• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májové bábätka 2009

12. augusta 2016 
@jamaat

@nikanika28
cim vyssie cislo, tym horsie. Je to hned to prve cislo. 1-bio, 2-podstielkove, 3- klietkovy chov
20. apr 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladywitch26 istotu veru nemam ziadnu...mozem len dufat...co si clovek sam nedochova, nedopestuje... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@jamaat hej, kazde vajce ma peciatku a prve cislo znamena, v akom chove je sliepka...tak tie chudence co su v klietkach a zobu vlastne vykaly a maju tak malo miesta, ze otocit sa im neda...tak tie su oznacene trojkou a nebudem podporovat takychto chovatelov :pensive:
20. apr 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iinuska 1 neznamena bio ale volny chov...teda, ze behaju po dvore...
@jamaat @sirinka my mame domace vajcia tie maju pre zmenu ine znacky na skrupine :stuck_out_tongue_closed_eyes: ked svokra nevyriadi a da rovno do puzdier ale ak by som mala kupovat tak tiez len nejake zo setrnejsieho chovu, ked je moznost vyberu tak urcite podporim
@ludmilabb sa mate s domacimi...nech aj mierne oznackovane, neva...
20. apr 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iinuska no teda a mame to vysvetlene :slight_smile: ..pravdu povediac, ja to nejak ani nepozeram, ked kupujem, som rada, ze mi Klara chvilu sedi v kosiku, rychlo nahadzem veci do kosa a uz ma tam neni :grinning: ...
20. apr 2011 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky
Dnes mame za sebou tazky den. Zajtra sa stahujeme, podarilo sa nam zohnat prenajom 2i bytu a nas sme dali do prenajmu. Takze dnes prebiehali pripravne prace-malovanie, upratovanie, pokladanie koberca, zajtra stahujeme. Dzte palce. Na poslednu chvilu som zhanala vypinace, zasuvky a srubky.
Pobede sme boli 2,5hod na ihrisku, Mirko na seba vysypal vedierko piesku :sweat_smile: nenormalne srandovne. Od jedneho 6-7rocneho chlapca schytal kopanec do hlavy- Mirko ostal sediet v tuneli na preliezkach a ten chlapec ho chcel za kazdu silu preliezt. Aj tak bol divny. Cely cas funel na mamu, ze tam dosli a on nema hracky do piesku :frowning2: pritom mu Mirko pozical bager, formicky....

Zabijacky ja tiez nemusim, ale domace vyrobky mam rada. Moj ujo robi domace klobasky, slaninu, sunku - mnaaaaaaam to by som jedla stale. Tlacenka mi az tak neide, ale jaternice milujem.
Kolko ludi tolko chuti :wink:
20. apr 2011 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka vsak jasne, ja som kupenske nemala ani nepamatam, mame to stopro bio z volneho chovu aj ked sliepky nemaju velky vybeh no a zadara :grinning: svokra by bez sliepok, oviec, prasiatok tazko fungovala aj ked je uz dost zrobena aj oddychovat by sa jej zislo
20. apr 2011 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak na Veľkú noc vyfasujem aj ja domáce od mamy, len si musím po ne zájsť. :slight_smile:
20. apr 2011 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 ja beriem tie "babickine vajcia", tie su dvojkove...a maju ich v kauflande aj v tescu, takze uz tiez nemusim moc sledovat...
ale napr. teraz mavaju v tescu ze xxl vajcia, strasne velke a hadajte...trojkove...tak to uz musi byt cisty hormon, iste nie normlane vajcia... :rolling_eyes: lebo sliepka co v zivote slnko nevidela a nohy uz nevie, na co jej narastli len tak mirnix drnix nebude plodit extra velke vajcia...
20. apr 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka tak to potom kupujem aj ja dvojkove a ani o tom neviem :dizzy_face: :grinning: ..tiez beriem tieto babickine ..a to som netusila ze tie xxl su trojky :confused: :confused: :confused:
20. apr 2011 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 :grinning: no vidis, aka si sikovna...zenska intuicia...
20. apr 2011 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, my kupujeme kurence len domace lebo tie kupovane sa nedaju porovnat. kacicesvokra dochova a husy tiez kupujeme len z wellfed chovu. na slovensku je takych viacej len malo kto o tom vie a hlavne je to drahsie. vajicka mam tiez nastastie od svokry a maju aj riadne pohybu kedze amtko ich vzdy riadne ponahana :slight_smile:. aj zabijacku kupujeme domacu priamo od masiara. ale mam rada aj parky a pecenovku:slight_smile: co uz ked je to take dobre aj ked je v tom sama muka a soja:slight_smile: a ja mam velmi rada aj pecienku.ale len kraliciu a kuraciu. tie su take chutne mlade pecienocky. zajace mame tiez od svokra takze tomu aj verim:slight_smile:
21. apr 2011 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mystery7 a kde ste zohnali bytik nieke tam kde teraz ste?
21. apr 2011 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
o tak ste to poculi...na sk dovazaju odpad z EU...4 roky mrazene maso... :angry:
21. apr 2011 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
co sa vajec tyka tak kupujeme tiez babickine,ale niekedy siahnem aj po trojkovych lebo u nas v hydinarni maju len tie a ked ich potrebujem viacej tam su lacnejsie net v marketoch :unamused:

