Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
9. apr 2011

@martinaxyz som ani netusila ze aj take nieco existuje, drzim palce

iinuska
9. apr 2011

dobre ranko
aj u nas stale fuka, otras, Petkovi sa zhorsila aj alergia z toho casu.

@martinaxyz ani som netusila, co sa stalo, drzim palce

jamaat
9. apr 2011

Dobré ráno. Celý víkend má takto fičať. Ale asi pôjdem aj tak s Emkou von, aj keď ešte kašle, lebo ju chytilo zase protivné obdobie, tak ju potrebujem unaviť a vonku sa aj prehrá bez nervov.

iinuska
9. apr 2011

aj my pojdeme urcite von, len cakam, kedy dopere pracka

borocka
9. apr 2011

@jamaat ja som zatial tiez dala patovi len povinne ockovania, ale ked pojde do skolky tak mu dam aj proti zltacke, to ma tusim dve vakciny po pol roku. pre istotu.

@martinaxyz 🙄 a ja som zufala ked ma pato tyzden sople, a vy ste si teda vela vytrpeli. to by som ja asi psychicky nezvladla, mat takt ochore dieta a nemoct byt pri nom. drzime velmi silno paste. urcite to prebehne OK

sirinka
9. apr 2011

@jamaat
@iinuska aj my chodime von, sice tiez maju sople a trochu kaslu, ale bez teploty a sople su len priesvitne...vnutri neviem ako by sme vydrzali... 😝

@martinaxyz no to je riadne neprijemne, ale dobre, ze nic horsie sa mu nestalo a bude to ok...

@borocka http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... pozri si zlozenie tej vakciny a co moze sposobit
http://www.slobodavockovani.sk/news/tkaniva-pot...
ako su vakciny vyrobene
Očkovanie proti nákazlivej žltačke (infekčnej hepatitíde) typu A

by malo byť zaujímavé pre cestovateľov, ktorí sa zdržiavajú v krajinách s nedostatočnou hygienou. Deti väčšinou nie sú ohrozené touto chorobou, ktorá sa podobne ako veľa iných vírusových chorôb, prejavuje mierne horúčkovitou hnačkou. Pre deti sa teda toto očkovanie spravidla neodporúča ani pred vycestovaním. Každopádne však môžu deti touto chorobu nakaziť svoje okolie. Existuje kombinovaná očkovacia látka proti hepatitíde typov A a B. Táto však poskytuje len nízku mieru ochrany proti jednotlivým chorobám, obzvlášť u mladistvých.

ladywitch26
9. apr 2011

http://ee.dunres.sk/clanky.php?id=2456

odporucam mrknut. hlavne s tym vitaminom C je to zaujimave. vraj sa dostali na uroven az stvrt kila denne a jedinym vedlajsim ucinkom bol pocit smadu.
mne decka teraz par dni soplili, fabi teda riadne, vysavac siel skoro nonstop, sople zelene a huste, tak som nasadila Cckovu kuru. 3x denne po 20kvapiek a dnes uz skoro nic. mozno nahoda, ale pri najblizsej prilezitosti vyskusam znova.
aj ked za posledny mesiac muz parkrat prisiel z treningu tiez riadne nachladeny, dostal jednorazovo 5000mg a do rana bol uplne fit. 😉

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 ja uz som sa dostala do fazy, ked uz tajne nedufam, ze u nas prejdu sople skor ako po tyzdni...nech im davam co chcem, kolko chcem, minimalne tyzden ten sopel maju tak ci tak...
ale teraz maju aloe vera kuru a sopel nie je zeleny a nemaju teploty....tak mozno pomohla... 😀

ladywitch26
9. apr 2011

a pre otvorenie oci este aj tento clanok
http://www.cez-okno.net/clanok/etika/moj-zazito...

pre mna uz uplne stacilo. decka uz nedostanu ziadnu dalsiu vakcinu. a mozu sa vsetci doktori aj na hlavu postavit. 😠

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka a skusila si aj vitamin C? ak nezaberaju nizsie davky, tak daj vyssie. napr. co mam kvapky, tak tam sa neodporuca presiahnut denne davku 10kvapiek pre fabiho. len neviem, z akeho dovodu, kedze pri vitamine C sa prakticky predavkovat neda.... minule som stanke dala celu tabletku megacecka 1000mg, lebo v tych kvapkach je ho tak malo, ze by som jej musela dat hadam aj celu polievkovu lyzicu, aby to malo aspon minimalny efekt

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 😀 aj ked celkom neverim tomu priebehu pohovoru, podstata je jasna a pravdiva...

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 no C vitamin dostavaju v tom aloe vera, plus magda ma pikovit prebio s Ceckom a okrem toho este im davam cmulacie cecko...

borocka
9. apr 2011

@iinuska
@sirinka my sme sa von nedostali. aj sa chvilu pato namotal ze sa ide obliect, ale potom uvidiel deda ako berie naradie tak by ho von nevytiahlo ani stado koni. robili spolu nejake policky, tak bezala vrtacka, skrutkovace, pilka,.....aspon som mala klud, umyla som okna, skrine, utrela prach, podlahy, prezliekla postele,...pretriedila som handry aj hracky. zasa sa vsetkeho duchaplne nakopilo.

sirinka
9. apr 2011

@borocka no...kedze mne nema kto deticky zabavit, tak musia aspon na chvilku ist von, nech si daco porobim... 😝

borocka
9. apr 2011

@sirinka a to su decke, alebo riadne univerzalne, len prisposobis davkovanie pre deti? ja terz aktualne nepotrebujem, klop klop, ale tak v zasobe mat nezaskodi

sirinka
9. apr 2011

@borocka ? co konkretne?

