Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
17. máj 2011

ahojte
Dnes som bola s Barborkou doobeda vonku, nech niesme stale zavrete doma a Kika sa hrala na PC hry 🙂 , uz ju to zacina svrbiet boli s mm dnes u dr.tak ze ma aj hrdlo zapalene,len dufam,ze nedostane k tomu anginu chuda, natieram ju takym mliekom z lekarne tak je to trochu to svrbenie stlmene a mame jej davat polku tabletky ditiadenu vraj uz pre nu je fenistil slaby a ked sa dr. pytal ci mala uz kiahne Barborka tak moc nadsene sa netvaril skorej vyzeral ze je sanca 100% ☹ ☹

sssimi
17. máj 2011

@borocka že ako sa dostanú k centrofixkám? 😀 Napr. tá moja šuška krpatá buď dočiahne na stôl, kde ju samozrejme mm nechá, alebo si prisunie stoličku k stolu.... Ach jaj, neviem či ju vtedy vyhrešiť alebo pochváliť, že je šikulka 😖

sssimi
17. máj 2011

@luba142 a nerozširujú sa kiahne hlavne kvapôčkovou formou? Možno ak sa bude Barborka vyhýbať Kikiným uterákom, posteli a celkovo sa jej nedotýkať, tak by to možno nechytila, ale neviem....
Včera mi akurát aj mm hovoril, že ani on ešte kiahne nemal, že iba osýpky.

iinuska
17. máj 2011

@borocka kludne. 🙂 Ak myslis ten first bike, tak ten ma este zatial vnutri, presne ako pises, je to skor chodza v sede.Vonku ma taku tu umelohmotnu motorku, na tej jazdi ako drak, az sa bojim, ze niekde nevysype

dm1
17. máj 2011

@borocka my mame tak isto ako vy postielku ale on si vyhupne nohu hore a potom sa tak nejako vystvera ze sama nechapem a uz som ho nasla par krat sediet na bocnici postielky veru 😕

luba142
17. máj 2011

@sssimi no ale zabran aj takemuto malemu prckovi,aby ju nechytala, nebola pri nej,je to zle,ale co ja viem tak staci ked je clovek s nakazenym v jednej miestnosti tak to moze chytit a nemusi s nim prist do kontaktu....ani mm ich este nemal a ani jeho mama a bola v nedelu u nas tak som zvedava co bude 🙂

luba142
17. máj 2011

@dm1 ze na bocnici postielky,asi by som v tom momente odpadla keby som nasu tak nasla sediet 😅 , teda ona vylieza kade tade,ale toto este nastastie nedokaze 😀

borocka
17. máj 2011

@luba142
@dm1 lubi, myslim ze danka myslela, ze matko sedel obkrocmo, ako na koni......to si aj dokazem predstavit ale ze by sedel tak ozajstne, skutocne.....tak to by sa mi asi srdce zastavilo 😝
a matko je navyse taky nizky, to dokaze nozku vyhodit zo zeme na tu bocnicu? ci ako sa tam vytrepe? alebo mate vasu postel opretu o postielku,takze tak si pomoze?? lebo pato nohu tak vysoko nezdvihne.

@sssimi tak evidentne sa kazde dieta dostane k tomu, k comu potrebuje. pata taketo veci nezaujimaju, takze nula bodov, ale sposob aky opisujes sluzi na dostatie sa k nozom, k naradiu, k lsadkostiam co ma v spajzy vo vyssich polickach odlozene, atd 😀 😀 ale rozhodne ho za to nechvalim. v duchu si pomyslim ze je sikovny, ale v tom momente dostane jednu po zadku a nedebatujeme!

