Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
16. jan 2011

@luba142 no ved presne aj u nas, ide ma slaktrafit obcas 😅

luba142
16. jan 2011

@jamaat my mame to iste tiez sa jeduje za kazdu blbost to je asi nejake obdobie teraz ci co

mystery7
16. jan 2011

na FB som prave pisala, ze mame rekord 🙄 dnesne zaspavanie 1h20m, z toho 30min vystrajanie v posteli a zvysok ticho lezal nalepeny na mne a cumel do stropu 🙄
Pritom sme boli na dlhej prechadzke, chodil 2h v kuse, v meste sa aj vykrical, vynervacil a aj vybehal 🙄

mystery7
16. jan 2011

a nervacenie je aj u nas na dennom poriadku, je to tragedia.

jamaat
16. jan 2011

Podľa mňa sa tie stoličky už tlačia, lebo aj dosť pije, ale neciká nejako veľa. Pripadá mi to, ako keby mala taká vnútornú teplotu. A včera som vešala plienky, prvú som ovoňala, či ich necítiť. Emka to videla, tak samozrejme opakovala a ovoňala tiež. A potom si už celý večer dávala mokré plienky na hlavu, musela som jej jednu nechať. Mám pocit, že jej dobre robilo, že ju to chladí. Aj vonku je nezvyčajne spokojná, možno jej tiež chlad dobre robí. Veď aj lady písala, že Stanka si hroznom ďasná chladila.

nikanika28
16. jan 2011

@jamaat Klarke vysli minuly tyzden tri ocaky v jednu noc ...nejdem ani pisat, aka bola dva dni pred tym a den este po tom, ako jej tie ocaky vysli 😨 ...a tiez sa jej zrejme tlacia stolicky, v kuse nieco zuzle, nervozna je, uskriekana...fasa obdobie 🙄

sirinka
16. jan 2011

jooooj dievcata....tak u nas je magdulka este stale poslusna oproti klarke...aj ked mam pocit, ze z nej este vacsi zivan vyrastie, lebo ona ma uz teraz dokaze fajne ignorovat, pricom klarka bola tak do dvoch rokov celkom poslusna...

jamaat
16. jan 2011

Ignorovanie a selektívny sluch - to je tiež osobitná kapitola u nás.

Ide ma švihnúť, lebo som robila kalendár ešte pre nás, do zajtra je 50% zľava. Dvakrát to spadlo a nebolo to uložené, druhý krát som sa aj snažila uložiť, ale nešlo to. Hodinu som robila 2 strany. Tak neviem, ako to idem stihnúť. Dnes mám dobré nervy! 😠

mimi21
17. jan 2011

ahojte
baby ja neviem ci Emka nebude mat nahodou koliky
uz 2 vecery po sebe strasne place, najprv som si myslela, ze je to z brokolicovej polievky ale zopakovalo sa to aj vcera, pekne zaspala a po hodine sa zobudila so strasnym placom... ☹
riadne si grgla a poprdkala si a potom pri kojeni zalomila
teraz neviem ci ju len boli brusko, alebo su to tie nestastne koliky, ale pri nich vraj babo place dlho, u nas je to tak cele za 20minut
a neviem ci by som jej nemala skusit dat nejake kvapky proti naduvaniu...co vy na to,
a asi si budem musiet s lady zalozit fakt druhu temu, aby som tu neotravovala s babatkovskymi problemami 😀

jamaat
17. jan 2011

@mimi21 Aspoň si čakateľky osviežia pamäť 🙂 ...Ja neviem v tomto poradiť, moje deti nemávali koliky. Ale Emka si aj tak odrevala za obe 😝

jamaat
17. jan 2011

@mimi21 Aspoň si čakateľky osviežia pamäť 🙂 ...Ja neviem v tomto poradiť, moje deti nemávali koliky. Ale Emka si aj tak odrevala za obe 😝

jamaat
17. jan 2011

Ešte ani ráno poriadne nezačalo a mňa už ide z emky poraziť! 😒

nikanika28
17. jan 2011

Ahojte
@mimi21 mozno si len potrebuje riadne odgrgnut, ak sa aj nahlta mliecka, ked jej moc tecie.... a kludne pis ohladom malinkej sem ..viac hlav - viac rozumu 😀
@jamaat napodobne 🙄
skoro ma porazilo, pridem z vecka a Klara usadena hore na Lukaskovej posteli, vyliezla zrejme po smykalke, ked ma papucky, tak jej to ide 😕

jamaat
17. jan 2011

@nikanika28 Šikovné dievča 😀

No nič, pekne je, ideme hore na kopec trošku sa bobovať.

