Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
8. feb 2011

@soffi tak tak presne tak zaklad je laska zdravie a potom az byvanie peniaze no otec neni bankar muz milionar ale som spokojna a nemenila by som

luba142
8. feb 2011

@soffi hej ani ja ju nenutim, ona proste vezme knhu a ukazuje na obrazky a ze co to je tak jej poviem napriklad dievcatko a k tomu dodam co robi, a takto a ona si to potom v hlavicke spoji pekne a potom aj normalne ide a vravi Kristinka cita, mama haca, tato robote ( je v robote akoze), kde je tato, kde je Kristinka,,, nie teda tak cisto ako pisem ale po svojom Kike hovori KITIKA

borocka
8. feb 2011

@luba142
@kosska3003 ale ja od neho vobec nechcem aby mi hovoril co videl. on sam od seba ma nieco strasne dolezite co mi musi povedat a snazi sa a snazi. ja sa velmi netvarim ze rozumiem, snazim sa uhadnut co hovori a doplnit slova ktore nevie povedat alebo nepozna.......aby si rozvijal slovnu zasobu aj mozocek. basnicky a pesnicky u nas vobec nefunguju. akurat dnes bola tu neterka a tancovali sme kolo mlynske, tak pato len behal dokola a capal sa o zem, ze bac. vzhladom na to kolko on cita knihy a ze len pred vianocami zacal, od neho ani basnicky necakam. toto ho voebc nebavi. staci mi ze si pamata suvislosti, ze ma tu empiricku pamat. toto abstraktne uz je na neho zatial moc.

soffi
8. feb 2011

@luba142 no nas tatik je tiez v obote, ale aj vtedy ked je v kupelni, v kuchyni,. vedla nej...vzdy je v obote 😀

kosska3003
8. feb 2011

@borocka ved to mi je jasne ze ho nenutis ale tak sa rob ze chapes ja to tak robim lebo ona mi zatial len portugalstinu pouziva a u nas frci podhradska tak si spievame a aj basnicky ked cita tak o zvieratkach jej recitujem a kolo kolo je jej oblubena pesnicka tu jej musim stale spievat a ona sa toci potom urobi bac da si kuky ako vezme me si hoblik pilku no zlata je a pri tom si cosi brble no sa smejeme na nej

luba142
8. feb 2011

@borocka vies kazde dieta je ine jedno bavi to a jedno zas ine, ja mam obidve baby proste tak ze aj Kika ked bola mala tak chytila knohu mala 2 oblubene a volala aby sme sli citat, to iste robi aj Barborka, tak citame, bavi ju to mozno 10minut potom zase vymysla,ale aspon nieco absorbuje, kazdemu sa teraz paci ked vravi ako robi vodnik ze "bekekeke" 😀, len teraz mam vyhodu ze uz aj Kika mna zastupi a pomenuva obrazky 😅

luba142
8. feb 2011

@soffi ta len rano oci otvori a uz krici tatko, tatko de je tatko?A ked pride tak leti ku dveram div sa nezabija, ruky za chrbtom ako starosta a leti tata tata 😀 😀

soffi
8. feb 2011

@luba142 u nas podobny scenar :D, aj na okne ho uz vyckavame,

no na dnes koncim akasi som vystavena, tak zajtra

luba142
8. feb 2011

@soffi dobru noc

aj ja idem 😉

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 no aj moja dnes rano tata tata tata kde je no a tak som pekne vysvetlovala ze tata isiel taaaaaaaaaaa do roboty na lod tak uz aj lod vie napodobnit a ze pride za 3 tyzdne tak dnes ked som sa jej spytala kde je tato tak ona kde je kde je ale tak za dva dni uz povie ze tata taaaaaaaaaaa

