Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
25. júl 2011

@zuzkaprofant este to je

emode
25. júl 2011

Dobre rano,
Sofia lame rekordy, vcera zaspala nieco po deviatej (to bol iny vykon ...) a spala do osmej rano 😀 to sa nam este nestalo 😀 😀 😀 😀 skoro sme nestihli ranajky v skolke 😉

pocasie je strasne, ale nastastie nam na chate vyslo, prsalo len asi pol hodinu, kym sme tam boli, fajny gulasik a masko sme si spravili, co to sme vypili (konecne mozem aj ja 😀 ), decka sa vyblaznili ...

jamaat
25. júl 2011

@ladywitch26 Aj my sme si pred Emkou odsávali, ale nezabralo to. Dnes ráno už boli zas riadne hysáky, ale šlo jej dosť veľa a dlho som jej musela.

Počasie veru úchvatné. A tých letných vecí v skrini! Vlani sme aspoň na dovolenke vynosili, tohto roku horúca dovolenka nehrozí.
Nuž ale dobré ráno. 🙂

sssimi
25. júl 2011

@dualcore Jej gratulujem 😀 Ja už svoje vysnívané pohlavie mám, tak toto mi je jedno čo to bude. Dokonca ani nie som tak strašne zvedavá ako pri malej 😀

@ladywitch26 Tak super, najbližšie si ho kúpim.

@mystery7 No veď to. A ty si Mirka normálne zdvíhala aj v tehotenstve? Lebo Sarah ako sa tlačia tie posledné stoličky, tak je uplakaná a pýta sa často na ruky. Občas jej vysvetlím, že nemôže, ale viac krást to nejde. No a samozrejme ju každú chvíľu dvíham na W.c....

@zuzkaprofant malo by to stále tak byť

mimi21
25. júl 2011

@jamaat a keby si jej dala odsavacku do ruky nech skusi sama? to u nas zabralo, drzi odsavacku aj ona, aj ja

jamaat
25. júl 2011

@mimi21 Skúšala som, ani dotknúť sa jej nechcela. Teraz je pokrok, že aspoň bábe odsáva.

mimi21
25. júl 2011

@sssimi ja som ninku dvihala, tomu sa neubranis, cele tehu som mala viac stresu ako pri ninke, stahovanie, upratovanie, nadrapovanie sa s vecami, vsetci mi vraveli, ze aj skor porodim a nic take nebolo ani emke sa nechcelo na svet 😝

jamaat
25. júl 2011

Včera sme boli gratulovať, tak Emka odovzdala darček tak, že knižku z darčekovej tašky vybrala, prázdnu tašku odovzdala oslávenkyni - starkej, a knižku mne 😀

borocka
25. júl 2011

@jamaat @ladywitch26 aj ja som si odsavala sople pred malym, a pomohlo to akurat k tomu, ze ked jemu odsajem pri vsetkych vreskoch tak sa potom ukludnil na satisfakcii ze aj on mne poodsaval 😠 😀 😀

@sssimi to je jasne,ze pri tychto malych rozdieloch musis starsie dieta brat na ruky. ja si myslim ze telo sa na to prisposobi, proste musi. tiez sestra chodila s brusiskom ako svet,a natahovala sa s dvojrocnou prvorodenou. zle sa na to pozeralo, ale co uz. pri hysterickych zachvatoch prveho dietata to casto inak nejde 🙄 neboj sa, to ze uz podvihas, ze ju ponosis, to babatku neublizi!! len ked beries sarku na ruky,tak si s nou radsej sadni. navyse ked brusko podrastie,tak ani sarke to nebude prijemne sa nanasat na na tebe.
skor si daj pozor aby po tebe velmi neskakala,nekopala, nasme vo vyssom stadiu

inak my sme sa tiez dobre vyspali, od pol desiatej do 8:20!!!!!!! a potom do pol desiatej som sa este vyvalovala v posteli a maly sa hral a lozil po mne 😅 joj,fajnota. dnes dokonca ani obed nemusim varit,vsetko ostalo zo vcera, este aj zakusok 😝 😅 😅

mimi21
25. júl 2011

@jamaat Jani a tie sople ma Emka riadne huste, zelene? uz je nejake zlpesenie?

