Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
29. dec 2010

Tak to ma teší, že nie som sama takto pobruchatá 🙂

sirinka
29. dec 2010

@ladywitch26 hej, ale aspon sa tak rychlo nezadycham, v pohode si natiahnem ponozky a pod...

ja proste asi nepatrim medzi tie zeny, co obdobie tehu povazuju za najkrajsie vo svojom zivote... 😅 a to ho mam vcelku bezproblemove a brusko nie moc velke...ale co uz....

jamaat
30. dec 2010

@sirinka Tak je nás takých viac, takže asi je to normálne 🙂

Dobré ráno.

ladywitch26
30. dec 2010

raaanko...dnes vstala stanka 7.45 😨 az nechapem.... 😀 no len to boli potom fofry, lebo muz odchadza o siedmej a ked vstaneme vcassie, tak mam aspon cas maleho v klude nakrmit a on spravi stanke mlieko a oblecie ju. ale este 2 tyzdne nejako vydrzim a potom pride aupairka.

ladywitch26
30. dec 2010

raaanko...dnes vstala stanka 7.45 😨 az nechapem.... 😀 no len to boli potom fofry, lebo muz odchadza o siedmej a ked vstaneme vcassie, tak mam aspon cas maleho v klude nakrmit a on spravi stanke mlieko a oblecie ju. ale este 2 tyzdne nejako vydrzim a potom pride aupairka.

sirinka
30. dec 2010

@ladywitch26 a on berie niekam ajs tanku? ci preco mate rano fofry? ja mam najradsej, ked mm rano odide tak, ze nas ani nezobudi 😝 lebo potom je on nervozny, ze pride neskoro do roboty, lebo klarka chce len od neho kakao a pod...

ladywitch26
30. dec 2010

@sirinka kym je doma, tak stanke donesie mlieko a potom ju oblecie a znesie dolu.ono je asi najhorsie to schadzanie dolu schodmi. lebo stanka si este nie je ista, hore vybehne ako veverica, ale dolu je horsie. mame dost strme schody. a ked mam maleho na rukach, tak je tazke este aj ju drzat. tak len stojim pred nou, keby nahodou padala, ze ju zachytim, ale takto nam to trva aj 10 minut, lebo ona musi oddychovat, somariny robit atd. no a drz maleho cely cas na rukach, ked ma 8kil 😝 no a este to, ze maleho musim nakrmit, akonahle oci otvori, a to sa vzdy zobudi, ked si stanka pyta jest. no a kedze v noci nepapa, prsia mi idu explodovat, tak mam vzdy pri posteli odsavacku a hned odsavat musim. a to vacsinou uz stanka beha po celom poschodi.uz som aj rozmyslala, ze si budem budik nastavovat, aby som si vcassie odsala mlieko, ale zbytocne, lebo to sa hned aj stanka zobudila.ju po piatej aj maly suchot uz zobudi. pred piatou mozu aj tanky padat a spi dalej

sirinka
30. dec 2010

@ladywitch26 tak maleho sup do manducy, tam sa moze aj kojit, tym padom mas obe ruky volne....
alebo nech ti mm pred odchodom nachysta uz na poschodie teple mlieko pre stanku a nech si ho tam vypije kym ty nakojis maleho...

ladywitch26
30. dec 2010

@sirinka ked my sa kojime len poleziacky.ono je problem, ked mas vela mlieka. maly si silnejsie potiahne a hned sa dusi, tak musim odstriekat trochu do plienky, jemu dat zatial aspon cumel, aby nejacal a po minute mozme znova pokracovat. to by sa v manduce dalo tazko, obidvaja by sme boli mokri hned.

sirinka
30. dec 2010

@ladywitch26 tak to hej, takyto problem ja nepoznam...

ladywitch26
30. dec 2010

@sirinka a este mam dalsi problem....mam maly mrazak 😀 cez vianoce bola posta zavreta, otvorili az dnes, ale to uz je neskoro, tak az v pondelok mozem ist poslat transportny box. posielam do mliecnej banky zamrazene, no len uz to nemam kde pchat. vcera mali dobru akciu na maso v obchode, ale ani do zasoby kupit nemozem, jedine zeby som po susedoch rozniesla.stanke davam, ale take samotne mi uz nechce vypit. miesam jej ho s umelym pol na pol, inak nevypije.
inak som zvedava, ako to budem manazovat koncom februara, ked pojdem do roboty. asi budem chodit s odsavackou prve tyzdne. pri stanke som odsavala uz len rano a vecer, tak sa dalo. len teraz pri fabienovi taky rezim nehrozi.

