Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
18. feb 2011

@mystery7 no mne je teplo furt od tehu aj mi to zostalo ja idem teraz von v mikyne a teplakoch botasky na nohach kamoska ked ma videla ci mi nehrabe ta v bunde zimnej a ju triaslo

mystery7
18. feb 2011

aj mne je tak teplo, ale obliekam si pod zimnu bundu tenke tricko, aby na mna ludia nezazerali 😉

kosska3003
18. feb 2011

@mystery7 to ja ako celu zimu som mala pod bundou tricko s kratkym alebo tenke s dlhym ked uz boli tuhe mrazy 😀

mystery7
18. feb 2011

no tak Marika je tiez dobra v rozprudeni krvi 😉 alebo adrenalinu 😀

borocka
18. feb 2011

@kosska3003 ja som chodila do jednej rodiny, my sme tam anglicky hovorili. ale oni medzi svojimi priatelmi po flamsky. a co ti tam muz robi?

@mystery7 joj, sucitim s nou. to je strasne blbe. ja ani spat ist nemozem kym sa cerstvo neosprchujem.... napr ak sa o osmej a spat idem az o desaitej, tak som uz zasa ako zmrzlina a neviem sa v posteli zohriat. proste sa musim znovu.

kosska3003
18. feb 2011

@mystery7 no ta hej ta isto niekedy je to iny adrenalin

kosska3003
18. feb 2011

@borocka no na lodi on je v antwerpach prevaza kontajnery

borocka
18. feb 2011

@kosska3003 kontajnery s cim?? a ako casto chodi za vami? autom ci letecky?

borocka
18. feb 2011

OK, idem si uz lahnut. rano sme o siestej vstavali 🙄 tak citim ako mi uz oci stahuje. dobru noc zienky

kosska3003
18. feb 2011

@borocka no ako on je na trajekte a prevazaju v kontajneroch co sa da co sa do nich zmesti no tam chodi busom a naspat autom

kosska3003
18. feb 2011

@kosska3003 a 3 tyzdne je tam a 3 doma

sirinka
18. feb 2011

no a moja klarka mala sirsiu nozkua hlavne vysoky nart, magdulka zase dlhu ale uzku...takze po klarke maloktora topanka jej sedela....ale napr. na bazari som kupila lacoste tenisky kozene a tie aj na sirsiu nozku dobre sedeli...

soffi
19. feb 2011

je sotva po pol deviatej a ja som uz s nervami nakonci, mala celu noc vystrajala kedze je nchladena, od siestej je hore, na slovo nepocuvne, vsetko robi napriek.... 😠 😠 😠 vidim ze dnes bude veselo

jamaat
19. feb 2011

Ahojte. Ja som sa večer zase vytočila, lebo Emku vychystať do postele, to je len naháňanie, zúrenie, vresky, plače. O deviatej som si dovolila začať ju chystať. Taká som bola naštvaná, že som ani sem nepísala. Ale keď som ju už konečne dala do postieľky, strčila som jej fľašu s mliekom do ruky a odišla (nemala som nervy na to, aby som zostala pri nej) a ona sama zaspala.

sssimi
19. feb 2011

@soffi ano ortopedickú. Mala problém s pätami, ale už sa mi to zdá v pohode. Budúci mesiac by sme mali isť na kontrolu.

kosska3003
19. feb 2011

@jamaat novidis tak to rob stale tak mozno sa nauci a ty budes mat pokoj a kludnejsie nervy ja som u mamy malej sa zase nieco v noci snivalo tak spala vedla mna tak som neni moc vyspata ale o pol3 som ju dala radsej do postielky aby som bola ranoschopna stat ,mala sa zobudila cela mokra neviem ako cikala ale plienku nemala az taku mokru ako mava

soffi
19. feb 2011

@sssimi a to ste ako zistili&? mne mala toiz chodi dost na spickach, a neviem ci je to normlane, ona vie chodit aj normalne, ale asi sa jej takto to viasc paci alebo ja neviem...

sssimi
19. feb 2011

@soffi Pri Sarah si to všimla doktorka pri preventívnej prehliadke, keď som ju išla dať povyzliekanú na váhu, že jej päty vybočujú. Tak ma poslala k ortopédovy-ten ešte zatasil, že má slabé svaly na nožičkach. Museli sme denne masírovať a dal mi také pätné misky do topánok.... Lenže sa mi to nezdalo, tak som po pol roku zmenila ortopéda a ten mi povedal, že je to úplne normálne a nožička sa do 2 roku veku veľmi vyvíja a mení. A ako píšeš deti radi vymýšlajú a ako Sofia veľa chodia po špičkách a podobne. Aj chodza sa časom mení. Dal mi kontrolu až o pol roka, kdežto k tomu pred ním som chodila každé 2 mesiace.... Dúfam, že som urobila dobre, tento nový mi len odporučil kvalitnú obuv. Malej som úplne prestala dávať tie pätné misky, pretože to bolo strašne studené. To že to bolo tvrdé malej vôbec neprekážalo, len som sa bála že nachladne.

Takže to, že behá po špičkách a potom normálne je len taká ich forma zábavky. Horšie je keď dieťa stáča špičky do vnútra pri chôdzi. Vtedy sa obúvajú papučky naopak a cvičí sa.

soffi
19. feb 2011

@sssimi ni ninka sem tam aj staca spicky dovnutra 😕 , len neviem ci to nema po svojom tatikovi , lebo on tiez sem tam tak chodi hihi, neviem, ci by nebolo lepsie zajst k ortopedovi..

sssimi
19. feb 2011

@soffi asi by bolo lepšie počkať a ísť po tom 2hom roku. Kamoškyn syn tak chodí a teiž mu to diagnostikovali až asi po 3ťom roku a to ich stáča stále a veľmi. Keď beží, tak mám pocit, že si musí podkopávať nohy. Len ono to neskôr môže spôsobiť nohy do O a bolesti v členkoch. Netreba to zanedbať, ale teraz sa fakt ešte všetko vyvíja, tak neviem či by ti už niečo odporučili.

soffi
19. feb 2011

@sssimi aha, tak diki za radu 🙂, tak pockame , hadam to nebude nic, v niektorych topankach ich staca dost, a v niektoprych vobec, mozno je to aj druhom topanky sposobene

jamaat
19. feb 2011

@soffi Podľa mňa je normálne, keď chodí po špičkách. To asi všetky deti majú také obdobie.

jamaat
19. feb 2011

Strašne sa mi chce spať, hoci noc bola normálna. A asi na mňa niečo lezie. Ani na ples sa mi nechce ísť. Monika má hnisavú angínu, tak som zvedavá, či to ešte niekoho z nás chytí. Lekárka vravela, že je teraz angína rozšírená.

emode
19. feb 2011

no tak u nas teraz nic nemusi existovat ... pustame DVD Spievankovo a koniec ... nepohne sa z gauca, uz asi hodinu 😨 nam sa pecie kacica v rure, idem robit lokse a este asi aj babovku ... zas ma chytil rapel ...
😅 len sofia ma na obed vytocila, nechcela skoro nic jest kvoli tomu DVD ... neviem, ci len na truc alebo nebola hladna, len nejako vela toho od rana nepojedla 😕

mystery7
19. feb 2011

ahojky kocky,
Tak prvy ocak prerezany - huraaaa, dalsie 3 kazdu chvilu, ma ich riadne navrete. Stale ma prst v puse.
Dnes som si bola na poste po satku, dosla ok, v perfektnom stave. Tak sa vytesujem. Mm som az dnes povedala cenu, bol z toho hotovy, som myslela, ze odpadne 😅 a to som este ja spokojna s cenou a mam aj zarucny list a zaruka plati este rok. Snad to predycha.
Sobotu travime doma, vonku silno fuka a doobedu aj dost prsalo. Uvidim, ci nieco nevymyslim na poobedie. Skoda ze MC nie su v sobotu otvorene 😅 hlavne v takomto pocasi.

emode
19. feb 2011

@mystery7 my chodime aspon do detskeho kutika v SC ked je takto, ani sme von neboli, tak Sofia nie a nie zaspat 🙄

mystery7
19. feb 2011

@emode aj u nas bol boj so zaspavanim, nebol zniceny. Uazujem, ze skocime niekam do obchodneho centra, tam si pobeha aspon hodinku, povozime ho na vlaciku a uvidi sa 🙂

mystery7
19. feb 2011

dnes mam cely den chut na sladke, ale totalnu, od rana myslim na palacinky, tak som uz aj cesto pripravila.

A nasla som si jednu hnusnu dlhu a siroku striu na pravej strane brucha, ide zhora dole. Tak to super zacina 🙄

soffi
19. feb 2011

@jamaat ja som teraz spala hodin u pol , neviem co to, asi to bude pocsim, uplne mam pocit akoby som celu no cniekde zila...

mystery7
19. feb 2011

no tu je ale klud a ticho 😲