Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
7. aug 2011

Jáááj mne zobrala babka z dedkom malú 😀 Išli do bazéna, snáď tam nepomrznú 🙂 Ja idem oddychovať. Dnes v noci som potiahla skoro 11 hodín, poobede som zaspala s malou asi na 15 minút a aj tak som stále hotová. Nech už mám tento trimester za sebou, lebo ma porazí. A zle mi je furt kua....

ludmilabb
7. aug 2011

@borocka ano elektrina a voda sa pri prani spotrebuva ale vzdy sa da obnovit, chapes? ale z pouzitej jednorazovky nevycarujes novu, zehlila som len prvy mesiac potom uz len velmi sporadicky, nebolo to nutne robit, to kolko casu som stravila pranim? prala pracka nie ja, vyvesanie pradla a zlozenie zabralo tak polhodinku

kvetinkaaa
7. aug 2011

@dm1 Danka viem ved vam aj drzim palceky 😉

@iinuska no veru nebola som tu davno, akosi sa mi nedarí, neviem čo som akym zazrakom zabludila na kona 😉 a asi som myslela ze ste skor na FCB a ani ten nejako nestíham čitat. ..

@ladywitch26 no veru v posl.dobe uz sledujem, ze BAJI to uz nie je jedno ked jej miska niečo vezme, ako kedysi. aj si pýta ked niečo chce a ked to nedostane tak sa jeduje. uz to začína 😀

dm1
7. aug 2011

@borocka ja velmi fandim latkovkam a uvidime mozno sa pri druhom k tomu aj dokopem lebo zatial som na jednorazovkach len zo svojej pohodlnosti ale tiez ma desi to mnozstvo odpadu. A baby maju pravdu minies sice vodu, elektrinu a tak ale vsetko su to obnovitene zdroje ktore prirode "neberies" a nenicis ju jednorazovkami ktore len hniju pomaly na skladke odpadu. ked si zoberiem ze su tam hovienka a vsetko ostatne na jednej skladke so vsetkym tiez mi je zle veru ☹ . Pri druhom uz skusim latkovat tiez uvidime ako to pojde

kosska3003
7. aug 2011

ja som to ako tak len z lahka studovala a som mimo vobec neviem co kupit z tych latkoviek potom ked to bude aktualna vec musim kontaktovat osoby co sa tomu rozumeju nech nekupim hovadinu

kvetinkaaa
7. aug 2011

😒
mna nedesí pranie,vesanie, zvesanie.
ja mam stale dilemu v tom, ze to budem mat v kýbli take preprate (čast stolice tam asi bude) a ze kym nazbieram plienky (den alebo dva?neviem) tak ze mi to tam bude smrdiet. hm?

ale desí ma aj to ze latkovky vyhadzujem vedla domu do smetneho koša ktory nam vynasaju raz za dva tyzdne mam to prakticky pod oknom (blinkajuci smajlik je kde?)

kvetinkaaa
7. aug 2011

nie latkovky ale jednorazovky, sorry

sirinka
7. aug 2011

@kvetinkaaa no minimalne raz za dva dni treba pra, inac je to hrozny puch uz potom hehe...ale nazbiera sa to v pohode, lebo latkove castejsie prebalujes ako jednorazovky...

kvetinkaaa
7. aug 2011

keby som vedela ze budem mat deti tak po sebe určite by som latkovala.

@sirinka siri pamatas, ked som čakala este misku som ti pisala IP a radila sa s tebou o tom 😉 Len somtomu akosi nerozumela tak som to nechala tak. škoda. najlepsie je vidiet, ja som snad len raz videla kamoske latkovku (DM, nasej Katke som videla čo má Editku...inak nikomu)

mystery7
7. aug 2011

ahojky
nEdela za nami a opat tyzden ☹
Boli sme u babky na obed, tak som nevarila len jeda a jedla 😅
@borocka ja opakujem, stale ako papagaj. Rovnocenneho supera sme este nenasli, aj starsie deti sa ho boja 🙄

@iinuska Mirko je blizenec- 2 osobnosti v jednom tele 😉

@jamaat @ludmilabb ja som chcela pri Mirkovi latkovat, ale nevyslo. On maloco spal a ked nespal, tak stale reval. Nemala som na to nervy. Teraz som uz nad tym ani neuvazovala. Neviete mi poslat nejaky link na tie vrchne nohavicky, ktore sa davaju na klasicke plienky? Mozno by som to este skusila pri Slavkovi. Musim si opat nieco poprecitavat.

