi ako ja. no a tiez pise, ze je obcas v koncoch, ze si asi najme nejaku studentku k malemu, nech s nim chodi vonku aspon na dve hodiny doobeda. takze si nemyslim, ze aj nase mamy to zvladali lavou zadnou, len proste ako deti vyrastli, tak na to zabudli. a nemali internet, tak sa nemali komu stazovat takto verejne 😀

jamaat
18. dec 2010

Mňa kočíkovanie tiež otravovalo, pokiaľ to nebolo niekde v prírode. Vtedy som to vydržala akotak, aj keď tá pomalá chôdza mi masakrovala chrbticu.

Myslím, že tu nikto netvrdil, že naše mamy zvládali malé deti ľavou zadnou. Ale keď nemali možnosť au-pairky, tak to proste zvládať museli. Výchova bola síce vtedy tvrdšia, bežne sa dávalo na zadok (trebárs aj tou varechou). Bolo normálne nechať dieťa aj revať. A tak.

Včera došiel môj chlap s novinkou, že jeho šéf čaká šieste dieťa. Teda jeho žena 🙂 No amen tma!!! A to majú aj dvojičky!

jamaat
18. dec 2010

Nôž bol aj u nás už viac krát vytiahnutý. Dočiahne na najvyšší šuplík. Už dočiahne aj na kľučky, takže zatvorenie dverí prestáva byť riešením.

ladywitch26
18. dec 2010

@jamaat ja nas uz tento tyzden zamykam v obyvacke. ani kuchynu nemozem nechat bez dozoru otvorenu, lebo tam mame dvere na dvor a tie sa bohuzial zamknut nedaju. sused tak na to raz doplatil. isiel si vonku zapalit a jeho dcera ho zavrela. vchodove dvere mal tiez zamknute a vo vnutri dieta v stankinom veku. esteze mal na poschodi v kupelni okno otvorene, tak zobral rebrik a liezol...

dm1
18. dec 2010

nas este na dvere nedociahne ale aj tak by to u nas nic neriesilo lebo kuchynu chodbu a obyvacku mame otvorenu tak sa tam dostane aj tak. A nas ked vymysla tiez to berie ako hru a naschval to robi jeho to proste bavi ten kolobeh ze cosi vyvedie a ja ho hresim a tak stale dokola. dokonca si zacal uz aj sam no no hovorit uz ani nemusim. Ale beriem to tak ze sa este len ucia co je dobre a co zle tak sa snazim mu to vysvetlovat ale ked mi uz x-ty krat sklbe vlasy ze ma to boli tak fras uz veru vybuchnem. Vtedy nepomaha ani ked ho ja posticujem tak ze ho to fakt musi boliet smeje sa od ucha k uchu

nas dnes nespal doobeda zaspal az ked sme sli od svokry o pol 5 domov. este buva tak som zvedava ked sa zobudi kedy pojde zase spat

ladywitch26
18. dec 2010

potvora nasa mala, teraz bola pri dverach do dvora, pes vedla nej a ukazovala vonku a vravela "ccccc". ze ako vonku je cica, nech ide stekat do nej. psovi staci len povedat slovo "macka" a uz sa mu chlpy zjezia. a teraz vrcal odusu a stanka tlieskala a rehotala sa na nom 😀

borocka
18. dec 2010

@ladywitch26
@jamaat no u nas su noze na dennom poriadku uz snad mesiac co si dokaze otvorit vsetky supliky na linke. tak som ich vylozila do stojana na linku,ale doniesol si stolicku.....tak som ich prestahovala do hornych dvierok....ale zo stolicky sa da vyliesz na linku a odtial vie otvorit dvierka a je tam!! 😝 plesam stastim ako si vzdy poradi!!!
a otvaranie dveri je uz aj u nas zlomene 🙄 🙄 vadi mi najme, ze takto utecie von z domu, dostane sa do chodby a na kovove tocite schodisko co vedie na poschodie a este do kupelne (strasne rad sa hra s prackou, pusta v umyvadlach vodu, uz aj do sprchovacieho vliezol a pustil vodu na seba 😖 )
no des a hruza

borocka
18. dec 2010

@dm1 aj pato rad taha vlasy. vie krasne ucesat, postrapatit, pomasirovat hlavu......ale dokaze brutalne kvakat. na vlasy je zatazeny.

