Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
20. dec 2010

@borocka Mne sa veľmi páči mamina. Sarah sa dopracuje maximálne k mami aj to som vytešená 😀 A ako chceš aby ťa volal?

ladywitch26
20. dec 2010

mne sa paci aj mamina, ale este viacej mamka. ale zatial som len mamaaaaaa 😀

vcera sme boli na narodeninovej party u susedov, maya mala 2 roky. stanka bola po dvoch tyzdnoch konecne medzi detmi, tak behala ako sialena po dome. doma potom len odkvacla na gauci a uz nebola schopna ani chodit 😀 no asi castejsie musime chodit na take oslavy 😀

ladywitch26
20. dec 2010

a vcera som pocula najnovsiu pikosku, co koluje po dedine. vraj ma moj muz podvadza s nasou aupairkou. no niekto sa musi dobre nudit, ked take kraviny vymysla. 😕

monkap
autor
20. dec 2010

mna lenka vola "mamika" 😅

iinuska
20. dec 2010

ahojte, ja som bud mami, alebo mamika, alebo najnovsie vie pekne cisto povedat mamicka. No to som uplne hotova. A mm je tatinko. 😵

ladywitch26
20. dec 2010

najnovsia super zabava nasej stanky je navliekanie gumiciek do vlasov na zapastie. kym si ich neponavlieka vsetkych 20, tak neskonci. potom pride ku mne,nech jej ich zvleciem a ide odznova. no na kieho dasa som jej ja tolko vianocnych darcekov pokupila.... 😀

borocka
20. dec 2010

@jamaat
@emode
tak viac by sa mi pacilo, keby mi vravel maminka 😉 ale zaujimave je, ze pre neho krajsim oslovenim je mamiii. tak ma rano budi, tak na mna krici ked sa skrije a chce aby som ho hladala.......a zas ked sa nahneva tak po mne vrieska maminaaa.

ozaj chcem sa s vami poradit, tu v okoli prepukli kiahne. mame viac znamych s detmi co ich chytili a velmi uvazujem ze necham nakazit aj patrika. kym je dieta male, tym lahsie sa vystrabi. bojim sa, lebo vtedy sa nemoze ani kupat a ani chodit von, a tiez ma desi ze si rozskriabe vyrazky na tvari....ale vraj cim mensie dieta, tym menej priznakov ma a rychlejsie mu odidu.
co myslite????? mam sa na to dat?? co by ste vy robili?????????

monkap
autor
20. dec 2010

mne kiahne este nemali ... radsej ich mat teraz v zime ako v lete ... ale zase idu sviatky ....

gocrazy
20. dec 2010

@borocka ej tak to ti uz neporadim ☹

jamaat
20. dec 2010

@borocka Príznaky nie sú len podľa veku, ale aj individuálne. Ja som napríklad nemala veľa vyrážok, ale veľké a zostali mi jazvy. Brat mal veľa a malých. Asi by som v tomto veku ešte nedávala schválne chytiť kiahne. Ešte mu nevysvetlíš v tomto veku, aby si ich neškrabal, lebo to bude horšie. Keby mali aspoň 4-5 rokov, potom by som to asi zvažovala.
Každopádne ak chytíte kiahne, jednoznačne odporúčam NEPOUŽÍVAŤ TEKUTÝ PÚDER!!! Hlavne ak má veľké pluzgiere. Lebo ten púder sa do toho zažerie, urobí sa chrasta a o to ľahšie sa potom odškrabne a zostane veľká jazva. Vysušovať to LIEHOM! Mne to poradila detská doktorka a viem porovnať, lebo najskôr som Monike klasicky nacapkala púder, po návšteve lekárky mi táto lieh poradila a bolo to fakt lepšie. Ibaže tie, čo už som zapudrovala, už sa to nedalo dostať z toho von a Monika má z týchto opudrovaných pár jaziev.

ladywitch26
20. dec 2010

@jamaat dobre vediet, lebo prednedavnom tu bola kiahnova epidemia a preventivne som sa pytala na tekuty puder, ale tu nic take nemaju, tak som uz chcela zo slovenska nechat poslat

jamaat
20. dec 2010

@ladywitch26 Väčšina lekárov na Slovensku odporúča stále púder. A čo na to dávajú v Írsku?

ladywitch26
20. dec 2010

@jamaat absolutne nic, vraj najlepsie nechat volne zaschnut na vzduchu

emode
20. dec 2010

Ahojte,
tak mame za sebou dve lekarky, pediatricku a nosnu-usnu-krcnu: bilancia: obojstranny zapal stredneho ucha ☹ 😢 😢 som sa normalne rozplakala 😢 rano uz mala 38,2 teplotu, v noci riadne kricala od bolesti, chudatko nase male, tak sopliky, co jej prestali tiect z nosa jej pocas spanku zatiekli do usiek 😢
ja uz neviem, co robime zle 😕
a aby toho nebolo malo, tak aj hodnoty na alergiu na muku ma zvysene 😕 😕 😕

ladywitch26
20. dec 2010

@emode chudatko, usi vedia riadne potrapit. ja si pamatam, ako mna boleli, a to fakt hrozna bolest. drzte sa,nech ste cim skor fit.

iinuska
20. dec 2010

@emode juuuuj, tak skore uzdravenie

mystery7
20. dec 2010

@ladywitch26 super fama, potesi. Vidim ze aj ty si sa dobre zabavila na oslave.

