Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
8. feb 2011

@soffi Ja dávam jesť zásadne nad dlážkou. 🙂
@nikanika28 Tiež taká rýchlovka - v Lidli som kúpila hotové torteliny s ricotou a špenátom, k tomu som len omáčku dorobila, ako ma napadlo: Na olivovom oleji plátky cesnaku opiekla, k tomu som šibla pokrájané paradajky bez šupky, trošku smotany, črievkový syr a parmezán. Opatrne som okoštovala a že waaaaw! 😀

iinuska
8. feb 2011

ja som dnes nejaka unavena. To bude asi jarna unava. 😅 Ani sme nesli teraz poobede von 😝
@soffi
@jamaat
Adamko papa zasadne v stolicke 🙂

sirinka
8. feb 2011

@iinuska u nas je po jarnej unave, uz sa ochladilo...takze zase nastupila zimna romantika kurenia v kachliach....

my tiez jedavame mimo koberca....

jamaat
8. feb 2011

@iinuska Aj ja jej dávam v stoličke. Len suché keksíky môže v kresielku alebo aj pobehuje.

A Emka ešte stále spí. Už ťahá skoro 3 hodiny, tak to tu teda už dááávno nebolo! Dospáva noc, lebo riadne buntošila. Nakoniec som ju k sebe vzala.

iinuska
8. feb 2011

@jamaat tak napriklad keksiky a napriklad nakrajane jablko neratam.

iinuska
8. feb 2011

@sirinka no ale doobeda bolo este fajn 😎

jamaat
8. feb 2011

@iinuska Ovocie jedáva vidličkou z misky, ale od tej sa ani nehne, stojí pri stolíku a len pchá do úst. Zaujímalo by ma, koľko by dokázala zjesť naraz trebárs mandariniek. Asi dosť. Tri určite 🙂

jamaat
8. feb 2011

V Happy foto majú riadne zľavy teraz. Asi urobím dáke fotoknihy. Kalendár som objednala minule a nie som úplne spokojná, lebo sú farby nejak do žlta. 😒

iinuska
8. feb 2011

@jamaat aj adamko ma rad ovocie. Teraz som mu dala na tanierik jablcko a piskoty, a on vyjedol najpv to jablko. 😕
Aj mne prisiel mail z happy foto, ale nedam nic robit. az po lyzovacke nejake fotky

luba142
8. feb 2011

aj Barborka jedava v stolicke , koberec mame len pri linke cize pod stolom nie,ale aj tak ked pohehuje s keksikom alebo brumikom tak je toho vsade, niekedy ju udrzim v stolicke s tym ale niekedy nie, a hlavne mm peni ked nieco je na sedacke v obyvke tpo neznasa ani u Kiki 🙂

sirinka
8. feb 2011

my v stolicke jest zaciname a asi v jednej tretine jedenia z nej vyskakuje uz a uz si len pribieha po dalsie susto...
tak som sa rozhodla uz detsku stolicku zrusit, lebo uz sa vazne bojim, ze z nej raz vypadne...

sirinka
8. feb 2011

a take ze mandarinky, hrozno a pod....take ani len do ruky nechyti, nieto este ze by si dala do ust... 😠
iba banany, jablko a hrusky...

luba142
8. feb 2011

@sirinka my sice lubime ovocie ale musi mat na neho chut, niekedy zje mandarinku 3 dni za sebou a potom mesiac nechce, a jablko tak isto, banan teda jedava casto 😅

jamaat
8. feb 2011

@sirinka Ja sedím vždy pri nej, keď je. Inak by tiež vyskakovala.

Tak Emka spala prosím pekne 3hod. 20 minút!!! 😕

iinuska
8. feb 2011

@jamaat fiiiha, tak to riadne potiahla. To sa len teraz zobudila?

sirinka
8. feb 2011

@jamaat ved aj ja pri nej sedim, kedze polievkou ju este krmim, ostatne uz vacsinou skusa sama ale asistujem jej...a klarka sedi tiez s nami pri stole...ale hold, ony mi nevydrzia dlho v klude....aj klara vystrieda pri jednom jedle cca 100 roznych poloh...a tiez nie vzdy vydrzi bez odbehnutia....

luba142
8. feb 2011

@jamaat
@sirinka aj ja pri nej sedim,ale papa uplne sama,aj polievku aj vsetko, teda jogurty este radsej nie lebo to by bolo vsade, ako polievka ked nedrzim misku pod bradou 😀 😀

sirinka
8. feb 2011

@luba142 tak ja aspon polievku chcem mat klud....tak to jej este davam...aj jogurty... 🙂

jamaat
8. feb 2011

@luba142 Zobudila sa o 17,40hod.

