Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
8. feb 2011

@soffi mali by ste jest pri stole, aby ninka chytila spravne stravovacie navyky. tiez som si kedysi radsej zjedla pred telkou, ale teraz uz len za stolom. a u maleho to pekne funguje. a je to aj lepsie na travenie, jest v klude, po sediacky...

@jamaat
@luba142 no ake su baby sikovne ked uz aj polievku same spapaju!!!!!!!!!!!!!! 😕 ja ho necham sameho len parok napichovat a chlieb ked mu nakrajam. vlastne som nic este neskusala ale velmi silno tusim ze by to dopadlo hrozivo. ma mizernu jemnu motoriku, on si napr ani papucu sam obut nevie. nema ruku s hlavou dobre synchronnu a s nohou uz vobec nie. ale nestresujem sa,, len ma stve ze mne jedlo vzdy vychladne kym nakrmim jeho 😀

sssimi
8. feb 2011

Ahojte.
Ja mám dnes za sebou nové kaderníctvo-viac tam nejdem a kozmetiku. Sarah mí stihla do nového ksichtu aj 2 škrabance spraviť. Toľko ma bozkávala až ma škrkla. Kúpila som jej 2 knihy, tak ešte teraz číta 🙂 . Stihla som aj pudingový koláč a keďže som malej dala vylízať hrniec, tak šla rovno zo sedačky do vane. Inak už papá dlho sama-aj polievky, aj jogurty a podobné záležitosti, ale toto bolo úplne vidieť ako ju to baví švácať na seba 😀 Tak som ju nechala nech sa pobaví.

Zajtra by som mala ísť na školenie OVB-nerobili ste to niektorá? Ale myslím, že to bude prvé a aj posledné. Len chcem vidieť kto všetko sa dal na to namotať 😀 Začína to 15:30 a o 18tej už musím byť doma-mám dôležitejšiu prácu 😀 😀 😀 Idem cvičiť 😀

borocka
8. feb 2011

@mystery7 mozno bol az velmi unaveny....ked sa detom enjak netrafi cas spania alebo su moc svlovo unavene, tak vraj maju krce........

kosska3003
8. feb 2011

@borocka no ako co xhxes od neho preboha aby ti rizpravala cele vety moja neviem vobec noc len mama baba tata kde je ano nie a to je vsetko ine slovicka nepozna a neriesim to ved je este mala a sa rozrozprava este tak ja ziadne slovesa neriesim

sssimi
8. feb 2011

@borocka Sarah sa naje sama, ale obúvať sa tiež ešte nevie 😉

kosska3003
8. feb 2011

@sssimi ja malu krmim ako snazi sa aj sama ale ona najradsej rukymi niekedy aj vydlickou aj polievku sa snazi ale zvycajne skonci na nej a obuvat no tak vyzut sa vie ale obud nie dnes som jej v Lidli kupila nalepky tak lepila na bolkonove dvere zajtra mozem skrabat lebo isto bude zase chciet lepit

soffi
8. feb 2011

@iinuska no len u nas je problem v tom, ze mi tiez nejeme nikdy z astolom.... 😒

soffi
8. feb 2011

@borocka ani ninka sa sama neobuje, ale vyzut to hej 🙂

iinuska
8. feb 2011

Dnes ma vystrasila suseda, ona ma este mladsiu dceru, a ze ju ide dat zapisat do skolky uz na buduci rok. Vraj ked budeme pod ciarou, tak maleho jednoducho nezoberu. 😠 Tak teraz neviem. Asi sa tam budem musiet ist popytat

mystery7
8. feb 2011

@borocka krce nemal, on je od narodenia taky zakricany 😅
Papuce si vie sam obut, ale nie zapnut.

soffi
8. feb 2011

@iinuska no nam povedali ze ak pridemem po 15.2 tak uz nevezmu ani prihlasku,...to zavisi od toho kolko je deti, u nas veeelaaaaa

soffi
8. feb 2011

@borocka no s tym jedenim je to u nas tazke, mame jednoizbak a nemame kuch.stol, len sko konferencny, ale teky vacsi, no ale tak vacsinou jeme pri telke, zistujem ze viac veci by slo u nas jednoduchsie keby sme mali vacsi byt 😒 😖

iinuska
8. feb 2011

@soffi no, teraz je asi vsade vela deti

kosska3003
8. feb 2011

@soffi to ja som rada ze byvame v rodinnom dome a nie v jednoizbaku neviem si predstavit ako by sme tam zili ale je to asi o zvyku a hlavne moznostiach

soffi
8. feb 2011

@kosska3003 no nase moznosti su tak obmedzene ze som rada ze mame aspon to :D, ale velka vyhoda je, ze tento byt nieje ako vacsina jednoizbakov, mame dve velke izby, kuchyna spojena s obyvakom a spalna, inac to byva tak , ze je mala kuchyna a jedna izba, to by som asi neuniesla...

