Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
25. feb 2011

@borocka výstava vyzerá zaujímavo a nielen pre chlapcov a chlapov ako sa tam píše, Sofia by bola určite hotová lebo vláčik už pozná a robí tutúúút

ludmilabb
25. feb 2011

@borocka a ja zase neviem ze Marika nerozprava 😀 moja kamarat nerozpraval do troch rokov a ako sam vravel mladsia sestra bola hrozne ukecana a tak zacal aj on 😉

jamaat
25. feb 2011

@borocka Nie, nerozpráva. Ona proste nechce.

ludmilabb
25. feb 2011

@jamaat vsak presne aj ten kamarat vravel ze on hovorit nechcel ale jeho mladsia sestra bola hrozne ukecana a otravna tak uz musel zacat a mal tri roky

sssimi
25. feb 2011

Baby ukecala som toho môjho na dovču. Dajte nejaké typy kde je to fajne pre deti. Jasné okrem Egyptu 😀 Idem niečo pokukať.

luba142
25. feb 2011

boze baby ja uz neviem,ale ti novy susedia co sa nastahovali byvaju 2 tyzdne a su len sami dvaja a kazdy den jej ide pracka a vzdy okolo osmej vecer...NECHAAAAAPEM 😕 😕 😕

zuzkaprofant
25. feb 2011

@jamaat ani moj dako nerozrava par veci povie hafo, mam , dada, tem , netem , toto ba je vsetko co sa na ba zacina a pod mnam mna ze je hladny ale ze by vety vravel alebo ze kocka televizor a pod to nieeeeeeeeeeee, vkuse nieco krici , melie ale po svojom a ani nepovie ze je pokakany a nie ze by na nacnik sa pytal alebo chcel sediet dnes mi akurat ukazal ze chce novu plienku co je pokrok 😀

inac osm vam pisala ze oducame maleho od mlieka v noci pit 3tt sme oducali ale nepomohlo on ho chce aj tak len 2 krat za noc ale chce 😠

borocka
25. feb 2011

@ludmilabb no hej, koska spominala ze marika len tak hmmmka, a zvuky zvierat ovlada a par zakladnych slov typu mama, baba,......
aj aj brat do troch rokov nic nepovedal, tak sestra o rok od neho mladsia ho ucila rozpravat 😕 a nemyslim si ze je to nieco tragicke. je malo takych deti, co sa takto pozde putia hovorit, ale su!

@sssimi ako len zaaavidim. nepribalis si ma do kufrov??? ja sa potlacim 😉

kosska3003
25. feb 2011

ahojte tak ste mi tu Mariku poohovarali 😀 😀 ako je pravda ze nerozpravame ale podla mna je hovadina ze ked nebude do dvoch rokov rozpravat tak treba niekam ist moje krsta v 3 rokoch nist uz sa mu tiahlo na 4 a nic som mu nerozumela a teraz uk keca keca sa mu huba nezastavy moja marika vie mama tata baba chcem ju ucit mami ale nevie i povedat poviem povec mami a ona mama a povec i a ona a ale svoju hatlaninu si stale brble len jej nerozumiem a to Spievankovo uz mi s neho sibe len sa zobudila a hned aja aja tak som jej to pustila ale len raz a potom sme sli ku svokre tam som vymyslala hry a hovadiny lebo ona stale aja aja tak nakoniec sme sli k svagrine zajtra musim vymysliet porgram lebo dalsi den so Spievankovom nechcem

kosska3003
25. feb 2011

a ku dovolenkam tak mi tento rok Tatry Orava a dufam ze teraz ukecam mm na Dudince ale tak nieko ho spracujem ideme prerabat dom teda okolie domu fasadu a tak tam potecu financie

ludmilabb
25. feb 2011

@sirinka tebe sa ani neoplati prestat kojit zejo 😀 ale my na bezmliecnej strave a s AE to mame s jedalnickom tazke, stale jeme to iste a mne uz tecu sliny snad na vsetko 😝
@kosska3003 spievankovo mi zatial nic nevravi ale citam ze viacere na tom frcite...u nas ked ide telka tak idu rozpravky, normalny program uz velmi nepozeram

ludmilabb
25. feb 2011

@mirka_mt a kolkokrat za den jej davas?

kosska3003
25. feb 2011

@ludmilabb ja by som jej aj rozpravky pustila ale tie ju nebavia a teraz ked sa riadne vonku neda ist tak som rada ze toto kuka ale dnes uz som mala toho plne zuby

jamaat
25. feb 2011

@borocka
@kosska3003 Emka nehovorí ani mama, ani nič. Ona proste nechce! Bába vie povedať, ale nepovie. A keď chcem, aby niečo povedala, tak mi krúti hlavou, že nie. Tak musím počkať, kým sa jej bude chcieť.

jamaat
25. feb 2011

Akýýýý je to veget, keď Emku do postieľky uložím a ona sama zaspí! Len nech ju to neprejdeeee! 😅 🙂

kackabrcka
25. feb 2011

@sssimi uvidime ako my dopadneme s egyptom odlet mame 25.3.

kackabrcka
25. feb 2011

@jamaat tak to by som prijala aj ja no hadam casom aj to zvladneme..

na zachodik uz chodi aj ked zatial sa nepyta no aspon rano to vzdy klapne
a s rozpravanim to nasej ide riadne drzka no viacej po nemecky ako po slovensky 😅

saskarisko
25. feb 2011

Ahojte,
s tym nerozpravanim to ale nie je tak ako pisete. ono, ak by vam dieta do troch rokov nerozpravalo, a vsetky ostatne by rozpravali, tak by vas to riadne trapilo (a este kazdemu vysvetlovat, preco nerozprava, lebo uz by mal a neviemco). a tiez nie je pravda, ze sa same rozbehnu, niekedy je potrebna pomoc logopeda. ked nic ine, ukaze ako s dietatom pracovat. ja som pri synovi pockala do 2 rokov a 4 mesiacov, a isla som k logopedicke. ona mi povedala, ze mam cakat, kedy mu na rec dozrie nervova sustava, ale popritom ma ucila, ako mu pomoct. tak sa aj stalo, dozrela, teraz je recovo na urovni svojho veku, ale vyslovnost urcitych hlasok musime trenovat. a bola by som rada, keby sa to podarilo do 5 rokov, aby nemal kvoli tomuto odlozenu skolsku dochadzku, lebo intelektualne je na tom velmi dobre, a zaujima sa o veci, ktore zaujimaju starsie deti.

a zase na druhej strane, to ze teraz dieta este nerozprava resp. nepouziva riadne slova nemusi nic znamenat, lebo za mesiac moze riadne rapotat. a aj pri nerozpravajucich detoch si treba uvedomit, ze nemusi hovorit len slovo, ale aj zvuk zvierata je uz povazovany za slovo, vyraz na danu vec, ktore pouziva je slovo

sssimi
25. feb 2011

@borocka 😀

Ja by som chcela do Španielska, ale dnes som našla celkom lacno aj Ibizu a perfektne zábavky pre malú by tam boli. Ale dohodli sme sa s mm, že pôjdeme na nejaký Lastminute. Jemu by sa to dalo zariadiť ak sa do vtedy nezamestná, tak by to bolo lepšie.

sssimi
25. feb 2011

@jamaat asi si to tie naše vymenili. Sarah mi po tých 40kach len zjape až pokým sa nevrátim do spálne 😠

sssimi
25. feb 2011

@emode a kam konkrétne idete na dovču-hoď link, nech sa aspoň pokochám 😉

kosska3003
25. feb 2011

@sssimi aj moja dnes vymyslala som musela byt pri nej uz som mala nervy

sssimi
25. feb 2011

@kackabrcka fúha, to už máš od kedy zajednané? Na Slovensku uvažujú, že sa prestanú predávať zájazdy. Ja som teraz natrafila na 50% zľavy, ale mňa Egypt absolutne neláka.

sssimi
25. feb 2011

@kosska3003 Mne tak štrajkuje už 4 dni 🙄

kackabrcka
25. feb 2011

@sssimi mame to kupene od zaciatku januara ved som zvedava ako to dopadne este

kosska3003
25. feb 2011

@kackabrcka tak drzim palce aby bolo vsetko ok a ste sa zdravy vratili
@sssimi neviem co vymysla opica zajtra ju musim vonku vypustit

emode
25. feb 2011

@sssimi nic konkretne nemame, chodime vzdy na last minute 😉 ale neviem, ako bude, lebo hladame pozemky pripadne nejaku inu investiciu, nieco musime vymysliet, ked sme uz za ten uver zaplatili 😝

jamaat pekne vsetko to negativne rozhadzala na nas, sofia sa nevie zmestit do koze, sssimi tvoja zas nechce sama zaspavat ... 😀

tak my to s tym rozpravanim mame uz nahnute: "nemusim buvat ... nejdem, nechcem, nie, nie a nie ... ocko tisko, maminka pec ako preč" a podobne ... takze si uzivajte sladku nevedomost 😅

ha, ktovie ako sa ma inuska ... nemate na nu niekto kontakt? zajtra asi vybehneme na Donovaly a mala by tam byt, nie?

mystery7
25. feb 2011

ahojky kocky
tak vcerajsie budenie bolo sposobene zvysenou teplotou. Ked som k nemu isla, uplne horel, dala som nurofen a po chvili sa mu uplne polepsilo. Do rana ok
dnes sme mali den kazisvet- rano rozbil bratovi tazitko z dovolenky z chorvatska-teplaky, deka, postel spinave a mokre. na obed som ho dala spat a isla som na nakupy-spal 1h15min a zobudil sa s totalnym revom. ked zistil, ze nie som v dosahu koniec, len rev a nervozita, kym som dosla, tak tazko dychal, mama si myslela ze sa dusi. a to ho chudera vselijako zabavala-este aj listkove cesto spolu robili, nic nepomohlo. Po zobudeni uz nic nejedol. nakoniec som po prichode donho dostala jogurt. potom sme boli vonku. po navrate zjedol vyzivu, sedel na nocniku, dostal nurofen, lahol do postele a zacal pit flasu s mliekom. ked ju mal skoro celu dopitu, tak zrazu z neho vystrelilo cele mlieko (330ml ml), plus vyziva, plus nurofen. Vankus, on, ja a stena za postelou cele zgrcane 🙄 🙄
Teraz sa kazdu chvilu budi, ked si k nemu lahnem okamzite zaspi.

kosska3003
25. feb 2011

@mystery7 tak chudatko skore uzdravenie hadam to nebude nic vazne uz mas napalene spievankovo v pondelok ti to hadam uz aj poslem

ludmilabb
25. feb 2011

@emode ahoj ako s chatou, dlhsie som tu nebola tak neviem ci mas dake novinky, ekzem sa lepsi?