Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
2. aug 2009

ja som nasla na nete v bazari tiez sudocrem na predaj a za dobru cenu, mam v plane si objednat velke balenie 400g to je najvyhodnejsie..inak ten krem zboznujem ja ho davam malemu od zaciatku a ani raz nemal zaparenu ritulku 😉 😉

dannynka
2. aug 2009

presne aj ja ho davam malinkemu od narodenia,ked sa narodil tak som kupila tu 400stovku a malinky uz ma cez 3-mesiace a ja z neho este stvrtku mam a to ho mazem aj 7-8-krat denne 😉

sirinka
2. aug 2009

klarku som mala iba v jednorazovkach a pouzivali sme iba rybaciu mast a nikdy nemala problemy...
magdalenka je cez den iba v latkovkach a vtedy nenatieram nicim a na noc davam jednorazovky a vtedy natriem ci uz sudokremom alebo rybacou, co mam prave po ruke a tiez zatial ok...

zuzkad
2. aug 2009

ja zatial kupujem len 125g za 3,60€ co je dost...ale uz si kupim teraz len z bazaru a 400g tam je fakt dobra cena 😉 😉

ladywitch26
2. aug 2009

danny, ja som kupila 250g a tiez mam este vyse polovice. takze ten mi vydrzi dlho. inak vraj sa vyraba uz vyse 50rokov, tak asi bude fakt dobry

sirinka
2. aug 2009

sestra si davala sudokrem aj na herpes ked mala na ustach.

zuzkad
2. aug 2009

ja teraz cez leto mam dost zapareniny pod prsiami a vzdy si dam sudocrem a krasne sa mi to cez noc prelieci...asi je naozaj na vsetko 😉 😉 😉

ladywitch26
2. aug 2009

siri, sudocrem obsahuje oxid zinocnaty a ten celkovo hoji poranenia koze, takze moze byt. inak mam kamarata, ktory ho tiez pouziva na zapareniny, vraj na zadok nie je nic lepsieho v lete 😀

sirinka
2. aug 2009

lady ty si pisala, ze nevies ako budes na trajekte skladovat mm...ale ved na lodi by malo byt pripojenie na elektrinu rovnako ako v aute...ci na tom trajekte sa neda?

ladywitch26
2. aug 2009

siri, ale my mame len autochladnicku s koncovkou do auta a nemozem zohnat adapter 😒

jamaat
2. aug 2009

lady, to ako dlho chceš skladovať? Veď pri izbovej teplote vraj môže byť mm 3 hodiny. To ti nestačí?

ladywitch26
2. aug 2009

jamaat, ja na jeden krat odstriekam 300ml, to mi mala naraz nevypije tolko...a zvlast v noci spi aj 7-8hodin v kuse a ja musim odstriekat pred spanim a do rana to nemozem nechat len tak.

stija
2. aug 2009

lady a odstriekevas preto, lebo mas vela, alebo to potrebujes pre malu? ak som spravne pochopila, tak nepotrebujes, nie?

sirinka
2. aug 2009

lady no ved prave...my ked chodime na lod, tak vzdy pouzivame tie iste adaptery ako aj do auta...

ladywitch26
2. aug 2009

stija, praveze odstriekavam pre malu. nechce mi pit z prsa,tak jedine flaskou krmim.

siri, to vazne su tam take? to by bolo uplne super. lebo uz som rozmyslala,ze by som si v krajnom pripade vypytala aj take to vedierko s ladom na sampanske a vopchala flasky do toho 😀

sirinka
2. aug 2009

no nic, idem do postele...magdalenka akoby zazrakom spinka v postielke...tak mozno sa s mm aj k niecomu dostaneme

sirinka
2. aug 2009

lady ja neviem, ako je to na velkej lodi, ja to poznam iba z plachetnic a tam idu rovnake ako do auta. tak podla mna to bude na kazdej lodi tak...a v najhorsom pripade ich popros, nech ti to uskladnia, iste budu mat chladnicku.

stija
2. aug 2009

aha, tak to mas komplikovane

jamaat
2. aug 2009

lady, tak odstriekaj menej a častejšie. A čo je navyše, tak vylej. Veď ty nemáš problém s množstvom. Alebo ju skús zase normálne kojiť. Či?

ladywitch26
2. aug 2009

siri,len aby ste nedopadli ako my vcera. zakazdym,ked sa muz ku mne priblizil, mala spustila sirenu. 3x som sa obliekala a nakoniec az vecer po polnoci sme sa k tomu dostali... 😀 😀 😀

ladywitch26
2. aug 2009

jamaat,ked ona potvora nechce z bradavky. to keby mi niekto dopredu bol povedal,ze este v tehu mam nieco robit s plochymi bradavkami,tak nemam take problemy ako teraz. 😒

jamaat
2. aug 2009

Ale veď si ju kojila zo začiatku, len kvôli refluxu si začala dávať z fľašky. Alebo sa zle pamätám? ....No ak si už zvykla na fľašu, tak bradavku už chytiť nemusí, to je fakt.

jamaat
2. aug 2009

No idem aj ja do postele. Teda najskôr do sprchy. Dnes sme sa boli kúpať na štiavnických tajchoch. A teraz mám ntb na kolenách a ten ma nenormálne hreje. Potím sa ako somár v kufri.

ladywitch26
2. aug 2009

tahala len cez klobucik, ale len kym som mala menej mlieka.potom sa mi nejako roztieklo a uz sa tym aj dusit zacala. a zas na chrbte ju kojit nevydrzim, ved za chvilu bude mat sedem kil, macko moj. a uz som aj ja zlenivela,je pre mna lepsie si 5x do dna odstriekat a mam pokoj. takto pyta kazde dve hodiny a aj ked niekde ideme autom,tak ju nakrmim aj v autosedacke pocas jazdy. pripadne ocinko nakrmi, aj ked hlavne v noci mu to zakazujem,lebo sa potom moc rozkecaju a mala nie a nie zasa zaspat. 😀

jamaat
3. aug 2009

Dobré ránko.
Ja mám zase problém s mliekom. Malá pýta častejšie a ja jej už nemám čo dať. Nechávam ju cickať aj naprázdno, aby sa to zase rozbehlo, lenže ona sa pri tom myká a naťahuje ma. Dnes už musím uvariť zapraženej polievky, tá mi zvykla pomôcť.

sirinka
3. aug 2009

lady tak mala bola dobrucka a celkom v postielke pospala 😝
myslim, ze tebe sa uz ani neoplati ucit ju spat na prso, ked pojdes pomaly naspat do prtace, ale keby si velmi chcela, este by sa mozno dalo, existuju formovace na bradavky a treba ich stale nosit aby ti pekne vytiahlo bradavky.

jamaat vydrzte, podla mna uz na obed budes mat zase dost mlieka 😉 dolezite je ostat v psychickej pohode a nezacat stresovat.

zuzkaprofant
3. aug 2009

Cafte neviete poradit mozem kojit ked ma troska prehana a boli brusko nebude aj maleho?

jamaat
3. aug 2009

Siri, už sa to ťahá 3 dni. Včera večer som si chcela skúsiť odstriekať po kŕmení, či tam ozaj už nič nemám, alebo ma Emča šiali, ale samozrejme som zabudla. 🙂

sirinka
3. aug 2009

jamaat...ja standartne neodstriekam skoro nic...to nie je dobry ukazovatel...ale mozno skus tesne pred kojenim trosku odstriekat, aby hned ako sa prisaje jej tieklo mliecko. mozno sa len hneva, ze jej zo zaciatku dlho nic nejde

zuzka mozes kojit aj dalej...ja som tiez bola cez vikend na sucharoch