@sirinka ja maso kupujem len chladene u masiara,a hydinove v hydinarni :slight_smile:
21. apr 2011 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka ako to je sila.ale poviem ti pravdu,ze nic necakane. su aj ine odpady co sa k nam stale dovazaju. ja napriklad nechapem preco sem dovazaju maso z polska ktore nesplna nase prisne chladiace podmienky ? len preto,ze je lacne a slovak kupi to co je najlacnejsie. ako necudujem sa pravdu povediac pri tych palatoch sa inak ani neda.
inak matko je taka pretvarka. sa velice tvari,ze on nedociahne na klucku a musime mu stale mi otvarat dvere. dnes rano ma nechal muz vyspat ale maly sa zacal ku mne dobijat nikto mu neotvaral tak si otvoril sam. oplan jeden :D
21. apr 2011 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladywitch26
@soffi
@jamaat joj, mne to velmi vadi, mrtve zviera, krv, pytvanie,.....s tm spojeny zapach......mne je zle uz ked si na to spomeniem, ja ani vo filmoch nemozem take kukat. a sranda to teda nebola, vzdy len robota.
a k tym vajickam, nezvyknu sa nahodou oznacovat ako oblecko? ze S, M, L??
@sirinka mne prave pecianka chuti, aj bravcova aj kuracia, len tak na cibuli udusena s ryzou. to ja mozem, k tomu uhorka a ide sa, riadna sedliacina :grinning: :grinning: ale mame to tak 1-2x do roka
21. apr 2011 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borocka to je oznacenie velkosti,ale na zaciatku toho razitka priamo na vajci mas cislo 1,2,3
21. apr 2011 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zienky, tak Adamko uz od pol 12 spi, sam sa pytal, ze je unaveny, to vyberanie stehu ho zmorilo. :sweat_smile:

@borocka S M L to oznacuju velkost vajca ( ako to oblecko ) :wink:
21. apr 2011 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iinuska
@luba142 hej, uz sm sa potom docitala, len sa mi nechcelo odpisat :grinning: neviem, my kupujeme take po 30balene v kartonovych baleniach, a nikdy ma ani len nenapadlo to studovat. u nas sa vajec zje na 100ky mesacne. aj vcera padlo 16kusov do prazenice na veceru :grinning: kedysi davno sme si doma chovali, teraz uz len sestra obcas prinesie od svojeje svokry domace na pecenie.
akurat na seba kukam, ze mi opalilo ramena :sweat_smile: hura. aj patovi chytilo lica, krk aj ruky ma akesi tmavsie. hned zdravsie vyzerame. teraz je krpec vonku, pomaha stavat pieskovisko. ja idem varit spagety, len taku pracovnu bleskovku
21. apr 2011 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oza, dali ste uz deckam kratasy obliect??? co nosia teraz? u nas teplomer v chladku ukazuje 20stupnov a na slnku je minimalne 25. to uz je teda dost, a ani nefuka. chodime len v kratkych rukavoch a dnes ma to uz lame aj na kratasy. ja som si vcera nechala 3/4 a zniesla by som aj menej. a pato sa aj viac hybe a beha, tak by snad aj mohol uz, ci?? skusenejsie mamy co myslite? ani obuvat mu nemam co, v teniskach sa spoti ako kon a ja s nim. ale sandale este nemame kupene
21. apr 2011 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borocka ja mám malú nachladnutú, ale dnes má pančucha a 3/4ťáky a body na ramienka a dlhé tenké tričko. Zatiaľ je spokojná, nepotí sa, nepiští. A vnutri máme dosť chladno, tak ju nemusím obliekať a vyzliekať dookola.
21. apr 2011 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sssimi my dnuka vobec nebyvame, len ked ide spat. a to je zakryty a od pasa holy. a na co aj pancuchy? to ako riadne alebo nejake silonky??
21. apr 2011 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borocka
@sssimi u nas bolo doobeda na slnku 23 stupnov ale zase vyfukuje takze je trochu chladnejsie ako vcera a tiez ma mala soplik tak este na kratke nohavice to hadam neni,dnes unesie u nas aj pancuchy pod nohavicami veru
21. apr 2011 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borocka ja obliekam dlhe gate, ma jedny take tensie teplacky, tak teraz mu davam tie. Co ja viem, mne sa to este nezda pre detusky na kratasy. A sandalky tiez este nemame kupene, buduci tyzden musim konecne vybehnut dokupit vselico, len teraz sme mali ine vybavovacky, tak som sa ani nikam nedostala
21. apr 2011 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borocka ja tiez davam pancuchy este lebo ani maj nie je a ono je teplo ale zem je stale zimna a ked sa mi hraje na piesku tak to je chladno podla mna a doma tiez ked sa hraje na dlazbe
21. apr 2011 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borocka dokonca ešte froté :grinning: Dnes nám tu pofukuje taký studenší a keďže je chorá nechcem aby ju prefúkalo. Desný kašlisko má, 4 druhy liekov berie.
21. apr 2011 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sssimi fuha tak to je riadne tzeda nachladnuta :frowning2: :frowning2:
pravdu povediac este sme bez pancuch vonku neboli stale sa mi zda chladno a ked ideme v kociku tak ju radsej nezakryjem ale ma pancuchy
21. apr 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja davam tenke teplaky alebo leginy babam, ale puncochy uz nie...no ale zato pod tricko dam este tielko...
21. apr 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok