Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
23. máj 2011

@dm1 no tak to fajn zvladate 😉 A prsia sa Ti neplnia, lebo ja som s tym mala prve cca 3 dni dost problem

dm1
23. máj 2011

@iinuska no plnili sa strasne moc aj boelstive boli ani som ho nemohla mat na rukach. v 3 lekarnach som zhanala to homeopatikum a nikde nemali tak som kupila salviovy caj a vdzy ked som si ho dala bola ulava. teraz uz su len plne nebolia. keby cosi salviovy caj mam poruke

ludmilabb
23. máj 2011

@dm1 davas Matkovi flasu namiesto kojenia?

borocka
23. máj 2011

u nas sa spi, huraaaaaa 😖
taka som nasrata. maly je taky zasran, stale ma bije, kope, hryzie, nervuje sa, bucha po stole, kope a pluje. za vsetko sa totalne naserie a potom sa vrsi na mne. aj za uplne prkotiny nad ktorymi si este pred tyzdnom mykol rukou. posledne tri dni ma stale trieska, tak mu to vratim v miernejsej forme, poviem ze sa hnevam a ma sa vratit az ked bude vediet co mi ma povedat. vtedy sa rozreve, hodi sa na mna ze moja moja.
ja mu vobec nerozumiem. nebyval taky. ked sa aj zlostil, tak si akurat dupol, pripadne sa "hodil" o zem. ale teraz????? uz fakt neviem co mu mam na to povedat?????? 😖 😠 😠
a o tom ako mamickuje, ze mu nikto nic enmoze, tak to uz ani hovorit nejdem. strasne mam nervy z neho. non stop za nieco mrnci. darmo mu poviem ze nech pekne rozprava, ze mrnkotu aj tak nerozumiem, ze neviem co chce. a bude mrncat, trucovat a chce sa non stop nosit na rukach. 😠 ☹
uz mam toho plne zuby 🙄 joj, dakedy som len taky krocik aby som neskocila z balkonu, len aby uz bol ticho 🤐

kosska3003
23. máj 2011

@borocka moja tak toto robi aj mola mala akurat mam po okom taky pekny skriabanec vyzeram hrozne a nic si s toho nerob to maju take obdobie aspon ja sa tak upokojujem lebo uz som mala aj ja nervy riadne z nej cez vikend uz sa tesim na stredu ked dojde mm a ja si trozku odychnem

a co sa k teme gatiek tak mi dnes suche ale mala ich len rano a to sa pekne aj do nocnika vycikala sme slavnostne splachla a potom vecer mala vyse hodky ale necikala az ked dostala plienku zajtra jej dam hadam aj vonku len gatky ked budeme len na dvore

borocka
23. máj 2011

@kosska3003 ja mu dam obdobie, do mna si nebude vyskakovat maly. si myslim ze mu chyba oco, aby ho hned zarazil, a asi aj marike, lebo tipnem si ze ked mate tata doma tak ju to ani nenapadne.

ludmilabb
23. máj 2011

@borocka dnes sme boli v nemocke a Sofia nemala problem strkat do starsich deti, mna tiez zbije a rovnako aj mm nalozi cize ja v tom rozdiel nevidim, mozem jej dohovarat, vratit jej to, kadeco furt to skonci s revom

kosska3003
23. máj 2011

@borocka no chyba tato ako napadne ale je to take jemnejsie ked je doma tato uz sa tesi nanho uz ho spomina kazdu chvilku no a ako ty mu das obdobie aj ja po nej zvrestim aj po riti nahadzem ze to nemoze mamu kopat fackat ale ked ju zase chytia nervy tak dostanem facana zas a aj moja je taka len mama mama aj na dvore svokor by snou aj von siel a ku kuram kuknut aj loptu kopat ale ona mama mama mama tak musi mama aj vcera mala tu deti plny dvor a ja som si s nou musela torticky v piesku robit

borocka
23. máj 2011

@kosska3003
@ludmilabb ale ked on taky nebyval! teraz od soboty sa nam to stava zoparkrat denne. a vobec sa mi to nepaci.pekne mi to lezie na nervy a hlavne si nemoze zvykat ze takto to bude byvat bezne

kosska3003
23. máj 2011

@borocka ani moja taka nebola stale bola kludnejsia az teraz to vypuklo mesiac dozadu

borocka
23. máj 2011

@kosska3003 mesiac??????????? blaznis???????budem si musiet vymysliet lepsiu metodu, pretoze ani omylom mu to nebudem trpiet. len dufam ze mozno zuby, mozno teplo mu vadi, ze je prechodne nervoznejsi.
o tyzden uz ideme za ocom, tak snad ho skroti on.

kosska3003
23. máj 2011

@borocka no uvidime moja je taka len zriedka raz za den potom je ako med ale tak ma svoje minutky zlosti

borocka
23. máj 2011

@kosska3003 tak u nas to zacalo z ostra, dnes hadam aj 5x sme sa takto hasili. veru ani neviem ci okrem udobrovania sme sa postiskali. a to je co povedat, lebo pato je taky stiskavy chlapcek. on sa rad mamickuje.

kosska3003
23. máj 2011

@borocka no tak mozno je to zubami a do toho to teplo tak je nervozny

sssimi
23. máj 2011

@borocka neboj tatom to nebude. Moja si dovolí viac do mm ako do mňa. Ja ju hneď zarazím, on si nechá viac. teraz už nie sú tatkovia to čo bývali 😀 😀 😀

Tak ja som bola vykúpiť Tesco. Malej som kúpila 10 gatiek 😀 Ale ma potešili, lebo pôvodne 9€ za gaťky bolo nakoniec niečo cez 5€ a 6€ niečo cez 4€. Sarah už si aj vybrala, ktoré padnú ráno za obeť 😀

borocka
23. máj 2011

@kosska3003 ked sa spatne kuknem, tak sa mi zda celkom cudny. aj sa menej smeje, menej je, ani nie je aktivny, nic ho nezaujme.s nikym a s nicim sa nezahra.....len chodi ako hluchy okolo dediny

ludmilabb
23. máj 2011

@borocka aj ked sa niekedy cudujem a nahlas sa pytam, ze toto snad nie je normalne co vyvadza potom na fore zistim ze ti edeti to maju v tomto veku spolocne 😝

kosska3003
23. máj 2011

@borocka no tak mu fakt idu tie zuby moja je taka ked je take teplo teraz bola aj chora horucavi musia si zvyknut ja sa uz na zuby vyhovorit niemozem 😀

borocka
23. máj 2011

@sssimi ja som tam minule kupila slipy, 5kusovy balik za 4eura. a krasne su, syte farby a obrazok na kazdy den.

kosska3003
23. máj 2011

@sssimi ja mam len stare po neterach co mi svagrina dala ale na ucenie staci musim nabuduce kupit ked pojdem do tesca

borocka
23. máj 2011

@ludmilabb a to sme sa par tyzdnov dozadu hrali s chlapcom, o 3mesiace mladsi od pata, a ten bpl tiez riadny......kludne do pata kopol, strcil ho.....no keby to patko urobil tak na mieste jedna po riti a okamzite ideme domov, ja neviem co niektori rodicia odtoleruju akoze nic. oni ho len napomenuli ze tiez mu urobia bac. a patka div na zem nezhodilo. ked sa im to paci, tak nech sa doma oni nechaju otlkat, ale mojho mi nebude ziadny fagan bit.