jamaat
18. dec 2010

@borocka No máš ty anjela doma. 😀

ladywitch26
18. dec 2010

inak my mame stastie, ze vsetky dvere maju rovnake klucky, ze mi staci jediny kluc na zamknutie. lebo ked pride postar, tak musim najskor vsetky dvere poodomykat. no len stanka si vie uz aj odomknut klucom, tak ho musim aj vybrat a problem je ho potom najst. uz som raz tak postara nechala cakat, kym som kluc nasla. si musel chudak mysliet o mne... 😅

kosska3003
18. dec 2010

@ladywitch26 tak na snurky a na krk zavesit mne tiez dociahne na klucku ale tazko sa nam dvere otvaraju tak nezamykam ale zacnem uz pomaly mne mala spala skoro 3 hodiny na obed do 3 spala tak super uz je v starych kolajach stava o 7 rano teraz je v postielke tak ja idem hodit sprchu a venovat sa mm

kosska3003
18. dec 2010

@ladywitch26 tak na snurky a na krk zavesit mne tiez dociahne na klucku ale tazko sa nam dvere otvaraju tak nezamykam ale zacnem uz pomaly mne mala spala skoro 3 hodiny na obed do 3 spala tak super uz je v starych kolajach stava o 7 rano teraz je v postielke tak ja idem hodit sprchu a venovat sa mm

mystery7
18. dec 2010

mirko tiez vie dvere otvarat a klucikom tocit. Doma sme vsetky kluce povyberali a vchodove dvere zamykame a kluc davame na utajene miesto 😉

mystery7
19. dec 2010

ahojky,
Prva??? 🙂 neuveritelne. U nas je -13'C a krasne snezi.
Rano sme zacali nehodou 🙄 Mirko sa rozbehol k dveram, obzrel sa na mna a trafil hlavou do zarubne 🙄 az ho vyvalilo na zem. Nastastie som ho chytla, aby si hlavu zozadu neudrel do dlazby. Tak som zvedava ako bude vyzerat, nastastie som mala homeopaticku mast na modriny.

emode
19. dec 2010

Dobre rano,
tak my pokracujeme s chorobkou, uz si nepamatam casy, ked nekaslala 😢 horsiu noc som este nezazila, plakala asi 20x, 2x sme davali nurofen, zopakoval sa scenar spred tyzdna, ked sme odisli z tych Tatier, chyta si usko, teraz druhe tak asi skocime na pohotovost 😝
@borocka uplne ta chapem, ze uz mas toho dost a takto reagujes, robila som to iste, az na tie po zadku a po prstoch, nerobim to, deti sa naucia, ze toto je riesenie a budu vracat ... davam si na to bacha, ked je velmi zle, tak ju posadim niekde do vedlajsej miestnosti a necham chvilku revat ale to je vynimocne ... mne pomahaju tie 2 dni v jasliach, trosku zregenerujem 😅 ale inak o tom skusani a neposluchani, moj mm vie ist na to velmi dobre, vacsinou ju zaujme niecim inym, povie jej no no no ale neda jej prilezitost urobit to znovu ... a potom si treba uvedomit, ktore situacie su hranicne a ktore nie, ci sa oplati ist do otvoreneho konfliktu s nimi, su veci, ktore si uz proste nevsimam, lebo by ma rachlo, ale ked ideme cez cestu, tak ma musi drzat za ruku ani keby sekery padali ....

iinuska
19. dec 2010

ahojte
Adamko uz asi 3 noc zase zle spava, budi sa 4-5x, ale mam pocit, ze sa mu asi zacinaju ozyvat zadne stolicky. lebo aj v noci si chytal licko.A ked som sa ho opytala, ci ho bolia zubky, tak ze ano.
U nas je krasne, mrzne, plno snehu a vykuka slnko. Poobede ideme na rodinnu prechadzku 🙂

emode
19. dec 2010

@iinuska ja mam tiez pocit, ze ide o tie zadne stolicky a nie uska ... aspon dufam 😕
sofia mi zaspala v obyvacke na gauci spi vyse hodiny ... to bude dnes rezim 😝

emode
19. dec 2010

@iinuska u nas zamracene ... 😖 kosa ale ma sa oteplovat 😕

iinuska
19. dec 2010

@emode no, musi dospat tu noc
hej, a na Vianoce bude prsat 😝 Ked si dobre spominam, aj minuly rok to tak bolo

ladywitch26
19. dec 2010

@emode
@iinuska zadne stolicky tak skoro? 😕 citala som,ze idu medzi 2-3 rokom, tak ma nestraste, ja sa utesujem,ze mame od zubov aspon pol roka pokoj este.
inak my sme dnes vstali o piatej. fabi teraz pyta papat castejsie, lebo ma hnacku z antibiotik a place pri papani, lebo sa mu creva hybu akurat pocas kojenia. tak mi zobudil stanku. no ale vypila 220ml mlieka, zalahla a potiahla do pol deviatej!!! 😨 az nechapem.
a stanka vcera povedala 4slabicne slovo. ma strasne rada jeden serial pre deti, mestecko balamory sa to vola. povodne som jej kupila 4dvd na vianoce, ale teraz ked je chora, tak sme jedno vytiahli a pustam jej to. lebo inak by vymyslala stale ist vonku a na tie priedusky jej asi mrznuci vzduch moc nepomoze. pri tomto vydrzi aj hodinu v kuse sediet na gauci. najskor to volala "mo", tri dni dozadu to ale zmenila na "bala" a vcera z nej len tak nahodne vyslo "bala -moly" 😀

ladywitch26
19. dec 2010

u nas zasa dovialo arkticky vzduch a minimalne do stredy ma byt mraz aj cez den, no ale uz vcera v radiu vraveli, ze kedze nepredpokladaju do konca roka nejake extremne oteplenie, tak tento december je najchladnejsi, odkedy sa vobec zacali merat teploty, cize viac nez 150rokov.

