Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
10. feb 2011

@sirinka ale poviem ti ze uz ma to nebavi lebo nemam fantaziu a neviem co mam varievat 🙂, tocime dokola ryzu,zemiaky,cestovinu, maso na stave, pecene maso, kuracie, bravcove, sem tam nejaku omacku....no zda sa mi to jednotvarne

jamaat
10. feb 2011

Ja mám stále problém v lete do chladničky všetko narvať.
@mystery7 A to ti ako dlho sedí na tom šerblíku? Ja musím byť pri Emke, lebo ak odídem, ona sa hneď zodvihne, cikanica jej na zem zo zadku okvapká, potom by chcela sama šerbel vyliať do vane a všetko okolo toho...no galiba by bola hneď!

soffi
10. feb 2011

@jamaat niesi vobec zamotana, ja by som chcela byt taka vegetacka a nestresovat sa pre to ze polievka nieje o dvanastej na stole, podla mna je to super ze sa preto nestresujes a navaris ked chces a je sa aj vtedy a nikto to neriesi, palec hore 😉

luba142
10. feb 2011

@borocka co sa tyka masa tak pokial jej to tam nenasekam na mini kusocky tak mi to len rozzuje a vypluje,ak jej to zamiesam do zemiakov alebo ryze a tak tak to zje 😒

luba142
10. feb 2011

@soffi to sme ani my neriesili, no lewnze ked uz som hore od pol osmej dajme tomu tak uz to postavim tak ze sa to vascinou uvari skorej a ked je mala navyknuta najneskor o pol jednej uz v postielke byt tak co, ale ked nemame navarene, ze nestiham alebo sme v meste alebo proste sa mi nechce tak vytiahnem sklicko a vybavene, a ked aj neostane pre nas na druhy den tak aspon jednu porciu pre malu schovam a my traja sa minieme aj na chlebe,aj tak mam mm a Kika teply obed v skole lebo v praci takze sa to cez tyzden da 🙂

soffi
10. feb 2011

ja akrat rozmyslam ze co zajtra, asi ryzovy nakyp, alepolievku neviem....borocka porad nejaku rychl jednoduchu a dobru 🙂

luba142
10. feb 2011

@soffi podla toho aku 🙂, robievam zeleninovu aje za pol hodku hotova: mrkva, petrzlen, zeler, zemiaky na kocky, do toho hrasok mrazeny, ked sa mi chce urobim krupicove knedlicky do nej alebo len pismenka, nejake cestoviny do polievky a ked mam dam tam aj kusok brokolice,karfiolu, tot vse

soffi
10. feb 2011

@luba142 no aj ja taku lubim, aj ninka , az na to z ez nej nechce anio mrkvu, ani hrasok, petrzlen, karfiol, zeler, jedine co zje su zemiaky, a brokolica, preto som uz na nervy z eneviem co ejj varit

luba142
10. feb 2011

@soffi mne nastastie lubi zeleninu vsetku, to Kika je rypana od malicka s tou som mala vecny problem

luba142
10. feb 2011

@soffi tak sprav len brokolicovo zemiakovu a hotovo 🙂

nikanika28
10. feb 2011

@soffi ja robievam casto aj rychlu hraskovu ..... jednu plechovicu hrasku zmixujem s mliekom, trosku slahacky... spravim si svetlu zaprazku, dolejem vodu a supnem tam ten rozmixovany hrasok ..mnam... ked nerobim pre krpcov, tak tam pridavam niekedy trochu bujonu, vegety ...

sssimi
10. feb 2011

@borocka veď si minule písala, že papal slaninu. Aj to je v podsate od mäsa 😀

nikanika28
10. feb 2011

@soffi tak jej sprav zemiakovu kyslu, teda bez octu, ja tam pridavam este uvarene vajicko

sirinka
10. feb 2011

no ved aj ja stale dookola to iste...obcas naberiem nejaku inspiraciu a sa utrhnem a zase sa vratim ku klasike...

jamaat
10. feb 2011

@soffi Ale ja by som chcela mať ten obed skôr, veď to by som mala potom veget chvíľku, kým Emka spí. Lenže sa stále s niečím zamocem a nestíham 🙂
Dnes som len cesnakovú polievku zvrtla, halušky sú od včera, tak teraz vegetím. Ale nie že by som nemala čo robiť, v kuchyni bordel, v obývačke bordel, na poštu mi treba veci nachystať...ojojooooj! Našlo by sa tohoooo!

borocka
10. feb 2011

@luba142 joj, finty s masom som uz skusala snad vsetky, a nic!!!! ani v polievke, ani roztrapkane na rezance, ani rukou, ani priborom, ani skryte v ostatnom jedle.........proste ak mu to skryjem, tak to vezme do pusy a hned aj vypluva a potom sa boji dalsie susto vziat. a inak ho na tanieri celkom ignoruje.