borocka
8. feb 2011

@kosska3003 vies, rob sa ze chapes.........to je dvojsecne. na jednej strane bude uspokojeny ze si pomysli ze som pochopila a na druhej strane mu nepomozem ten dej spravne pomenovat. dieta aj potrebuje pocut spravne nazvy aby sa dalej ucilo a rozvijalo.
keby mi len daco nezmyselne blabotal, tak sa zatvarim a necham ho ist dalej. ale on ma snahu realne pomenovat veci a deje a ja tu jeho snahu chcem podporit. podstatne mena naozaj velmi slusne ovlada. a som rada ze k par slovesam sam dokaze vytvorit zapor. ze dokaze sklonovat aj casovat!!! a ked sa snazi nieco vyslovit a nedari sa, tak mu to slovo zopakujem aj 10x aby to lepsie pocul a dokazal napodobit. jasne ze sa nie vzdy podari, ale snazi sa......nenecham ho po prvom pokuse ktory zdaleka nepripominal skutocny vyraz spokojneho odist.
nie vzdy ma naladu opakovat a ucit sa,tak ho necham ved nabuduce.....ale ak raz chce tak ho podporujem

luba142
8. feb 2011

@kosska3003 u nas ked je vikend a sme vsetci rano doma , tak v pondelok rano sa zobudi a hlada aj muza aj Kiku 😀, neni to take dramaticke ale ked boli siatky a boli dlho doma tak vtedy to prvy den bolo cele doobedie kde je tata, kde je Kitika, a ja som vysvetlovala hadam 10 razi ze tato je v robote a Kika v skole 😎 😎

kosska3003
8. feb 2011

@borocka vsak ano ale ved nema ani dva roky on sa nauci neboj aj ked mi nebudes stale vysvetlovat myslis ze nase mamy alebo este mamy nasich mam mali kedy takto vysvetlovat kde ze bud boli v robote alebo kdesi na na roly alebo prali a tak dale vtedy neboli vymozenosti ako automaticka pracka polotovary zelenina a ovocie v obchode furt ci zima ci leto a ako krasne rozpravame

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 no ale aspon vecer prisli ale nam nepride vecer 😉 no si viem predstavit Marika minule tatu hladala aj na vecku co neroby ee

borocka
8. feb 2011

@luba142 aj pata bavili knihy,asi tak mesiac ozaj intenzivne, vsade sme ich vlacili. naucil sa domace zvierata a to je vsetko. teraz uz sam dokaze v knihe na prvykrat najst kde ma dievcatko vrkoce, kde ma varesku, kde je aka cinnost, lebo ich zazil v realite a dokaze ich najst v knizke. basnicky a pesnicky nas este len pockaju....a ja nebudem sklamana ak ich vobec nikdy nebude vediet.jasne potom v skolke, s ostatnymi detmi...ale takto sa pamat snazim trenovat aj inak. je pekne ked dieta vie recitovat a nehanbi sa.

luba142
8. feb 2011

@borocka sklonovat a casovat, nasa vravi "daj ji to"- daj mi to," budes papat"- budem papat, "ces tajik"- chcem cajik.....a tak podobne takze toto este neriesime, ved sa to casom dotvori samo proste opakuje tak ako pocuje ze sa jej to pitam, tak aj ona to tak pyta v druhej osobe 😀 😀 akurat sa na tom vzdy bavime

borocka
8. feb 2011

@kosska3003 ja viem, ja viem...........starka casto spomina ako ona kedysi svoje deti vychovavala.........
marika zrejme bude mat prudky boooom v hovoreni a pusti sa zo dna na den skladat vety. my sa zas ucime postupne pomaly, kazdy den nejake slovko. aj v tomto su deti ine...ak ma pato zaujem vyslovit nejake slovo tak ho len podporujem. ked to pride na mariku, tak ju urcite tiez podporis viac ako teraz v tom blabotani.... 😉

luba142
8. feb 2011

@borocka ved hej v skolke sa naucia aj basnicky aj pesnicky,ale malu od malicka teda asi od tristvrte roka bavi Pdhradska decke pesnicky a to dokazala pocuvat a tancovat pri tom aj 5x dokola, aj ked sice viacej vymysla blbosti ako sa hra s hrackami,ale stale sa pyta na vsetko co to je tak jej odpovedame a tym sa vlastne aj uci

kosska3003
8. feb 2011

@borocka to je jasne moja ma vsetky zuby a tvoj uz bede vykecavat 😀 jasne ze je pomozem ked bude mat zaujem ja ju do nicoho nenutim Pato je hyperaktivny tak trozku oproti mojej Marike aj ked je tiez sidlo

borocka
8. feb 2011

@luba142 pato o sebe a svojich veciach vzdy v prvej osobe a ked hovori o mne,tak hovori v mnoznom cisle prva osoba.
a to casovanie rozlisuje sucasnost a minulost (papal, buval, papam, buvam) a sklonovanie: pato, patove, maminkine, dedove, s dedom, ... opytam sa koho su papuce a on povie dedove, patove maminine. opytam sa komu da cukrik a on povie dedovi, starkej, patovi,....... nevie kazdy pad, ani kazde slovo nedokaze spravne poohybat. ale jednoduche ovlada skvelo. a tiez ho netlacim. proste raz zacal pridavat spravne koncovky

