Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
5. aug 2011

@sssimi u nas su najlepsie hracky Slavkove hrkalky 😉 ale ked Slavko place, hned mu nosi hracky aby neplakal. A konecne sme sa dostali na uroven, ze ludom dovoli pozriet sa na Slavka. Kedze stale svieti slnko, alebo fuka, mam na kociku plienku. Doteraz ak sa chcel niekto pozriet do kocika, tak nervy, revy.
A co sa tyka bitky, skusil by mu niekto zobrat bager....ma po srande 🙄

iinuska
5. aug 2011

Adamko zase nema problem hocico poziat. Dokonca si necha aj z ruky vytrhnut, co sa mne nepaci, a len pozera. A ked si chce nieco zobrat, tak si to este aj vypyta

hoogy
5. aug 2011

@iinuska
@sssimi aj matko lubim poziciavat nemal s tym ziadny problem. myslim si ze je dnes unaveny preto nechcel nic pozicat. ale naucil sa az tu pri detoch.ale prefikany je rychlo zistil,ze je najmladsi a ked mu nieco beru alebo nieco chce zacne akoze plakat a oni mu hned vsetko daju. vie ze doma to nefunguje tak skusa naokolo:D

hoogy
5. aug 2011

@sssimi jej aj mne posli:DDDD

borocka
5. aug 2011

@iinuska pata tiez ucim ze si musi pekne vypytat, ak chce nejaku hracku od deti. aj to robi,len niektore su dost ignorantske a neodpovedaju mu, tak chodi a dranka.
pred casom si tiez este nechal vsetko vytrhnut z ruky,ale potom akoby utalo a teraz sa chvilu natahuje. ak je dieta vacsie,tak ho premoze a pato pride s otrcenou pusou pozalovat a ak je mensie (pripadne je to dievca) tak jej hracku vezme nadrzovku.

sirinka
5. aug 2011

@borocka aj u nas je to tak...niektore deti na poprosenie nereaguju a potom dievcata nechapu, lebo ony su naucene, ze ked niekto pekne poprosi, tak sa podelia, pozicaju...aj ked samozrejme aj ony maju svoje dni hehe...

sssimi
5. aug 2011

@hoogy Ok posielam 😉

borocka
5. aug 2011

@sirinka presne tak ho to ucim, bud mily chlapcek, pozicaj ved sa ti hracka vrati. a ked nieco chces tak si to pekne vypytaj. este pride cas ked mu budem musiet urcit hranice ze aj ked pekne poprosi,tak nedostane to o co prosi.
ale absolutne nevie pochopit ked mu deti neodpovedaju! z toho je smutny. on dava otazky v jednom kole a uz sa celkom dovtipil ze tiez cakam odpoved ked mu dam otazku. a so sesternicou sa vedia tak krasne porozpravat, detsky, az ma v bruchu picha obcas. ale ked narazi na dieta, co mu neodpovie ani na zakladne otazky akoze: co to mas? kam ides? ako sa volas? tak vtedy je velmi vyvedeny z miery. a pritom su to rovnako 2rocne decka ako nase co rozpravaju, len sa ukazu tie rozdiely vo vyvoji.

sirinka
5. aug 2011

@borocka skor vo vychove si myslim, lebo pokial to dieta rozpravat vie, nie je dovod, aby neodpovedalo...a to vidim aj u starsich deti...

borocka
5. aug 2011

@sirinka tak ano aj vychova hra svoje, ale urcite aj schopnosti. patko este pred dvomi mesiacmi neodpovedal nikomu na nic. sam sa nepytal,tak nevedel co je to "odpoved". odkedy sa zacal na vsetko vypytovat: kto, co, kedy, ako, PRECO, s kym, kam, naco, zaco, ..........otazky kazdeho typu, tak pomaly dozrieva a aj jeho odpovede sa vzdokonaluju.
tak ako on ocakava odpoved,tak vie ze aj od neho je ta odpoved ocakavana. ale teda aby som to neprehnala, vie ma aj krasne ignorovat 🙄

kosska3003
5. aug 2011

@sssimi diky dufam ze ma nakaziz aj ked naokolo mna je sama tehu tak by som uz aj mala mohla uvidime hadam ten clostil zabere co mi predpisal

sssimi
5. aug 2011

@borocka Juj tak to od mojej lietajú rovno facky. Či ma dieťa 10 rokov alebo 1 jej je to jedno. Mám ju za chlapca 😀 Nebojí sa nikoho, ale zase ja som rada, že sa vie brániť aj keď by nemusela až tak rázne 😅

borocka
5. aug 2011

@sssimi pato si to takto dovoli len do sesternice, inak by som povedala ze je vcelku diplomaticky, mozno az moc hanblivy. a tiez to nie je dobre, ludia s velkou hubou to maju v zivote lahsie.
idu decka akosi z extremu do extremu 😖

sssimi
5. aug 2011

@borocka Ani nehovor. To moje vrcholne. Ja len dúfam, že teraz sa vyblázni a v januári, keď pôjde do škôlky bude kľudnejšia. Lebo inak budú deti chodiť domov s potlčenými papuľkami a nechcem vydieť tú moju ak si tam nájde rovnocenných alebo ešte horších súperov 😀

sssimi
5. aug 2011

@sssimi vydieť 😀 😀 😀 😀 Ide mi 😀

sssimi
5. aug 2011

Sakra ešte aj sama sebe píšem 😀 No mrknem ešte Next a mala by som zaľahnúť.

