Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
20. jún 2011

@kosska3003 no u vas je to aspon o strachu, ale stanka proste tvrdohlavo ignoruje. a uz ma uplne na haku, ze ma "plny batoh", smradu za nou a ked si nebodaj este aj sadne, tak sa jej to vmasiruje uplne vsade. uz mam nervy na nu. tak krasne sa predtym pytala, ale teraz ani ked jej slubim mnamku, tak ju to nemotivuje

mystery7
20. jún 2011

lady my sme bez plienky, ale ja davam Mirka preventivne na nocnik kazde 2 hodinky. Dnes sa uz aj sam pekne vypytal, ale nespolieham sa na to.
Ste uz komplet prestahovani?

kosska3003
20. jún 2011

@ladywitch26 no ved tak hadam ju to coskoro prejde mala toho vela myslim mien Slovensko stahovanie

ludmilabb
20. jún 2011

pozeram Reporterov o tej pupocnikovej krvi, pravdepodobnost jej pouzitia je nulova, no fasa a mne akurat prislo zaplatit 50 eur za uskladnenie ani nemam chut ale co mam robit uz som do toho dala tolko prachov ☹

mystery7
20. jún 2011

@ludmilabb aj my sme to zvazovali, kym som na nete neprecitala nazory lekarov z prahy a bratislavy-boli to docenti, ktori aj ucili na univerzitach. Tak sme to nedali uskladnit.
Citala si dnes na sme.sk o tom ako farmaceuticky priemysel vladne lekarom?? Zaujimave to bolo.

sssimi
20. jún 2011

@iinuska tak ono to moje bitie po riti a fackovanie by sa ani tak nemalo nazývať. Samozrejme si uvedomujem koľko si môžem dovoliť. Bohužiaľ ma tá moja mrška nepočúva a mám pocit, že ani to otĺkanie nestojí za nič. Ona má z toho srandu. Pamätám si, že aj malý sused si z toho nič nerobil, keď sme ho hrešili za to, aby nerobil Sárke zle. A na malej je vidieť, že skúša a skúša..... Vyhreším ju a ona to urobí o pol minúty zase až kým jej nešvihnem a ešte ju k tomu musím odtiahnuť na bok. Ja fakt dúfam, že ju to rýchlo prejde, tak ako obdobie vzdoru. Len škoda, že ju to chytilo takto na začiatku leta, keď sme veľa vonku s deťmi 😖

@borocka presne si to vystihla. Vidno, že si sa s tým stretla 😉 Len dúfam, že čím skôr s tým začali, tým skôr aj skončia.

ladywitch26
20. jún 2011

@mystery7 no ja stanku posadim na nocnik, posedi aj pol hodinu na nom a aj tak je schopna vstat z neho a o dve minuty sa pocikat vedla neho. 😖

@ludmilabb ja som nad tym neuvazovala, lebo tu sa to aj tak nerobi, dokonca v niektorych krajinach je to zakazane. a pripadalo mi to cisto len ako dalsi biznis, rovnako ako niektore druhy ockovania

sssimi
20. jún 2011

@ladywitch26 neboj ona sa zase do toho dostane. Bohužiaľ ak sa to zabrzdí, tak aj na niekoľko mesiacov. Sarah sa občas pozabudne vypýtať a keď jej náhodou cvrkne ako dnes, tak ide na široko ako pokakaná 😀 Dnes tak prešla asi 20 metrov domov. Mali sme z toho celkom prču 😀 A dokonca aj keď sa pokaká do plienky, tak príde na široko, že má kako. Už jej to vadí.

sssimi
20. jún 2011

@mystery7 ja som taká rada, že som sa nedala nahovoriť na tu pupočníkovú krv. Našťastie sme nejako neovplývali zbytočnými peniazmi, tak som to zavrhla a zatiaľ sa ubezpečujem, že som urobila dobre

kosska3003
20. jún 2011

no ja som nad tym ani neuvazovala kedze pre mna je to len o biznise a o nicom inom

mystery7
20. jún 2011

to oducanie od plienky som si teda lahsie predstavovala 😅
Dnes tu bola kamoska s dcerkou mladsou o 5mesiacov. Od marca sa sama pekne pyta,sem tam nehoda, ale inac vsetko ok. Ale je tiez "sikovna" ked sa kamoska venovala Slavkovi, tak sa mala pytala kazdych 5minut. A ked ho chcela vziat na ruky, tak reeeeev. Pritom sa jej male babatka pacia, Slavka hladkala.

