Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
17. mar 2011

@borocka no tak neviem ktore matky chodia hned po par tyzdnoch do prace,nejake velmi ambiciozne 🙂 , ja som kojila rok takze v lete som ju prilozila castejsie,aj tak pila cez den kazde dve hodiny ked nespala takze v lete tiez tak a nepotrebovala som vodu 😉

ladywitch26
17. mar 2011

@borocka ja prave tym ich standardizovanym testom velmi neverim... standardizovane testy, a v cine aj tak par deti zomrelo kvoli melaninu... a co taky aspartam? nic ti to nehovori? tiez "presiel" standardizovanymi testami a pouziva sa vo vsetkom moznom a pritom je to len chemicky jed.
jasne, ked nema niekto inu moznost, nenecha si decko zomriet hladom, da mu aj to UM, ale tu uz sa pomaly zacina presadzovat, ze MM sa nevyrovna UM, a to uz je trochu silna kava aj na mna.

ladywitch26
17. mar 2011

@borocka ja ako matka, ktora pracuje od 6.mesiaca a kojim, do tohto mam co povedat. kazda matka ma zo zakona pravo na bud 1x60 min, 2x 30min, alebo 3x 20min. prestavku na kojenie, plne preplatenu, popri ostatnych zakonnych prestavkach. takze ak aj pracuje 8h, tak ma minimalne hodinovu prestavku na obed plus dalsiu hodinovu prestavku na kojenie, ktora je plne preplatena. takze toto sa uz myslim da v pohode zvladat aj u mensieho ako polrocneho dietata. 😉

borocka
17. mar 2011

@luba142 ver tomu ze aj take sa najdu, co hned po par tyzdnoch bezia do prace. alebo ked mama odlozi svoje dieta, alebo ked maju nahradnu matku niektore pary.
pato sa kojil kazde 3 a viac hodin, bol velmi spavy hlavne v kociku.

jamaat
17. mar 2011

Nejak sa odbočilo od pôvodnej témy 😀 Ja teda absolútne nie som za umeliny, ani nechcem, aby to bolo všade propagované a nebodaj ešte vyhlasované za lepšie ako MM. Ale tento prístup mamily sa mi proste nepáči. Myslím, že keby koníka nebolo, tak annag nikdy takú popularitu nezíska, nikdy nepomôže toľkým ženám. A potom stačí jedna sprostá reklama a hups! Annag je preč. Ja viem, môžu si ju nájsť inde, ale ak nebude aktuálna táto téma na MK, tak sa postupne stratia kontakty na ňu a veľa žien sa o nej nedozvie. A budú sa naďalej trápiť, prípadne prestanú kojiť. Keby som nebola na koni, tak o annag ani nechyrujem.
Takáto zásadovosť je na úkor dobrej veci.

borocka
17. mar 2011

@ladywitch26 no vies, ja ked si spomeniem ze pata som kojila 7denne (vratane noci) takze 3-4 kojenia vychadzali na bezny pracovny cas.....a kazde trvalo 30minut a viac.....tak to moc neslo. zasa nema zmysel ani to dieta nahanat pri jedeni. a tiez asi nie je velmi prakticke zakazdym to dieta nosit za matkou, autom, do kancelarie........alebo inych priestorov. jasne,ze ak funguju prikrmy tak sa to da zvladnut, ale ja som hovorila o pripadoch ked mama ide do prace uz po 5-6 tyzdnoch. ten prsnik si vyzaduje odsavat alebo odkojit a hlavne ty ked mas nadprodukciu mlieka si toto musis uvedomovat.
ja napr odsavacky nenavidim. to bolo este bolestnejsie ako kojenie (so vsetkymi problemami co som mala), aj ked sa to s nimi kruto ale da spravit aj za 5 minut.

borocka
17. mar 2011

@jamaat toto je hlupa zasadovost ktora vobec domyslena nebola. inak s tebou plne suhlasim. je to od nich velmi kontraproduktivne a neviem co tym chcu dosiahnut.