@luba142 mozno by ste barborku mali poslat ku starkej, aj ked zrejme je uz aj neskoro, uz mozno je tiez nakazena. ono to bezi rychlo. zo dna na den. tak len dufam ze ju to obide a vidime sa na stretku

dm1
17. máj 2011

@borocka ano tak som to myslela obkrocmo ako na koni. ale aj tak mi tuhla krv v zilach lebo lahko moze tak zletiet. A nemame opretu o nasu postel nechapem sama ako sa mu to podari ked je taky drobec sami sme sa cudovali ako sa tam vydriape.

luba142
17. máj 2011

@borocka no ono uz je vlastne njeskoro,lebo clovek je infekcny uz 2 dni pred vysypom takze cca od piatku uz to moze mat aj Barborka v sebe,a ako pocitam tak pocitam,nevide nam to aj tak prist jedine v tom pripade ze ich nedostane,alebo ich dostane a velmi rychlo prejdu 😝

sssimi
17. máj 2011

@iinuska uvažujeme, že ešte kúpime teraz trampolínu, tak reku ty si už určite odborník 😉 Akú odporúčaš? Priemer a od kiaľ? Chceme len niečo do 160€ maximálne.

iinuska
17. máj 2011

@sssimi my mame tuto, je drahsia, ale tie z mensim priemerom vydu lacnejsie. Podla mna by stacila aj ta s mensim priemerom. Len jedna nevyhoda u tej nasej je, ze ona ma tu ochrannu siet zvonka, a ked prsi, tak ta modra obvodova cast, co je z peny navlhne, a dost dlho sa schne, aj ked sa uz zda, ze je to suche, a ked sa po tom skace, tak este z toho vyteka voda, akze Adamko ma niekedy mokre ponozky. Preto je mozno lepsie, ked je ta siet akokeby znutra. Na obazku to je vidiet. Lenze ta s tou sietou znutra je na tejto stranke uz dost dlho vypredana.
Toto je ta nasa http://www.ole.sk/trampolina-spartan-244-cm-och...
a toto je ta, co myslim http://www.ole.sk/trampolinovy-set-basic-244-cm...

sssimi
17. máj 2011

@iinuska mne sa pozdáva táto, len je to už hodne veľké. Keby je s menším priemerom, tak ju beriem.

http://www.ole.sk/trampolina-spartan-304-cm-och...

borocka
17. máj 2011

@dm1 mozno si zasekne nozku medzi dve tycky a dobre sa zaprie...........ja som bola prekvapena, ked sme posledne vesali vonku pradlo, tak pato sa zacal zliepat o tyc co tam mame vrazenu do betonu, taku klasicku na lezenie a normalne sa chytil, nohami ju spravne oblapil a dost dlho ostal vysiet. oni si poradia, staci aby chceli 😎

@luba142 veru veru, to len keby uz zajtra jej vyskocili vyrazky. alebo ak by ju to obislo. no uvidime, snad sa zadari

iinuska
17. máj 2011

@sssimi ano, ale to uz je fakt zbytocne velka.

sssimi
17. máj 2011

@iinuska veď práve-to je škoda, že nie je aj v menšom 😒

iinuska
17. máj 2011

@sssimi no, to je tusim ta, co je na tej ole stranke vypredana

sssimi
17. máj 2011

@iinuska veď preto som ti ju sem švihla. Rozmýšlam, že sa zastavíme v Prievidzi keď pôjdeme na stretko. Tam si môžeme odskúšať a vybrať a zvolím si aj najvhodnejší rozmer.
Ale dnes sme sa náááhodou v meste dostali k trampolíne a malú sme ledva dostali domov 😀 No a samozrejme, že by som si to už aj ja užila 😀

iinuska
17. máj 2011

@sssimi jasnacka, detom sa to fakt rata. Vcera tam bol Adamko s Petkom tusim aj hodinu, sa vyjasili obidvaja. Ja moc skakat nemozem, hned citim koleno

saskarisko
17. máj 2011

ahojte,
baby, ja som pozorovala Riska, ked mal cca okolo 1 roku a 9 mesiacov, ked liezol von a do postielky (bez opretia). on sa postavil na matrac, a odtial sa rukami vytiahol, a preliezol cez tycky do postielky. a zase, ked isiel von sa vytiahol opacne, a zoskocil dole. tymto sposobom dokazal bez problemov sediet aj na zabrane. Saska od 16 mesiacov postielku nema (1x vyliezla v 14 mesiacoch), a potom v nej po nociach chytala hysaky, tak sme ju zrusili. teraz sa skusa dostat na poschodovu postel (schodiky su docasne zdemontovane), ale ma smolu. a Risko zase lezie po bocnych zabranach (tam, kde maju byt schodiky. vyskoci, a taha sa hore).

