Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
27. apr 2011

@sirinka ved prave to si mylsim aj ja, ze vonku asi nechape z emoze cikat do travy, ked vidi ako vonku psy cikaju do travy tak na nich krici, ze emozu , ze do nocnika 😀 , no a usvokry do konca prvy den nechcela ani do ich nocnika piskat....potom ked sa uz dva krat pocikala tak som ju uz vykricala a potom uz cikala do nocnika, ale to len preto ze osm ju kazdu chvilu na nho davala.-...no som velmi zvedava ako bude vo skolke 😅

jamaat
27. apr 2011

Tak ja už mám doma turistický nosič. Došlo mi to za 5 dní z Nemecka a to bola ešte Veľká Noc!!! Pekne, nie? 🙂 ....A náhoda veľká, na lístok z pošty mi zle napísali priezvisko, tak ujo hľadal na schránkach, na zvončekoch. A ja som šla akurát s Emkou von, tak som ho zastihla dole vo vchode, spýtala som sa, koho hľadá a ona mňa! 😀

Dnes spanie bez plienky neúspešné, posteľ riadne precikaná. Ale možno už bola dlhšie hore, lenže Monika si pustí telku, Emka sa neohlási riadne, keď sa zobudí, tak to jej tiché hmkanie cez telku nepočuť. A večer zase revy pri chystaní sa do postele, zase má také blbšie obdobie, nervózna je, horšie zaspáva, na ihrisku sa veľmi nezapája do činností s ostatnými deťmi, stále len mňa za ruku, nič nové nechce skúšať. Doteraz zaberalo, že som jej sľúbila, že keď bude v pyžamku, budeme si ešte čítať v posteli. Ale dnes nešlo po dobrom, musela som ju nechať porevať a pozúriť si samú v spálni, kým bola ochotná sa prezliecť.

borocka
27. apr 2011

@sirinka
@soffi na to cikanie vonku vam odporucim jedine, vy mamy si kluknite a vycikajte sa. siri ty mas na zahrade pohodu, ale sofi asi trapas riadny.....ale ked uvidia potocik tiect, vsetky obavy z nich spadnu. aj neterka takto nechcela, oni na prechadzku nosili nocnik v taske. a raz som sa nastvala, ze kde sme, som sa jej vycikala u nas na dvore ja tak bola hotova a ziadny probelm uz nebol!
sofi a nemate plienku ani na spanie cez den??

@jamaat dnes sme boli vonku s chlapcom o dva mesiace mladsim ako nase. vedel povedat len mama, oco, gol (lopta). vsetko ostane posunkami, hmmkanim, ukazoval rukami nohami ale teda tymto svojim sposobom porozpraval toho fakt ze vela. pato sa nanho nechytal. kedze uz vie presne pomenovat veci a javy, tak nepotrebuje okolo toho tolko hmmkat 😉
ale ten chlapec,teda riadny divoch. jeho otec je tu dedinsky futbalista a maly podedil. normalne si vyhodil loptu a potom v lufte ju zasiahol a odkopol aj na 10metrov. ale bol aj agresivny. pato mu nemohol siahnut na loptu, to bol krik a rev, aj do mojho kopol ale fakt ze keby to spravil pato nejakemu dietatu tak mu len tak jednu struhnem a ideme domov.
takze pozitivum dna, pato je velmi priatelske dieta. svoje hracky si brani, ale cudzie si vypyta a vzdy aj vrati 🙂

a tema plienky, neviem ci mozem chvalit, uz v podstate dva mesiace ma len na spanie. vzdy ked ho pochvalim niekde na verejnosti, tak ma potom vypadok aj na 2-3 dni, ale inak sa stale pyta, cikat aj kakat, dnuka aj vonku. na stojaka, aj babskym sposobom. zakladom pre nas bolo nepolavit, aj ked bol slabsi den ze sa pocikal, tak som mu plienku nedala. jasne ze su deti potom pohodlnejsie a zabudnu sa pytat, lebo si kolkokrat ani same neuvedomia ze prave plienku nemaju..... nedavam mu vobec, za ziadnych okolnosti. a dokonca uz aj vecer ked je v posteli, okupany, vycikany, zabaleny len mu dlho trva zaspavat tak sa vypyta cikat a kym ho nedam na nocnik tak krici ako zmyslov zbaveny.

