Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
6. júl 2011

@jamaat to iste, je to zapal dolnych mocovych ciest, teda mocovej trubice a mechura, ak su zapalene oblicky a mocovody, teda horne mocove cesty, tak sa tomu nadava pyelonefritida....

jamaat
6. júl 2011

@sirinka Tak nech je Magduša rýchlo v poriadku.

sirinka
6. júl 2011

@jamaat diky....isla na prazdniny a svokrovci referovali, ze uz bolesti nema....chvalabohu...ja som zapal obliciek mala a nikomu to neprajem....

dm1
6. júl 2011

@zuzkaprofant moj pije vodu z vodovodu rovnako ako my 😉

dm1
6. júl 2011

@jamaat uzite si pohodu maju byt horucavy tak hadam sa tam zase nestrhne nejaka prietrz z tepla veru

my odchadzame v sobotu do sturova na dovcu mame prenajaty cely dom uz sme tam boli kedysi ideme cela rodina pozbierana 22 nas ide aj s matkom budu tam aj ine deti sice trosku starsie ale isto sa zabavia tak sa tesim ze si oddychnem 😎

mystery7
6. júl 2011

@zuzkaprofant moj Mirko pije cistu vodu, alebo so sunquickom. Miluje jupika a ine detske volovinky, ale to ma minimalne. Ja tie E nechcem donho pchat.

jamaat
6. júl 2011

@dm1 Ďakujem. Veru sľubujú aj búrky, tak uvidíme. A vy si to užite v Štúrove, bude vás ako hadov 🙂

@mystery7 Skús sirup Hello, ja ho dávam Emke, nemá E-čka a podobné blbiny, je riadne hustý, stačí ho máličko. Sunquick sme tiež mali, ale Hello sa mi páči viac.

luba142
7. júl 2011

@sirinka juju keby tak niekto Barborku na prazdniny vzal, dnes pojde Kika na prazdniny 😀 😀 ...tak snad uz to bude v poriadku zakratko,ked uz nema bolesti a so zapalom obliciek sme si minuly rok uzili tiez svoje tak dufam,ze sa to nezopakuje 😝 😝

luba142
7. júl 2011

@mystery7
@jamaat aj ja som mala Hello a este pouzivame aj Jupí sirup aj ten je podobny a v noci ked je smadna tak pije cistu vodu,ale nebudieva sa 🙂 a @jamaat uzite si Pohodu, my snad napustime na chate konecne deckam bazenik 😀

ladywitch26
7. júl 2011

caute zeny, co tu noveho?

@sirinka juuj, zapal obliciek, tak nech je chudatko rychlo ok. mala som pred 10timi rokmi, ale miestami som mala asi rovnake bolesti ako pri porode 😖
@dm1 uzi si dovcu, ja by som tiez sla niekam do tepla, uz ma to nebavi tento rok. stale cakam na leto a akosi neprichadza.

inak mate aj vy take ukecane decka? stanke sa od rana huba nezavrie. ona este aj pomedzi jedenie vykecava.
a tuto noc sme mali strasnu. myslela som, ze fabi sa pri zuboch nebude trapit tak ako stanka, ale surodenci sa nezapru. uz dva dni ho drzim na calpole, lezu mu 4 horne zuby naraz, tak ma aj horucky a hnacky. bez sirupu od bolesti sa mi ani nenaje.

ladywitch26
7. júl 2011

@borocka mam na teba prosbu, mohla by si mi poslat cislo na tvoju sestru ludku? trochu sa nam zmenila situacia, tak ju nakoniec mozno budeme potrebovat. nechala som jej aj odkaz na fb, ale nechodi tam asi pravidelne denne

iinuska
7. júl 2011

@dm1 prijemnu dovolenku 🙂
@jamaat tak aby bola na Pohode pohoda 🙂
@ladywitch26 to rozpravanie je nekonecneeee aj u nas 😀

mystery7
7. júl 2011

ahojte,aj Mirko neustale rozprava a vypytuje sa. Milionkrat to iste dookola.
Vyskusam aj ten sirup hello.
@jamaat uzite pohodu v .zdravi. Monika ide tiez? Ako to vlastne minule dopadlo s tym zakazom? Uz sa tesim na pubertu

borocka
7. júl 2011

@mystery7
@jamaat no mal tam hnis, nie vela ale videla som cez pokozku take biele presvitat. ale dnes mu to pri hre prasklo, tak sme hned vymacali v harmanceku a snad sa zlepsi, lebo to aj lepsie vyzera.

