Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
7. júl 2011

@luba142 ani ja si nezavidim 😝 😝 😝

iinuska
7. júl 2011

@hoogy tak super potom, to nieste ani tak daleko 🙂

Ja som dnes hovorila Adamkovi, ze ked nepojde so mnou, tak odidem.... No a on na to, ze '' tak chod '' 😀

kackabrcka
7. júl 2011

@erinnuska tiez si myslim ze je kazdeho vec ci pouziva kocik ci nie, aj to ako si vychovava svoje dieta.. cize pridavam sa k tvojmu nazoru

my golfky pouzivame vtedy ak idem na cely den do mesta ktore je mimo 35km a ideme po obchodnych domoch.. nosime ortop. vlozky a vecer sa mi vela krat stazuje ze ju bolia nozicky, cize kocar beriem radsej vzdy zo sebou ak ideme mimo.. inak v okoli domu ci v dedine kocik nepouzivam.. a moja dcera je tiez neposedna, doma lieta po zahrade, vela krat si myslim ze aka je unavena a to doma este skace.. cely den na kupalisku, poobedny spanok 45min. a ma problem zaspat po 21hod...
a osobne si nemyslim ze vozenim ci nevozenim dietata v kocariku ho vychovavame k lenivosti ci obezite..

@zuzkaprofant u vas by som davala urcite aj ja sophie do kocarika, predsa len ste v meste 😉

@iinuska to mna uz dcera posiela do prace ☹

sssimi
7. júl 2011

@nikanika28 ja malú budím po hodine a potom spí v noci tých 10 hodín. Čím dlhšie spí cez obed, tým menej v noci. Musí jej to vyjsť spolu 11 hodín a je to OK.

ladywitch26
7. júl 2011

@nikanika28 teba budi o piatej aspon teraz v lete...stanka to ma pomylene.ona v lete vstava okolo osmej, ale v zime buntosi od piatej. a nechapem to, lebo v lete by ju malo co budit,kedze svita vcassie, ale v zime je este 3hodiny po jej zobudeni tma. na slaktrafenie s tymi deckami niekedy 😒

@kackabrcka ty uz chodis do prace?
mne najnovsie stanka ked vidi,ze si obliekam uniformu, vrhne sa okolo krku, vybozkava ma a povie, budes chybat. a tak to vazne povie, ze jej to aj uverim 😀

sssimi
7. júl 2011

@hoogy že AŽ o 9tej 😀 . Sarah dostanem do postele o 21 hodine iba ak spí do 14tej 😠 . Takže do postele ide 12:30, pol hodinku zaspáva a o 14tej som už naklusaná a odostieram a budím. Dnes som ju nechala do 15tej nech ešte podospáva dovolenku a zaspala 22:45 ☹

mystery7
7. júl 2011

@zuzkaprofant @ladywitch26 @borocka ja si nemyslim, ze Mirka nejako nasilu "ustvavam". Je silny, postupne si zvykol-naucil sa chodit a je rad vonku a v pohybe. Myslim, ze keby bol uaveny, da to najavo, bude sa pytat na ruky. Ale nerobi to. Casto sa stava, ze ma chyti za ruku a hovori "mama bez". Nie kludnym krokom, ale behom sa prechadzame. Tiez byvam vo velkom meste, kde je vela aut, bicyklov, ludi, psov a musim nanho striehnut. Mame svoje trasy a postupne sa naucil, kam pozerat, odkial cakat auto, pred prechodom sam ostane stat.
Co sa tyka mobilu, ma ho len zriedkavo, ked telefonuje s babkou. Pocitac, dialkove k tv ma prisny zakaz sam chytat. Na to bude casu dost.

mystery7
7. júl 2011

@erinnuska @kackabrcka jasne, ze je to kazdeho vec, ale svoje nazory snad mozeme napisat, ved o tom je forum 😉

mystery7
7. júl 2011

Mirko ma budicek vacsinou o 6, obedny spanok je od 12-15 a vecer uz o 20 je v posteli. Niekedy zaspi hned, inokedy este povykecava.

A aj my mame ciganca. Cele poobede sme boli na ihrisku, tak cestou domov sa z neho sypal piesok 😅

mystery7
7. júl 2011

vcera tu bolo 16'C a dnes 31'C pekny skok ☹

hoogy
8. júl 2011

@iinuska no sme aj celkom blizko kedze sme z nitry tak u rodicov sme tak za hodinku a pol.
to ti dobre povedal🙂 zacinaju byt drze tie deticky🙂 matko dnes prisiel ze ma vybite baterky v auticku na ovladanie a ze mu ich mam vymenit🙂
@sssimi no my sme predtym chodili o 8 a o pol 9 maly spal ako drevo:D ja ho zase nemozem budit lebo ked ho zobudim tak je potom cele poobedie nevrly.takze ked je velmi unaveny tak spi aj do 5 a potom vecer normalne o 9 pol 10 zaspi. a ked dospaval dovolenku tak tri dni rano vstaval o 8:D inak o pol 7.