@mystery7 nechcem ta sklamat a zelam ti aby ste to mali jednoduche, ale prave po porode to pojde tazko. ty budes unavena, vysilena, babatko budes kojit,..... nebudes mat tolko casu sledovat mirka a "trenovat" ho. ale zasa bude teplo, tak aj ak sa pocika tak to nebude take akutne na prezliekanie 😉

sirinka
27. apr 2011

@borocka a myslis, ze klarka jej je slaby priklad 😉 ja nejdem tlacit na nu, raz sa nauci...

soffi
27. apr 2011

@borocka no tak to si teda neviem predstavit ako cikam ja niekomu pod blokom 🙂 , este na mna mestskych policajtov zavolaju 😀 , cez den na spanie plienku nedavam, len vynimocne ak sa pred psanim nevycika, to vies ona spi tak nanjvys hodku a pol cez den takze tolko vydrzi

jamaat
27. apr 2011

@borocka Presne si to opísala s tým hmmkaním. 😉
Ale už sa hádam chytí, už nie je taká zaťatá, občas sa aj snaží zopakovať a má slovká, ktoré už zopakuje bez problémov, aj keď sama od seba ich nepoužíva. Napríklad žaba - ba, Deny - ňeňe, pupok - pupo, mama, ta ta ta...a to je asi všetko. 😅 No a sama od seba povie MŇAM MŇAM a najnovšie jej veľmi dobre ide NIE! Musím to napísať veľkými písmenami, lebo ona to nepovie normálne, ale poriadne výrazne a dôrazne, ba priam to kričí 😀

soffi
27. apr 2011

@borocka inac s tymi plienkami mi vraveli ako sme boli po rozhodnutie v skolke, ze ak tam dame dietatko s plienkami a budeme spolupracovat ze do dvoch tyzdnov dsa nauci byt bez plienky, ale ze musime pocuvat co vravia...na druhej strane si neviem predstavit ze sa ejj tam niekto bude vysmievat-to som nedavno niekde citala, a potom dietatko zacalo koktat, proste ze plienku prestanu davat aj na spanie aj cez den ,ale ze maju pripady kedy je dieta v skolke cely den bez plienky a pride mamka po nho a prve co urobi z emu nacapi plienku na zadok.....tak neviem co je teraz lepsie...

borocka
27. apr 2011

@soffi mozno keby videla ine deti 😉 alebo proste este musi dozriet, mozno je hanblivka 😕 my na spanie nosime, vlastne sa nezvykne vycikat, ale proste pre istotu. zatial som mu len 4x nedala a skore mame 50:50.

@jamaat tak nieee je velmi oblubene slovicko 😀 ale sa vam to rozbieha. o kolko pozdejsie zacala, o tolko rychlejsie jej to teraz pojde. uz ma vyzretejsiu CNS.

borocka
27. apr 2011

@soffi neviem si predstavit ze za 2tyzdne by odnaucili dieta ktore ma plienky na 24hodin denne! a preco myslis ze by dieta takto vystavovali na hanbu?? istotne s tym maju vela skusenosti, mozno overene metody a hlavne dieta ma vysoku motivaciu ak vidi vsetky deti ze chdia cikat.
s patom ked sme zacinali, tak vzdy ked sme sli von som mu vravela ze sa treba pytat, aby nezabudol lebo si narobi mlacku a potom to vsetci uvidia.......a nik sa nebude chciet hrat. najprv som mu musela casto pripominat, aj kazdu pol hodinu ze plienku nema, aby nezabudol povedat, a teraz ma uz ani nenapadne sa ho opytat.

soffi
27. apr 2011

@borocka no teraz nedavno som taky clanok citala, ze to tak nejake ucitelky robili a chlapec zacal koktat...inac zabudla som povedat ze kaka sa u nas vyyylucne do plienky....ani za svet si nechce sadnut na nocnik ked kaka

sirinka
27. apr 2011

@borocka ale hej, pokial je dietko zrele, tak je schopne do tyzdna sa oducit od dennej aj nocnej plienky uplne...
ja som to s klarkou trosku posrala a moc skoro som ju s tym zacala trapit, ale kamosky co to nechali na deticky, tak boli ovela uspesnejsie ako ja...

sirinka
27. apr 2011

joj dievcata ja mam takeho hlupeho brata...minuly tyzden si dovliekol stena domov, pitbula aby mohol neskor na sidlisku robit ramena a uz ho aj predava, lebo je vraj z neho unaveny 😠 no cista katastrofa...