ladywitch26
17. mar 2011

@borocka a este jedna vec, k tej "plnohodnotnej" nahrade. v irsku koji 10% zien, flasku ti ponuknu uz priamo na novorodeneckom, ale preco potom vsetky nedonosene babatka, alebo aj tie starsie, ktore ale nie su zdrave, su po operacii a pod., vsetky ich krmia materskym mliekom od darkyn? teda ziadne UM. z kazdej dodavky, co som poslala do mliecnej banky, mi vzdy prisiel dakovny list, ze kolko deti dostalo moje mlieko, raz to boli predcasne narodene, a dvakrat uz starsie, ale v zlom stave, cakajuce na operaciu. tymto detickam UM nedavaju, asi to nie je az taky zazrak, ako sa reklama snazi presvedcit

jamaat
17. mar 2011

Mám polovicu bytu od maku! Jedli sme makové rezance a Emka má teraz obdobie, že jesť sama je už nuda, keď ju ja chovám, tak to len vymýšľa, krúti sa, poskakuje v tej stoličke. Ale keď ju chcem vybrať, tak nie. Takže mak je rozgebrený na 10 metrov okolo stoličky. Keby bolo okno v kuchyni otvorené, tak aj vonku pod oknom by som mak našla. 😠

ladywitch26
17. mar 2011

@borocka a matka, ktora ide do prace po 5-6tyzdnoch po porode, je podla mna matka, ktora nestavia na prve miesto dieta, a je jej sumafuk, co je prenho dobre a akym mliekom ho krmi...taky 4 mesacny drobec uz zacina vnimat aj okolie, vie ho zabavit aj iny, nie je az take zavisle na mame, ako to 5tyzdnove babatko. ja som doteraz bola od maleho najdlhsie 4hodiny v kuse, aj to som si bola ista, ze polovicu casu prespal, kedze je spachtos a pred odchodom som ho uspala.

inak fabi je presny opak stanky. dnes az nechapem. vstali obidvaja o siedmej, ale o osmej zasa zaspal. okolo desiatej sa zacal mrvit, tak som sla prenho, ze uz je hore, ale houby. bol len hladny, tak sa mrvil. nakrmila som ho a on spokojne odfukoval s plnym bruskom dalej. nakoniec som ho bola zobudit o pol dvanastej. on by kludne spal aj dalej, ale uz musim do prace, tak som ho potrebovala aj prebalit a zasa nakrmit...

iinuska
17. mar 2011

@jamaat ale mozno sa Emka po maku ukludni 😀

jamaat
17. mar 2011

Nič umelo vytvorené človekom nemôže byť také dobré a dokonalé ako to, čo vytvorí príroda, ktorá na to hľadala patent a zdokonaľovala a prispôsobovala to všetkým možným ohľadom milióny rokov!

jamaat
17. mar 2011

@iinuska Lenže Emka ten mak jedla už aj včera. 🙂

jamaat
17. mar 2011

@ladywitch26 No to len buď rada, že je taký. Lebo tie prestávky na kojenie, čo si spomínala, by mi pri Emke boli prd platné, keď jedno kojenie trvalo hodinu, lebo musela pri tom driemať, zúriť, mykať sa. 😅

borocka
17. mar 2011

@jamaat
@iinuska to ano, po maku by mohla lepsie spat...opiat 😀 😉

@ladywitch26 lady, mne to hovorit nemusis, ja som sa od pata pohla na hodinu ked som muslea vybavit papiere na socialke po porode,a este po 6tyzdnoch bol so mnou na gynde a tam som ho kojila pred ludmi. a do 4mesaicov kym nezacal trochu prikmovat kasami, som od neho neodisla nikam. ja nehovorim ze uznavam tent opristup matiek, ale uvedomujem si ze take medzi nami su!!