mimi21
17. jan 2011

no o nervoch mi nic nevravte
Ninka je strasne hlucna, nejdem jej vysvetlit, ze aspon ked je v izbe pri Emke, nech nejaci, ja mam potom nervy, bojim sa ze sa raz neovladnem a dam jej riadne po zadku alebo nieco take ked mi prasknu nervy
som potom samozrejme nervna aj na mm ale ten sa naozaj snazi, len niekedy keby vyssi trychlostny stupen zaradil 😝

nikanika28
17. jan 2011

@jamaat no...esteze sa nezrypala odtial 😅
u vas je pekne? no tu hmla, otrasne sychrave pocasie 🙄 ..ale ideme aj my von, lebo ma z nej dnes vystre 🤐

mimi21
17. jan 2011

@jamaat vy mate este sneh??? 😕 😕 😕
tu akurat tak kooopec blata aj ked momentalne zamrznuteho a to sme tiez relativne hore ...

borocka
17. jan 2011

Ahojte, tak my sme uz chory....od soboty ako nejedol a grcal, sa nas teplota chytila, sopli, aj kasle, ale len ked mu sople stekaju.........no na hovno spime, na hovno jeme, ani vonku nechodime, sirupy nechce jest, kvapky do nosa nechce, fukat sople nechce, na nocniku sme neboli ani nepamatam, na nicom sa nevieme dohodnut.
dnes nam prisiel balicek, jarna bunda co som mu kupila aj s ciapkou, tak si ju hned obliekal, promenadoval sa pred zrkadlom a potom ma tahal von.....no vysvetlim za nic ze nemozeme. a k tomu vonku tak pekne, slnko sviete, mame dakych 5 stupnov. a my doma kvasime.

ladywitch26
17. jan 2011

baby, poznate niekoho, kto chce pracovat ako aupair? od februara do konca juna, 3 deti, chlapci 10 a 7, dievcatko 4. cely den v skole, treba len vyzdvihnut zo skoly a upratovat. vodicak nutny, s dobrou praxou, lebo bude jazdit na landroveri. plat slusny.

jamaat
17. jan 2011

@mimi21 Hore na Šachtičkách je sneh.
Ale sme šli tak akurát do prdele, lebo milosťslečna sa za boha obliekať nechce. Povedala som jej, že sa ideme von bobovať, potešila sa, hneď ukazovala na dvere, ale keď sa mala obliecť, tak nie. Ibaže ja som už musela ísť so psom, tak ma nasrdila, že som sa vychystala, odišla a nechala ju samu doma s holým zadkom. Samozrejme ako som dvere zaplesla za sebou, tak spustila jakot. Lenže psovi už bolo treba čúrať, takže sme vybehli rýchlo von. Reku aspoň bude mať trest a nabudúce si rozmyslí. A keď sme sa vrátili, tak Emka už spokojná, vôbec jej nevadilo, že je sama. Chvíľu sa skúšala sama obliekať a potom si už hračky rozťahovala a celá vysmiata nás privítala.
A teraz neviem, čo mám robiť. Už je veľa hodín. A pekné počasie nevyužité. 😒 😠

luba142
17. jan 2011

@mimi21 ked chces tak popijaj feniklovy caj a uvidis ako sa to bude dalej vyvijat mozno to nebude take strasne, a ked hej ja som malej davala ten SAB simplex

jamaat
17. jan 2011

Tak chvíľu bolo doma liečivé ticho. A prečo? Lebo milosťslečna je bohove samostatná. Ona všetko odkuká a potom si myslí, že to zvládne aj sama. Zobrala si zo špajze pomaranč, z kuchyne nožík a vidličku. Odtrepala si to do obývačky a mne už potom len doniesla dorezaný pomaranč, keď zistila, že to predsa len nevie ošúpať. Skoro ma vystrelo!!! Aj som rozmýšľala, že dám všetky nože vysoko, lenže ona ja schopná si naskladať stoličky, aby sa k nim dostala, keď si zmyslí. A to by bol asi ešte horší karambol. Minule si vytiahla a sama ošúpala banán. Teraz tiež práve banán zhlušila, lebo pol pomaranča jej bolo málo, tak sa tresla o zem, že ešte chce. Keď som nereagovala podľa jej predstáv, obslúžila sa sama. A už ho dojedla, tak ide skočiť dolu zo stoličky. ...................No idem mlieko zohriať a skúsim ju uložiť, ak by zaspala, možno by sme ešte stihli poobede slnko. Teda ak sa mi ju podarí obliecť. Alebo budem musieť použiť hrubé násilie.

Toto som písala asi na 5x.

ladywitch26
17. jan 2011

@mimi21 skus ju poriadne odgrgnut. mozno nema koliky, ale reflux. vraj sa to aj dost casto zamiena. ja som obidvoch po krmeni nechavala v polosede. moze sa malej vracat mliecko hore aj s kyselinou, to ju pali a je nespokojna.

jamaat
17. jan 2011

Tak chvíľu bolo doma liečivé ticho. A prečo? Lebo milosťslečna je bohove samostatná. Ona všetko odkuká a potom si myslí, že to zvládne aj sama. Zobrala si zo špajze pomaranč, z kuchyne nožík a vidličku. Odtrepala si to do obývačky a mne už potom len doniesla dorezaný pomaranč, keď zistila, že to predsa len nevie ošúpať. Skoro ma vystrelo!!! Aj som rozmýšľala, že dám všetky nože vysoko, lenže ona ja schopná si naskladať stoličky, aby sa k nim dostala, keď si zmyslí. A to by bol asi ešte horší karambol. Minule si vytiahla a sama ošúpala banán. Teraz tiež práve banán zhlušila, lebo pol pomaranča jej bolo málo, tak sa tresla o zem, že ešte chce. Keď som nereagovala podľa jej predstáv, obslúžila sa sama. A už ho dojedla, tak ide skočiť dolu zo stoličky. ...................No idem mlieko zohriať a skúsim ju uložiť, ak by zaspala, možno by sme ešte stihli poobede slnko. Teda ak sa mi ju podarí obliecť. Alebo budem musieť použiť hrubé násilie.

Toto som písala asi na 5x.

jamaat
17. jan 2011

Tak chvíľu bolo doma liečivé ticho. A prečo? Lebo milosťslečna je bohove samostatná. Ona všetko odkuká a potom si myslí, že to zvládne aj sama. Zobrala si zo špajze pomaranč, z kuchyne nožík a vidličku. Odtrepala si to do obývačky a mne už potom len doniesla dorezaný pomaranč, keď zistila, že to predsa len nevie ošúpať. Skoro ma vystrelo!!! Aj som rozmýšľala, že dám všetky nože vysoko, lenže ona ja schopná si naskladať stoličky, aby sa k nim dostala, keď si zmyslí. A to by bol asi ešte horší karambol. Minule si vytiahla a sama ošúpala banán. Teraz tiež práve banán zhlušila, lebo pol pomaranča jej bolo málo, tak sa tresla o zem, že ešte chce. Keď som nereagovala podľa jej predstáv, obslúžila sa sama. A už ho dojedla, tak ide skočiť dolu zo stoličky. ...................No idem mlieko zohriať a skúsim ju uložiť, ak by zaspala, možno by sme ešte stihli poobede slnko. Teda ak sa mi ju podarí obliecť. Alebo budem musieť použiť hrubé násilie.