borocka
19. dec 2010

@kosska3003
@ladywitch26 baby, ja dvere nezamkynam...ad jedna, dvere su uz stare a kluce davno stratene, ak vobec niekedy boli. ad 2, musi sa naucit poriadku, ked poviem ze niekam nema chodit tak tam chodit nebude, a basta!! ja nepouzivam ani vselijake bezpecnostne pomocky na dvere a supliky, a ani som mu nic nedavala z dosahu. az na niektore extremne veci,vid noze.

@emode to je fajn ked pomaha ze ju das samu do inej izby nech sa vyreve. ja takto pata nemozem zavriet, lebo v sekunde prestane revat a vyuzije situaciu na nejaku neplechu. skusala som ho uz postavit do kuta.......ale tak sa vzpieral, reval, jedoval, ze sa len hodil o zem a utiekol.... chcela som aby tam ostal stat kym sa neukludni a potom dobry prisiel za mnou naspat. no a mńe nema aky mm pomoct s malym, takze 7dni v tyzdni a 24hodin denne som na to sama. no na nervy!!!
tiez obcas uz nemam silu, a necham ho nech si robi co chce,...ved to potom upracem.....a niekedy sa cela zlost z dna do mna vleje ze este pred spanim na neho nahukam, a s revom ide do postele.
ale vsimla som si ze zalezi len od neho ci pomoze krik, alebo prosba. ked sa jeduje tak mozem sa aj na hlavu postavit a nic nepomoze, a ked len chce vyvolat hru tak ho musim pekne poprosit aby urobil to a tamto......
a najhorsie ked ideme niekam na navstevu. pol hjodinu sa okuka a potom zacne vyvadzat tak ako doma, a pred cudzimi zas po nom ani nakricat, ani necapnut,......len sa bojim ze nieco rozbije.

ladywitch26
19. dec 2010

inak som sa zabudla pochvalit. vcera som za hodinu stihla nakupit vsetky vianocne darceky 😎 stanke som kupila babiku, ako realne babatko vypada, velkostou skoro ako fabien, tak nech sa aj ona stara, hadam uz nebude ziarlit, ked maleho budem mat na rukach. dostane babiku aj ona. a potom mali za 7e este velku sadu plasteliny s formickami, vykrajovackami, strojcekom a valcekmi. no esteze nemame koberce, lebo by ma slak trafil to zakazdym zoskrabovat z nich. 😀

a prosim pekne, moje dieta zasa pouzilo radsej anglicke slovicko, ako slovenske. sadla si na gauc a povedala "sit". no asi mam smolu, vacsina slovenskych deti, co tu ziju, hovoria radsej po anglicky, lebo je to lahsi jazyk. 😒

borocka
19. dec 2010

@ladywitch26 takto ti sedi pri telke??????? vau, aj ja chcem"!!!!!!!!! my max kukneme reklamu, teraz u nas leti ta na VUB s tym trpazlikom, alebo uvodnu pesnicku od smolkov........ a tie zadne stolicky, koskina mala uz ma tusim jednu vyrastenu, ale ocaky jej chybaju. to je indi-vindi........ ja nemam ucebnicove dieta, ty snad hej, ze sa uspokojujes ze az po dvoch rokoch vydu???

borocka
19. dec 2010

@ladywitch26 tiez som uvazovala nad plastelinou, ale to by u nas asi este neslo.pocka si aspon rok......teraz by to pchal do pusy ako zuvacku.
a preco smolu??? planujete sa prestahovat? ak tam bude chodit do skolky, tak je dolezite aby sa vedela dorozumiet.........a o skole ani nehovorim. mala by mat tie jazyky vyrovnane ak nie lepsiu anj.....

ladywitch26
19. dec 2010

@borocka nezamykala som, kym som nemala fabiena. lenze stanka si je velmi dobre vedoma, ze ked krmim fabiena, mozem tak maximalne ziapat po nej, ale to je tak vsetko. takze tie dvere moze otvorit, a to ja neriskujem, ze mi akurat vtedy vybehne vonku.

borocka
19. dec 2010

@ladywitch26 tak kym si ho nemala,ani stanka si nevedela otvorit 😉 ........