dnes trenujem na september, ked pojde ninka do skolky, je s mm prec, tak som sama s emkou 🙂 hned mam viacej casu na net 😀

mimi21
25. júl 2011

@sssimi a ako sa citis? ja ked som cakala emku, tak som od zaciatku vedela, ze to bude baba, lebo som s citila presne tak isto ako pri NInke
no a emka sa uz ku mne doplazila a bńatahuje mi ponozku 🙂 uz mi aj kvety presadza 😀
a teraz mi zacala obhryzat stolicku 😀

jamaat
25. júl 2011

@mimi21 V noci chvíľku dýchala nosom, ale nebolo to čisté dýchanie, to je jediné zlepšenie. Teraz už má nos zase zapchatý. A sople sú husté, žlté.

sssimi
25. júl 2011

@mimi21 No nič iné mi nezostáva. Len každí (teda tí čo to vedia) po mne furt hučia aby som ju nezdvíhala, ale čo mám robiť, keď za nikým iným nechce ísť.....
A cítim sa trošku inak. Strašne moc cítim, že som tehotná. pri malej som si to možno tak neuvedomovala, ale teraz už len keď si idem lahnúť si neviem nájsť polohu na spanie a to som ledva v 6tt. Točí sa mi hlava-asi sa mi napravil tlak, som unavenejšia a strááášne ma prsia bolia-to som pri malej tak nemala. A včera mi ešte aj krpatá zahrizla do bradavky, lebo som jej nedovolila ju ocuckávať 😅

Ale včera večer bola Sárka zlatučká. Ležali sme spolu na gauči a ona mi hladkala tu moju slaninu a dookola "Ajoj, ajoj" No som sa narehotala 😀

ladywitch26
25. júl 2011

@sssimi no ja som stanku dvihala cele tehu, kedze zo zaciatku este chodit nevedela a ku koncu uz sice vedela, ale stale som ju uspavala na fitlopte a potom som ju prenasala na rukach hore schodmi do postielky. a v praci som bezne dvihala prepravky s masom, aj ked take velmi tazke, 15kilove uz nie.aj ked som to mala skoro jedno, stanka mala v tom case skoro 14kg. a myslela som,ze budem vcassie rodit, ale houby. maly sa narodil presne na termin, aj to keby som nerobila protiopatrenia, tak by potiahol este dlhsie.

@jamaat a emka ma antibiotika? nejako som nepostrehla,ci si bola nakoniec u tej dokiny s nou

jamaat
25. júl 2011

@sssimi
@ladywitch26 Ja by som nerobila žiadnu tragédiu z dvíhania detí, veď nie sme z cukru. Keď sa telo nenamáha, netrénuje, aj pôrod je potom ťažší. Samozrejme netreba to preháňať.

@ladywitch26 Má len antibiotické kvapky do nosa a framykoin, nič iné. Zajtra idem na ORL zas, už by mali byť aj výsledky z výterov.

mimi21
25. júl 2011

@jamaat suhlasim s tebou, ja som bola pocas tehu s emkou v jednom kole a porod ked uz zacal, tak isiel teda poriadne rychlo, skoro som ani na kozu nestihla vyjst a na 2 zatklacenia bola emka na svete 😵

ladywitch26
25. júl 2011

@jamaat ja som akurat pri stanke bola ako z cukru, to kazde pichnutie som sledovala, ze co a ako. pri fabienovi to uz bola pohoda.davala som si pozor pri dvihani, ale skor to chcelo trochu premysliet techniku, ze ako dvihat.

@mimi21 ja som pri fabim nestihla ani na salu a netlacila som vobec. maly sa vytlacil na svet sam 😀

sssimi
25. júl 2011

@jamaat veď to len keby to aj všetci naokolo chápali a nešli sa poserkať.....