sirinka
5. aug 2011

@sssimi no tak toto robieva klarka, aj ked uz menej, ale je to hrozne, furt som musela ako policajt nad nou stat, aby len tak nebila deti a jej bolo jedno, ci chalan ci baba a ake stare...
dokonca ked sme boli na zapis do tanecnej, riaditelka zusky ju chytila za plece a klara sup jej jednu...ona neznasa, ak sa jej dotykaju cudzi dospely ludia... no neviem, ako dopadne nasa tanecna xixi....

borocka
6. aug 2011

dnes pato perlil: maminka, neskac mi do reci! 😠 a k tomu vystizny ton aj vyraz tvare. akosi dlho mu trvalo kym sa vykoktal ze co pomahal dedovi pri betovovani (betonovanie),tak som vetu dokoncila za neho a hned ma zakrikol 😀 😀 som skoro padla na rit.

borocka
6. aug 2011

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/labutka/clan...

toto som nahodou preklikala a velmi ma to prekvapilo. ani som netusila, ani by ma nenapadlo nieco take testovat, ale vraj to funguje a od malinkeho malicka dieta vykonava potreby do NOCNIKA!!!! skuste precitat tie co mate male babatko @sssimi @mystery7 @sirinka

sirinka
6. aug 2011

@borocka ved ludka aj s jamaat to scasti praktizovali, pre mna nezaujimave, nie je na to cas hehe...

borocka
6. aug 2011

@sirinka ja som sem nechodila, az tak pred rokom som zacala, takze neviem kto co praktizoval a riesil.

mystery7
6. aug 2011

ahojky
Dnes sme boli v zoo. Mirko sa vybehal kolko sa dalo, ledva domov dosiel 🙂 a Slavko to cele (4hodiny!!!!) prespal. Toto by sa pri Mirkovi nebolo stalo. A to rano vstal o 7, pohrala som sa s nim a spal este od 8 do 9, nakojila som ho a o 9:30 sme startovali. Paradne bolo, aj nas opalilo. Len zvierata lenive zo slnka, vacsinou spali.

@borocka viem o tej metode, ale nestudovala som ju dopodrobna. Nemam cas na to.

@borocka @sssimi @sirinka aj ja ucim Mirka, poprosit o hracku, vymenit kus za kus, podelit sa o svoju, ale neuspesne. On ked nejaku hracku chce, vezme si ju, ak dieta neda krici daaaj, daaaaj, daaaaaaaaaaj a vytrhne mu ju. Ziadne vysvetlovanie ani nic nepomaha 🙄 proste blbe obdobie, snad rychlo pominie. Ale nema problem dat hracku na poziadanie matke dietata. Toto nechapem, asi z respektu k dospelemu??? A odpoveda na vsetky otazky alebo sa hned sam nieco opyta 🙂

borocka
6. aug 2011

@mystery7 no, je asi pekne tvrdohlavy mirko. snad z toho vyrastie. hlavne dokola opakovat, ono sa to raz urcite zlomi, v skolke sa bude musiet ukludnit ak bude chciet mat kamaratov.
mozno by bolo dobre keby narazil na silnejsieho supera. aby videl ako to chuti ked sa niekto k nemu tak zachova.... isto sa ti ako matke na to nebude lahko pozerat, ale isto ta netesi ani momentalna situacia. tym deckam to po case tak doklapne...

iinuska
6. aug 2011

@mystery7 byk je tazka povaha

zuzkaprofant
6. aug 2011

Cafte,rozoberate deticky.nas chrisko ked je na ihrisku apod kde su detije super podeli sa, vie opytat hrackusa vie prisposobit.nikdy nebuchol nikoho,akurat raz jednemu piesok fukol a to si ten chlapec zasluzil,tak som bola rada ze si nedal a obranil sa;)), lebo deti su drze niektore ze az:( musim sa pochvalit chrisko od vcera sa dako rozkecal a naucil sa nove slova sa tesim aj ked skomolene povie ale pamet ma lepsiu ako ja🙂

kvetinkaaa
6. aug 2011

😎

kvetinkaaa
6. aug 2011

@sssimi blahozelam k tehulkovaniu 😵

este niekto sa pridal?

ktore sa snazite?drzim vam palceky 😉

dm1
6. aug 2011

@kvetinkaaa caveeec 😎 . My sa snazime ale to vies 😅

ludmilabb
6. aug 2011

@borocka bezplienkovu metodu som objavila ked mala Sofia 5.mesiacov a zrazu sme mali cim menej pokakanych plienok a menej prepierania, dokonca sme mali dvojmecasnu snuru bez pokakanej plienky, dala sa na to aj Janka s Emkou a tiez sa im darilo, bolo dolezite spravne to cele nacasovat a presne ako labutka pise aj u nas boli bojkoty ale vsetko sa zvladlo...pri druhom budem robit to iste

iinuska
6. aug 2011

@kvetinkaaa ahoj, si tu davno nebola 🙂