@zuzkaprofant ano na dedine, ale aj v meste sa da ostat len niekde pri panelakoch, to nemusi byt vzdy 10km prechadzka s kocikom 😉 potom ti maly taky prudky skok zrazu nezvladne...aspon obcas by ste mohli skusit bez,proste kolko zvladne...len tak sa tulat okolo bydliska.pomaly v klude, od kamienka ku papeku 😉 inak pato spava v noci krasne nerusene a cez den som vdacna ak spi 2hodky.

@ladywitch26 segra ti uz odpisala na FB 🙂
a k tomu vykecavaniu, presne, najviac potrebuje referovat ked je alebo ma spat 😠 vzdy ma 1000otazok, 100vymyslov, 500postrehov a prinajmensom 10 pesniciek ktore si upravi podla svojho gusta a uz sa nezastavi 🙄 😀

luba142
7. júl 2011

@zuzkaprofant
@borocka aj ja ked sa mi nechce natahovat sa s kocikom chodievam len naokolo okolo sidliska, do vinohradov, alebo proste len tak,lebo aj tak nikdy daleko nezajdeme,lebo vsetko zbiera, s kamienkami sa stale niekde zahra takze normalnou chodzou keby som presla okolo skoly, sidlisko , tak trva cca15 minut a s Barborkou hodinu 😀 Kocik beriem fakt ked idem do mesta a nechce sa mi cakat kym tam pesi zajde tak ju tam posadim a ked je cas tak cestou naspat ide a kocik tlaci ona 🙂 Ved deti uz neni su take male,ze nezajdu aj kus peso... 😉

ladywitch26
7. júl 2011

@zuzkaprofant no podla mna dieta zvladne aj 10km, ak je vytrenovane a nohy ho boliet nebudu. stanka ako zacala chodit, tak v kociku bola minimalne. a ako sa narodil fabi, tak uz v nom nie je vobec. ale este pred porodom fabiho sme sli raz na prechadzku do lesa, ona presla 4km ako s vrtulou v zadku a ani nepipla,zeby ju nohy boleli. myslela som,ze doma bude cely vecer sediet na zadku, ale este vybehla vonku a nahanali sa so susedou na dvore.to mala vtedy rok a dva mesiace. dost zalezi od dietata. ak je zvyknute sa stale vozit, tak je jasne,ze ked zrazu prejde par kilometrov, bude to na jeho svaly riadna zataz.a bude to pekne boliet. mas to to iste ako s dospelym.

inak mne stanka vypije aj dzusy, ale len tie,co uchmatne mne z pohara. ja jej davam len cistu vodu z vodovodu a neprotestuje. ani to nemienim menit, este si nepotrebuje tie krasne bielucke zubky nicit cukrom 😉

mystery7
7. júl 2011

@ladywitch26 @zuzkaprofant suhlasim s tym trenovanim. A je dieta postupne privyknute, tak nema problem aj vacsie vzdialenosti prejst. My sme tiez zacinali prechadzkami do obchodu, ktory je 5min vzdialeny a cesta tam a spat bola hodina. Vsetko okukoval, zberal....teraz je to o inom.
Slavko ma nespave poobedie, pomoooc

ladywitch26
7. júl 2011

@mystery7 my sme mali tiez obchod 100m od domu a cesta trvala hodinu 😀 na kazde jedny dvere musela zaklopat po ceste, lebo tu nemaju ludia vpredu dvory, oni rovno dvere do ulice a dvory len vzadu. ale potom sme zacali chodit na ihrisko, resp. potom uz len ona s aupairkou, co je 20min. cesty. tam sa este viezla v kociku, ale nazad len peso. tak trening ma dobry od zaciatku. a teraz ako sme tu v dome, tak cele dni nic ine nerobi, len skace na trampoline. aj hodinu v kuse. mne by uz zle od zaludka bolo,keby som tolko skakala 😀