@kosska3003 veru, vrelo by som patovi odporucala aby to boli zuby 😀 ale potom sa uz tiez nebudem moct vyhovarat. to uz cakame len na posledne stolicky, no zatial po nich ani stopy v puse nevidim.

ludmilabb
23. máj 2011

@borocka Sofia tiez rada strka ale ked to spravi vonku na ihrisku raz tak ju upozornim ze to sa nerobi, ze deticky sa pekne vsetky spolu hraju a ak ich ide strkat ideme prec...ona to po case prestane robit, len nechapem ze jej to musim stale vysvetlovat ked prideme na ihrisko nanovo, beriem ju prec len ked ide do tuheho ked je nesposobila sa pekne hrat, kym rozumie a vie spolupracovat nebudem ju po prvom stuchanci tahat z ihriska prec

sssimi
23. máj 2011

@kosska3003 Sarah je prvé dieťa z mojej a aj mužovej rodiny, tak Sarah nema po kom dediť 😖 A ako by mi to občas podlo. Takto posúvam len ja 😒

kosska3003
23. máj 2011

@sssimi no ja mam az moc mm ma dve sestry tie maju po 3 deti a potom aj moja sesterka mi da niekedy tak mam habov ale aj tak kupujem teraz uz sa to ukludnilo ale ked bola babatko som mala aj pre 4 deti

jamaat
23. máj 2011

@dm1 Ty už teraz kojíš, teda si kojila z oboch prsníkov???

dm1
23. máj 2011

@jamaat nekojila som z oboch od zaciatku len z jedneho ten druhy som odstrekovala ale nie dlho. Ale v tom druhom som mlieko stale mala aj tak ale malo a teraz ked som prestala kojit tak sa mi naliali oba prsniky. Aj ked ten z ktoreho som kojila je obrovsky oproti tomu druhemu 😖

dm1
23. máj 2011

@borocka pripajam sa ze chybajucim ocom to asi nebude je to proste obdobie vzdoru a decka skusaju co mozu. Aj nas ma take dni a stale dokola mu opakujeme ze to nesmie a podobne ale ked ma blby den tak to doslova robi naschval aby provokoval. Inokedy krasny zlaty chlapcek ale niekedy veru.......

nikanika28
23. máj 2011

ahojte
tak dnesny bezplienkovy den ma desnu bilanciu 😖 ...vsetko do gati...behala po byte a hladala plienku ...a na nocnik ani pomysliet ☹

nikanika28
23. máj 2011

@ludmilabb teraz je prave take obdobie, kedy si zacinaju uvedomovat svoje vlastne ja, svoje potreby a co chcu ...samozrejme skusaju, co vsetko si mozu dovolit ...takze aj ked stokrat povies, ze toto nesmies, tak s usmevom na tvari to pojde robit a bude cakat, ako zareagujes ...jasna provokacia 😀
@borocka ani nie dvojrocne dieta fagan? 😨 .. pises, ze aj Patko kope, bije ...nepovies mu predsa, ze je fagan ...neviem teda, aky vyznam ma to slovo u vas, ale ja osobne by som sa teda pekne nasrala, keby to niekto povedal o mojom dietati. Uzivaj si, ze je Pato mamickovsky, dlho to uz nepotrva a bude ti to aj chybat 😉 ...inak je fakt, aj mna vie pekne nasrat, ked Klarku niekto kuse, skrabe a rodicia na to zareaguju milym hlaskom, akoby sa nic nedialo...zlatinko nono...a klara kusanec na licku ...

jamaat
23. máj 2011

Môžem potvrdiť, aj u nás býva vyslovene provokačné obdobie, kedy celodennou Emkinou náplňou práce je robiť napriek. Takže súhlasím, chýbajúcim otcom to nebude. Občas ma capne, ale to jej poviem, či mám ja jej poriadne silnú capnúť a väčšinou sa zháči. Zatiaľ sa nestalo, že by bila deti. Práveže sa už vie pekne hrať, už tu pozná dievčence, dá sa povedať, že má kamošky. A dosť často sa hráva so staršími, respektíve staršie prídu za ňou a stavajú s ňou v piesku, alebo sa s loptou hrajú. Neviem prečo, ale najčastejšie chodia za Emkou. A aj Emka ide sama za nimi.