ludmilabb
17. mar 2011

@jamaat tak toto je uz co za haluz https://www.modrykonik.sk/forum/marec-s-vodou-drobcek/sutaz-ukoncena-hladaj-drobceka-v-obchodoch/
ja som len chcela napisat ze akosi zacali na konovi pretlacat urcite znacky priamo na fore co predtym admini urputne vymazavali, vsak tie banery co su na liste urcite prinasaju adminom prasule
presne neviem ktore vsetky poradkyne radili v ramci mliecnej kampane, ci to boli nezainteresovane alebo cisto od tej znacky ale zrejme to niektorych ludi sklamalo ked sa pobrali z kona prec

jamaat
17. mar 2011

@ludmilabb Ja na tie reklamy absolútne nereagujem, preto som úplne mimo 🙂 Je fakt, že vymazávali príspevky, ktoré propagovali konkrétne firmy, ale verím, že keby som to teraz urobila, tak to zmažú znovu, lebo to nie je platená reklama. Hentie reklamné mesiace sú platené. A keby si tú reklamu zaplatila mamila, tak ju majú. Len samozrejme mamila nemá toľko peňazí ako firmy vyrábajúce UM.

jamaat
17. mar 2011

A skúsme:
Ženy, ak máte niektorá firmu alebo poznáte niekoho, čo obchoduje so zahraničím a uhrádza faktúry v cudzej mene, môžete výhodnejšie platiť cez túto spoločnosť: www.akcenta.cz

🙂

sirinka
17. mar 2011

@borocka moje obidve mladsie sestry si tak nasli v 15tke uz dospelych frajerov...lenze ich aj hned doma predstavili, takze pohoda, samozrejme, ze sa co to priucili od nich 😝 ale zase boli dost rozumne na to, aby zbytocne netajili a dostali tabletky radsej, samozrejme vysledky v skole museli byt, takisto dodrziavanie vecierok...ten vek skutocne nie je az taky dolezity...skor ide o doveru medzi dietatom a rodicom, aby sa nebalo prist a povedat, ze sa nieco deje...aby sa predislo komplikaciam 😀

jamaat
17. mar 2011

Došľaka, už 2x som dala nahrávať video na FB, raz sa mi vypol notebook, lebo som nič na ňom nerobila, druhý raz tesne pred nahratím vypadla elektrika a tým pádom aj net. 😠 😠 😠

mystery7
17. mar 2011

ahojte
mne od vcera neide pridavanie prispevkov cez mobil, tak som vytiahla velky komp 😀

@jamaat stara laska, nova laska, ved je mlada, nech si uziva, ale s rozumom 😉 a makani na Mirka nijako nezabera ☹

dnes od rana prsi, tak sedime doma a zabavame sa ako sa da. zatial bez hysaku, len raz sa rozplakal, ked uvidel v casopise velke auto skoda-chcel donho hned sadnut a soferovat, vysvetlovala som mu, ze sa neda, tak zachvat placu a ake slzy.......a hned si spomenul, ze kde je tata, lebo s nim chodi sadnut do auta a "soferovat" tak plac sa zosilnil. potom nejako skoncil

myslim, ze MM je lepsie ako UM, ale ked zena nema na vyber je rada, ze dieta neumrie od hladu. A take, co MM vylievaju a pouzivaju UM....nemam slov.
annag nemala odist, ved reklama je len reklama. ale tu chodi vela zien co potrebuju pomoc. ja som tiez bola par krat zufala z kojenia a nakoniec som kojila 14mesiacov. netreba sa vzdavat a treba hladat pomoc.