zuzkaprofant
7. júl 2011

@ladywitch26 jasne zvladneme to si pis ale kedze ja byvam v cente mesta bez kociara sa neda dnes sme isli na auticku a aj kociar som brala dobre ze so ho brala lebo som si nakupila veci do kuchyne a kto by to v rukach nosil a pod
nas zvladne ale ja ho nedavam veeeeeeeela behat lebo je dost chudy 12kg skoro ma meter pred mesiacom mal95cm a kazdy ze narastol a vaha stale ta ista ako sparadlo chudy je a ci beha alebo nie na jedeni a ani na spani to nema vplyv tak ja ho dam do kociara a ideme lebo aj tak tu je vsade cesta a chodi dost aut a moj mi neda ruku a nechodi pomalicky mi sprintujeme
ja snim prejdem okolu odmu co trva mne osobne pomalicky10min malemu to trva5min on neivem ist pomalicly a ze by kamienky zbieral on ich bude hadzat 😀

lady tvoja mala nechoidi uz vobec kociarom a ked ides nakupovat kde ju davas

hoogy
7. júl 2011

caute kocky, no zase som tu sto rokov nebola.ale sledujem vas aspon na fb🙂
matko tiez keca o sto tristo aj ked teraz dost miesa nemcinu do slovenciny a niekedy neviem co hovoriale hlavne riadne splechy dava:D smejeme sa na nom kazdy den nieco. hlavne diriguje ako co mu mame robit. ked ide spat uz chodi tko(to je akoze matko🙂 spat deci(to je jeho oblubena deka) kakao🙂 vsetko musi mat nachystane dam ho do posteli a zaspi. jaj a este pyzamo si vecer nakazeb dat:D
a s tym chodenim pesi. matko prejde riadny kus pesi ale ked vidi kociar tak sa donho pyta. tak sem tam chodime aj bez.a krasne sme ho naucili,ze nemusi ist cely cas za ruku,ale ked mu poviem ze pockaj tak pocka a auto ide hned vie,ze musi na kraj. toto sme ho dobre vycvicili. a ked ideme cez cestu pozrie do lava do prava no zlaty je.
mne matko zazracne cez den spi 3 hodiny,ale podla mna je to strasne vzacne na dieta v tomto veku,ale on je spachtos po tatovi teda ked je dobre najedeny tak spi:D a v noci uz uplne bez budenia iba niekedy je smadny a potom musi este cikat.

a my pijeme Yo sirup,ale je dost drahy tuto v rakusku je lacnejsi.maly ho strasne lubi,ale z vypije aj cistu vodu.

ladywitch26
7. júl 2011

@zuzkaprofant ked nakupujem, tak ju dam do vozika. inak ona mi tiez nebude kracat pri mne. tiez odbieha, ale to je u dietata normalne. nebude predsa chodit mne pri nohe ako vycviceny pes...

borocka
7. júl 2011

@ladywitch26
@mystery7
@zuzkaprofant tak my sme prve prechadzky peso absolvovali ako 9mesacny, to este chodil za dve ruky, presne takto do obchodu a naspat co je dokopy 100metrov, potom po tyzdni na postu a naspat, co je tak 200m dokopy, a tak......kocik od roka a pol nepouzivam. len ked bol chory ze som musela ist k doktorovi a s teplotou by mi tam nedosiel.
a ja to beriem tak,ze na tu prechadzku idem kvoli malemu,nie kvoli sebe! takze si ciel nestanovim (len velmi vynimocne), takze mame program ako si pato vymysli, ci s kamienkami, papekmi, listami, kvetmi, od domu k domu, lebo tu maju psa, tam zasa sliepky, atd atd.....nemam sa kam ponahlat. dve hodiny sa tulame mozno dokopy prejdeme 1km, ale on so svojimi prebehmi zo strany na stranu mozno aj 5x tolko prejde co ja 😝
zozaciatku chodil veeeelmi pomaly a ozaj po metroch sme sa presuvali. teraz uz ide celkom suvisle a rovno. dokonca castokrat aj jednym smerom 😀 vsetko je to o cviku.
a zuzi, nasi rodicia kedyis mavali decka s rozostupmi tak najviac dva roky, a ziadne surodenecke kociky ani nic podobne nebolo. decka zvladnu viac ako si myslime, aj fyzicky aj mentalne..........
a to ze ty obcas nestihas za nim, alebo na peso je to otravne ci nudne, alebo casto aj neprakticke........no co uz? pretrpime, hlavne nech nam decka rastu a su zdrave.

