Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
31. júl 2011

@borocka Ja by som Emku do Vlkolinca nebrala, veď čo ju tam môže zaujímať? Pokiaľ viem, nie sú tam žiadne detské atrakcie a na staré domy sa môže ešte vykašlať. Teda myslela som to tak, že len kvôli nej by som tam nešla. Nie, že by som tam nešla vôbec.

hoogy
31. júl 2011

@borocka my sme boli vlani na jesen na strbskom takze vsetko uz bolo pozatvarane. ale tam oproit hotelu fis je autodraha su tam aj trampoliny a take vozenie na takych malych lodkach. sli sme zubackou na hrebienok a to sa malemu velmi pacilo.tak sme presli vodopady len my sme maleho mali v nosici.

kosska3003
31. júl 2011

@luba142 aj my chceme ist na lomnicak ak bude pekne pocasie ale na stranke som nenasla ako je to s detmi do 3 rokov v pohode mozu ist lebo tam som nasla len vstupne pre starsie deti nevies mi povedat

saskarisko
31. júl 2011

ahojte,
@jamaat - to je pravda, zavisi od povahy dietata

ad Tatry, u nas je top lanovka na Hrebienok (aj ked je draha jak slak na to kolko to trva. proste pre mojho technika nic lepsie nie je 😀). odtial vylety ku chatam. Lanovka na Skalnate pleso (druhe co je v poradi super) a odtial popr. na Lomnicky stit (toto sme este neabsolvovali, ale chystame sa). a aj obycajna elektricka ma svoje caro (len na nej idu dost vyrazne zdvihnut ceny). a zaujimava je aj druha strana Tatier - Zakopane. Tam je lanovka na Gubalowku, v polovici augusta vyborny medzinarodny folklorny festival v meste, a proste tato strana Tatier zije oproti tej nasej
@kosska3003 - deti do troch rokov zadarmo, platia len dospelaci

borocka
31. júl 2011

@jamaat moja mama spomina ze nam sa tam ako deckam pacilo velmi, prave ta klasicka zverina a aj potok cez rieku, klasicke mosty-len taka lavicka, myslim ze by sme sa tam pretarali aspon 2hodky. ci??

@hoogy s patom som bola na strbskom teraz na jar, tusim v aprili, a este atrakcie neboli otvorene, ale nejake zaklady som videla. tiez som rozmyslala nad soliskom sa vyviest,ale tam nic nie je. a ake vodopady mas na mysli?? ja som ked uz tak myslela ze prejdeme k popradskemu plesu a odtial pripadne na symbolicky cintorin. ale aj vodopad skok je pohjodova tura a vodopad by sa malemu strasne pacil

saskarisko
31. júl 2011

a co sa tyka skanzenov preco nenavstivite v Martine, v Jahodnikoch ? v nom su aj rozne akcie pre deti

kosska3003
31. júl 2011

@saskarisko super diky este aby nam pocasie vyslo

hoogy
31. júl 2011

@borocka studenovodske🙂no my sme chceli ist aj na popradske ale nakoniec sme sa tam nedostali. no aj na jesen to boli len take zaklady ono to tam je uz dlhsie.

luba142
31. júl 2011

@borocka my sme boli od Popradu 40 km v Zdiari. Jazierka lasky su priamo na strbskom plese kusok od parkoviska pri chate Plesnivec a vlastne aj kusom od jazera, mam na FB fotky.

saskarisko
31. júl 2011

@kosska3003 - pocasie je fakt risk. vo februari som sa s detmi vyviezla na Skalnate pleso. V Lomnici krasne slniecko, hore fucalo tak, ze sme si urobili par fotiek, a isli sme sa do bufetu zohriat, a uz nas upozornovali, ze do 20 minut zatvaraju, lebo je silny vietor.

kosska3003
31. júl 2011

@saskarisko no ved to uvidime ideme 30augusta na 5 dni tak hadam bude pekne aspon jeden den

luba142
31. júl 2011

@saskarisko aj od nas boli z penzionu na hrebienku,ale nic nevideli bo bolo stale mlhavo,tak sme tam nesli ani my...ostatni zase neboli splavovat Dunajec na pltiach 🙂

borocka
31. júl 2011

@luba142
@hoogy super baby,diky za typy. budem musiet dobre prestudovat turisticku mapu a nieco vybrat, co bude lahko fyzicky zvladnutelne a dostatocne zaujimave pre maleho. ale voda ako taka, ci vodopad, jazero alebo potok sa nam isto budu pocitat 🙂
na studenovodske sa ide zo soliska? ci kudykam?? a tie jazierka lasky skusime pohladat, hadam tam boli nejake vyznacene smerovky,.
a zdiar ste mali super, ved to je nastredovatejsi stred tatier, odtial vsade kusok 😉 my sme pred par rokmi byvali v hotely v starom smokovci a to bolo perfetkne, tury sme startovali priamo z hotelovej haly, ziadne presuny autom

