Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
17. mar 2011

@jamaat ved toto..ale za tie dva roky si si uz aj zvykla ze ma monca frajera.
a kocka je, tak si len zvykaj...ona bez frajera dlho nebude aj keby toto skoncilo 😉

ludmilabb
17. mar 2011

@jamaat to ta co tak morduje 😒 migrena?
dnes som chcela ist na vylet a prd, kvasim u nasich doma a nemame co na robote asi im povysavam byt lebo sme tu so Sofiou namrvili kadeco po koberrcoch...aspon smeti by som isla vysypat ale Sofia raz bezi k dveram ze chce ist von ale obliect sa nechce tak len tu kvasime a rano sme zaspali, nasi tu maju zaluzie tak rano bola tma a vstali sme az o osmej, hlavne ze vcera uz o siestej behala, takze sa cele spanie posunie a dnes si tu v byte ani energiu nevybije 😝

ladywitch26
17. mar 2011

baby, vsimli ste si, ze annag odisla z MK? a vsetky laktacne sa dohodli, ze prestanu radit na koni. kvoli tej reklame, co tu bola minuly mesiac. 😕

luba142
17. mar 2011

ahojte aj u nas leje, nic sa mi nechce, v krku ma uz neskrabe a od kaslu mam zatial STODAL snad zaberie 🙂

@jamaat aj ja by som to asi brala tak ako ty, len neviem ci by toto moj mm rozdychal,on ma dost staromodne nazory na svet a mysli si ze baby budu do 20 rokov sediet doma z coho ho uz teraz vyvadzam.....no uvidime ako to pojde u nas, ja som s mamou mala,teda aj mam taky vztah ze som jej hovorila vsetko dokonca aj o antikoncepcii som sa s nou radila, len kukla na mna a povedala urob podla seba 🙂 ,to uz som mala ale 20 takze nejaka vystresovana nebola,len to nechapala na co a preco to je tak som jej to vysvetlila, ze viac menej to je koli menzesu aby sa mi upravil

luba142
17. mar 2011

@ladywitch26 nepostrehla som nejaku reklamu...annag bola fakt dobra

iinuska
17. mar 2011

@ladywitch26 vsimla som si, ze je tema zablokovana, ale nejako neviem dovod. Aka reklama ?

sssimi
17. mar 2011

@jamaat zakazovanie by veruže nič nevyriešilo. Čim viac zakazuješ, tým viac to láka. Veď to všetky dobre poznáme. A menzes v 15ke je už teraz skôr výnimočný. Ja som dostala ako 11 ročná...No nebolo mi všetko jedno 😖

ladywitch26
17. mar 2011

@luba142 ten mesiac s.... co vzdy svieti ruzovym hore na liste. minuly mesiac bolo nutradefens.

jamaat
17. mar 2011

@ludmilabb Niečo chrípkoidné ma chytilo. Škrabe ma v krku, v nose štípe. V noci sa mi ani prehĺtať nedalo, už som myslela, že angína.

Ani ja neviem nič o reklame a annag.

jamaat
17. mar 2011

@ladywitch26 A čo je nutradefens? A čo má s tým annag?

sssimi
17. mar 2011

@ladywitch26 to vážne? Tak to je sila. Annag bola super.

@luba142
@iinuska bola tu reklama na umelé mlieko, len už neviem čo to bolo za značku... Niečo Nutra....

borocka
17. mar 2011

@ladywitch26
@luba142
@iinuska aj mna annag svojho casu velmi pomohla.......ale aka reklama? co sa stala? skuste podrobnejsie pointu,lebo dako nechapem.
a aj tak, jedna vec je ake reklamy tu bezia a druha su maminky ktore potrebuju poradit...tymto vytrestaju len tie "chudinky", ktore o nicom nevedia a za nic nemozu. ja som na modry konik prisla prave kvoli kojeniu, ze sme mali velke problemy a tu laktacnu poradkynu nemame.

jamaat
17. mar 2011

No a čo sa annag naštvala, že tu bola reklama na UM? Alebo čo???