kvetinkaaa
7. aug 2011

@borocka tebe som dohladala čo som kedysi čitala

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/ceno...

ked si spominala tu vodu energiu atd...

kvetinkaaa
7. aug 2011

@mystery7
mys, aj mna to hned napadlo, ze ked mam tie klasicke štvorce a dá sa to pouzit, ze by som jej to napr. na noc dávala. ze by som len tie nepremokave nohavičky kupila. ale ked ona sa kojí x-krát za noc tak aj ta plienka jednorazova tak rano vyzera, tak by to asi nešlo. jedine cez den.

iinuska
7. aug 2011

@kvetinkaaa no tak to sa ani necudujem, ze nestihas pri dvoch detuskach 😉

kvetinkaaa
7. aug 2011

@iinuska inus, aj keby mam len barču, tak mam tolko isto času 😀 s miskou to uz nie je take naročne, ale baja vela vyzaduje, mozno aj tym ze je kojená, je taka naročnejsia a asi aj dlho bude. miska bola ina od narodenia, hlavne to ze sama zaspávala, baju musim od narodenia natriasat a uspravat, čo som pri miske nepoznala a dost ma to šokovalo a neviem či som uz s tym zmierena 😅

kvetinkaaa
7. aug 2011

desat hodin, musim ist spať. tak sa majte baby, dobru 😉

mystery7
7. aug 2011

@kvetinkaaa u nas je to s detmi naopak. Mirko bol narocne dieta, vela plakal, kolikoval, nevedel zaspat -aj hodinu sme ho nanasali, hombali vo vajicku(!!!!!!). v noci bol hore kazde 2hodiny. tazke to bolo. Ja som chodila ako matoha, oci cervene od nevyspatia, kruhy po nimi 🙄 a Slavko je totalny pohodak ( @iinuska napriek tomu ze je byk 😉 ) zaspava na prsniku, pripadne chvilu pomojkat na rukach, vie sa pekne sam pohrat, pookukuje hracky. Ta povaha dietata je dana geneticky a nic s tym nenarobime. A to som sa dusevne pripravovala, ze bude ako Mirko-ine som nepoznala 😅

ladywitch26
7. aug 2011

@kvetinkaaa tak u nas zuri viac stanka. tvrdohlavy byk,co narobim. fabi je taky kludas, ale tiez zacne pekne zurit, ked sa mu cosi nepaci. hlavne ked mu zavriem pred nosom dvere, to piska ako divy. ale udriet zatial stanku neudrel, aj ked sa jej stale vyhrazam, nech len pocka,ze on jej to raz vrati. to este len budu boje potom 😀

ludmilabb
7. aug 2011

@mystery7 ja som pouzivala http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ims...
tieto http://www.ekoplienky.sk/product/swaddlebees-pu... mala pozicane aj @jamaat ona bola s nimi viacej spokojna nez ja 😅
da sa teraz vyberat, ponuka je siroka, zavisi aj od ceny, jednoznacne odporucam bazar tu na konovi, pokupila som si tam plienky za polovicne ceny a bez zavad 😉
@kvetinkaaa vyskusaj latkovat len cez den, ja som v noci davala jednorazovku prave kvoli kojeniu (3-7x v noci) uvidis ako vam to pojde ak budes potrebovat pomoct pri vybere kludne sa ozvi

ludmilabb
7. aug 2011

@mystery7 ale si si vydychla ze je Slavko ovela kludnejsi ako Mirko 😉 , ja sa budem teda poriadne modlit ked pride raz druhe aby nebolo take narocne ako Sofia, minimalne bez kolik

mystery7
7. aug 2011

@ludmilabb veru som si vydychla, ale este stale tomu neverim. Cakam, ze sa kazdu chvilu zmeni, ved dieta nemoze byt take kludne 😅 keby sa narodili v opacnom poradi, tak sa asi zblaznim z toho soku. po kludnom dietati mat narocne dieta.
@borocka ty si tusim pisala o tom nanasani, ze keby sme nemali cas ich nanasat tak by si zvykli. No asi ako ktore. Mirko vedel nenormalne revat, az zachvatovo, cervenel, navierali mu zily na hlave, no horor. Zaspaval jedine nosenim na rukach a ked som ho chcela zlozit, hlava sa mu dotkla vankusa, zacalo to cele znova. Nakoniec som to robila tak, ze som si sadla a drzala ho na rukach, alebo si lahla a spal mi na hrudi a to bol aj 2hodiny klud. Inac len po 15min. Zmena prisla okolo 9 mesiacov, to zaspal na prsniku a spal mi 2x denne po 1,5hodiny. Som zrazu nevedela co s casom 😝 a dalsia zmena az teraz na 23 mesiacov, ked sa naucil zaspavat sam

jamaat
7. aug 2011

@borocka Kvetinka ma predbehla, chcela som ti aj ja nájsť tú porovnávaciu tabuľku. 🙂 A súhlasím s mystery, nie je nosenie sa o naučení, proste to niektoré deti vyžadujú. Ale zase spomínaš, že sa to postupne dostáva do genetiky, takže asi v podstate myslíme to isté.