ladywitch26
30. dec 2010

baby, ja nechapem, kam sa vsetky tie zeny ponahlaju. co sme v septembrovkach, tak niektore uz davaju stavu z mrkvy a jablcok. surovu a podotykam, ze jedno take ma len 2 a pol mesiaca.... 😕

sirinka
30. dec 2010

@ladywitch26 a ved nemusis mrazit uplne vsetko co odsajes....v prvom rade mysli na vas a na vas komfort a co nevidiet ho budes pouzivat mozno aj ty do jedla pre fabiena.

no a s tymi stavami, to bolo kedysi tak, ze sa zacinalo stavami a niektore doktorky to odporucaju dodnes....co narobis...

ladywitch26
30. dec 2010

@sirinka ked mne ti je to luto vyhadzovat. ked si pomyslim,ze niektore maminy nemaju dost a bojuju o kazdu kvapku...

kosska3003
30. dec 2010

ahojte mam chvilkui cas malu mi zobral svokor nachvilku vonku tak upratujem a som aj sem nakukla mala mi v noci akosi buntosila este sa jej dorezavaju posledne zuby asi lebo ma aj pst tie stolicky posledne dlhsie trvaju asi a zajtra ideme na Terchovu ku svagrine nechcem byt sama na silvestra teda so svokrovcami tak dufam ze mi tam mala bude dobre spat

iinuska
30. dec 2010

ahojte

@ladywitch26 ja stavy nedavam malemu doteraz. Najradsej ma aj tak cistu vodu. Skusam mu obcas uvarit cajik, a ani ten nevypije

kosska3003
30. dec 2010

@iinuska a to ti lin vodu pije moja caj a dzus ma rada jablkovy ale to len sem tam dostane

ludmilabb
30. dec 2010

@ladywitch26 dva a pol mesacnemu davat stavu? cudne....

@iinuska ja davam jablkovy dzus zriedeny s vodou ten mi pekne vypije, cistej vody pomenej ale pri jedle je jej jedno co jej dam, ked zje suche musi zapit tak nespekuluje, caj nechce iba s medom

ozaj baby davate uz med? lebo mm si sladi caj s medom a Sofia ho tiez chce...citala som ze by sa este nemal davat ze je to alergen 😖

ludmilabb
30. dec 2010

@ladywitch26 my este obdobie JA nemame skor vsetko spolu ani krok bez nej, pri jedeni si nepresadzje ze iba ona sama lebo ked to aj skusila, ked sa jej dlhsie nedarilo sama mi podala lyzicu nech jej naberiem alebo si sama rukou dava do ust, to je horsie, dnes bola ryza vsade

borocka
30. dec 2010

@jamaat
@sirinka myslim ze tie zeny ani nemali na mysli ze im chyba velke brucho (ved komu by chybalo?? vsetky sme vtedy nemotorne, velke, tazke a nic sa namd poriadne neda urobit) ale ten pocit, ked babo prvykrat kopne, ked mu trci nozka cez kozu na bruchu, ked citim ako sa mu cikuta.........to bolo pre mna nadherne......aj napriek ubolenym rebram, malemu mocaku, krivemu chrbtu, ......
ale najkrajsie zo vsetkeho bolo, ked konecne zaplakal a dali mi ho na ruky

borocka
30. dec 2010

@ludmilabb u nas funguje ja, moje, nedam a nieeee!!! ja ho vlastne uz len obliekam a krmim. so vsetkym ostatnym si poradi sam. aj obliekat sa skusa, a na jeho jemno-motoricke schopnosti ho musim chvalit, ze obe nohy si navlecie do nohavic, ze ruku strci do rukava, ze si zapne papucu,...... u nas je to velky uspech, pato je veeelky gramblos 😒

a co dnes vyviedol,¨po vccerajsom vykone som ho nechala od rana bez plienky, ale nevystihla som cikanie 😒 co je moja vina. tak sa pocikal v kuchyni......ja som varila a ked sa na neho otocim tak utierkou na riad utieral podlahu. no aky sikovny a pohotovy. tak som mu len vysvetlila ze si ma priniest handru z kupelne a veru si vsetko za sebou aj poutieral!!! odkuka vsetko.

sirinka
30. dec 2010

@ludmilabb ja uz med davam...