borocka
9. apr 2011

@sirinka pato zasa sam vonku byt nemoze! ani nanho nevidim, a aj branicku si vieotvorit, teren mame do kopca a mohol by sa mi tam aj zabit na schodoch, skusa aj liezt na strom, zatial bez uspechu, ale minule si furik prilozil aby bol vyssi ze mozno sa lepsie podari 🙄

borocka
9. apr 2011

@sirinka no vlastne vsetko. ja lieky vobec nepoznam, sama beriem len jeden ibuprofen ked mam kramy. inak nic. tak vlastne tak celkovo ta aloe kura? c vitamin aka znacka?

sirinka
9. apr 2011

@borocka a to sa vam ta branka neda zamknut? ja ich tiez stale kontrolujem a musia byt iba za domom...stromy mame take, ze keby sa na nich zavesili, tak ich zlomia hehe, este musia vyrast...najviac ma dokazu nasrat, ked ich najdem kopat na zahone, kde uz mam posiate 😠 😎

ladywitch26
9. apr 2011

@sirinka no ja ked pozeram, tak aj v umelom mlieku je C, v cebione multi je C, este aj na krabicke dzusu je napisane,ze pridany vit.C, ale ked to zratam dokopy, tak je to sotva 200mg. ked pri beznom nachladeni som sa stretla s odporucanym mnozstvom 5000mg u dospeleho (myslim teraz viacero clankov mimo lekarskych odporucani, lebo ti ti odporucia tak max.1/5), a ak ratam, ze dospely sa orientacne rata od 50kg hore, tak stanka s jej 14timi kilami by mala dostat minimalne 1000mg, aby to malo rovnaky efekt. skus mrknut, kolko toho Ccka im s tym vsetkym vlastne davas. 😉

sirinka
9. apr 2011

@borocka http://www.lr-slovak.com/aloe-vera-gel/c-1130/
tento gel mame
http://www.mojalekaren.sk/pikovit-prebio-sirup-...
tento pikovit
a vit C mi davaju v lekarni taky hroznovy cukor s C, to maju take reklamne balenia alebo klasicky Celaskon, maju s roznymi prichutami, to davam klarke

sirinka
9. apr 2011

@ladywitch26 tak tolko urcite nie...to co by som jej musela dat, aby dostala taku mega davku? ty co davas detom?

kristinakabanova
9. apr 2011

MAS PEKNICH SINOV

luba142
9. apr 2011

ahojte
@martinaxyz skore uzdravenie prajema nech uz sa to nezopakuje, viem o com hovoris aj ked nie uplne Kika ked nastupila do skolky tak sme pravidelne kazde 2 tyzdne boli na usnom co mala zapaly a pri kazdej navsteve jej praskali hnisave vaciky v usiach,tiez nic prijemne ☹ ☹

@borocka myslim ze je jedno ci si s dietatom v nemocke alebo nie aj ked tam si tak trpis rovnako ako ked si doma a myslim ze este viecej tam,lebo vidis co ti s nim robia,ja som si uzila tiez svoje......neprajem nikomu mat dieta v nemocnici ci ste tam snim alebo je same je to hrozne tak ci tak ☹ ☹
Ja napriklad davam teraz len CEBION vit.C preventivne a este do leta nam doktor kazal VIGANTOL,ze jej to neublizi

luba142
9. apr 2011

@ladywitch26 aj tak ked davas vysoke davky tak ti prime telo len minimum a ostatne ide von mocom, mne v lekarni vraveli ze Kike mam davat 100mg,ze aj tak si telo zobere max.60mg a zvysok ide von, Barborke davam cebionu 12 kvapiek,ale ked bola Kika chora tak som jej davala1 rano a potom 1 odpoludnia 100mg-ove celaskony

borocka
9. apr 2011

@sirinka neda, mame tam taky zasuvaco otacaci patent, a uz nan prisiel. a tiez mlady rad motikuje, ale to uz vie kde je posadene ze ma zakazane. a riadny profi postoj da ked chyti motyku, sa rozkroci, chyti ju oboma rukami a spoza hlavy sa zahana, no bomba. len aby mu to ostalo 😀

iinuska
9. apr 2011

@luba142 aj ja davam Adamovi len Cebion kvapky, ked nezabudnem. 😨 Ale ked je nachladnuty tak davam poctivo. Vigantol uz nedavam aj rok

sirinka
9. apr 2011

@luba142 dovolim si nesuhlasit, lebo tak malinke dieta a navyse chore ked sa zrazu ocitne same v nemocnici, musi to byt pre neho hrozne, ale ked moze mat pri sebe najblizsieho cloveka, urcite ten pobyt aspon psychicky lepsie zvladne...
ja som bola v nemocnici ako stvorrocna a dodnes mam z toho iba zle spomienky, aj ked nic hrozne so mnou tam nerobili...ale to odlucenie v takomto veku je zleeeeeee

borocka
9. apr 2011

@luba142 je to mozne, ze by som trpela aj v nemocke, ale myslim ze aspon pre dieta je to lahsie, zvlast pre taketo male ked maju mamu pri sebe, ze je to opora.

iinuska
9. apr 2011

@borocka ani ja nemozem nechat Adamka sameho vonku, ale to sme si uz pisali 😉 Vcera svokra sadila samozrejme za asistencie Adamka, dnes mi v zahrade ukazoval, ze kde nemam stupat 😅