@mystery7 No ja som zažila taký šok, ako spomínaš. Monika totálne kľudné a spavé dieťa, bez kolík, v pohode jedla, no proste žiadny problém. Tešila som sa, ako si to s Emkou užijem, mala som plány, ako budeme do prírody na prechádzky chodiť, ona bude pekne spinkať na čerstvom vzduchu, ja si na slnku povegetím, knihu prečítam. Haha! Prišla realita a práve kvôli tým predstavám som to o to horšie znášala. Človek zvykne na zlé zabúdať, hlavne keď ide o deti, ale ja stále, keď si na toho prvého pol roka spomeniem, tak ma hrôza obchádza. 😅 ☹

jamaat
7. aug 2011

Emka sa bála búrky (hoci ani veľmi nehrmelo), tak som si musela s ňou do postele ľahnúť a samozrejme som zaspala. Pred chvíľou som sa zobudila. 😅

dm1
7. aug 2011

@kvetinkaaa jj rovnako som bola natom vtedy som to nepoznala pri Matkovi ani nikoho az neskor Katku a aj Sisa latkovala ta si aj sila vlastne 😉

dm1
7. aug 2011

nas matko bol zase kludas ako male babatko zaidne kolisanie na rukach zaspaval pekne na prsniku alebo sam v postielke u nas nastal opacny zlom od pol roka hroza so zaspavanim a fitkovanie. Ja som prve mesiace mala uplnu pohodicku a keby nemame problemy s kojenim tak by to bola uz uplna pohoda

ludmilabb
7. aug 2011

@jamaat ja nechavam uz Sofiu samu v spalni, ze aka parada nakojim ulozim a poviem ze nech spinka a ze som vedla v kuchyni , necham otvorene dvere a ona zostane tisko a aj sa blyskalo, hrmelo ale jej to nevadi
inak dnes si naco spomenula? a to od Habakuk som jej nic nespominala ked videla lisku na chladnicke tak mi vravi ze no a Emka ma sovu, prekvapila ma ze si taku drobnost pamatala

mystery7
8. aug 2011

@jamaat som radsej ze Mirko sa narodil prvy. Ale keby ze som so Slavkom sama doma, tak mam super life 😀
@jamaat @borocka u nas ide o tom, ze mm bol take iste dieta ako Mirko, jeho mama sa s nim riadne vytrapila. Slavko je dufam po mne, ja som bola pohodove a spavw dieta, len jest som nechcela 😅

ludmilabb
8. aug 2011

dobre rano, u nas poprcha a je zamracene 🙄

@mystery7 ja som bola druhorodena a ze uplne dobre dieta, dobre som sa najedla, hrala som sa sama ziadne problemy ani s mm neboli problemy ale bol sinter, vsade behal, vsade strceny, koliky neboli

kosska3003
8. aug 2011

ahojte no u nas je tiez skaredo tak asi sa pojdeme previest do auparku na nakup no uvidim lebo mala mi je nachladnuta vcera sa kupala v bazene a dns uz sopli tak hned som jej dala 20 kvapiek cebionu musim ju vyliecit lebo
20 teho ideme na oravu a potom do tatier tak ziadne choroby dufam horsie nebudu sopel a nachladnutie sa este da

kosska3003
8. aug 2011

boze som akurat citala tu tabulku o tom porovnani cien ze 30tisic za dva roky na plienkach kokos ina palka a to su v podstate vyhodene penieze a mala mi akurat hlasi ze robi hovienko sedi na serbli a kuka telku no aky veget ked uz plienky nema aj tuto noc som jej nedala ale si cvrkla ale asi jej zase dam lebo ked je nachladnuta nech nespi mokra

sirinka
8. aug 2011

@kosska3003 daj jej aspon 1000mg vit C za den, 20 kvapiek cebionu nepomoze...

tak ja som sa dnes navnadila na vypredaje, tak pojdem poobede pozriet....