dm1
20. jún 2011

@ludmilabb to fakt s tou krvou? ja som nad tym uvazovala ale nejako som tomu neverila preto sme nedali prislo mi ze keby to bolo take genialne ako vravia tak by to zadarmo kazdemu a bez rpoblemov odoberali aby sa usetrili tisicke eur na drahe liecby

nikanika28
20. jún 2011

@borocka ono je to klasicka Skola v prirode, neviem, ci to byva teda aj u vas, ale tu je to tak odjakziva, aj ja ako decko som bola takto tyzden zo skolky prec ...deti presne neviem kolko bolo, ale asi ako pises 20-30 a uciteliek bolo 6 ...ja si myslim, ze je to pre tie deti super, brali si kopu vseliakych hier, lopty a co ja viem co, 15min sa to len do autobusu zvlakalo 😀 . Na vylety chodia bezne len deti s ucitelkami aj na cely den, tie decka ucitelky proste posluchaju, maju respekt a zaroven ich zboznuju 🙂 ..
JAAAJ..a co sa Klarky tyka, to som myslela samozrejme zo srandy 😀 ..je jasne, ze by som ju s nimi za ziadnych okolnosti neposlala na tyzden prec 😅 😀 😀 😀 😀

luba142
21. jún 2011

ahojte, my sme mali vcera poplach,Barborka bola cele poobedie mrzuta,ze boli brusko na obed zjedla polievku-vyvar slepaci a sla spat, zobudila sa a stale az do vecera ze ju boli brusko, ani nejedla poriadne, vecer pred spanim mala zvysenu teplotu vypila trochu mlieka a vsetko slo von a bola tam aj nestravena mrkva od obeda z polievky, neskor som jej dala nurofen lebo mala 38,5 a potom spala az do rana, rano vypila flasu vody, potom mlieko,zjedla krajcek vianocky, horucku zatial nema a nic jej neni 😒

borocka
21. jún 2011

@sssimi no. bohuzial ano, stretavam sa s tym kazdy den. je to dost otravne. niekedy mam pocit ze nerobim ine, len maleho okrikujem, napominam,.....hlavne ked je tu neterka na 2-3 dni vkuse. aj minuly tyzden prisli v utorok vecer a odisli v piatok vecer. v sobotu bola s nami cely den na kupku. a vcera ju zasa doviezli. je to na nervy. viem presne patovu reakciu pochopit, ale aj tak by sa mohol viac ovladat.

@nikanika28 tak pre decka je to urcite super. len ja by som zomrela strachom. je ine dat dieta na 8 hodin do dkolky, a dat ho na 24hodin do skolky. a ano, vacsina deti je OK, ale vzdy sa najdu aj nejake vyrastky co neposluchaju.

dnes nam domov prisiel bicykel, pato je stastny!!!!!!! treba gumy dofukat a namontovat pomocne kolieska. ale bude super.

ludmilabb
21. jún 2011

@luba142 nieco podobne mal borockin Patko nedavno ak si dobre pamatam
drzium palce snad jej len nieco nesadlo a prejde to, len ta zvysena teplota je na povazenie
@borocka tak uz mate bicyklik, Sofia je na to nejaka kratka ci co, na pedale nedociahne, realne to vidim az o rok

borocka
21. jún 2011

@ludmilabb
@luba142 no, patko mal crevnu chripku. bez teploty, ale grcal a hnackoval dokopy 4dni. tak vam len lubi prajem, aby sa vam to zdaleko vyhlo.

@ludmilabb akoze kratka? ved sa mi zdalo ze s patom maju najpodobnejsiu postavu,ci? aj vyskou aj vahou. my sme vybrali 12palcovy, nastavili sme sedadlo aj volant celkom dolu a ma to super. aj v obchode sme boli par modelov preskusat.
ale ak si sofca este nepyta,tak urcite staci kupovat az buducu jar. ja by som tiez este nekupovala,ale ked pato to vsetkym detom zavidi. ked aj on chce 😀

ludmilabb
21. jún 2011

@mystery7 zaujimavy clanok, dealeri s liekmi mi teda idu poriadne na nervy hlavne ked dojdu k lekarom a tvaria sa ako pacienti a kvasia tam hodinu na ukor pacientov