Toto som písala asi na 5x.

ladywitch26
17. jan 2011

@mimi21 skus ju poriadne odgrgnut. mozno nema koliky, ale reflux. vraj sa to aj dost casto zamiena. ja som obidvoch po krmeni nechavala v polosede. moze sa malej vracat mliecko hore aj s kyselinou, to ju pali a je nespokojna.

iinuska
17. jan 2011

ahojte,
u nas je krasne, slniecko svieti od rana, uz sme stihli aj po vonku pobehat, teraz spinka

luba142
17. jan 2011

u nas je teda dnes mlha ako mlieko 3 stupne,vcera bolo krasne a aj teplejsie

sirinka
17. jan 2011

ahojte...aj u nas je dnes krasne...
bola som zrusit PZP, lebo my laskavo oznamili, ze mi ponechali rovnaku sumu ako minuly rok - 191 eur...
tak som si nasla nieco lacnejsie a ako som pani oznamila, co chcem urobit, zrazu aj v tejto poistovni su mi schopni ponuknut rovnako nizke PZP cca 130 eur, len musim zmluvu zrusit a urobit novu...kua tak oni si fakt nevazia stalych klientov...ked novym ponukaju omnoho vyhodnejsie zmluvy ako vernym 😠

sirinka
17. jan 2011

@jamaat u nas je opacny problem, magda sa v pohode pooblieka ale ked prideme domov, ani za boha sa vyzliect, v bunde a v ciapke by kludne behala a vobec jej nevadi, ze mame vykurene na 22 stupnov.... 😝

iinuska
17. jan 2011

@sirinka tak my sme boli donedavna na tom podobne, kupili sme druhe auto, a na to nam dali nizsiu cenu , ako na 6-rocne. A to doteraz bez nehody, len im davame do gagora. Manzela to riadne rozhodilo 😠 .

sirinka
17. jan 2011

@iinuska ved prave, ani ja som zatial nesposobila ziadnu nehodu...a dufam, ze ani nesposobim 😝 strasne peniaze za to pytaju...

ludmilabb
17. jan 2011

@jamaat ktovie co by robila Sofia kebyze odidem prec z bytu, jej staci ze som v inej izbe a uz krici mamaaa a ja na nu co jeee vsak som tu
Emke sa dnes dari 😝 ale aj Sofia bola umrndavena, isli sme do centra tak cestou mrncala, tam sa ale uz pekne hrala vsetko fajn az na par scen kvoli hrackam a naspak co mi spravila na prechode sa zatala a zostala stat tak som sa s nou vratila na chodnik lebo islo auto vysvetlila som jej ze cez cestu sa chodi rychlo uz to pozna naspamat a ked sme znovu vyrazila zase to iste, zastala a nechcela sa ma drzat tak som sa uz nastvala zgrajfla na ruky a taku jaciacu som ju preniesla este aj na chodniku ani bohovi sa pohnut, to som jej uz zakyvala ze ja idem vtedy uz ale ide do amoku lebo nechce zostat sama, potom ju to preslo ale tiez z nicoho nic zacne plakat ukazuje na usta tak jej gel davam a sama zuzle tie z DM sady zuvacie tycinky
@mimi21 my sme mali 4 mesiace koliky, nepomahalo nic, rektalnu rurku som nechcela pouzivat, ona revala po kazdom prdnuti, kvapky nezaberali, jedla som skoro len suche rozky obehali sme gastroenterologicke ambulancie, jednoducho jej to zrazu preslo ale tie 4 mesiace boli uzasne, vas pripad to vobec nemusi byt moze ju len brusko boliet docasne, drzim palce nech to cim skor prejde

mystery7
17. jan 2011

ahojky
Tak u nas pocko o nicom, zatiahnute a celkom chladno. Doobeda sme boli vonku 2hodky, ked som ho doma ulozila, tak sa zacalo vrtat-rekonstruuju nam vytah. Nakoniec som to vzdala a teraz mi spi v parku v kociku. Dnes mam opat super den, uz len depka mi chyba. Tak som si chcela doma oddychnut, kym bude spat a prd z toho. Sedim v parku a modlim sa, aby som nenachladla -zospodu ☹ lebo uz nevladzem chodit.