Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
13. jún 2011

@borocka bud rada ze ti rozprava sa nenudis a neznasam ked niekto nieco porovnava z knizkou ved deti su neni roboti kazde dieta je ina a tu si si to mohla vsimnut jedno vie to druhe to jedno to nevie druhe to nevie hlavne ze su zdrave

saskarisko
13. jún 2011

@borocka - ale na toto si zvykni, ja aj teraz 3x dookola vysvetlujem to iste. fakt pouzivam vsetko mozne, co sa da. ja predpokladam, ze otazka preco sa u nas objavi tiez uz coskoro 😉 a ono, aj ked sa Saska nepyta preco, tak pocuva stale, co hovorim Riskovi, takze ona sa uci stale, stale, len este nekladie tuto otazku, fakt na to vyuziva spominane svoje dve otazky. a tu rec nemas este stereo 😀 , ale ja som rada, mne Risko zacal rozpravat neskor, a z toho som bola viac nestastna

dm1
13. jún 2011

@borocka suhlasim s Majkou ved dieta nie je podla prirucky ide si samo svojim tempom 😉 . a je normalne ze sa pyta aj na to na co uz odpoved pred par sekundami dostal ved prave preto su tie otazky take otravne 😀 . Ked sme boli teraz v tepliciach tak sme tam stretli takeho maleho chlapceka a ten je preste v tej faze preco a zlaty bol on sa ma stale dokola pytal tie iste otazky aj 10x 😀

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 tak knizky neriesim. ja som studovala psychologiu, z vyvinovky mam 4semestre. precoitala som snad vsetky vyvinove teorie od kazdeho mozneho psychosa. a viem ze jedna je vacsia blbost ako druha. ze su site v minulom storoci na to najpriemernejsie dieta ktore vlastne ani neexistuje. ale aj tak., som to necakala este tak skoro 🙄 ked on je este aj povahou taky tichsi, skor hlbavejsi typ, ze sam pre seba....
@saskarisko a stereo mam raz do tyzdna, ked pride neterka o rok starsia od pata, zrovna zajtra do stvrtku ju tu mam, tak sa straaaasne tesim.
no ona ma este viac doraza ked spusti koncert........aj 2hodiny non stop dokaze spievat. jednu a tu istu pesnicku. ktora ju prave napadne tak odspieva. dokola dokola. a samozrejme ze tak decky falosne, so zlou vyslovnostou.
pato vdaka bohu spieva len ked si mysli ze ho nik nepocuva, zaspieva si 1-2 razy a ide dalej.
inak risko je na taketo basnicky, pesnicky? pata to velmi netankuje. ja mu mozem od rana do vecera recitovat ale on len velmi malo, ked mysli ze ho nik nepocuva. a aj v tom malom co si pamatam mu preberam este take vhodnejsie pre chlapcov

kosska3003
13. jún 2011

@borocka ako ja sa na toto obdobie tesim mne ked Marika si spieva s tou svojou falosnou japoncinou ci aky jazyk pouziva ja sa na nej smejem a rada to pocuvam lepsie ako keby mala cusat aspon viem ze ju mam

no idem ja k nej si lahnut lebo zacina ju dusit kasel zase joj 😢 😠

sirinka
13. jún 2011

@kosska3003 😀 aj magdulka si tak rada spieva...hatlanina, ale kedze niektore tie sloa opakuje dookola, asi pre nu maju nejaky vyznam...
inac klarka pouziva otazku preco uz automaticky...napriklad jej poviem "pod k stolu jest obed" a ona sa opyta preco?....

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 jaj, pockaj ked ti bude non stop spievat. ono je to mile ale len na chvilku. potom to uz fakt zerie nervy.
ja viem ze je to vsetko prirodzene pre to dieta, aj otazky, aj falosny spev, aj vsetko.... aj sa na to tesime a potom ked uz to mame v reail doma tak nas ide aj o zem hodit. ved povedz @saskarisko no nejde ti to vsetko niekedy na nervy? nie je toho dakedy uz vela? ja takto vecer aj citim ze ma hlasivky bolia. kolko mu vysvetlujmem, odpovedam, aj kricim na nho.
kazda obcas chceme mat len ticho a klud. a to dieta ani jednemu z toho nerozumie 😝
tiez som sa nevedela doskat kedy bude pato rozpravat, kedy mi povie co chce jest, kam chce ist, a nebude to o hmmkani, ukazovani a kriku.

saskarisko
13. jún 2011

@borocka - hej spieva stale, aj take, co maju byt prekvapenim 😉 v skolke ich ucili hymnu skolky, a premieru ma mat az v piatok (ja ju pocuvam uz druhy tyzden), a v piatok zacal spievat jednu pesnicku, s tym, ze jednu slohu bude spievat on sam. kedze nevie riadne ohybat jazyk smerom k hornym zubom, musime trenovat perozubne hlasky, takze ja som rada, za vsetky basnicky a pesnicky, co vie. v skolke mi povedali, ze ma vybornu pamat na texty, takze som rada.

borocka
13. jún 2011

@sirinka tiez mam obcas pocit ze pato to povie len zo zvyku, ze ani sa nezamyslel nad podnetom. a vtedy mu hovorim: lebo som to povedala! nebudeme diskutovat o vsetkom. resp vysvetlim raz, ako pri umyvani zubov ale viackrat nedebatujem

saskarisko
13. jún 2011

@borocka - to vies, ze niekedy mam hlavu ako melon, a chcem aby boli ticho. risko vydrzi az minutu a spusti nanovo. saska vydrzi dlhsie. a hlavne obaja sa potrebuju nutne vykecavat vtedy, ked maju spat. toto asi potvrdi aj @sirinka

borocka
13. jún 2011

@saskarisko pato si texty velmi nepamata. len pointu.....napr nasa pesnicka: pec nam spadla, zavolame deduska, donesie kladivo, styri klince a hotovo!!!!! s zacne si tlieskat. skor melodiu triafa.
medvedku daj labku, podjdeme na svadbu velmi pekne intonuje. a to vie aj na klaviri vybrnkat.

borocka
13. jún 2011

@saskarisko toto potvrdim aj ja 😀 😀 vtedy potrebuje cely den zhrnut, dohodnut sa co bude zajtra. a najme vtedy basnicky vsetky opakuje. a ked ho okriknem ze uz ma byt ticho, ze pri spani sa nerozprava, tak mi to sepka do ucha. no milacik

sirinka
13. jún 2011

@saskarisko
@borocka u nas pred spanim si magda zvykne spievat a klarka je vacsinou potichu, alebo potom vystrajaju a vybiehaju von z izby....to je na nervy potom kym zaspia...

borocka
13. jún 2011

@sirinka a janka dobre spava?

luba142
14. jún 2011

ahojte ale ste toho popisali,my sme vcera boli od pol piatej poobede vonku,pomaly do osmej,sedeli sme pred kamoskinym panelakom,3 baby aj s muzami,decka sa hrali,mame tam taky vybeh travnaty cize neda sa ist na cestu,tak aspon nieco,a chlopi cmugali pivo 😀 😀 😀

@borocka ja ani hrasok z konzervy nepouzivam,maximalne do zemiakoveho salatu, inak mame svoj zo zahrady v mrazaku, v nedelu sme zrovna vylupovali za velku igelitu 😝 a v sobotu ked sme oberali tak mala si davala velmi jej chutil surovy hrasok....akurat teraz idm robit z neho omacku a k tomu vajicko,alebo volske oko mnaaam 🙂
@nikanika28 prave ze vsetky este nemala zasusene takze tam urcite riziko je 🙂

sirinka
14. jún 2011

@borocka celkom dobre zatial...pri mne v posteli

borocka
14. jún 2011

@luba142 aj my mame v zahrade hrasok, aj do mrazaku zvykneme odkladat, lenze nikdy celu zimu nevystaci. davame ho do hraskovej polievky, inak kupujem bud mrazeny alebo z konzervy. podla toho co robime. ja cerstvy vobec nemam rada, patovi ma zatial nenapadlo dat...ale dnes hadam kuknem do zahrady ako je na tom.

borocka
14. jún 2011

@sirinka ale? vy ste to vsetky dako naopak robili. ja som patka ako babatko davala vylucne do postielky, som sa bala aby sme ho s mm neprilahli. az teraz spava so mnou. som sa bala ze si preto aj tazko odvykne odo mna, teraz si to uz moc uvedomuje ze som pri nom. ale prekvapivo uz par noci prespal osobitne celkom v pohode

sirinka
14. jún 2011

@borocka pri klarke som to aj ja tak praktikovala, ze stale som ju davala do postielky, nevadilo mi v noci vstavat, lebo aj cez den som si s nou zdriemla...klarka dokonca od zaciatku spavala vo svojej izbicke...
ale magda bola tvrdy oriesok a ked som sa chcela aspon trosku yvspat, tak som musela povolit a teraz si to spanie s jankou vyslovene vychutnavam, ked sa k mne v noci tak krasne prituli... 😵

luba142
14. jún 2011

@borocka ja nerada pouzivam ten z konzervy,lebo mi nechuti....skus mu dat taky surovy,je najzdravsi,nez ten zavarany a ked mu bude chutit tak to je len dobre

kosska3003
14. jún 2011

@borocka no mne to na nervy nelezie ved ona stale cosi kvaka spieva alebo cosi chce kolko krat maturujem co to su proste deti a ked clovek je rozhodnuty ich mat tak musi s ratat aj toto ze pride 🙂
no ja hrasok z konzervy len do salatu zemiakoveho kupujem teraz mame cerstvy a potom mrazeny kupujem

luba142
14. jún 2011

@kosska3003 😀, nasa teraz prespievava pesnicky zo spievankova, to je zabavnejsie mnoho krat ako radio...aj ja davam len do salatu zemiakoveho zavarany hrasok a teraz co mame cerstvy si davam zmrazit a ked sa minie kupujem mrazeny sami,alebo nejaky mix zeleniny, ale kukuricu z konzervy mozeme na kila jest,teda aj keby sme klasky mali,len su v obchodoch a trhoch drahe jak slak 🙂

jamaat
14. jún 2011

No jedna vec je, keď si dieťa len samé pre seba pospevuje a hatloší, iné je, keď vyžaduje aj odpoveď a neustále sústredenie. Obdobie "prečo" je síce milé, ale niekedy aj riadne otravné 🙂

borocka
14. jún 2011

patrik ma rano do pokakania rozosmial 😀 😀 😀
on vzdy ked stane, tak sa vtrepe pod moj paplon a na moj vankus, az ma vytlaca. proste sa chce este mojkat. a dnes som ho predbehla, a votrela som sa ja na jeho polku 😝 tak ma vytlacal, vytlacal, ze mu zavadziam ( ved som narusila jeho ranny ceremonial), az sa posadil, kukol na mna a vraj: maminka, odstup mi, lebo ti dam jednu po ritke a budes rada! 😀 😀 😀
ja ked ma uz velmi zlosti tak mu zvyknem povedat ze dostane jednu po riti a bude rad ze je rad. a on to takto na mna zneuzil 😀 😀

@luba142 ja tiez nemam rada konzervovy, ani cerstvy. to len pato je maniak, lebo su to gulicky. ja ho zjem len ked je uz spracovany. a pato ho teda moze aj kazdy den, takze sme radi ked mame ci v konzerve alebo mrazeny v zime. a kukuricu tiez 😝 zacne sezona, tak budeme chodit kradnut na pole za dedinu, ale psssssst 🤐 😝

@kosska3003 tak ti zelam aby ti to vydrzalo. ja som sa kedysi nevedela dockat kedy maly zacne blabotat, potom kedy zacne hovorit, potom kedy zacne opakovat pesnicky a basnicky. a teraz ked sa mu uz pusa nezavrie. ze ozaj nie je chvilu ticho. a hlavne stale caka ze mu to budem odreagovavat, tak mi to uz leze na nervy. ja nie som moc urozpravany typ.
vcera pri obede smo mu spievala stoji vojak na varte, a on stale ze este maminka spievaj, a uz som to davala stvrtykrat, ked ma stopol uprostred, vraj: maminka dost, uz nespievaj! teraz budem ja. tak som myslela ze sa na nho daco nalepilo, ze to ide skusit a on zasa len: a ja budem ping, a ty budes pong, a lopta bude pinkat. ( raz pocul este od peter nagy a deti tu kravinu spred 15tich rokov a nevieme sa jej zbavit)
ale aj to som vdacna ked sa nejake texty nanho nalepia. my vobec necitame knizky, aj zvierata uz pozabudal.

borocka
14. jún 2011

@jamaat presne si to vystihla 😉
pamatam sa ako dnes, ked boli nase prve vianoce, pato mal 7mesiacov aj tri dni. cakala som ze vylezie prvy zubok ako vianocny darcek a on nam zacal lozit. vten den aj prvykrat zacal blabotat. ale cele suvetia hundral. vsetkym hrackam sa privraval. to bolo po prvykrat. taka som bola stastna, tak rada som to pocuvala. ale teraz je to cele uz niekde inde. a od rozkosneho blabotania na tisice mil vzdialene 😲

luba142
14. jún 2011

@jamaat no my nastastie este otauzku typu "preco?" nepouzivame 😝 , zato pouziva viacej "co to je?", ale to je primerane 🙂

jamaat
14. jún 2011

Ešte som vám zabudla poreferovať, že udalosť s autom a teskáckym benzínom mala pokračovanie. Známy, ktorý má autoservis, nám potvrdil, že to bolo benzínom a auto nešlo preto, lebo riadiaca jednotka bola z tej zmesi zmätená a nevedela vydať pokyny. Nuž máme blbú riadiacu onú, čo zmes nerozozná 🙂 ....No ale k veci. To poskakovanie auta pri návrate z Oščadnice spôsobilo, že sa postupne uvoľnil spoj na výfuku. Začalo to dunieť a rezonovať, tak muž ešte rýchlo vybavil v piatok servis pred odchodom na chatu, lebo by sme tam s tým ani nedošli po hrboľatej ceste. Nuž ale nedošiel ani do servisu, v strede mesta mu výfuk spadol na zem. Teda jedna časť, kde sa to rozpojilo. Tak hybaj sa váľať po ceste a nakoniec to nejako spojil gumou, ktorou sme mali karimatky zopnuté, a tak došiel do servisu. (Ešteže vozíme v aute plno cárachov pre každý prípad, je z čoho vyberať) Tam to už spravili riadne. Takže trikrát hurá nákupu benzínu z Tesca! Oplatilo sa!!! 😠

dm1
14. jún 2011

@jamaat no teda pekne to potesi ☹ . Nechapem mi sme fakt nikdy problem s nim nemali 😕

inak ako som tu uz pisala ze maly sa dostane z postielky tak ze si sadne obkrocmo na postelielku a ja sa bojim ze sa zrube z tade tak vcera rano som sa presne na take jedno zrubanie zobudila 😝 . Ale nejako sa nebuchol lebo neplakal

borocka
14. jún 2011

@dm1 mozno sa teraz pouci a prestane vymyslat.
inak pato vas stale spomina, ze matko ho naucil komelec 😝 a teraz sa ucime uz aj dozadu a stojku pri stene skusa. nepozera sa mi na to lahko, ale ked ho to bavi a eividentne mu to aj ide, tak trenujem s nim

jamaat
14. jún 2011

@borocka Trénuješ s ním tak, že aj ty stojku robíš? 🙂 ...Ale je dobrý, ak stojku zvláda. Emka vie kotrmelec už dávno, ale dozadu ma nenapadlo ju učiť. Veď som ju neučila ani dopredu, sama sa naučila. 😅