Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
14. feb 2011

Ahojte, prisla som sa postazovat a vyzistit, ci aj vase deti sa nejak zmenili. My ako sme sa pred 2 tyzdnami vratili zo slovenska, Matko nevie zaspat sam a vlastne svoju posielku viacmenej odmieta. Uz uvazujeme, ze vratime bocnicu, aby nemohol vyjst odtial. A pritom na dovolenke mal postielku, nespal s nami, len dve noci u nasich spal so mnou najednej posteli. To si moze tak rychlo navyknut? Nevieme co uz s nim. Aj teraz tu pobehuje este ako keby bolo 10 hodin poobede. Ani neziva, ziadne priznaky unavy. Co s tym?

borocka
14. feb 2011

@rybca mozno ma len zmeneny rytmus, je vykolajeny tak sa mu nedari ukludnit na spanie.......a mozno by to chcelo velku postel pre neho, vlastnu....
a nie je nahodou zasa spln? lebo aj ja spavam tak hocijako 😖

kosska3003
14. feb 2011

@borocka no to hej ale aj moja mala sa rada hra s autickom a je dievka

kosska3003
14. feb 2011

@rybca no tak toto aj moja marika je taka rozhadzana ked prideme domov z dovolenky alebo od niekal kde sme spali len pekne ho skus uspat bud pri nom a potom nabeheni na stary rezim aspon ja som to tak a my mame bocnicu nahodenu pekne

rybca
14. feb 2011

@borocka ale toto trva uz druhy tyzden, takze splnom to nebude..🙂 velku postel pre neho uz mame, ale sme mysleli, ze az od 2 rokoch ho na nu priucime, bo to je taka vyvysena, ze sa moze pod nou hrat. Ako ked je hore, urcite z nej nespadne, ale ked sa v noci zobudi, v takom polospanku by mohol, a ani po rebriku este nevie a normalnu sme nechceli, lebo ma dost malu izbu, to by tam len spaval
@kosska3003 aj ked ho pekne uspim, tak po hodine, dvoch je hore a uz ruci pri dverach a caka kedy za nim prideme

kosska3003
14. feb 2011

@rybca toto moja robi ked ma den plny zazitkov ze sa mi takto budieva no uvidis hadam sa to da do poriadku

borocka
14. feb 2011

@rybca taka postel sa aj mne paci....tiez patkovi mienim obstarat, ale az ked bude vacsi ze pod nu dam pisaci stolik....myslim ze ani po dvoch rokoch dieta v noci rozospate nemusi zvladnut tie schody zist bezpecne. ale nechcem ta strasit, este som to neskusala 😉
a co zuby?
mozno ozaj nabehol na nejaky novy rezim. neposunulo sa mu vsetko? aj ranne vstavanie? obedny spanok??

rybca
14. feb 2011

@kosska3003 no jedine, ze sa este nespamatal zo svokry, mu nedala vydychnut ked u nich bol...🙂

@borocka no cak tak, my sme ju teraz kupili, bo bola dobra cena, ale zatial ho na nej len prezliekame, aj schodiky su odmontovane, vsetko ma rozhadzane, obedny spanok zacal bojkotovat este pred dovolenkou a teraz len na velkej posteli v spalni a so mnou,

no uvidime co bude, zacnem ho budit v pravidelny cas rano a vsetko bude v presnu dobu a mozno sa to vrati spat, diky za prispevky, idem uz spat aj ja, paaaa

melpomene
14. feb 2011

ahojte kočky....môžem sa pridať? tiež sa mi môj malý narodil v máji 2009 a až teraz som vás objavila...xixi 😀
@rybca môj max mi presne robil to čo tvoj matko tebe v decembri...teda ak mám pravdu povedať trvalo to celý december...ale myslím, že behom dvoch dní si určite nezvyklo na spánok s tebou...možno ho niečo trápi...u nás to v tom decembri bola jedna z posledných stoličiek...keď sa mu prerezala zrazu ako keby uťal a opäť fungoval ako predtým....tiez bol riadne vitálny keď mal ísť spať...dokonca sme zažili neskutočné plačúce scény...robievala som to jedným časom tak, že som ho nechala zaspať na našej posteli a potom som ho preniesla do jeho izby a postieľky...ale ak sa zobudil v noci tak na mňa zavolal a kým som prišla on už stál v postieľke s vankúšikom pod pazuchou a čakal kedy ho vezmem 😅 ... a takto to u nas fungovalo celý ten mesiac 😠