borocka
8. júl 2011

@mystery7 @hoogy presne ako mys pise, to nie je nasilu ustvanie, ze ideme na 10km prechadzku a po 5km maly zacne hucat a valat sa po zemi ze nevladze. my vobec nepotrebujeme prejst 5km trasu. mozno sa niekedy krutime na 1km stvorcovom 2hodiny, ale pointa je ze maly musi byt na nohach. vo svojom tempe, s cim sa mu paci sa prezabava a pristavi. pretoze sedenim v kociku sa ziadne dieta nikdy neunavi, a potom ozaj zaspi az o tretej poobede, vstane o piatej a vecer nezaspi pred 23tou.
a hlavne ak sa nevybeha, tak je potom nervivy, priecny.....tu energiu musi zo seba dostat inak.

a nase hlasky: maminka, dam ti po riti 😅 ( a uz pri tom iskri ocami,usmieva sa a caka reakciu), daj mi pokoj, neotravuj, odstup sa mi! ja mu to aj poviem,ale s usmevom na tvari, vzdy z toho vznikne taka santiva prekaracka, ale on mi to zatrusi uplne vazne. no koniec, sa smejem ze je v puberte 😀

mystery7
8. júl 2011

@borocka presne tak, my nechodime kazdy den turu ako v tatrach. Vcera sme boli len na ihrisku 2,5hodiny a odchadzal s placom a presvedcovanim. Samozrejme, ine deti sa na jeho hracky nesmeli ani mrknut. Na smykacke, kolotoci a vlaciku sa vyvrestal na deti 🙄 vsetci na nas pozerali. Ale pacilo sa mu jedno dievcatko a kolotoci a s nou nemal problem sa pekne pohrat. Bola asi o rok starsia.

iinuska
8. júl 2011

ahojte
u nas je teda konecne riadne teplo, az moc by som povedala, ale poobede to bazen isti 😎
My sa v kociku nevozime vobec, len ked potrebujem ist dalej na postu, alebo ked ideme do nakupneho centra, tam obsedi v golfaci, Ale inak chodime maximalne s trojkolkou, teraz ani to nie, lebo Adamko ma zabavu na dvore, na ihrisku sme boli minuly tyzden. Ani sa mu tam nechce ist. Tu beha do aleluja, doobeda minimalne 2 hodiny vkuse, poobede aj 4 hodiny je vonku na nohach. To skor ja som znicena 😲

luba142
8. júl 2011

@iinuska aj u nas je teplo,len dnes vyfukuje ako besne zase a se tam sa zamraci, dufam,ze sa to zase na vikend nepokasle 😒

borocka
8. júl 2011

@mystery7 my sme tiez boli ,vzala som ho do mesta do parku, tak 3hodiny v tahu,+ este autobusova preprava. takze necele 4hodky. ale kedze nechodime casto, tak sa celkom aj dal odlakat odtial ze mu neico nove ukazem....mame tam aj jazero s kackami a labutami. akurat boli cerstvo vyliahnute kacatka. a decka ho tiez viac zaujimaju tak o rok az dva starsie.

@iinuska u nas uz vcera bolo brutal teplo, cez 30stupnov sme mali. snad v nedelu pojdeme na kupko. skoncia mi kramy,tak len aby sa pocasie nezhorsilo.

hoogy
8. júl 2011

@borocka jasne ze sa vozenim v kociku neunavy. lenze ja napriklad nepotrebujem maleho az tak unavovat. ked beha po ihrisku tak v jednom kuse a potom si rad cestou z ihriska polenosi v kociku. a ja ho necham lebo zase matko je opacny pripad on ked je velmi unaveny tak je nervny a neda sa s nim vydrzat. a nemame vobec problem so zaspavanim. podla mna to zavisi od dietata. ja som nehovorila,ze deti ustvete. ja si skor myslim,ze sa zuzka na to pytala ze ci pridete na ihrisko s kocikom. nie ci ich rozvazate cele dni len v kocikoch a vy ste sa hned do nej vsetky pustili,ze naco este pouzivat kocik. a este je rozdiel ked dieta beha cely den doma po dvore a ked neams taku moznost.
inak aj tu je strasne teplo snad sa nam podari ist cez vikend aj k jazeru.

luba142
8. júl 2011

@hoogy presne, ja beriem kocik len ked ho potrebujem zobrat,a ak to inej vyhovuje a berie ho stale zo sebou je to jej vec....mne mala spi rovnako ci sme doma ,alebo lieta vonku nevidim ziaden rozdiel, takze tak 🙂

borocka
8. júl 2011

@luba142 my zasa ak je uprsane,ze musime byt doma, ak maly sice zaspi, ale od nudy a z pocasia....a spi aj menej, aj pozdejsie sa ulozi.
ale hlavne vidim rozdiel v spravani, ked si energiu vybije produktivne je z neho milacik, a ked musime byt doma tak energia je velmi kontraproduktivna, je otrasny, priecny, urevany, az neznesitelny....