kosska3003
8. feb 2011

@soffi tak aspon cosi segrenka je tak ze ma jednu izbu kde ma vsetko a potom malu kuchynu no ja by som tam asi fobiu chytila

soffi
8. feb 2011

@kosska3003 nuz aj take musi byt, ak nieje ina moznost....ja pevne verim ze toho roku s anam uz podari vacsie byvanie

luba142
8. feb 2011

@borocka ja malej rozumiem vzdy ked mi chce nieco povedat, jednoducho taky instinkt, ale ostatnym, musim prekladat niekedy 😀 😀 a vie sa sama aj obut, co som pozerala vcera normalne ked sme sa chystali von tak uz tam na chodbe stala nez ja som prisla a mala obute a zalepene topanky, doteraz si obuvala len papuce len ich necha rozopnute 😅 a s jedlom no to ona sa jedneho dna chcela sama krmit a odvtedy uz nechce nikoho,ked ju chcem krmit tak radsej zatne usta a koniec, len ked fakt uz to nejde tak mi dovoli 🙂

luba142
8. feb 2011

@kosska3003 aj my sme tak byvali do Kristinkinych 4 rokov, malo to jednu vyhodu, nemala vela priestoru na vymyslanie 😀, mali sme sice velku kuchynu aj izbu ale uz pre troch to bolo malo

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 no ved to hej ma to aj vyhodu ale isto viac nevyhod ze no ja mam vrch chalupy a to mam velku spalnu obyvacku decku izbu a velku chodbu no a potom este dole svokrovci tak ma mala vybeh niekedy ju musim aj hladat 😀 ale he to isto lepsie ako sa tlacit ale tak su ludia co proste nemaju taku moznost ako ja

borocka
8. feb 2011

@kosska3003
@luba142 ale nie ja ho nenutim aby mi rozpraval suvetia. ale on pride sam od seba a velmi mi potrebuje nieco povedat, co zazil, videl...co je dolezite a bez tych slovies to je potom len nieco na styl: maminka......lienka......tam.......potom nieco ukazuje rukami.......pavuk.....patrik..............a snazi sa snazi....ale pochop z tych slov ze co sa stalo.
vidim ze by chcel poskladat vetu, zreprodukovat nieco, ale nejde to a nejde bez slovies. a ja mozem len hadat. vzdy je taky sklamany ked neuhadnem.

kosska3003
8. feb 2011

@borocka tak mu povec ano ano a tvar sa ze chapes ja to tak robim no a mne marika zatial vacsinou len rukou ukazuje a pri rom vydava zvuk ale tak ja jej chapem a ked cosi chce tak sa jej snazim tu vec pomenovat a ona povie ano a skusi to slovo zopakovat ale zvycajne povie mama tata alebo baba mi sa s mm na to m sulame uz niekedy ja jej poviem povec lopta a ona baba 🙂

mystery7
8. feb 2011

@soffi @kosska3003 my mame garsonku a fungujeme, je to o zvyku a o velkom prisposobovani sa. Ked si predstavim ake su v ke drahe byty a ludia si musia vziat fakt obrovske hypoteky, alebo platit drahe podnajmy.....sme na tom este dobre

luba142
8. feb 2011

@borocka chudatko chces od neho vela, musis vydrzat az sa to nauci, citat mu alebo rozpravat basnicky, pesnicky aby si vyvijal slovnu zasobu....mne napriklad uz povie Barborka haca, cajik daj, budes papat- to akoze ona bude papat 🙂 a vtacik leti......a podobne, lenze aj pesnicky spievame a ona ma doplna a zacala teraz viac a viac.....treba sa detom venovat v tomto smere 😉

soffi
8. feb 2011

@borocka no ono to asi vsetky deti tak rozpravaju, aj my tak ze polku nerozumiem ale vzdy sa tvarim ze rozumiem a poviem jej ano, no to je super, a preco? a ona zasa halebleno nini ide tati nemoze kue tidi deti pojdeme pa....a ja zasa sovje, ze ano pojdemem pa , ale pride tatik a potom budeme kreslit.....a tak to funguje, ze sa tvarim z jej rozumiem aj ked jej vobec nerozumiem a mylsim ze sme na to asi rovanko, ani ona mi casto nerozumie 🙂

soffi
8. feb 2011

@kosska3003 no moja po tychto nasich takmer zhodnych odpovediach uz vobec nepochybujem z esme klonovane 😀 😀 😀 😀

kosska3003
8. feb 2011

@mystery7 no ved to mi je jasne ze je to o zvyku a moznostiach my sme ta stastna rodina co ziadnu hypoteku ani uver nema a som tomu strasne rada ale myslela som to tak ze ked uz dlho byvam vo velkom aj mala je naucena tak si neviem predstavit ist byvat teraz do jednoizboveho bytu

soffi
8. feb 2011

@luba142 ja si pametam ako som ostala prvy krat v soku ked pred Vianocami dosla za mnou a flegma spustila vetu:Mami, kde je baba? normalne som zo stolicky na zem zletela ze som nechapala ako krasne to povedala, aj teraz sa uz snazi spajat, ale ja ju vobec nenutim ono to vsetko pride samo, kamoskin syn nepovedal do troch rokov takmer nic, len baba, mama,a take a zrazu jeden den idu domov a on spustil Mami aha ujo jak cuva-pako 🙂 🙂 🙂 😀 😀 no a odvtedy sa mu pusa nezavrie

kosska3003
8. feb 2011

@soffi 😀 😀 no asi nemame nahodov jedneho otca hihihihhi 😀 😀

soffi
8. feb 2011

@kosska3003 ono je to presne tak ako vravis, nevies to pochopit, alebo si to predstavit lebo si tak nebyvala, ale my sme tiez zili v trojke , teda este u nasich a tazko sme si zvykali...a teraz nas tiez caka mastna hypoteka, takze ziadna slava, ale co uz , ked nemas otca bankara, a muza milionara, alebo takeho co ho rodicia zabezpecili tak potom je to tazke, ale hlavne ze je nam ok, a sme zdravi, to je v zivote najpodstatnejsie