Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
17. feb 2011

@ladywitch26 pato zacal cez vianoce capkat, tak som mu na zimu dala capacky. a dodnes nevie behat bosy len v ponozkach...smyka sa mu.
a kde si sa podela? uz peknych par dni co si posledne pisala,ako to tak sledujem.... fabi oziva??

borocka
17. feb 2011

joj, pato dnes cez den nespal, tak uz od siedmej mam klud 😉 a zeriem tu syrove korbaciky!!! nasi boli dnes v polsku, tak doniesli zo dve kila......no jedna basen! mnam!

sssimi
17. feb 2011

@borocka ja som narátala 11ks 😕 a to neviem či som porátala všetky-ale to aj s capačkami a Sarah nosí stále 21 a prvé topánočky som kupovala 19ky

ladywitch26
17. feb 2011

@borocka vsak stanka ma tie pogumovane ponozky, v tom sa nesmyka
a fabi sice ozil, lenze v pohode sa prehra na brusku na puzzle aj sam. priam ukazkove dieta. nestiham sem moc chodit, este tak fb stiham, lebo citam strasne vela materialov o protinozcoch, ked uz sa tam rozhodneme odist. nedavno som si dokonca pozerala ulice brisbane, nech viem, do coho idem. kazdy druhy dom a bazen. 😀
paradna vec, to google maps 😀

sssimi
17. feb 2011

@soffi je mi to ľúto. Mne tak zomrela známa 17.decembra.2010. Ja som to normálne ledva rozdýchala. Poznali sme sa od škôlky. Síce sme sa nevodili pod pazuchy, ale poznali sme sa celkom dobre. Mala 24 rokov. Diagnostikovali jej leukémiu a do trištvrte roka zomrela. Pohreb mala 22.12 ☹

borocka
17. feb 2011

@ladywitch26 ja pogumovane nekupujem. mali sme par kusov ale nic preborne. radsej nech je pekne v papuciach, u nas v zime nejako extremne nekurime, a aj v lete sa da vydrzat ked nemame koberce. vsetc nosime papuce tak aj on, som kludnejsia kym sa mu vyformuje klemba. tak fabi je vyhra v loterii 😉
a uz si rozhodnuta? budete sa isto stahovat do australie???

@sssimi a to na co si jej potom tolko nakupila? my sme kupovali vzdy o cislo vacsie a dosli sme k 14 parom. len papuc vystriedal uz 5 parov.

soffi
17. feb 2011

my sme mali prve topanocky 17-tky, ako som s aich nahladala.....a teraz ma 22,no n azimu topanky 23, a na leto neviem ci 24 ci jak 😒 , a pocet? och radsej anio nepocitam, ale tak zhlavy ked rozmyslam tak urcite zo 10

luba142
17. feb 2011

ja vobec netusim kolko papuci uz sme zodrali a topanky sme mali akurat odkedy zacala chodit tak troje a sandalky po Kike takze dokopy 4 -voro topanok

borocka
17. feb 2011

@luba142 zodrali???????? to snad zartujes???
tolko penazi som dala za tie jeho topane a ani jedny neponosil dlhsie ako 3 mesiace. vsetky mu ich odkladam ako nove.....max trochu spice skopane

luba142
17. feb 2011

@borocka myslim papuce ze sme zodrali ,nie topanky 😀 Topanky mala vzdy len na sezonu a su neposkodene samozrejme akurat zoslapane trosku

ladywitch26
17. feb 2011

@borocka no tak to mas setrneho chlapa doma. stanka prve trojo topanky ozaj doslova zodrala. prakticky odkedy vie chodit, tak kocik nehrozi. len behat a behat. to uz ani predat v bazari nemozem, lebo by to nikto nekupil.

mystery7
17. feb 2011

my sme vyuzili zatial 6 parov topanok a 3 pary papuci- ak dobre ratam. Ja mu vzdy kupim vacsie, tak mu dlhsie vydrzia. Uz mame doma dalsie 2 nove pary a este chcem kupit botasky.

@soffi uprimnu sustrast, mne teraz zomrela kolegyna z prace, mala 44r ☹ rakovina

mystery7
17. feb 2011

@ladywitch26 nase papuce su uz nepouzitelne, tie prve topanky este ok, ale sucasne cizmy......na odpis.
My teraz chodime len zriedkavo v kociku, ak niekam potrebujem ist ja. Inac chodime tam, kam chce Mirko.

zuzkaprofant
17. feb 2011

moj ma topanocky ako nove vsetky🙂)na to ze je chlapec nema odkopane)) Ale zase chodime s kociarikom 🙂

kosska3003
17. feb 2011

ahojte konecne som vas docitala tak mi sme dnes doobeda b spoluziacke na kave potom spala 2 hodinky s tym momentalne nemame problem klop klop a dnes som bola prvy krat na zumbe tak ako ina makacka ked len doma sedim ale idem chodit aspon si odychnem od malej vytlcem energiu no super som rada ze to doslo aj ku nam
@borocka ako ked ideme na prechadzku tak ideme k rieke a tam ideme pesi ale ked idem do obchodu a k mame tak beriem kocik uz sme boli aj pesi ako s tym nema problem ona sa na ruky pyta len ked spadne a si ublizi

ostrovanka
17. feb 2011

@ladywitch26 dakujem za povzbudenie, chodim ho teraz pozerat, jak spinka, trosku chrni, ale zatial nie tak velmi ako vcera v noci. Uvidime.
Co sa tych hor tyka, tak aj kde byvame sme obklopeny kopcami a morom.... Len ta chata je vysoko v kopci, uz sme tam boli a len vystupat k nej autom od centra nam trvalo 15 min. Uvidim, ako zvladne tuto noc.
Este sa chcem spytat, von s nim ist mozeme? Lebo lekar povedal, ze ak mu bude lepsie, moze zajtra do skolky a tam chodia von za kazdeho pocasia, pokial nahodou nepadaju krupy alebo traktory.....
Zajtra idem kupit zvlhcovac vzduchu.