@soffi myslim ze to ludka sem davala nejaky prispevok o tych ucitelkach

mystery7
27. apr 2011

@borocka mne ide skor o to, ze ked uz bude teplo a pocika sa, nemusim ho okamzite prezliekat. A snad sa nejako zohrame, ze to nebude az take zle 😉

Poobede nakupy, tak hlavne nervy. Mirko v jysku vystrajal ako z retaze utrhnuty 🙄 vyspaty, najedeny este aj cukriky som mu dala, nech mame aspon 10min pokoja okukat veci a popremyslat 🙄 ha ha ha, nic nezabralo.
Vecer si odomna vydrankal par kuskov domacej slaniny, ale normalne jedlo nehrozi.
A vcera zaspavanie 1h a dnes opat !!!! 🙄 nechapem, ved oba dni uchodeny, ukricany, zazitkov kopa.

kosska3003
28. apr 2011

dobre ranko takto skoro som to tu isto este nezacinala ale nevstavam preto ze mala strajkuje ale ze idem do Olomouca na Floru sa tesim konecne po dvoch rokoch idem niekde sama tato strazi mariku tak hadam to ta moja potvora sama zvladne bezo mna cely den

jamaat
28. apr 2011

Dobré ráno.

@kosska3003 Tak to by som veru aj ja išla. Uži si to.

Dievčatá, nemáte náhodou skúsenosti s kovovou vysokou posteľou IKEA? Nerozvŕzga sa to časom?
A ešte voľačo som chcela, ale som zabudla. 🙂

emode
28. apr 2011

@jamaat kamoska ju ma, perfektne vyznie, sice ona ma poschodovu vysoku kovovu, ale vyzera velmi dobre, len ju maju len asi pol roka a casto sa na nej nespava, tak asi odskusana nie je ...

mna uz chyta cestovna horrucka

soffi
28. apr 2011

dobre ranko dievcatka mojee.....dnes sa mi s Vami celuuu noc snivalo, zacalo to mystery, a nakoniec sme mali stretko tu na vychode, normalne zivy sen, kazdu z vas som videla 😀 a mysterin &mirko neskutocne ako rozpraval :D , len zaujimave ze vsetky ste tam boli ale dieta len MIrka si pametam 😀 😀 😀

iinuska
28. apr 2011

dobre ranko,
my sme spali do 8, vyzera to na pekny den 😎

@mystery7 a nemoze to byt prave z tych vela zazitkov ? Mne sa zda, ze ked Adamko nieco nezvycajne cez den zazije, napriklad ideme na oslavu, a tam je vela deti a pod., tak vtedy je taky nejaky rozhodeny.
@kosska3003 jeeeej, na kvetinky by som sa isla aj ja pozriet.
@jamaat aku kovovu ? hod link, nech aj ja pozriem 🙂

borocka
28. apr 2011

@sirinka po pravde, chcela by som to vidiet za tyzden.ak dieta nikdy predtym do nocnika necikalo....cez den sa da, aj pato v podstate po dvoch dnoch sa zacal pytat, obcas sa stala nehoda, ale pytal sa. ale ze by aj na noc? tak to museli byt o dost starsie deti od nasich 😉

@soffi kakanie je osobitna kategoria. patko do zachoda ani za svet a na nocnik kazdy druhy den v style, ze za polhodinu aj 10x bezime ze ide kakat, posadi sa, potlaci a hned ze nevladze neda sa 😖 az ked uz ma uplne v poslednej zakrute, tak tam chvilu posedi,potlaci a uz z neho padaju riadne sule co sa nazbierali 😀 😀 a potom je taky stastny 😎

@iinuska @mystery7 suhlasim s inkou, moze mat proste privela zazitkov ktore nestihol spracovat, rozhodil sa a nedokaze sa ukludnit na spanie. a takisto uz stare mamy vraveli, ze ked je clovek az prilis fyzicky unaveny tak sa nedokaze na spanie ulozit. pamatam sa, ze na jesen tu cely den prsalo, ani von sme nesli a pato mi zaspal v kuchyni v stolicke,....lebo sa doslova unudil, a potiahol takmer dve hodiny. a to som myslela ze unaveny nebude, ved nema z coho.

@kosska3003 super, tak si to uzi. hlavne to ticho a pohodu 😉

my ideme 7.5. do tatier, na strbske pleso sa vyvezieme a odtial prechadzka na popradske. mohol by aj pato zvladnut ale pre istotu poziciavam nosic. lebo s tou partiou sa nikdy nevie kam az zajdeme a co bude 😒

sirinka
28. apr 2011

@borocka hej, boli o nieco starsie...medzi 2 az 2,5 roka...a ono to nie je o nocniku, ale o pocite, aby vedelo rozoznat ten signal a to si dokazu deticky uvedomovat, aj ked maju plienku...
a preto aj ja sa tentokrat nejdem s magdou natahovat a sledovat a pripominat, pockam, kym pride z jej strany signal a budem dufat, ze akurat nam vyjde pekne pocasie a uvidime...