ladywitch26
17. mar 2011

vraj mamila ma nejake stanovy a bojuju proti propagacii UM, no a ked to minuly mesiac tu na koni vycapili reklamu, tak ich to nastvalo. a nejako sa nedohodli s adminmi. prachy su prachy, tak admini asi uprednostnili reklamu pred odbornymi radami ☹

jamaat
17. mar 2011

Ak je to takto, tak sa mi to od annag veľmi nepáči.

luba142
17. mar 2011

@ladywitch26 jaj uz viem videla som tu reklamu,nejako som si nevsimala my pijeme sunar 😀 .......ale je to svinstvo,preco by nemohli radit aj kojacim matkam tak potom aj admini su pre UM asi nevedia co je dobre pre deti alebo co

ladywitch26
17. mar 2011

@jamaat to nie len annag, to o.z.mamila, maju to v stanovach, tak sa stiahli vsetky vyskolene laktacne.

jamaat
17. mar 2011

Myslím, že keby tu normálne zostali, tak oslovia a pomôžu viac ženám s dojčením napriek reklame na UM, ako keď odišli dokelu. Myslela som, že o to im ide.
A kôň predsa nie je stránka len o dojčení. Peniaze potrebujú, nikto to tu predsa nebude držať pre niekoho modré oči.

ludmilabb
17. mar 2011

@ladywitch26 viem ze tu bola kampan na Nutredefense nejake nove mlieko a tam boli poradkyne tak asi sa jej to dotklo a sa ani necudujem

ludmilabb
17. mar 2011

@jamaat ale robili kampan len jednej znacke a to je ine

borocka
17. mar 2011

@luba142 ja osobne nie som nejaky brutalny zastanca kojenia, a vobec to nepovazujem za zaklad imunity a zdravia dietata, je to len prirodzene a treba si uvedomit ze nie kazda mama moze dostatocne a tak dlho kojit dieta, ako by to potrebovalo!!!!! na to je UM a je potrebne!!!! a ze sa objavi nan reklama je normalne!! tym nehovorim ze ja ho pouzivam a ze aj vy ostatne ho mate pouzivat, ale len ukazujem ze je tu aj taka moznost pre tie, ktore kojit nechcu, nemozu.

takze ja som velmi zaskocena touto aferou. myslim ze je to od mamily hlupe a nezodpovedne voci matkam, ktore kojit chcu, len nevedia ako na to.....maju problemy a nema im kto poradit! v podstate oni teraz dozenu matky z MK ktore potrebuju pomoc k tomu, aby kojit prestali uplne.
ja ked si spomeniem na seba, velmi to bolelo, prsia mi krvacali, bradavky zapalene, infekcia, maly sa blbo prisaval.....jedine po com som tuzila bolo zbavit sa mlieka. az mi poradili anng, skusila som to a do tyzdna bolo po problemoch.
moja sestra zasa skusala annag od zaciatku, mala malo mlieka a po dvoch mesiacoch lukca sa prestala uplne prisavat len revala. sestra sa s tym trapila, velmi to konzultovala s annag a hladali riesenia, no nic nepomohlo. presli na UM od 2mesiacov. jednoducho su mamy ktore kojit chcu, spravia preto cokolvek ale nemaju dost mlieka na to,aby dieta mohlo rast!

borocka
17. mar 2011

@ludmilabb nem chapem...akoze nejake laktacne robili v kampani pre UM??? a?? UM je velmi dobra nahrada materskeho mlieka, je ich vela druhov, vela kvalit.......a aj tie laktacne spravia reklamu tomu, kto im zaplati.
nechapem co sa jej dotklo. ale asi by sme nemali hovorit len o annag, ak v tom idu vsetky.

ludmilabb
17. mar 2011

@borocka ako ja viem annag nerobila reklamu ziadnej znacke a nevystupovala pod skupinou pijeme caje na podporu kojenia znacky ....teraz je napr. mesiac
https://www.modrykonik.sk/forum/marec-s-vodou-drobcek/marec-s-vodou-drobcek-dojcenska-voda-drobcek/

jamaat
17. mar 2011

Myslím si presne to isté, čo boročka.