@borocka no ked sa mam priznat, mne ani toto nie je uplne prijemne, ja si ani nezvyknem chytat brucho, aby som citila ako kope...ale ten moment porodu a prvykrat drzat a vonat to babo stoji za to...to je fakt uzasne...

ludmilabb
30. dec 2010

@borocka Sofia sa vie hlavne vyzliekat ked ma nieco na zips, a obuva si nase topanky, svoje ma odlozene, inak ciapka a rukavice to si zacapi hocikedy aj pocas dna
mne dnes Sofia cikala do nocnika v obyvke dala som jej vreckovku lebo toaletak bol v kupelni a ona sa utrela dole a potom si hned aj nos posuchala akoze si sople utiera no zo mna nic 😀 hygiena nadovsetko

borocka
30. dec 2010

@sirinka jaj, ale ked kopal hodinu vkuse tak to teda nebola slast. ale ked prvykrat kopne! a ked je este malicke, ze to boli.....tak to bola pre mna krasa. ked uz bol velky, ze sa nevmestil.......tak to uz som len tak pretrpela, ze aspon viem ze maly sa hybe a je v poriadku.

ludmilabb
30. dec 2010

@sirinka mne boli pohyby prijemne a zvlastne zaroven ku koncu uz riadne bolestive a neprijemne
nevedela som sa vynacudovat ako vo mne zije novy cloviecik ako si tam funguje, hmyri sa atd

borocka
30. dec 2010

@ludmilabb zips rozopnut vie, snazi sa aj zapnut, ale to teda si este pockam kym sa mu podari to napasovat. nase topane si obuje bez problemov, ale svoje papuce si nevie navliect 😖 , ciapka a sal v ophode, rukavice su boj aj pre mna. a vyzlecie sa len tak, ze si stiahne gate po clenky, po tom sa uz trochu morduje aby dal dole uplne......ale podari sa mu.
no,multifunkcna utierka 😀 aspon vidis ze vie na co to vsetko sluzi

ladywitch26
30. dec 2010

@borocka ja som bola az zuriva, ked sa im stikutalo...mne to strasne vadilo. a teda stanke sa stikutalo skoro stale. 😝 a tie vykopy mi teda nechybali vobec. este dva dni po porode ma rebro bolelo a ako keby mi v nom brnelo, co ma tak stanka kopala. by ti moj muz vedel rozpravat, kolko som stuchala do brucha, aby uz konecne prestali kopat obidvaja. radsej budem 10 x rodit, ako prezivat zasa takych 9 mesiacov. no a tie prve pohyby ma zasa strasne steklili, co tiez nebolo velmi prijemne, ked som popri tom musela pracovat.
@ludmilabb tak to si este uzivaj tu nesamostatnosti, stanka mi nedovoli aby som jej papuce pomohla obut, jasne, ze sa jej nedari, ale bude zurit aj pol hodinu. a ked jej poviem,ze jej pomozem, tak zuri este viac.

ladywitch26
30. dec 2010

potvora mala, co mi vyparatila....spala a zrazu pocujem akysi suchot a potom zrazu nic, len sumenie vysielacky. tak ona si vyliezla na nasu postel, cez nu preliezla do fabienovej a odtial mi vypla odposluch. bohvie co chcela robit, ked nechcela, aby som o tom vedela 😀

iinuska
30. dec 2010

@kosska3003 hej len pije len mm a vodu

@ludmilabb med nedavam, kedze ma atopicky ekzem, som opatrna. Niekde som citala, ze do 2 rokov by sa med nemal

kosska3003
30. dec 2010

@iinuska no moja by mi to nepila ta musi mat caj ja jej davam med namiesto cukru vidim ze nema ziadnu alergiu ja niesom na nic a mm je na pel a travu iba tak by nemala po kom uvidime
mala mi uz spi hura lebo dnes nespala opica na obed tak som ju dala o pol 8 pekne spat a hned zalahla

iinuska
30. dec 2010

@kosska3003 aaaaa este som zabudla acidko si obcas da. Ale aj som celkom rada, Peto bol velmi cajovy, ten vodu nechcel vobec