Emka papá sama aj polievku. Len už ju to samostatné papanie prestáva baviť, tak z pohodlnosti sa niekedy nechá kŕmiť.

soffi
8. feb 2011

@iinuska my sme ju nasjkor tiez davali len do stolicky, ale u nas je kazde jedlo velky boj takze niekedy sme radi ze aspon nieco zje ked ju krmime porpi hrani,alebo pozerani telky a tak...ona ma totiz take odbdobia ze tyzden neje nic a potom ju zasa par dni nevieme zastavit...

soffi
8. feb 2011

@jamaat moja ninka tolko spala naposledy asi ked mala 2 mesiace hhi, 😎

kosska3003
8. feb 2011

@jamaat no to potiahla a teraz ti kedy pojde spat moja uz spi tak uz kukam telku ale este musim ist do kuchyne poriadit nech mam zajtra pokoj

iinuska
8. feb 2011

@soffi toto som robila aj ja, ze som Adamka nahanala s lyzickou, ale som si povedala dost, proste bude jest s nami pri stole a funguje to. 🙂

soffi
8. feb 2011

@iinuska no len u nas je problem v tom, ze mi tiez nejeme nikdy z astolom.... 😒

jamaat
8. feb 2011

@kosska3003 No zatiaľ na spanie nevyzerá. Práve sme absolvovali fajný hysák a zase kvôli krému. Ona by sa celý deň len krémovala.

kosska3003
8. feb 2011

@jamaat no ja mam kremy dosah jej videnia radsej lebo nechcem vediet ako by to dopadlo ked vidi otvoreny sudokrem tak hned je pri nom

zuzkaprofant
8. feb 2011

@jamaat aj nas vkuse pyta mama kem a masti si hlavu hruza 😀 dnes dako cely den vymyslal s papanim neivem co mu je ani to ani to nechcel len mandarinky 😀

mystery7
8. feb 2011

tak som tu opat 😉 kamoska este nie je strateny pripad-vysvetlenie:chytla silny zapal zospodu a stratila vela plodovej vody. Jedna sestricka v nemocke jej povedala, ze je to cisty potrat, tak ona hotova. Poobede sa zistilo, ze babo zije, len nevedia co dalej. Ci prezije kym sa jej dotvori pldova voda. Tak je zatial v nemocke, poobede zhanali nejakych doktorov.

borocka
8. feb 2011

@ladywitch26
@iinuska joj, tak u nas sa zasadne kaka skryty a do plienky. aj ked je cerveny v tvari,tak klame ze nekaka 😀 a ked sa ho pytam ci kakal a ci sa mozem pozriet, povie ze nie a uteka. tak viem ze kakal. inak si necha skontrolovat.
ale vycika sa v pohode, aj dnes bol dve hodky pred spanim bez plienky a slo to bez urazu. lepsie sa mu ritka vyvetra tak bol spokojny.

inak u nas nove slovka z poslednych dvoch dni: Marek, vajicko, palnem (splachnem), ťava, somar, prosim, parok, dobre, stena, vero ( veronika), cukrik.......viac ma nenapadne.
ale strasne malo slovies pozna. obcas sa tak velmi snazi nieco povedat, poskladat vetu ale nepozna slovesa tak sa nedari. vie len: hapam, buvam, papam, idem, viem-neviem, vidim-nevidim, dam-nedam, chcem-nechcem, ..............a to je sialene malo, aby sa vyjadril tak ako chce. takze to vyzera ze pride cely nazhaveny a velmi dolezito a energicky opkuje stale dve tri slovka dokopy,ale nedokazem pochopit co chce povedat. a on je vzdy taky sklamany ked to neuhadnem ☹

mystery7
8. feb 2011

u nas sa je len v stolicke, snazim sa ho tam udrzat.
U nas poobede na prechadzke totalny hysak a vreskot, ktory pokracoval aj doma. Po 2h prechadzke na nohach zaspaval 45min 🙄