@ludmilabb Tiež nechápem, poradkyne boli v kampani na UM???

jamaat
17. mar 2011

@ludmilabb Stále nechápem. Takže teraz je mesiac s Drobčekom a keďže annag nehovorí, nedávajte piť deťom sladké džúsy, ale vodu Drobček, tak by sa mala naštvať, že je tu reklama na Drobček??? Nejak som mimo. 😕

ladywitch26
17. mar 2011

@borocka no mozno ich nastvalo to, ze UM dostane priestor na reklamu a na propagaciu kojenia akosi priestor nenasli... a aj s tou moznostou davania UM, ked sa mamicka rozhodne nekojit...no neviem, keby mali dostatok informacii, tak aj irky daju prednost asi skor MM ako UM. len ked ti uz v nemocnici tlacia do hlavy, ake je UM dobre...
co sme v septembrovkach, tak jedna ma svagrinu, lekarnicku, ktora si svoje materske mlieko odsavala, vylievala do umyvadla a davala decku UM. straaasne informovana mamicka. nejaky agent, co propaguje UM jej totizto natlacil do hlavy, ze to je lepsie.

mne stanka pila od 7.mesiaca umele, lebo moje nechcela, ale teraz som ju "obabrala". najskor som jej po troske do Um pridavala svoje a coraz zvysovala pomer, a teraz uz vypije v pohode aj take.

ludmilabb
17. mar 2011

a hned posledna veta od jednej mamicky v tej diskusii

Používam dojčenskú vodu Lucku ale nabudúce určite kúpime Drobčeka.

a o tom to je-moj nazor 😉

borocka
17. mar 2011

@ladywitch26 ja nie som zastancom kojenia, povodne som nemala v umysle kojit ale mlieka som mala akosi moc tak nebolo co ine s nim, len kojit maleho. a myslim si ze hoci kojenie je prirodzenejsie, to UM ktorejkolvek znacky ak sa dostane na trh, tak musi prejst nejaky standardizovanymi testami a nebude skodlive! uz potom v cene je len podla toho kto aku reklamu si zaplati.
a zatial som nezachytila reklamu na podporu kojenia, asi preto ze si ju nik nezaplatil. kazda reklama sa musi zaplatit, tak co by chceli???? kto plati, ten ma......aj kedby tu hned pod sebou svietili dve reklamy! jedna na kondomy a druha na tablety podporujuce plodnost. no a co?????? kto sa ma urazit?????? kazdy ma pravo dostat informacie a sam si vybrat!!

@ludmilabb ja som tieto vody nekupovala, len sme vodu prevarali a sme tu. su ludia viac nachylni na reklamu, kazdu novinku co uvidia musia hned testovat. ale tak je to so vsetkym.

luba142
17. mar 2011

@borocka kojenie ako hovoris nemusi byt zaruka dobrej imunity co som vyskusala aj na mojej malej,ale nemas zaruku imunity ani ked pije UM....kojenie ak ma matka dostatok mlieka a dietatu staci je pohodlnejsie,lacnejsie.......tiez nehovorim ze som za kojenie nevylucne,ak nemoze matka kojit je to problem a babo je na UM to je jasne,ale ak moze a nema problem preco by nekojila?
Co sa tyka vody tak do roka som ziadnu nepotrebovala takze ked sme presli na UM sme prevarali ale to bolo pre mna nevyhodne a zdlhave tak sme zacali pouzivat neperlivu Lucku,ktoru sme neprevarali 🙂

borocka
17. mar 2011

@luba142 su mamy ktore nekoja, lebo idu do rpace a povedzme v tomto pripade je kojenie dost problemom (hlavne zo zaciatku, pri pravidelnom odsavani mlieka aby nebol zapal).
my sme vodu pouzivali aj prve leto, ked bolo horuco vzdy som mala po ruke na ponuknutie, ale maly sa vobec na to nechytal. a po roku som si uz aj s prevaranim prestala robit starosti......