zuzkaprofant
7. júl 2011

@borocka no neivem jasne ked vam tak vyhovuje ,mne vyhovuje kociar a bude este tak rok min tu to kazdy tak praktizuje lebo su tu velke bvzdialensti ked sa ide peso a deti tu tak nepustaju velmi kazdy ma bud v kociariku, na motorecke alebo v karicke behat deti vidiet tak na ihriskach ,

ladywitch26
7. júl 2011

@borocka dobre si to napisala. ja som tiez od dvoch rokov musela cupkat za kocikom s mladsou segrou,a to nasi robili tury do doliny. ked som nevladala, tak ma otec zobral na chvilu na plecia, ale inak som musela slapat sama. 😉

ladywitch26
7. júl 2011

@zuzkaprofant vsak tu tiez vyvazaju este aj 5 rocne deti pomaly v bugynach. ja sa mozem vykaslat na to,co robia ini. ja myslim,ze moje dieta je zdravsie,ked beha po svojich a ostatni nech si vozia. potom maju problem decka vyhnat v puberte od pocitaca, lebo su zlenivene od detstva

borocka
7. júl 2011

@ladywitch26
@zuzkaprofant tiez vydavam v kociku aj o dost starsie decka od nasich, ale musim povedat ze to su decka potom uz aj povahou zlenivele, pohodlne...a bohuzial castokrat aj s nabehom k obezite. ja potrebujem pata unavit, doslova ustvat! a aktivne sa mu venovat, lebo ak len vyseduvame tak je o 100% zlostnejsi, horsi, neposlusnejsi...

erinnuska
7. júl 2011

@borocka ale dievčence, ako môžete niekoho takto odsudzovať, ked ho ale vôbec nepoznáte? my sa tiež vozíme v kočíku, moje dieťa začalo chodiť 19-mesačné, pešo prejde asi pár metrov, potomsa pýta na ruky, keď je niečo zaujímavé tak ide aj sama, ale nie príliš dlho. Jednoducho každé dieťa je iné, jedno viac behá, druhé viac rozpráva, tretie zas robí niečo iné. Nebojte sa do puberty sa aj tí vaši chodci úplne zmenia a budú vysedávať pri pc bez ohľadu na to koľko vám dneska odchodia 😝

zuzkaprofant
7. júl 2011

@borocka ale nemas pravdu , nas maly chodi v kociariku aj peso ale ide o to kde clovek byva asi ho nedam behat po ulici aby mi ho auto zrazilo ked byvame v meste kde je vela aut a to mylsim vela tak mylsim vela, a ide aj o to ze ked je v meste vela ludi a maly len odbehne a uz ho nenajdes tak skoro asi tak 😀
a to ze ci su deti lenive ked sedia pri pc, no neivem nas moj maly vie super zaobchadzat s iphone ide si pekne na youtube a pod vie zavolat babke a dadinkovi a to neznamena ze neive zabehnut praveze naopak je dost sportovo zdatny ked porovnam ide deticky v jeho veku, a zase ja mu dovolim chodit na net nech sa uci od mala tak neivem ja som sa len pytala ci nosite este kociare ked idete vonku a jasne ze ako komu vyhovuje mne to vyhovuje chodit na kociariku a este dlho bude
napr moj maly neive poriadne rozpravat ale celu abecedu tlacenu uz ovlada sam sa naucil cez pocitac 😉

ladywitch26
7. júl 2011

@erinnuska ja neposudzujem tych, co nepoznam. tu,kde byvam, poznam kazdeho. aj ludi,co radsej vozia decka do skoly, aj ked byvaju 10minut peso. a podotykam,ze tie mamicky su nezamestnane a sedia doma na zadku, nie je to kvoli casovej tiesni. ano,beriem, ak dieta z nejakeho dovodu neskoro zacne chodit, ale aby ho clovek potom este podporoval v lenivosti, to uz neberiem.
a ako spomenula @borocka ja tiez musim dceru doslova ustvat, aby mi vecer zaliezla v klude do postele,

ladywitch26
7. júl 2011

@zuzkaprofant a nerozmyslala si nad takymi popruhami na dieta? tu to dost mamiciek vyuziva prave kvoli autam