luba142
8. júl 2011

@borocka to zalezi od dietata, ja v spravani nevidim rozdiel ziadny a v spanku tiez nie 🙂

zuzkaprofant
8. júl 2011

@hoogy dik presne si napisala ako som myslela ale vies nie kazdy to tak chape 😀

ladywitch26
8. júl 2011

@mystery7
@borocka no mne stanka napr. vtedy na turu sla. vysli sme len kusok do kopca, mozno nejaky kilometer, tam je lavicka, tak sme si sadli a chcela som ist potom nazad. lebo vsak ja uz vtedy v 8.mesiaci s fabim, ledva som fucala. ale stanka posedela 5minut a potom sa doslova rozbehla znova do kopca. tak som musela za nou. a ona mi presla cele tie 4km, akurat poslednych mozno 150m som ju niesla,lebo mravcala, ale nie ze ju nohy boleli, ale bola hladna. a vecer v pohode behala este po dvore s deckami, kdezto ja som mala dva dni este svalovicu a myslela som,ze predcasne porodim 😝

inak uz ma slak triafa z nej, cikat sa pekne pyta do nocnika, ale kopku spravi zasadne do gati. uz ma to prestava bavit. bude sediet pol hodinu na nocniku, pekne sa donho vycika, postavi sa, natiahne si gate a o dve minuty pride, ze mama, cikala.... (ma to pomylene, hovori to opacne)

luba142
8. júl 2011

@ladywitch26 no tak to je podobne ako u nas,len este sa mi s istotou ani cikat nepyta, musim to sledovat este, ale kaka zasadne do gati tiez a ani mna uz to nebavi a uz jej zakazdym capnem aj po riti...teraz povedala,ze ide cikat a bolo z toho hovienko tak aspon nieco pozitivne dnes 🙂

sirinka
8. júl 2011

@luba142 radsej ju za to nehres, aby sa neblokla a nezacala sa bat kakat uplne...vydrzte to a stale dookola kludne jej to vysvetluj a vlastny priklad najlepsi... 😀

luba142
8. júl 2011

@sirinka no tych prikladov je veru dost, ved uz ju kazdy bravame na zachod zo sebou aj s nocnikom 😀 ,len teraz musim ja tyzden vynechat 😀

sirinka
8. júl 2011

@luba142 daj jej cas....kazdy sa to predsa raz nauci 😉

borocka
8. júl 2011

@luba142 tak to ste stastni rodicia, ked nic na spravanie vplyv nema, teda z tych mnou menovanych 😉 hoci minule si pisala ze barborka je povahou v zaklade taka.....no ako to pekne povedat...umravcana.

dnes zapot dna: patko siel do kupelky kde sa moja sestra sprchovala, uz ju nasiel v podprsenke a nohaviciach, ale aj tak ju stihol stipnut do bradavky, teda cez podprdu a vraj ze tam ma mliecko. a uz hral mlady divadielko, ako si tam hlavu natrepe a vraj babatko ham ham ham, noooo 😕 😀 😀 som sa pocikat z neho isla.
a teraz vysvetluj ze prsia maju vsetci, len zeny vacsie, a ked sa maminke narodi babatko tak potom ma pren aj mliecko. ze aj ja som mala mliecko kym bol malinky. a uz mi tam smatral, chcel to otestovat ci naozaj uz nemam 😀 😀 no absolutne neuchopitelne a prakticky nepochopitelne pre neho ze ake mliecko tam uz mozem mat 😀 😀
a na navsteve u kamosiek nanho prislo ze treba kakat. tak najprv mi to septom hovoril asi z 10 metrov 😖 jasne ze som nic nepocula, a ked som ho po neviemkolky krat upozornila,ze nic nerozumiem a nepocujem, nech mi to pride povedat do uska alebo povie nahlas, tak zreval na celu zahradu, ze vsetci poculi: prdol som si! mam hovienko!! a k tomu ten nastvane otraveny vyraz,ze kolkokrat to musel povedat a este aj nahlas lebo ved mama nepocuje 😨 😀 😀

luba142
8. júl 2011

@borocka no zase tak umravcana neni stale, ma aj svetle chvilky,ked ju nikto nedrazdi,alebo si najde nejaku zabavku, pri ktorej nevymysla a pekne sa hra, konecne niekedy aj sama

kackabrcka
8. júl 2011

@mystery7 jasne ze si kazda moze napisat svoj nazore.. len vies je jasne vidiet kto obcas mierene podpichuje ...

kackabrcka
8. júl 2011

@ladywitch26 do prace nechodim no moje 6hod. nakupy nazyva moj muz pred dcerou praca 😎