nikanika28
17. máj 2011

Ahojte ..tak ja trampolinu riesit nemusim ..jelikoz ju nemam kam dat 😝 ..jedine, zeby sme ju na chalupe mali, ale zas vytrepat tolke peniaze za nieco, co mozme vyuzit tak dvakrat do mesiaca ..blbina 😅
@luba142 no ako Kika zvlada?? jaj, nam by sa zisli tiez uz ich schytat, Lukaska to obislo, ked to mali v skolke ...

luba142
17. máj 2011

@nikanika28 no uz je vyhadzana viacej aj ju to svrbi, mame ditiaden a z lekarne take mlieko tym ju natieram,vysusuje to a menej by to malo svrbiet,taka konzistencia ako tekuty puder skoro,ale vraj lepsie
no ja nedbam kludne dojdite na navstevu, kedy ma ist Lukasko do tej skoly v prirode? 🙂

saskarisko
17. máj 2011

@luba142 - ake mlieko pouzivas ? my sme momentalne v ocakavani. kiahne sa objavili v skolke. dnes je to 7 alebo 8 dni od zistenia u jedneho chlapca, takze buduci tyzden zaciname byt potencionalne infekcny (ak nahodou sme to lapli)

luba142
17. máj 2011

@saskarisko vola sa to TANNO- HERMAL LOTIO stalo to nejakych 6 eur, ma to vysusujuci ucinok a zmiernuje svrbenie,najdi si aj na nete pribalovy letak,le to aj na opary a dermatitidu 🙂

luba142
17. máj 2011

@sssimi
@iinuska
@nikanika28 tak to my sa k trampoline nemame moznost ani dostat,neni tu nikde na ihrisku 😅

sirinka
17. máj 2011

@sssimi ak chces skakat aj ty, potrebujes vacsiu trapmosku, my mame nosnost do 90kg ale na take poriadne skakanie pre dospelaka to moc nie je...ale susedia mali taku este trochu vacsiu ako my a tam aj mm robil salto...

nikanika28
18. máj 2011

Ahojte, dnes to vyzera na fajny dnik 😵 ..a Klarka je u nasich cele doobedie ..tak idem cisi porobit 😅

dupinka
18. máj 2011

Ahojte!

baby, spinkaju uz vase deticky same v izbe? Nas Adamko sa rozhodol sam, prvu noc prespal od 9tej do 5tej rano sam, potom som sla k nemu. Dalsie dve noci plakal po 2hej, ale ked zaspal, tak som odisla prec. No o 5tej je uz hore!! 😠 😠 Asi je to slnkom, kedze okno je na vychodnu stranu..

Ale k poite: pri uspavani ste s nimi? Lezite pri nich? Lebo Adam je na mne doslova nalepeny, a aj ked sa v noci zobudi, tak to nie je iba o tom, aby som si sadla na kraj postele.
Mate nejaky trik, ako to zmenit?

nikanika28
18. máj 2011

@dupinka Klarka spava este v postielke a v noci cestuje za nami do postele 😠 ...ale zaspava sama ...skus ho dat do postele, chvilocku pri nom lez a skus mu povedat, ze musis niekam ist ..na vecko alebo nieco spravit ....za chvilocku sa vrat, povedz mu, ze uz si tu ...no a takto to opakovat a postupne tie intervaly predlzovat ...ja som takto oducala, ale este Lukaska, on bol tak zvyknuty, ze som musela pri nom lezat ...ale tak na kazde dieta plati nieco ine, neviem, nam sa to podarilo 🙂 ..tak drzim palce