jamaat
14. feb 2011

Aj u nás zjavne zuby zase úradujú. Táto noc bola dosť katastrofálna a večerné uspávanie je dosť veľký boj aj o desiatej.

jamaat
14. feb 2011

@melpomene Vitaj. Ale o takomto čase tu už veľa z nás nezastihneš 🙂

nikanika28
14. feb 2011

@borocka
@rybca my mame taku postel pre Lukaska aj so smykalkou. Ked bol malinky, tak sme to riesili tak, ze mal madrac na zemi, teraz uz spava hore a pod postelou veeeela hraciek 😝 ..Klarka sa tam rada hrava, mame tam penove puzzle pod celou postelou, kopu hraciek, tak sa jej tam paci..ale naucila sa vyliezat hore na postel, tak teraz nic ine nerobi len lezie hore dolu po posteli 🙄 ..a uz sa zacala aj spustat po smykalke..tak trosku ozlomkrky, tak ale zatial v pohode 😅 ... Neviem, ako to vyriesime casom..ci kupime mensiu postel pre Klarku a strcime ju tam, nech je este smykalka vyuzita...a casom samozrejme klasicku poschodku 😝
@melpomene vitaj medzi nami...no to ti trvalo teda 😀

ludmilabb
15. feb 2011

Dobre ranko, ja vas nestiham citat 😝 my nemame nist extra nove ale jedna vec sa konecne zlepsila
kaka sama, pekne sa vypyta, sice je to raz za dva dni ale uz to nie je nasilu s revom, chvalabohu

jamaat
15. feb 2011

Dobré ráno. Raňajkujeme nezvykle zavčasu. Chcem sa ísť totiž aspoň na chvíľu lyžovať, Monika bude opatrovať. 🙂

ludmilabb
15. feb 2011

@melpomene ahoj 😉
my sme ten pripad, ze dcerku sice uspim vecer v postielke a v noci sa zobudi a beriem ju k sebe do postele, nema vyznam to menit, uz som si zvykla

ludmilabb
15. feb 2011

@jamaat Sofia ma uz za sebou druhe ranajky, kojila som ju o tristvrte na sedem a o osmej jedla chlieb so sunkou, sunku vyjedla prvu
to budes mat fajn den 😉

jamaat
15. feb 2011

Šunka, syr je aj u nás prvá zjedená, lekvár ako prvý zlízaný. Potom špekuluje nad čistým chlebom.

iinuska
15. feb 2011

dobre ranko
Ja som vcera urobila tortu, dnes ma Petko 15 rokov 🙂 🙂 🙂 Zajtra ide s mm vybavovat obciansky 😕
My uz mame po ranajkach, Adamko zjedol 4 kusky zemle so syrom a paradajkou. Ale zachvilku mu dam jogort a ideme von.

@jamaat Monika nema skolu? uz ma vybranu strednu skolu ?

ostrovanka
15. feb 2011

@rybca aj my mame teraz podobny problem. Cez obed mi sice v pohode zaspi v postielke, aj vecer, ked ho ulozim, ale ked sa v priebehu noci zobudi, nechce uz byt v postielke, taha hore so sebou paplon, ukazuje na velku postel, a hovori ze "postel, hajam, tazke" 😀 to "tazke" akoze paplon je tazky, co si taha so sebou 😀
Takze nam okupuje nasu 140 cm siroku postel dost casto. Rozmyslam, ako to odburat....

