Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
4. aug 2011

@hoogy ze lazaret hruza nieco ,a dako to neprechadza ale co uz snad do pondelka budeme fit

hoogy
4. aug 2011

@ladywitch26 ja by som hned sla keby som bola v inej situacii🙂)))) dala som druhe avizo mozno sa niekto ozve

ladywitch26
4. aug 2011

@hoogy diky, hadam sa ktosi ozve. mama odchadza v stredu rano, tak odvtedy mi uz nema kto na nich dat pozor

ladywitch26
4. aug 2011

@iinuska tak nemyslim konkretne dovolenku ako platenu,to este nema narok, ale neplatene volno. tu su inak celkovo pracovne predpisy velmi uvolnene oproti slovenskym 😀 ja som tiez prisla vcera za manazerom, ze "pocuvaj pat, potrebujem par dni volno" a on len prevratil ocami, ale skor tak zo zartu. a potom som si sama napisala rozvrh hodin, kedy pridem do roboty 😀

luba142
4. aug 2011

@ladywitch26 Radka sa ti v nedelu urcite ozve 😉

ladywitch26
4. aug 2011

@luba142 ja viem, ze sa ozve, len ci aj bude chciet prijst...to vies, nie kazdy chce ist takto daleko od mesta. a vsak ked budem mat dve aupairky,tak len dobre, lebo o par tyzdnov aj tak budem zhanat pre jednu znamu, ta ma polrocneho chlapceka zasa.

iinuska
4. aug 2011

@ladywitch26 aha, no tak ale to je super. Takeho sefa by som chcela aj ja 😅

luba142
4. aug 2011

@ladywitch26 no prave, a ked ma akoze volno tak co robi? Byva u vas,alebo kde?

hoogy
4. aug 2011

@ladywitch26 pobavilo ma ze tvoj sef sa vola Pat🙂 lebo u nas teray frci postman pat🙂ale to lentak naokraj

super mali si o tristvrte pomrnkal a spi dalej

ladywitch26
4. aug 2011

@hoogy tu sa vola kazdy druhy patrick, to je velmi popularne meno. dokonca este aj poliaka kolegu mam patryciusa, toho volame patrik, manazera pat a dalsi kolega je tiez pat, tak aby sme ho rozlisili, tak ho volame pat fitz, kedze ma priezvisko fitzerald. 😀
@luba142 kto byva u nas? som nepochopila nejako

@iinuska tu je takych sefov vacsina.toto sa mi najviac na irsku paci, tie neformalne vztahy vsade a vo vsetkom.

iinuska
4. aug 2011

@ladywitch26 no tak v rakusku je to trochen inak

ladywitch26
4. aug 2011

@iinuska ved to som aj tak rozmyslala, ze keby sme sa nahodou vratili niekedy na svk, tak ja by som v zamestnani asi trpela...pri vacsine slovenskych autoritativnych sefov, kde si clovek boji otvorit usta,lebo mu uz hrozia padakom...a na vykanie som si uz tiez odvykla. 😅

ladywitch26
4. aug 2011

moje decka to maju pomylene. sli spat obidvaja o dvanastej, fabi bol o pol tretej uz hore, ale stanka stale spi. 😨

luba142
4. aug 2011

@ladywitch26 myslim,ze ci ta opatrovatelka byva u vas,a kde je ked ma volno? 😅

iinuska
4. aug 2011

@ladywitch26 no co, tak by si bola sefka ty 😀
Zato Adamko spal asi hodku

zuzkaprofant
4. aug 2011

@luba142 ona nikdy nemam volno lebo ked byva v rodine stale sa nieco najde co robi, podla mna🙂 😉

ladywitch26
4. aug 2011

@luba142 no zatial nemam ziadnu, teraz je tu moja mama, ale jasne, aupairka bude byvat u nas, vsak mam 3izby zatial volne, bude si moct aj vybrat 😀

ladywitch26
4. aug 2011

@zuzkaprofant zuzka,praveze co som mala tu prvu, tak ta nerobila ani minutu dlhsie, ako som jej pisala sluzby. ako som prisla domov, zavrela sa do izby na net alebo sa sla opalovat do zahrady.
ta druha, to bolo nieco ine. ta este aj v nedelu, ked mala volno, sa ma spytala,ci moze zobrat deti vonku. a domace prace nerobili ani jedna, lebo prva nemala ani paru o tom, ze take cosi vobec existuje, este hadam ocakavala odo mna, ze jej veci budem zehlit, a ta druha vykladala umyvacku a ked sa velmi nudila,tak mi pozehlila veci, ale sama od seba, nikdy som jej nevravela,ze by mohla. ja si skor taketo veci radsej robim sama.

zuzkaprofant
4. aug 2011

@ladywitch26 a ty aj varis a upratujes ci to dievcata ti robili inac sa ti oplati mat operku a ist do prace ked spocitac kolko ta ona stoji mesacne a kolko zarobis

ladywitch26
4. aug 2011

@zuzkaprofant mne tie baby nerobili nic ine, len pomahali s detmi. upratat a varit som zvladala ja. ja ich mam ozaj len ku detom. 😉
a oplatit oplati, ale ked ju zaplatim, tak mi zostane cca 100e z mojho platu tyzdenne. no ale aj to je aspon na stravu. a mozno zoberiem viac hodin od septembra, lebo teraz robim len 19h tyzdenne.

zuzkaprofant
4. aug 2011

@ladywitch26 hej len ked spocitas jedlo a vodu a elektrinu neivem mne by s ato velmi neoplatilo asi jedine ze by som robila kazdy den 8hod

ladywitch26
4. aug 2011

@zuzkaprofant vsak ja ratam uz aj jedlo do toho. vyjde ma to 150e tyzdenne , ale to by som dala na skolku a len za jedneho, takze mne sa to vyplati. vodu mame v irsku zadara 😉

zuzkaprofant
4. aug 2011

@ladywitch26 jak zadara mate vodu to neplatite kolko vody spotrebujete ani za teplu🙂)

ladywitch26
4. aug 2011

@zuzkaprofant nie, vsak sme ostrov, vody dookola dost 😉 platime akurat len za elektrinu, co ohrieva bojler teplu vodu

sirinka
4. aug 2011

@ladywitch26 haha, tak potom tu vodu okolo ostrova aj pite... 😀

sirinka
4. aug 2011

@zuzkaprofant inak v nemecku o dost menej platia aupairkam...

sirinka
4. aug 2011

no tak som sa dopatrala, te lufthansa berie kociky bez problemov a pokial skratka DE znamena Delta airlains, tak aj oni...

sirinka
4. aug 2011

tak nakoniec je to Condor...a tiez bezplatne kociky... 🙂

kosska3003
4. aug 2011

@sirinka no tak mozete letiet 😀 😀 😀 😀

sirinka
4. aug 2011

@kosska3003 hej, mozeme...a hlavne ze aj s kocikom..