@emode tak rychle uzdravenie prajem. Uska byvaju velmi citlive, aj ja som na nich ako dieta casto trpela.

@inuska tak aj my uz mame motorku doma. Ked sa mi podari fotka hodim na FB.

borocka
20. dec 2010

@jamaat ja som dufala ze by sa velmi skrabat nemusel, lebo jeho netrapila v lete ani prhlava ani komare..........akosi to este odignoroval.........tak som dufala ze toto by mohlo byt podobne.

@emode chorvatik maly 😢 tak skore uzdravenie. a co by si asi tak robila zle???? staci vzdy len velmi malo........nabuduce mozno nechat tenku ciapocku aj v aute pocas jazdy........... sestra pred 20 rokmi ako dvojrocna chytila zapal usi po ceste autom, ale vtedy nasi este jazdili na starej lade.

jamaat
20. dec 2010

@borocka No veď je to na tebe, sama si poznáš svoje dieťa najlepšie 🙂

@emode Aby som pravdu povedala, dosť som sa čudovala, že ste sa cestou z Tatier po boľavej noci šli kúpať do Bešeňovej. Voda nem dobre na uši. Tak nech to čo najskôr prejde, osobne bolesť uší nepoznám, ale Monika s tým mávala problémy. Odporúčam Sinupret, pekne rozpúšťa hlieny v dutinách. Len je horký ako fras. Držte sa.

emode
20. dec 2010

vdaka babule, clovek len mysli, ci nieco nezanedbal, nepokazil, kym bola malicka, preco jej vyskakuju vyssie hodnoty alergii na mlieko a muku ... i ked dnes som sa presvedcila, ze v danej veci pediatricka nevie viac ako ja ... hovorim jej, ze som nasla nutrilon, ktory je vyslovene pre deti s alergiou na BKM ... povedala, ze ona by si dala pozor, lebo tam laktoza je, ale laktoza je cukor, nie bielkovina, na ktoru je sofia alergicka 😕 😕 😕 ine je intolerancia na laktozu, kedy by jej chybal specificky enzym na jej stiepenie ...

jamaat
20. dec 2010

@emode S tou alergiou sa asi nedá nič. Veď kojíš ešte teraz, nie? Nič viac asi robiť nemôžeš. Možno nedržať v príliš sterilnom prostredí, ale to tvoj prípad tiež nie je. Tak to len prijať ako fakt. Hlavne že nič horšie, no nie?

borocka
20. dec 2010

@emode vsetko so vsetkym suvisi. ja sa velmi o medicinu nezaujimam, a telo je extra komplikovane.....vsetko zo vsetkym ide ruka v ruke.
ale teraz neviem, ale vidi sa mi ze laktoza nie je cukor.....urcite to ma nieco spolocne s mliekom!!!

ladywitch26
20. dec 2010

@borocka laktoza, fruktoza,sacharoza....to vsetko je cukor. 😉

ladywitch26
20. dec 2010

@mystery7 no hej, to mi suseda povedala, ze to od kohosi pocula a vraj mi to povie radsej ona teraz, ako keby som sa to mala dozvediet odinakial neskor. a za nic na svete nechce prezradit, z akeho zdroja to ma. ale asi to vzniklo kvoli tomu,ze dost casto vyvazal veroniku na aute,ked siel k tomu nasmu znamemu. on ma totiz 4r.dceru, ktora sa strasne rada hra so stankou, tak zobral vzdy aj stanku aj niku, aby ona davala pozor na deti a oni mali so znamym cas chystat drevo. vsak uz hadam len by nebol taky sprosty, ze si cosi zacne rovno stanke pred ocami, zvlast ked je akurat v takom veku, ze vsetko opakuje. a zasa za tych 13rokov ho uz poznam tak dobre, ze by nic neutajil predo mnou. su proste typy ludi, co nevedia klamat

ladywitch26
20. dec 2010

baby, ma vyznam dat fabienovi probiotika uz teraz, alebo mam pockat, kym douziva antibiotika? on ma z nich strasnu hnacku. aj 6-7x denne sa pokadi. ☹

emode
20. dec 2010

@jamaat to mlieko by ma netrapilo, kojim, ale rano napr. alebo vecer do kase som pouzivala kravske, najnovsie sunar, ked jej zistili malo zeleza ... tak pridam este jedno kojenie rano ... horsie je to s tym gliadinom (sucast lepku), len dufam, ze su to hodnoty len prechodne zvysene a ze sa to nepotvrdi ☹

borocka
20. dec 2010

@ladywitch26 hej toto su cikri, ale laktoza ma urcite nieco s mliekom. mozno sa vyskytuje len v mlieku, neviem......skola je uz davno za mnou, ale laktacnu psychozu snad nikomu predstavovat netreba.........za je pri tvorbe materskeho mlieka.
laktacia-laktoza...........

ladywitch26
20. dec 2010

@borocka laktoza - zjednoduseny preklad - mliecny cukor 😉

borocka
20. dec 2010

@ladywitch26 🙂 a sme doma

emode
20. dec 2010

baby mne islo len o to, ze ma doktorka upozornovala na laktozu, ked alergia na BKM je nieco ine 🙄