jamaat
17. mar 2011

@sirinka Veď na debatu o antikoncepcii sa chystám, len sa nejako neviem k tomu dokopať. 😅

sirinka
17. mar 2011

@borocka no neviem...platena reklama na dojcenie...to kto by akoze mal platit??? ☹
ono by to bolo prirodzene a mnoh ematky by ani nerozmyslali, ci kojit ci nie, keby vyrobcovia UM tak masovo nepretlacali tie svoje umeliny a tehotna zena nedostavala na kazdom kroku pod ruky flasky, cumle a vzorky...a potom sa nam zda prirodzenejsie v parku dat dietatu UM z flasky ako ho nakojit...kojenie na verejnosti dokonca mnohych ludi poburuje...
o tom to je...reklama na zaciatocne mlieko ci ako sa vola to prve UM by nemala vobec byt...na tom sa vyrobcovia UM dohodli s unicefom...ale urobili to jednoducho, krabice su uplne rovnake a reklamuju akoze iba mlieko cislo 2...ale tie cisla na krabickach si malokto vsimne v reklame....

okrem toho o kvalite UM sa neda pochybovat, ani nahodou nedosahuje kvality MM a nakolko moze byt UM skodlive si pamatame este kauzu s Ciny nedavno... 🙄
nikto nevie, co presne v tom prasku skutocne je...

sirinka
17. mar 2011

@jamaat no v prvom rade by mala mat ona odvahu sa priznat, ci uz...alebo este nie...inac nema vyznam aby nieco uzivala...
a spoliehat sa na to, ze v kazdom pripade pouziju prezervativ... 🙂
ale zase je dolezite aby vedela aj o pohlavnych chorobach...no, nezavidim ti...ja sa este len na tuto ulohu mozem pripravovat... 😅

mystery7
17. mar 2011

@jamaat necakaj

sssimi
17. mar 2011

@jamaat Ja myslím, že Monika, nakoľko vidí Emku, a vie koľko je s dieťaťom roboty si uvedomuje viac potrebu ochrany pred otehotnením ako iné dievčatá v jej veku.... Ja som mala šťastie, že moja mamča ma vždy veľmi včasne varovala pred všetkými zmenami v mojom živote, ale v podstate som aj tak nebola pripravená čo sa týka ochrany. Ale keď mi po prvom sexe meškal 2 týždne menzes, tak ma skoro urvalo. Samozrejme som sa priznala mamine a tá ma hneď cez krámy dotiahla doktorke a hneď som nabehla na tabletky. Ja osobne dúfam, že tiež si vytvorím s malou taký vzťah, že mi vždy príde otvorene povedať o každom probléme. Takže hlavu hore 😀 a radšej sa s ňou porozprávaj skôr ako bude neskoro.

jamaat
17. mar 2011

Joooooj, ženy, to aj ja by som vedela takto múdro poradiť iným! 😀 ....Lenže Monika je dosť uzavretá osoba. Keď sa asi pohádali a plakávala doma pri PC, tak som sa jej aj spytovala a dozvedela som sa veľký trt! Tak len dedukujem, že v tom bolo niečo také. Ale máte pravdu, musím načať túto debatu. Ako to medzi nimi vlastne je, lebo už som spomínala, že je to nejaké divné, že občas len ako kamarátstvo mi to pripadá. Lebo ja by som sa s frajerom častejšie chcela stretávať a oni sa stretávajú málo.

luba142
17. mar 2011

sorry ze odbocujem od vasej temy neskor sa vyjadrim,lebo som necitala este 😀 😀 😀 UZ TRETI DEN ZA SEBOU TU MAM SVOKRU UZ NEVLADZEM,LEZE MI NA NERVY, radsej bvy som bola keby dosla ked je pekne a decka mozu byt s nou vonku 😝 😝 😝

iinuska
17. mar 2011

@luba142 a co to ? Si nespominala si, zeby predtym chodievala tak casto 😕

luba142
17. mar 2011

@iinuska no lebo vcera som kaslala tak si myslela ze asi budem umierat dnes 😀 ,tak sa prisla hrat s deckami....ja chcem mat tiez pokoj a nie ju tu mat denno denne,zajtra snad uz nepride 😒