Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
3. aug 2011

@ludmilabb ano, je to mile, Adamko minule, ze : Ja sa tesiiiiim, jupiiiii 😀 😀
@sssimi tak uz oficialne ? Super, synovcova manzelka cakaju druhe a termin ma vo februari 🙂

ludmilabb
3. aug 2011

@borocka Sofia sa zatial len tesi z toho ze to konkretne zvieratko pozna v telke, do detailov nejde

mystery7
3. aug 2011

ahojky,
Vcera bolo krasne a dnes este krajsie 😉
Boli sme na ihrisku, vykrical sa, vybehal, vyskakal. Doma si od unavy lahol na gauc a lezal cely cas, kym som obed ohrievala a teraz vystraja v posteli 🙄
Mali vase deticky hnis v mieste vpichu ockovania proti tbc? Mirko mal len trosicku, dr mu to vycistila pri poradni. Slavkovi sa urobilo trosku hnisu, pri kupani prasklo, hnis vytiekol a urobila sa mala chrasticka. Asi o 2tt sa pri kupani chrasticka zosuchla a objavila sa vacsia gulka hnisu (ako vacsia ribezla). Ja som ju postuchala-ci je makka, alebo tvrda. Bola makka a praskla a islo vela hnisu a aj dost vela krvi. Vydezinfikovala som to. Teraz ta chrasta zltne a okolo nej je cerveny kruh-zapal? Tak neviem ci ist k dr. Nechcem vyzerat divne, ze za nou s tym idem. Ale je to po ockovani, tak neviem.

mystery7
3. aug 2011

Mirko rozprava "huraaaaa, tesiiiiiiim" a smeje sa.

borocka
3. aug 2011

@mystery7 to nic, my sme to tiez mali. vyzeralo to isty cas dost nechutne. vlastne doktorka nemoze dat slavkovi ockovanie do stehienok,kym nema pliecko celkom zahojene,takze urcite to bude tiez sledovat. nestresuj. hlavne to neprepichuj a nevytlacaj!!!!!!!!!! nam doktor kazal drzat to v suchu, neumyvat, pri kupani nenamacat a po kupani liehovat. tiez sa vytvorila chrasticka, ktora nedopatrenim pri obliekani bola odtrhnuta, vyslo kopec hnisu a zasa sa vytvorila chrasticka. tiez sme to mali okolo zacervenane, to prave pre ten hniz. ako hvoris, zapalene pliecko. a ta chrasticka sa pomaly zmensovala, pliecko sa hojilo. a liehovala som mu to 2x denne, lepsie sa to potom vysusovalo. a ockovanie do stehienok dostal na cas.
toto je velmi bezna zalezitost.

hoogy
3. aug 2011

@mystery7 no matko to veru mal take skarede cele zahnisane ale ani raz nam to neprasklo a doky hovorila,ze s tym nemame nic robit. tak som mu to stale len dezinfikovala. dokonca sa nam aj troska posunul ockovaci kalendar. viem,ze ked je to velmi skarede tak to aj cistia u doktorky. skus jej zavolat a uvidis co ti povie.

hoogy
3. aug 2011

ako hovor @borocka aj my sme to liehovali dva krat denne.

iinuska
3. aug 2011

@mystery7 Adamko to mal tiez skarede, dlho sa mu to hojilo, my sme s tych chodili aj k doktorke.

sssimi
3. aug 2011

@hoogy ešte len od pondelka to začalo fungovať, preto až teraz 😉 A som rada, že to zabralo 🙂

sssimi
3. aug 2011

@iinuska tak už to mám potvrdené od doktorky, tak už je jedno keď sa to aj niekto dozvie. Rodina to už zväčša vie a potom už len pár ľudí. S kamoškami teraz veľmi nie som a cez net alebo cez telefón im to nechcem oznamovať, tak niekedy potom 😀

sirinka
3. aug 2011

@mystery7 chod, treba to vycistit a malo by sa to hlasit na ruvz ako komplikacia po ockovani...u nas zvyknu aj na plucne posielat a tam to riesia, taku silnu reakciu, nech mu aj uzliny skontroluje dr.

luba142
3. aug 2011

@mystery7 aj Barborke to hnisalo,teda mala to mensie ako Kika , pri kazdej poradni,dokial to nezmizlo nam ten hnis sestricka prepichla a vydezinfikovala, doma uz sme to vzdy len liehom potierali po kupani

sirinka
3. aug 2011

nasa janulka je zatial ockovanim neposkvrnena...teraz ma sopliky, tak sme to zase odsunuli o dva tyzdne a bcg vakcinu som jej nedala....

mystery7
3. aug 2011

ok, vdaka za rady. Idem kupit lieh a budeme liehovat aj my. Pri Mirkovi s tym nebol problem, tak som sa radsej opytala. Ockovanie mame naplanovane o 2tt, tak snad to dovtedy bude ok.

mystery7
3. aug 2011

@sirinka nestras ma 🙄

hoogy
3. aug 2011

@mystery7 ale to robia len ked sa to velmi dlho nehoji a ked sa tam urobi tak velka bobula🙂

sirinka
3. aug 2011

@mystery7 urcite neockuj pokial nebude mat ramienko naozaj zahojene...lebo nechces, aby som ta strasila, ale daj pozor na slavkove zdravie, vakciny su velmi agresivne a tieto iste sa pouzivaju aj na ockovanie dospelych, tak si predstav, co urobia v tom detskom telicku...a podla mna radsej zbytocna kontrola ako nieco podcenit... 😉

luba142
3. aug 2011

@mystery7 nasa Kika to mala tiez strasne velke a dlho sa jej to hojilo, neboj sa nic z toho nebude 🙂
a s tym ockovanim ma @sirinka pravdu, nedavaj ockovat pokial nebude bramienko zahojene,aj nam to tak urobil dr.