luba142
28. apr 2011

ahojte
@sirinka
@borocka nasa tiez nechce do nocnika nic a ani na nim uz nechce sediet,len ho spomeniem uz jaci,a ked si tam nahodou aj sadla tak vydrzala aj 2 hodiny, uz som aj videla na nej zeby cikala,ale proste do nocnika ani nahodou a do plienky bola v minute ako som jej ju dala, ona len zahlasi ked sa pokaka a hotovo....Kika sa pytala kakat uz v 1,5 roku a s plienkou cez den ked uz sa aj curat pytala sme skoncili nejako po 2 roku ale na spanie este mavala cez obed par mesiacov myslim ze celu zimu kedze je boktobrova tak do aprila neviem presne a na noc mala az do 4 rokov. Teraz Barborku neriesim ani ja lebo vidim, ze to nema vyznam uvidim v lete ako to pojde

zuzkaprofant
28. apr 2011

cafte to kazdy uz skusa na nocnik ja vobec nas ani pocut ani zachodik a ani nepovie ze ma plnu plienku ale neriesim zatial mi vyhovuju plienky do 3 rokoch este casu dost 😀
kolko kg maju vase babatka

mystery7
28. apr 2011

@soffi super sen, asi mam protekciu, ze som z vychodu 😉
Dnes sme boli cvicit, tak cast cvicenia stravil Mirko nalepeny na mne, bozkaval ma dobre ma nezadusil. Toto uz u nas davno nebolo, nechapem.
@borocka @iinuska neviem ako s tymi zazitkami, len je to unavujuce take dlhe uspavanie.

Mirko spi a prave nam zacali pri bloku zahrabavat jamu(koli plynu kopali), tak bager beha, vrci, pipa....nadhera

sirinka
28. apr 2011

@mystery7 tak na toto boli moje deti zvyknute, kedze okolo nas sa stale stavia...

sssimi
28. apr 2011

Ahojte Kočky.
Tak Sarah zase horúčkuje 3tí deň. Hlavne, že v nedelu doužívala lieky na kašel ☹ Dnes sa jej aj trošku sopliky pustili. Asi to bude zase 6ta choroba. Aj naposledy bola týždeň chorá a druhý týždeň 6ta choroba.... Jáááj už nech su tie zuby vonku a dajú pokoj.

Dnes prišli Sárke tréningové nohavičky. Kokos to je skoro ako plienka. Aj sme ich hneď otestovali. Do prvej sa vycikala a do druhej aj pokakala (mm s ňou bol sám doma a nevšímal si čo robí). Práve ako som parkovala do dvora mm vytieral tie posraté nohavičky vonku do trávy 😀 😀 😀 Ach tí chlapi 😀

nikanika28
28. apr 2011

Ahojte, u nas sa uz spi, tak kavickujem trochu 😵 . Dnes sme dostali na ihrisku kusanec do licka od jedneho dievcatka mladsieho 🙄 ...Klara sa s placom otocila a chcel ist hned prec 😒 ...ale tak na koniec som ju ukecala este a trhali sme kvetinky.. a uz mame pokrok, pomalicky opatrne pozicia hracku - ak ma naladu teda 😀 , dnes dokonca pozicala svoju Fifinu, ani oko z nej nespustila, ale ani nemukla 😀

sirinka
28. apr 2011

@sssimi siesta choroba vacsinou byva iba raz, malokedy sa vyskytuje opakovane, organizmus by si mal na nu vytvorit imunitu...

iinuska
28. apr 2011

@sssimi skore uzdravenie, a tiez som si myslela, ze 6-ta choroba by sa nemala opakovat

luba142
28. apr 2011

@sssimi ked bola taka prechladnuta a kaslala a teraz ma uz treti den horucku asi by som sla k dr. nech ju aspon pozre a ked tak nech pichne CRP pre istotu 😉

saskarisko
28. apr 2011

ahojte,
@borocka - moj syn sa zbavil plienky na noc aj den za 10 dni. najskor to bol den po cca 5 dnoch skusania, a po dalsich 5 bol uz aj na spanky bez nej, ale to len preto, ze mal suche plienky na obed aj v noci. inak, on ked sa pocikal vonku pocas tohto casoveho rozmedzia bol velmi nestastny, a doslova ho to stvalo. s oducanim sme zacali 5 dni pred 2 narodeninami. no, a u neho som odplienkovanie skusala v 19 mesiacoch, v 21 mesiacoch, a potom som sa na to vybodla, lebo to bolo neuspesne, a opatovne sme zacali pred 24 mesiacom. Mala je v pohode vonku, doma mi len zahlasi, ze cikam a pusti aj do gati. a na spanok, a noc budem rada ak bude bez plienok do 3 rokov, kedze stale pije kvanta mlieka.

inak ja momentalne idem riesit hlavne dennu plienku. do septembra musi byt bez nej, a pytat sa, lebo nastupuje do skolky. na spanok v skolke plienka nevadi