Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
15. jan 2011

@borocka az v troch rokoch ti povie ortoped, ci je to ok, alebo nie ... my sme v prvom roku chodili na rehabku, pytala som sa vyslovene na topanky, tak primarka, co je celkom renomovana, mi povedala, ze nie je potrebne im vyslovene ortopedicke topanky davat stale, len ak su v rodine predispozicie na ploche nohy ...

jaj baby, nam sa crta radikalna zmena zivota, zivotneho stylu, ze az sa toho zacinam bat ... tak ako sme to chceli tak teraz po financnych kalkulaciach aj kupu auta budeme radsej riesit neskor 😝 ale ked to vyjde, a mm zamaka a spravi detske ihrisko, najblizsie stretko hadam po vasom odsuhlaseni bude u nas 😀 😀 😀 zacina sa to fakt realne crtat, este stale behame po uradoch, nie je toho konca, ale uz aj vidime nieco 😉 len teraz neviem, ci sa mam smiat alebo plakat 😅 😅 😅

ladywitch26
15. jan 2011

@emode nam sa tiez realne nacrtla zmena zivotneho stylu 😀 a mini ihrisko tam uz je, tak ak chce niekto zazit dovolenku v irsku, kludne, ubytko zabezpecene 😉
a rozmyslala som,ze by bolo skoda nevyuzit ten pozemok tam. skusime cosi poriesit, nejake sklenniky atd a dopestovat nejake biopotraviny. a tiez nad sampinonmi som uvazovala, otec to kedysi doma pestoval. odber by som mala, sef u nas v obchode predava lokalnu zeleninu, ovocie atd. tak od buduceho roku mozno tiez cosi poriesime

jamaat
15. jan 2011

Žienky, furt vám zabudnem odporučiť jednu knihu, čo Emke ježiško doniesol, je super: http://www.academia-knihy.sk/knihy-leporela/co-...
Kúpili sme ju v Panta Rei.

kosska3003
16. jan 2011

@emode a co idete kupovat penzion 😀 neviem nie som v obraze ked nas tam chces tolkych nasackovat

@jamaat knizka vyzera dobre nieco take podobne mame a mala to rada listuje

iinuska
16. jan 2011

@sssimi po splme je lepsie depilovat ? Dlhsie budem bez chlpov, ci ako ?

borocka
16. jan 2011

@emode tak nekupujem mu ortopedicke, to by bolo kus predrazene a zatial aj zbytocne. ale tiez mu nekupujem cinaky. davam si pozor aby mali vytvarovanu podrazku. ja ani patov otec ploche nohy nemame. a z mojej strany tiez o nikom neviem, ale z otcovej strany maju vsetci take skarede ploche.
a ked do troch rokov, tak ved pomaly maju deti dva roky za sebou. nasa sesternica ma uz 2r+4m a ma este plochejsie ako pato. a tiez si rodicia velmi preberaju v topankach kvoli tomu, ho ci u nich v rodine sa to nevyskytuje.

mystery7
16. jan 2011

ja Mirkovi nejako nozky nesledujem. Kupujem mu kvalitne topanky a tak dufam, ze to bude ok.
U nas bolo doobedu super, boli sme sa vysantit na ihrisku. Chlapci mi spia 😉 a ja idem pozerat Poirota 🙂

emode
16. jan 2011

@borocka si ma trochu inspirovala a dnes som aj ja kukla sofii nozicky, myslim, ze sa jej klemba tvaruje pekne, ono zo zadu, ked sa pozerame na ich nozicky, to stale vyzera, ze dostupuju aj na vnutro, ale maju tam zatial ten tukovy vankusik, tak asi preto ...

@kosska3003 take nieco, hoci to nechceme klasifikovat ako penzion, zatial nechceme robit teplu stravu, len ranajky, skor chceme samoobsluznu zonu, kuchynu a hlavne tam chceme aj my byvat, cize vyslovene rodinny styl ... teraz este obiehame povolenia k ČOV, lebo je to v ochrannom pasme vodneho zdroja, a potom este cele stavebne konanie vybavit a tak ... mna potom caka este tvrdy marketing 😝

emode
16. jan 2011

@borocka este k topanockam, mame taky mix, superfity, tie su najlepsie, to mala aj jesenne a tenisky znackove, ktore nemaju vnutro tvarovane ...

iinuska
16. jan 2011

@emode tak drzim palce, aby ste vsetko dobre vybavili 😉

borocka
16. jan 2011

@emode superfity?? to v akom obchode dostanes?? tu u nas je mizeria vyber, bata, deichman, garfield,...a par obuvi typu partizanske. ale nic moc. a platenky sa taaazko pretazko hladaju, maloktore maju formovanu klembu, navyse minuly rok sme vobec nevynosili. cele leto chodil v sandalkach, a ked bolo k veceru tak som mu do nich dala ponozky.

mystery7
16. jan 2011

@emode mate toho este vela pred sebou, dufam ze vam to vyjde -drzim palce

sssimi
16. jan 2011

@iinuska Ano presne tak. Aj vlasy strihať ak nechceš aby ti rýchlo rástli a aj diéty sa lepšie držia, aj rýchlejšie chudneš a pod.

sssimi
16. jan 2011

@emode nožička sa dieťaťu začne tvarovať až po 2hom roku života, tak ako chôdza. A chodenie po vnútornej strane nožičky je len obranná reakcia tela proti plochým nohám, pretože tým sa dieťatu masíruje práve časť klemby a tým sa v podstate vytvára. Ja som sa pochodila s malou po ortopédoch a nakoniec som zistila, že to bolo zbytočné a doktor si len € naháňal... Nie je nad to keď si vyberieš doktora sama....

sssimi
16. jan 2011

@jamaat tú knižku majú aj v Tescu.

borocka
16. jan 2011

@sssimi tych teorii je viac,,,,, a pato rozhodne nechodi po vnutornej strane noh. zacalo sa mu to tak po lete slabunko vykreslovat, sice od spravnosti to ma este daleko. niektore su o tukovych lozkach v klembe,ktore zmiznu. ine o predispoziciach, dalsie o obuvy...... ale myslim ze ziadna z nas to nechce zanedbat! nejde len o estetiku ale aj o zdravu chrbticu

mimi21
16. jan 2011

ahojte baby
idem si k vam po radu
v jednom prsniku mam ovela viac mlieka ako v druhom, dokonca, ked kojim malu, tak normalne nestioha prehltat a dusi sa, takze pred kojenim z neho si musim odsat mlieko, nieked za 2-3 minutky odsajem aj 100ml a potom este z neho nakojim malu
v druhom tolko mlieka nie je tam je to, len ked z toho jedneho kojim aj odsavam, tak sa stale tvori vela a je to ako zacarovany kruh, nemate nejaky tip ako to dat na poriadok?

sssimi
16. jan 2011

@mimi21 možno by stačilo len keby si z toho prsníka mlieko len odsala 2x za deň-už keby si cítila, že je fakt plný a nekojila z neho. Malo by sa to zredukovať. Len pozor na zápal. A ešte keby malú kojíš na vyššie? Hlavičku by mala o niečo vyššie ako je tvoj prsník, to by jej nemal ísť taký naval mlieka.

sssimi
16. jan 2011

@borocka nemyslela som to tak, že chodí len po vnútornej strane nôh, ale že chodí aj po nej-ako každé dieťa. Ja momentálne striedam Sárke rôzne topánočky. Má protetiku, ale napr. aj kožené papučky od Liliputov, ktoré nemájú absolutne žiadnu klembu a už teraz sa jej pekne vytvára. Najjednuchší test pri kontrole klenby je nechať dieťa prebehnúť bose po parketách po kúpaní. Vtedy zanecháva otlačky a je to krásne vidieť ako sa z mesiaca na mesiac tá nožička mení.

mimi21
16. jan 2011

@sssimi len ja ho citim uz plny po 2 hodinach 😝 a zapalu sa bojim ako cert kriza
a aj malu som uz skusala davat vyssie, nejako nepomaha
ked odsavam tak ide aj siestimi prudmi 😒 strieka ako besne 😅

jamaat
16. jan 2011

@mimi21 Nesmieš ten prsník vyprázdňovať úplne. Musí v ňom zostávať mlieko, aby prsník pochopil, že mlieka je priveľa a začal tvoriť menej.

jamaat
16. jan 2011

@mimi21 A keď odsávaš, tak len toľko, aby nebol plný na prasknutie.

sssimi
16. jan 2011

@mimi21 veru radšej veľa mlieka ako zápal prsníka. Ja som po zápale bojovala vyše týždňa pokým sa mi mlieko rozbehlo.

iinuska
16. jan 2011

@sssimi dnes som sa chcela depilovat, tak vydrzim este do 20

luba142
16. jan 2011

@jamaat podporila som tvoj navrh na penzion v stretkovej teme 😀, celkom sa mi to paci

borocka
16. jan 2011

@mimi21 mozno by si mohla malu kojit len z toho plneho prsnika. bude sa pravidelne a castejsie vyprazdnovat, v mensich mnozstvach, tak by sa teoreticky malo aj menej tvorit. a nebude treba odsavat. skus trochu obmedzit pitny rezim.

nikanika28
16. jan 2011

Ahojte 😅 ....dlho som sa tu neukazala, hanbim sa 😅 ...ale akosi som nemala na nic cas 😝
Baby, ja zacinam byt zufala, co Klara vyvadza Lukasovi..taka je na neho protivna ze az, vsetko mu berie, obcas potrieska po hlave, potom ho sice mojka...skrieka...no taky maly satan je z nej 🙄
Momentalne ma zas doskrabane cele nohy, neviem, co jej zase vadi 🙄
A idem nakuknut na stretkovsku temu, pozeram, ze sa tu cosi planuje..a ja o nicom neviem 😅

luba142
16. jan 2011

@nikanika28 ajoooj 😀...inak aj nasa Barborka akasi, nie teda az taka strasna, ale tiez Kike vsetko berie, nechce to vratit, skrieka jak pavian jeduje sa uz len chyba sa smarit o zem, sponky jej z vlasov sklbe, skace po nej len ako si sadne alebo lahne na zem

jamaat
16. jan 2011

No mi hovorte niečo. Katastrofa posledné dni! Emka je priečna, za všetko sa zlostí, zúri, hlavu si trieska. Už aj vyfasovala. Ale nijako sa s ňou nedá po peknom vyjsť. Napríklad: nachystala som jej večeru, prichystala stoličku, chcela ju do nej posadiť, ale nie! Vzpriečila sa, zaprela nohami, sadnúť ani za boha, a rev. Tak teda dobre, reku nie je hladná, vybrala som ju zo stoličky. Keď ju položím, tak to je zúrivosť furt, tak aj teraz. A keď videla, že odkladám tú stoličku, tak sa do nej zaprela a nechcela ju odložiť a zase rev, na zem sa tresla. O chvíľu prišla pýtať rožok. Ale som jej nedala, že ak by bola hladná, tak by jedla hneď bez cirkusov. Určite by to len rozprplila. Tak si zase chvíľu pozúrila a potom sa šla hrať. Na chvíľu. Potom si zase našla nejaký dôvod na zúrenie a hádzanie sa o zem. 😖

jamaat
16. jan 2011

Na šerblík nechce ísť ani za nič a keď som ju pred kúpaním vyzliekla, tak v plienke naložené. A to už pred pár dňami sa celkom pekne aj na cikanie pýtala. A keď ju hanbím, tak ona sa ešte rozčuľuje a napodobňuje ma, ako keby jej to niekto iný do tej plienky naondial! 😅