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 u nas frci furt uz to mam napalene na MP3 vsetky albumy tak nemusim cdcka stale vymienat ona vstane a hnej aja aja kym som prisla na to ze to chce hudbu tak som sa zapotila lebo to stala pred telkou a chcela aja aja

luba142
8. feb 2011

@borocka vidis tak v tomto sme slabsizasa my no ale ved sa douci casom, zazila som u malej v skolke este 5 rocne deti suslali dokonca jeden rozpraval horsie ako nase skoro dvojrocne deti, tak som bola stastna ze Kika vsetko povie pekne ,dokonca som sa bala ze nepovie r lebo moj s tym ma problem,ale povedala tusim v 4 rokoch 🙂

luba142
8. feb 2011

@kosska3003 my mame len 2 a to mi este jamat poslala lebo mi to neslo stiehnut 😉 a u nas je vzdy taji taji, a teraz uza aj pekne tani tani

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 no ako ja to ani neviem stahovat no keby som chcela tak by som na to prisla ale ja mam na taketo veci brata a svagrinu

luba142
8. feb 2011

@kosska3003 aj by sa mi zisli nejake nove uz mna tie dve dokola nebavia 😀

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 ti to prepalim ak chces 😀

kosska3003
8. feb 2011

@luba142 ja mam aj ine ako bambulka skola hrou peter nagy a deti sem tam obmienam

kosska3003
8. feb 2011

no idem aj ja do hajan pomaly ale isto uz je dost vela hodin

jamaat
8. feb 2011

Ja som dnes Emku skúsila: "Povedz Deny"....Emka samozrejme ticho. Ešte sa popod nos usmieva, ale nepovie. (Za to môže aj Monika, lebo keď som Emke hovorila, aby niečo povedala, tak Monika mi za chrbtom krútila hlavou, Emka po nej opakovala a bohová sranda akože). Tak som skúsila inak: Emka, dám ti cukrík, povedz Deny! A Emka sa vzápätí snažila aj 3x zopakovať, aj mama, aj bába. No tak teda dostala cukrík. 😅

borocka
8. feb 2011

@luba142 ja som bola este len tehotna ked ma vsetci uz lutovali ze chlapec bude zabrzdeny, ze mu vsetko bude dlhsie trvat ako dievcatam, a pozri na neho!! 7mesacny lozi aj chodil za dve ruky, 10mesacny behal sam. cakala som ze tie vysostne babske zalezitosti: hovorenie, nocnik a knizky, budu opozdene.........ale zatial to vyzera ze len tie knihy ho neberu. a nech! viem ze hlupy nie je, viem ze si pamata obcas viac ako je dobre..... jemnu motoriku ma snad v kvalite rocneho dietata, taku mizernu.....ale zasa v hrubej motorike je to vsetko veeelmi slusne.
je zdravy, aktivny, rychly, nema ziadne zdravotne problemy (tuk tuk), uz len posluchat by mohol viac...inak mam dieta ktore mi mozu zavidiet. este aj pekny je viac ako sa na chlapcov patri 😀 😀 😀

joj, a ozaj tak nakoniec nemame alergiu na orechy,ale brutal citlivu pokozku. vzdy ked cistime zuby, usi, alebo sa steklime, stipkame......vzdy ked ho proste chytim silnejsie ako len pri beznom pohladkani, tak sa mu robia na tele take cerveno biele pluzgiere. minule ho oco steklil po holom bruchu, tak ho fuzkami dopichal do krvi. a po takych 15 minutach zmiznu. vyzera to velmi skaredo. som sa bala ze bude strasny alergik na neico, ale toto je hadam este horsie