sssimi
25. júl 2011

@mimi21 jaj kiežby som to aj ja tak mala. Sárku som tlačila 7 hodín a aj to po vyvolávačke. A to nie som typ človeka čo sedí doma. Aj počas tehotenstva som stále niekam lietala, na aerobik chodila. teraz ho potrebovať isto nebudem 😀

dm1
25. júl 2011

@zuzkaprofant nezrusili to len je navrh ze to nedostatnu ti kde aspon jeden z rodicov nepracoval za dobu 4 rokoch aspon tusim cca 10 mesaicov. Ale este to nie je schvalene

hoogy
25. júl 2011

ja som matka rodila tri hodiny🙂 tak ked nahodou budeme mat druhe tak to radsej budem len okolo nemocnice chodit v den terminu 😀

jamaat
25. júl 2011

@dm1 A to asi nie je blbý nápad, to by cigáni nedostávali, či? Ale invalidný dôchodca sa bude asi rátať ako pracujúci. 😝

mystery7
25. júl 2011

@sssimi na mna tiez vsetci hucali na co ho dviham, ale nedvihni drobceka ked place, ze sa udrel 😉 nakoniec som to robila tak, ze som si k nemu klakla a objimali sme sa. Ja som mala opat obrovske brucho, tak ku koncu som ho uz aj tak nemohla dvihat 😅
Ja som mala toto tehu take iste ako predchadzajuce. Len pri Mirkovi som mala zo zaciatku nenormlnu chut na kysle. Jedla som zavinace bez chleba 😅 teraz som nemala ziadne chute.

borocka
25. júl 2011

@jamaat a ked uz si pri tych ciganoch, vcera nahodou som s apri spravach zastavila a preberali romsku otazku, ze ich chceli vystahovat z mesta,tak odkupili ich dom za obrovske prachy a a kupili im iny v nedjakej dedine, tam to po rokoch spravili tak isto. dokola pretocili niekolko milionov korun a cigani oba tie domy totalne zdevastovali.
tak uz mi povedzte, za dobrotu na zobrotu??? mam aj ja zit, zapachat, nadavat, ....ako cigan a potom mi nejaka dedina kupi dom aj pozemok a este da aj na zivot?????????? 😠 😠 😠 😠

borocka
25. júl 2011

inak ja som pata porodila za 11hodin odkedy zacali bolesti, a trvalo to len 2,5 hodiny odkedy mi praskla voda. ale nadrela som sa na tom tlaceni ako kon 🙄

@sssimi nevsimaj si kto co hovori, ozaj sa na to nepozera bohvie ako,ked taka tehotna s brusiskom sa natahuje s niecim dalsim (ci je to dieta,alebo nakupne tasky) ale ty vies ako sa citis, co zvladnes.... a nemozes sarku teraz uplne odstavit, ved aj ona je tvoja 😉
a ja som pri patovi bola rovnaka, stale by som len spala, celkom malatna, hlava sa mi krutila, vela som grcala, prsia mi isli prasknut ako narastli 😕 ale to trvalo "len" prve 4mesiace, potom dalsie 3 bol klud, a posledne dva boli zasa na zdochnutie 😝

dm1
25. júl 2011

@jamaat jj presne. este aj rodicak by mali krateny iba na tusim nieco okolo 90 eur. Nerataju sa tam ale ti co vyjdu zo skoly samozrejme a hned otehotneju skola sa tym padom berie ako praca. Este riadne osetrit pripadne hendikepovanych a invalidnych dochodcov a bude to

sssimi
25. júl 2011

Baby pridávate sem ešte niektorá fotky? Vôbec mi nejde zmeniť poradie. Neviete ako na to?

jamaat
25. júl 2011

@borocka No a ešte sú tí rómovia chudáci, lebo oni čakali lepší dom, väčší. Na grcanie! 😝

@dm1 Veď to, že každý druhý cigáň je invalidný dôchodca.

borocka
25. júl 2011

@jamaat tak to si prehnala 😠 😠 kazdy treti je cigan, kazdy druhy nezamestnany. hold, slovenska realita 🙄 na zaplakanie.
ale fakt, kolko maju vyhod,ved oni rodenie deti maju ako zivnost. nechapem ze im vzdy vydu vselijake davky a vypomoci a jeden slusny clovek,co chce tak nemoze najst slusnu pracu??
moj bratranec robi v skole skolnika,a na vypomoc mu tam chodia z uradu prace na VPP,a jeden dostal ponuku na pracu kdesi v galante,tak povedal ze on robit nepojde, lebo by prisli o neviemake davky z uradu prace a rodiny a vysli by mesacne horsie,ako teraz ked je nezamestnany.

jamaat
25. júl 2011

@borocka Nepochopila som, čo som prehnala. Povedala som, že takmer polovica cigáňov sú invalidní dôchodcovia, takmer polovica sú nezamestnaní a pár ich je normálnych.