zuzkaprofant
17. feb 2011

@ostrovanka ja by som ho nechala doma nakazi ide deticky .

jamaat
17. feb 2011

Emka nezodrala žiadne topánky, aj papučky sú stále pekné.

mystery7
17. feb 2011

@zuzkaprofant na nasich vidno opotrebenie, ale snad aj druhy ich trochu vynosi-niektore 😉

saskarisko
17. feb 2011

Ahojte,
ja vas citam, len sem/tam ale zhliadla som:
@ostrovanka - ak je to laryngitida, tak sa prejavi prevazne v noci. je to suchy drazdivy kasel (ako keby stekal pes, alebo isiel z rury). moze sa objavit niekolkokrat v zachvatoch. tak ako ladywitch26 pisala, obliect, otvorit okno, a dychat chladny vzduch. ak to neustane,a zacne sa dusit, volat pohotovost. u nas sa objavuje v noci, a potom trva aj cez den, bez teplot. tak mam odskusane - fenistil alebo ine antihistaminikum (u nas je to aerius), calciovy sirup, a na krk (den/noc) olejovy zabal (nahriat olej, naliat na vatu, prilozit na krk, zabalit plienkou) a menit ho podla potreby. inak na zastavenie kasla v noci, som davala stoptussin. v pripade dlhsieho trvania 2/3 dni nam lekar predpisuje kortikoid v spreji (ecobec, ktory ma aj protizapalovy ucinok). po par dnoch sa kasel zmeni na vykasliavajuci, tak potom treba dat lieky na podporu vykaslania (ambrobene, mucosolvan).
co sa vonku tyka. ak je slnko a teplejsie, tak na chvilu moze ist. ale odporuca sa zostat doma pokial je ten suchy kasel, a zvlhcovat si domacnost. no, a skolka. ak by si ho dala do skolky v SR, a poculi by ho ostatne matky, tak ta doslova ukamenuju. osobne si myslim, ze taketo dieta nepatri do skolky, lebo lary sposobuje virus. Saska ju mala teraz v Tatrach, lekar vyslovene dovolil ist von dva dni po sebe /vonku bolo prijemne, aj svietilo slnko/, a vyslovene sa jej pohorsilo.

mystery7
17. feb 2011

@jamaat uz som sa pytala, ale asi si to nezachytila. Chodite s Emkou na normalnu plavaren? Nie je jej voda studena? Davas jej tam tu plienku na plavanie?

saskarisko
17. feb 2011

a co sa kocika tyka, tak u nas je "v kurze" posledne 2 mesiace na obednajsi spanok. supnem ju do fusaku, mala si schova ruky, a do 10 minut spi 😉

sirinka
17. feb 2011

ahojte...nasa magdulka mal vcera vecer bolesti uska, tak dnes sme boli pozriet, ale nastastie len slaby zapal bez infekcie...tak snad to tak aj ostane...

iinuska
17. feb 2011

ahojte
My von kocik neberieme uz vobec, len na rychle presuny, ked potrebujem ist napr. na postu. Inak behame hore dole, na dvore ma box so starymi hrackami a stareho hupacieho kona. Nahaname macky, chodime pozerat na psa a tak. Uz nech je teplejsie, nech uz mozeme ist aj na ihrisko

jamaat
17. feb 2011

@mystery7 Zabudla som ti reagovať. Chodíme na normálnu plaváreň, teraz ju zrekonštruovali, tak je tam super. Nedávam jej plienku, máme plavky s gumičkou. A v plaveckom bazéne je zo studenej vody trochen prekvapená, nezvyknutá, ale aj tak tam chce ísť. Pendlujeme medzi malým detským bazénikom s teplou vodou a veľkým plaveckým. V tom detskom sa čľapoce a zrazu sa vychytí a sama poďho k plaveckému, hádam by aj sama tam skočila, keby sme za ňou neutekali. Pritom sa nechce teraz veľmi potápať, drží sa nás ako kliešť, lebo odvykla. Neboli sme plávať od letnej dovolenky.

emode
17. feb 2011

@mystery7 v BB je plavaren zrekonstruovana, su tam antikorove bazeny a tepla voda v detskom aj relaxacnom bazene, akurat je dost chlorovana, plavaju tam aj babatka ...

no my papuce skoro nenostime, ma teple protismykove ponozky, v skolke ano, aj to su prve este 20ky, ale dochadzaju no a topanociek sme mali hadam aj 7 parov

my tiez kocik uz takmer vobec, jedine, ked idem do mesta, lebo s kocikom neplatim MHD 😀
zajtra mame doobeda hudobnu, potom zostaneme von, ak bude ok pocasie, len kym odideme, musim stihnut uvarit 😖

emode
17. feb 2011

@jamaat aj Sofia vsetko zabudla a do velkeho bazena skace hocikedy len doteraz mala stastie, ze som ju chytila 😀 v Permone som ju skusala ponarat ale radsej som isla od zaciatku len po nostek a polievanie hlavy a skusam vysvetlovat ze sa nadychne a zadrzi dych ...

jamaat
17. feb 2011

@emode Ja som ju aj ponorila, zvládla to, ale nepáčilo sa jej to.

emode
17. feb 2011

@jamaat ved aj ja ... si mala vidiet tu rychlost akou simrikovala rukami po tvari 😀 ale nenapila sa ani neplakala 😉

lubenka351
17. feb 2011

@emode ahojky, mozem sa spytat, tvoja mala chodi do skolky? som si myslela, ze v takom veku su v jaslickach, a teda pracujes?