rybca
15. feb 2011

"Dobre ranko", tak ste ma upokojili a necham to tak odzniet, tlacia sa mu teraz tie posledne stvorky, ani trojky nema este celkom vonku, nejak sa mu to teraz kopi, este aj ta "slintavka" co mal, teraz este spi, sregom cez nasu postel. My mame nastastie 180cm siroku, ale ked sa natiahne krizom, tak aj ta nam je mala. Tak som to poriekla zase a je uz hore, idem paaaa

ostrovanka
15. feb 2011

@rybca ti poviem, ze my sme na tych 140 cm ako haringy....

sirinka
15. feb 2011
luba142
15. feb 2011

AHOJTE 🙂
My mame v deckej postel tobenu od stolara z masivu, ale robil ju tak aby sa na nu dala prirobit este jedna, aby bola poschodova. Teraz ma 90 cm, ale hore by som chcela len 80 nieco take ako dala link @sirinka, koli oknu aby sa dalo otvarat 😎 . Uz by sme toho stolara mali zacat pomaly otravovat 😅 😅

luba142
15. feb 2011

@sirinka super taku nejaku si predstavujem aj ja kedze uz mame spodnu urobenu tak tu vrchnu chceme riesit podobne 😉

sirinka
15. feb 2011

@luba142 tato ma vrch sirku 90 a spodok 140...je pre tri deti... 🙂

luba142
15. feb 2011

@sirinka no ja chcem taku co bude mat navrchu 80 🙂, predsalen pre dve deti 🙂, ale keby som mala moznost radsej by som volila 2 postele zvlast zial panelakove podmienky nedovoluju

sirinka
15. feb 2011

@luba142 no ani nam nase podmienky maleho domceka toho vela nedovoluju 😝 preto tato varianta...

mimi21
15. feb 2011

baby, ja vas vobec nestiham
zdalo sa mi ze brusko u emky po tom sab simplexe dobre, len dnes bola zase taky plac rano, ze az, jedla naposledy o 7, od 9 do 10 som sa ju pokusala ukludnit a nakojit ale nepodarilo sa, tak som ju supla do kocika a sli se von, hned zaspala a doteraz spi
nervy mam ako na spagatiku, lebo som sa samozrejme nestihla ani Ninke venovat a ta potom vymyslala a povytahovala veci zo skrine, natrhala papierovu vreckovku po zemi a tak, tak to tu vyzera ako po 3. svetovej
a to mam este stastie, ze cca 2 dni z tyzdna je mm doma, ale takyto zly den mame akurat, ked sme same

sirinka
15. feb 2011

@mimi21 joj nezavidim toto...dufam, ze aspon taketo problemy nas obidu, doteraz obidve baby dobre znasali mliecko, akurat ked som jedla kel, tak mali velke bolesti...

ja mam zajtra poradnu, ale mam pocit, ze mala sa este stale v brusku riadne toci, teraz akokeby lezala priecne...no som zvedava...

a volali mi z nejakej agentury, ze robia prieskum trhu, coho konkretne som sa nedopatrala a ked zistila pani, ze som z ba kraja, tak vraj maju plne kvoty a ze sa ospravedlnuje a mozno este zavola neskor....tak to som nepochopila a slusne som jej povedala, ze nech uz mi nevola....a za 5 minut znova z ineho cisla volala, ze uz to vyriesili, tak jej hovorim, ze uz nemam zaujem a sa urazila.... 😝

mimi21
15. feb 2011

@sirinka no takychto ludi treba do kelu poslat, lebo potom ti oni o 2tt zavolaju, ze si vyhrala cosi a pozvu ta na prezentacnu akciu, kde si vyhru prevezmes a tak dalej....robia to moji znami, predavaju takto sady hrncov po 2500e, riadne namotavanie

a fakt somsi myslela, ze ten sab simplex zabral, lebo od piatka boli u nas take kludne vecery, akokeby sme ani deti nemali 😅 krasne sa napapala a zaspala v postielke sama
inak asi sa jej fakt hromadia plyny, lebo ked chudatko grgne, tak je to ako stary chlap 😒

a uz sa krasne usmieva, riadne som vtedy z toho na makko 😀