ludmilabb
21. jún 2011

@borocka ked mi Janka doniesla na odskusanie Firstbike aj trojkolku tak Sofia nedociahla na pedale mozno uz odvtedy trosku podrastla...bicykle ju zaujimaju ale zabazana az tak velmi nie je skor odrazadla a trojkolky ju fascinuju, bicykel je pre velke deticky tak som jej to vysvetlila takze nechodi kvoli tomu ine deti obtazovat ale k trojkolke pribehne hned...dnes som ju musela vonku nanasat na rukach vybrali sme sa do obchodu a na psotu peso a trvalo nam to aj s prestavkou na ihrisku dve a pol hodiny 😝

luba142
21. jún 2011

@ludmilabb
@borocka od rana uz jej nic nie je,len na obed trosku menej jedla,nez zvycajne,ale doobeda zasa zjedla vianocku,co u nej nie je zvykom,lebo prevazne jej staci flasa mlieka na ranajky, zatial nebadam nijake znamky choroby

borocka
21. jún 2011

@ludmilabb hmm, mozno ma len kratsie nohy, lebo nejak nizsia sa mi nezdala. inak kolko vazi?
prave to mi ide na nervy, ze nosit sa na rukach? a trojkolky tieto super moderne sa i uz nepacia,lebo decko je na nich cisto pasivne. takze nasa je uz zalozena kdesi v pivnici. akurat motorku zvykne mlady vytiahnut,ale teda nejako super mu to na nej nejde.neviem co je taky dreveny. videl ine decka ako na tom vedia lietat.

borocka
21. jún 2011

@luba142 tak snad jej len nieco vcera nesadlo.
napr pato si obcas zvykne grcnut aj ked sa vela hybe, santi, beha. doktor mi povedal ze este nema zrely zaludok,alebo ho ma slabsi, a ked nieco zje,tak by mal ostat v klude a nie hned aktivitu vyvijat. pretoze zaludok to jedlo a pitie potom nedokaze udrzat.

iinuska
21. jún 2011

@luba142 snad to nic nieje. len ta vysoka teplota je divna.

ludmilabb
21. jún 2011

@borocka ani neviem kolko vazi asi 10 a pol kila, tak naposledy a nemyslim si ze odvtedy pribrala, urcite nema nad 11 kg, ja som trojkolku nekupovala zdalo sa mi to zbytocne ked mame kocik, ani odrazadlo, jedno stare odrazadlo ma u mojich rodicov takze ak ho bude velmi chciet donesiem si ho domov teraz nam opravovali chodniky, vsetko rozkopane tak by sa ani nedalo poriadne

borocka
21. jún 2011

@ludmilabb tak pato bude mat tych 11 kil.lebo len matko a sarka boli mensi, inak vsetky decka mi prisli ze su aj kusocek vyssie a aj buclatejsie.
no my sme ju kupili, zdalo sa mi to praktickejsie, sikovnejsie,rychlejsie a skladnejsie ako kocik stale trepat. zvlast ked som potrebovala skocit len tak,cielene, ze ihrisko a naspat. ze sme sa nesli prechadzat. aj motorku sme kupili,ved co je to za chlapa bez motorky 😝 😀 a paci samu, takze vyhodene peniaze to neboli

luba142
21. jún 2011

@iinuska no ved to,ale ked jej uz nic nie je tak co ja viem 😒

emode
21. jún 2011

@ludmilabb aj my uz piratime na bicykli, ked pisem, ze piratime, tak to myslim doslovne, ked sa rozbehne, nechytime ju 😀 a dole kopcom, jej je to jedno, vobec sa neboji ... uz sa pekne vie otacat, brzdit ju naucil mm 😅 a na motorku chodievame do Tesca 😅 poziciame a celu halu schodi a nemas sancu ju chytit a niekedy aj najst 😅 a samozrejme v jasliach maju motorky, takze aspon toto sme nekupovali ...

my dnes same behacky, vybavovacky, tak som dost aj k.o. 😒

emode
21. jún 2011

no a Sofia ma 92cm a 13kg ...

sssimi
21. jún 2011

Ahojte.
My sme tu mali dnes celý deň tety a sesterničku moju malinkú ani nie 2oj ročnú, tak sa babule zahrali, len Sarah zase dobrdzala. Niekoľkokrát som jej dohovárala a aj sa dušovala, že už jej nič neurobí, ale aj tak do nej občas brnkla. Síce nič strašné, ale Tami bola málo vyspinkaná, tak chúďa vždy nariekala, ale asi sa vždy skôr zlakla mňa ako som zvýšila hlas na Sárku. Teraz sa už krpec vála vo vani a obháňa kačice.