@jamaat aj u nas je v lete problem dostat nieco do chladniicky.ja neviem, mame normalnu, velku dvojdverovu.....ale nic sa tam nevmesti 😠

@soffi hmm,najrychlejsia je asi brokolicova kremova..,me trva pol hodku. das do voody vela brokolice, trochu zemiakov a nechas uvarit do maka. samozrejme dochutis, ako zvyknes, bujon alebo klasicke koreniny. potom rozmixujes ponornym mixerom, pridas syr v ciervku!!!!!!!! musi byt crievkovy!!! a sladku smotanu, vsetko rozmiesas a nechas uz len dovarit.
kazdy ju robie trochu inak,ale u nas tato verzia vedie. aj hustotu si prisposobis tym,kolko zeleniny tam das. pato ju lubi s takymi gulickami co sa daju v lidli kupit. alebo oprazenym chlebom.......ja mam najradsej bez

sssimi
10. feb 2011

Baby ja dnes robím jogurtové rezne. Včera som ich namočila-na večeru som osmažila a dnes to dosmažím keď príde mm, nech to má teplé. A ešte fazulová polievka je. Zajtra spravím kapusnicu, keď tá chripčina zúri - robím fantastickú mäsovu-tak to bude aj za polievku a aj ako druhé. A veru som už dlho guláš nerobila s knedlou.

borocka
10. feb 2011

@nikanika28 presne tuto lubime aj my, velmi sikovna. ale trochu octu potom frknem do taniera, pre chut...kazdy podla seba

borocka
10. feb 2011

@sssimi bleee, slanina ma daleko k masu......on zje parok, sunku, salam, hurku (jelito), tot vse. notmalne maso nie.

borocka
10. feb 2011

@soffi u nas zelenina vedie, najme kukurica a hrasok lebo je farebna a su to gulicky 😀

sssimi
10. feb 2011

@borocka ale na čo ho nútiť ak to nechce. Môj brácho je asi pol roka vegetarián-nedá do úst ani polievku, v ktorej sa mäso varilo a neubudlo z neho. Schudol asi 2kg a je úplne v pohode. Neboj Paťo to bez mäsa zvládne. Raz možno budeš nadávať, že len mäso by jedol 😉

iinuska
10. feb 2011

ahojte
tu sa dnes tusim vari 🙂 . No Adamko uz vykrikuje, tak neskor 😕

soffi
10. feb 2011

@luba142 brokolicovu sme mali dnes 😒

soffi
10. feb 2011

@sssimi ty mas vzdy nejake specialitky mnam mnam 🙂
@borocka ale ta tvoja borkolicova je ina, musim aj tu nabuduce vyskusat 🙂

ja som s tym varenim uz na nrevy, mucne to pre mm ako zakusok, potom na veceru pizzu objednavame, ninka vymysla jak ciganske decko 🙂 , hocico mi nezje, a mne sa tiez nechce pol dna pri rure stat, takze stale chcem nieco rychle, no na nervy,
@borocka asj moje krsna tak nechcewlo maso, do troch rokov hruuuza, a potom ked zacala chodit do skolky tak ju to preslo

luba142
10. feb 2011

a teraz som este narychlo zbuchla zapekane rezance s tvarohom na sladko mnam mnam uz sa tesim nane 🙂

sssimi
10. feb 2011

@soffi aj pudingový koláčik ešte mám 😀 Myslela som si, že sa ani nezje, keďže u nás koláče nejdú, ale ku podivu a na to, že mm ho ešte pred ochutnaním ofrflal, je skoro zjedený. Inak aj mne sa zdá, že varím dookola to isté a v podstate stále dookola mäso. Aj keď robím zapekané zemiaky, tak tam švacnem aspoň šunku. A ryby robím stráááášne často, len keby mi ich mal kto kupovať 😀

soffi
10. feb 2011

@sssimi no my s mm milujeme ryby, ale nerobime ich tiez casto, lebo ninny ich neznasa

sssimi
10. feb 2011

@soffi v tomto ja mám výhodu, že mne zje Sarah všetko a nemusím preto rozmýšlať, že čo ona nemusí.

sirinka
10. feb 2011

no tak ja som prave dokoncila zemlovku, som zvedava, kto ju bude jest....naposledy ju decka ohrdli....

ryby hmmm, tie u nas teda idu, okrem kapra....

luba142
10. feb 2011

@sirinka presne mne tie zapekane rezance s tvarohom teraz mala nechce takze sa zasa krmi polievkou co na obed 😒 , na sladke jedla proste neni 😒

soffi
10. feb 2011

@sirinka no ty zemlovku, ja ryzovy nakyp :D, a obidve nakoniec vyjdu nazmar hihihi