sirinka
3. aug 2011

@mystery7
@luba142 janka ma teraz napr. iba obycajny soplik a nasa dr. vtedy nikdy neockuje a este tyzden po chorobe, aby bola imunita uplne v poriadku....

luba142
3. aug 2011

@sirinka ani nas zo soplikom neockovali 🙂

hoogy
3. aug 2011

@sirinka
@mystery7 tiez suhlasim,ze pokial to nebudete mat ok tak by vas nemali ockovat. nam sa o tyzden posunule ockovanie. doktorka nasa tiez nikdy neockovala ked sme mali sopliky raz sme mali dokonca ocko zapalene a neocovalo.

borocka
3. aug 2011

@mystery7
@sirinka
@luba142 neplas sa, ozaj to mava velmi vela deti,je to bezna vec. a nie ze nedavaj ockovat, ale doktorka ti ani nebude nukat ockovanie, ani nemoze zaockovat kym to nebude uplne zahojene. darmo by si aj chcela. proste sa nesmie!
to tak robia vsetci doktory,dieta musi byt zdrave a silne aby dokazalo bojovat s vakcinou...

hoogy
3. aug 2011

matko uz treti den spi cez den bez plienky. dufam,ze to pojde uz len k lepsiemu a plienky do konca augusta na dobro odlozime🙂

sirinka
3. aug 2011

@borocka preciatj si diskusiu o ockovaniach, kolko doktorov ockuje hlava nehlava, ani poriadne dieta nevysetria...
a to hnisave ramienko je bohuzial casta reakcia...ale patri medzi komplikacie a malo by sa to hlasit na ruvz...len tak mimochodom...mamicky uz to beru ako normu, lebo vsak to ma skoro kazde dieta...a bohuzial aj mnohi pediatri a tak to nehlasia...

hoogy
3. aug 2011

to su take opatrenia pre istotu.ja som mala taku silnu reakciu aj v puberte ked nas ockovali.doteraz tam mam jazvu.
my sme tiez mali s malym behat po genetike a nefrologii lebo ma zrastene prsty na nohach. nastastie v tej nemocnice kde sa narodil mu robili aj sono obliciek a vsetko ok. tak nas to potom obislo.

borocka
3. aug 2011

@sirinka 😠 😠 neber mi moje iluzie!!!!!!! tie iluzie ber s rezervou,a teda riadnou. ale obcas vies cloveka brutalne schladit a vyplasit


@hoogy jeee, aj vy mate zrastene prsteky na nozkach???? my tiez!!!!!!!!! reakcia hlupej, ale si prva na ktoru som takto narazila a aka nahoda,ani o tom rec nebola.
patko ma na oboch zrasteny druhy a treti,ale len do polovice, v podstate take Y sa mu spravilo, smejem sa ze ma 4 a pol prsta na kazdej nozke.
vy to mate ako??a co vam povedali lekari?? mne vraveli uz v nemocnici ze sa to da za 5minut na plastike spravit.ale zalezi len na mne ako sa rozhodnem,lebo je to len taka esteticka abnormalita. nic zdravotne zavadne. a tak som si na tie prsteky uz zvyka,ze ked vidim deti s "normalnymi" nozkami,tak tie sa mi zdaju akesi divne 😀 😀

kosska3003
3. aug 2011

@mystery7 ja som bola s malou na plucnom s tym a nemala to take hrozne ani jej to neprasklo pred tym len som pekne sla na poradnu ukazala dr a hned ma aj na plucne poslala tam jej to vyrezali a potom sa jej to zahojilo a isli sme na ockovanie mala mala vsetky ockoania posunute na posledny termin aj 2tyzdne posunute isto

@borocka a to neni strasenie ale kruta realita nasho zdravotnictva ako mala ma dr pedantku vsetko riesi ale su mamicky co o tom nevedia dr zaockuje potom dieta dostane tu chorobu a dr povedia ze to je reakcia z ockovania ja mam pripad v rodine mm sesternici syn tak dostal detsku obrnu

sirinka
3. aug 2011

@kosska3003 ach to je krute....
na sk sa ockovanie berie ako uplne bezpecny zakrok, malokto o nom vie nieco viac a aj samotny lekar castokrat to berie rutinne a potom sa stavaju nestastia...

hoogy
3. aug 2011

@borocka no nas objednali v porodnici na genetiku,ale nakoniec sme tam nemuseli. povedali, ze ked mame v poriadku oblicky tak ze sa to nemusi. a ze je vlastne len taka kozmeticka vec. matko ma na oboch nozickach druhy a treti a presne taky ypsilon to vytvara. tiez ked vidim normalne nozicky je mi to cudne:DDDale aj vsetci matkovi bratranci to maju. zdedeli to po babke.🙂 u nas sa genetika vyhrala🙂 matko ma totiz aj modre oci a my s muzom mame hnedozelene. zase to vsetci vnuci zdedili po dedovi:D

hoogy
3. aug 2011

@sirinka presne s tymto suhlasim,niektore doktorky ockuju hlava nehlava,malo by sa o tom viac hovorit a nemalo by sa to brat ako rutina. nasa radsej vzdy pockala a tiez nam hovorila,ze ked sa to malemu nezlepsi tak nas posle ale nastastie sa mu to zlepsilo.