luba142
31. júl 2011

@borocka no jo len keby nam pocasie prialo tak ako neprialo 😖 jasne od jazera su smerovky na vsetky svetove strany a aj na jazierka, jedno je pekne velke, druhe je mensie a z neho preteka vodopadikom,alebo splavom voda do tretieho a su tam aj potôciky, dala som aj na FB,len som musela povyberat 500 zaberov len niektore,tak tam neni vsetko 😀
Sorej by som povedala,ze Zdiar uz je na konci,potom uz je polsko 😀

saskarisko
31. júl 2011

@kosska3003 - vsak by sa patrilo, aby to vyslo.
ja uvidim kedy vybavim liecenie, a na kolko (ci len 10 dni, alebo rovno 3 tyzdne). teraz pojdeme do Tatier len za alergologom, ci nas vezme alebo nie
@luba142 - od Strbskeho plesa to nemame moc prechodene. my sme sa v zime hybali len po tych blizsich castiach, a na Jakubkovej luke kvoli lyzovaniu

borocka
31. júl 2011

@luba142 pocasie je mrcha 😠 do tatier sa najepsie oplati na prelome augsta a septembra. my tak stale chodime, overene. aj tento rok idu nasi az 27.8. a vies ze kazdy rok nam vyslo krasne pocasie 😉
ale aj v zlom sa tam da vymysliet program, len to cloveku lezie na mozog a ked si chces nieco uzit, naplanujes si,....a potom sproste pocasie ti to zrusi,tak to je na porazenie.

luba142
31. júl 2011

@saskarisko no my to nemame prechodene vobec, akurat na strbskom okolo jazera 😀 a kedze sme byvali kusok od Belianskej jaskyne tak sme boli tam a potom na tom Dunajci v Pieninach...inak nam pocasie nedovolilo viacej turtistiky a prechadzok 😒

luba142
31. júl 2011

@borocka no prave a aspon sme radi,ze nam vysli tie plte to bol zazitok aj pre decka nielen pre nas dospelakov 🙂

kosska3003
31. júl 2011

@luba142 a tie plte maju kde start nemas link

dm1
31. júl 2011

@luba142 som pozerala az teraz vase foto a pri pltak ma napadlo ze co by som robila keby sa tam matkovi nepacilo a reval by. a uz som aj vymyslela - nazbierala by som predtym kopu kamienkov a cestou by sme ich zadzali do vody 😅

ludmilabb
31. júl 2011

ahojte, my sme boli u svokrovcov na dva dni
@jamaat Sofii som vcera vecer riadne dasna obzerala a nasla som jej jednu prerezanu stolicku zatial z jednej tretiny ale uz to ideee, riadnu akcosku mala Emka v klube 77, ludia museli odpadavat 😀
@borocka Vlkolinec nuz hej tecie tam potocik a su tam pekne domceky, tazko povedat u nas dost zalezi aj od nalady, viem si predstavit taku hodinku mozno aj dve v pohode za pekneho pocasia s dietatom

luba142
31. júl 2011

@kosska3003 vies co my sme mali start na Majeroch,ale je tak tych startov viacej,lebo na slovenskej strane je 5 spolocnosti skusim to pohladat a dam ti link

luba142
31. júl 2011

@dm1 mala kukala okolo seba, a na vodicku...trvalo to nieco okolo hodiny a stale bolo na co pozerat, proste novy zazitok tak sedela ako pena 😅

luba142
31. júl 2011

@kosska3003 http://www.pieniny.sk/ciele/dunajec/dunajec.html
my sme boli z Majerov koncili sme v Lesnici a naspat nas zaviezol autobus

kosska3003
31. júl 2011

@luba142 diky no my budeme v hotely ale na opacnej strane v Pribyline no uvidime ale diky

luba142
31. júl 2011

@kosska3003 hmm tak sme to mali blizsie, to tak na cely den sa vybrat pre vas z tej strany 😉 Do akeho hotela chodite?

kosska3003
31. júl 2011

no ideme prvy krat akurat som pisala mail na overenie lebo to som este v aprili rezervovala a to som kupila vouchery cez zabagatel.sk ideme do hotela Krivan www.hotelkrivan.com

luba142
31. júl 2011

@kosska3003 aha,lebo kamoska boli s dvojcatami starimi ako nase tiez v Podbanskom,ale na inom hotely, ze zameranom na deti,jedno poschodie vraj bolo cele herna pre deti a mali tam taky maly aquapark na dalsom poschodi

dm1
31. júl 2011

@luba142 nemas na to link?

luba142
31. júl 2011

@dm1 na ten hotel? Nie nemam,ale myslim,ze takych tam vela nebude nejaky 12 poschodovy welnes hotel