Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
8. aug 2011

@sssimi ani ja som sa nevedela odhodlat, ale mm sa rozhodol, aj tak v noci k nim vstava teraz on... a pod klasickou plachtou maju este obidve chranic matraca a aj ja ho mam, lebo janka zo zaciatku strasne grcala hehe
no v takomto skorom stadiu som necitila klasicke pohyby a to co citis ty, tiez nebude este ono, skor sa zacina prekrvovat maternica a zvacsovat a mozno uz sa creva tam trosku pohybali a citis ich na prednej strane brucha...ale maternica este nie je tak vysoko, aby si to citila... 😉

sssimi
8. aug 2011

Baby prosím vás neviete kde kúpim Zázvorové cukríky? Mm bol dnes v bio obchode, tam mali zatvorený, ale v tom našom asi nebudú. V lekárni vraj tiež nemajú a ako alternatívu mu ponúkli kinedril (neviem ako sa to píše).... Hmmm tehotnej žene..... No nech.... Rozmýšľam či by som to našla v DM-ke?

sssimi
8. aug 2011

@sirinka veď práve, že to cítim dosť nízko, ale isto máš pravdu. Mne to tiež prišlo divné, ale fakt sa to veľmi podobá 😉

kosska3003
8. aug 2011

@sssimi zazvorove cukriky a to je naco dobre a na nete si neskusala najst

sssimi
8. aug 2011

@kosska3003 budem musiť vybehnúť kúpiť tie podložky, lebo doma mám len také froté nepremokavé prestieradlo a to neskutočne šuští a malá na tom nechce ležať.

borocka
8. aug 2011

@kosska3003 no neviem neviem, odkedy sme sa oducili od plienky tak som ho parkratcez den nechala spat bez nej,ze na skusku,ale teda vobec mu nevadilo ked sa postal. je ine na tom lezat potom este hodinu a ine celu noc, ale aj tak.
navyse v noci ho neprebalujem od tych 7ich mesiacov, ved na co ho budit. parkrat rano bol celkom preteceny (no bez reakcie) a aj teraz obcas nalozi taku plienku ze mi rozum zastane. takze u nas je tentp boj este na dlho
🙄

@sssimi sarku by som tiez nechala uz bez plienky,nehoda sa zrejme este pritrafi,ale tak co uz.... a tie pohyby, no to by ma velmi prekvapkalo keby si uz citila babatko, ved kolko tak emria? 1-2cm??? teraz som asi trepla,vobec si uz nepamatam ako to bolo na poradniach

sssimi
8. aug 2011

@kosska3003 na nete som ich našla, ale nechce sa mi vyhadzovať za poštovné keď stoja len niečo cez 2€ a ani neviem či mi pomôžu. Sú dobre na ranné nevoľnosti, ktoré ja mám celý deň 😖

sssimi
8. aug 2011

@borocka ja tiež neviem koľko vlastne má 😀 Na sono idem v pondelok, tak ti potom napíšem 😀

borocka
8. aug 2011

@sssimi ja ked som grcavala postazovala som sa na gynde,ze to nie je bohvie co,ze kolkokrat som z mestskej linky musela skor o zastavku-dve vystupit kvoli tejt opotrebe, ze v meste na pesej som grcala do smetaka a babky na mna kukali ako na ozratu, ze v skole som z prednasky utiekla na hajzlik,...........to bolo priserne. a o dialkovych spojoch ani nehovorim, radost cestovat.
tak mi predpisal cipky do ritky. sice som si ich nevybrala,akosi sa mi sposob podania nepacil, hoci bol dost prakticky pri tazkosti vobec nieco zjest,takze i neviem odporucat. ale isto ti aj tvoja gynekoska nieco poradi.

borocka
8. aug 2011

@sssimi napis, ale zrejme este ani 1cm mat nebude. @sirinka by nam skor teraz povedala taky priblizny tabulkovy rozmer 😉

kosska3003
8. aug 2011

@sssimi jaj no tak to hej hm ja som pocula o lizatkach ale ze su aj zazvorove cukriky tak uz viem no ja som pri Marika vobec nevracala len raz na vianoce z rybacej pomazanky ani nevolnosti som nemala no uvidime ake bude druhe tehu

sirinka
8. aug 2011

@sssimi no ale maternica je este daleko od brusnej steny, kde by si mohla citit pohyby, navyse je este velmi hruba jej stena a babatko sa este v 8 tt nedokaze ani poriadne hybat, takze nie je mozne, aby vytvaralo na maternicu taky silny tlak, ktory by si mohla citit...
http://www.tehotenstvo.eu/article/18/treti-luna...

jamaat
8. aug 2011

@borocka 😀 😀 😀 Pekne si to napísala s tými čípkami. 😀 😀

borocka
8. aug 2011

@sirinka
@sssimi tak to som dobre tresla ze mozno 1-2cm meria 😀 😀 a pritom uz je malinke do dlane 😉

sssimi
8. aug 2011

@kosska3003 pri Sárke mi bolo nevoľno len 2tt a aj to len od 8mej do 12tej. Teraz sa nemôžem ani normálne najesť. jem všetko len také ľahké a aj tak mám žalúdok stále otočený. Zatiaľ som nevracala, ale občas by mi to asi aj bodlo. Možno by sa mi ulavilo.

@sirinka jej diky za článok. Dáko ma ani nenapadlo si zatiaľ niečo prečítať. Ozaj ty si absolvovala ten Ultrazvukový skríning?

borocka
8. aug 2011

@sssimi to prejde, a grcanie si nezelaj, je to hrozne 🙄 🙄 ja som pri patovi za prve 4mesaice grcala aj 5x denne, schudla som viac ako 10kil. najedla som sa raz za tyzden ked bol veeeelmi vynimocne dobry den. inak len sucha korka, nejaky bebe keks, natahovala ma aj zo zuvaciek. odvtedy nenavidim uz vonu vyprazaneho syra. raz ma lukas z celej tej biedy donutil zjest ho a ja som potom v priebehu hodiny zvracala 4x, uz som z toho plakala a neunuvala som sa ani na zachod utekat.
nic mi nesadlo, na nic som nemala chut, postupne som prestala aj hlad citit co sa z toho nejedenia zaludok scvrkaval a privykol si.
toto co mas ty som ja mala prvy mesiac, stale sa mi zaludok krutil, ci som sa najedla alebo bola hladna, stale mi behal, bolo mi divne, ani lezat, ani stat, nechapala som to, az som sa prvykrat vyzvracala po hryze banana a uz mi bolo vsetko jasne

mystery7
8. aug 2011

ahojky
No pocasie dnes bolo o nicom, strasne sparno a pod mrakom. Poobede prehanky a teraz prsi v kuse uz asi 2hodky.
Dnes sme sa boli pohrat v MC s kamaratmi. Dobre bolo, Mirko nikoho nezbil, pekne sa hral s detickami. Slavko si tam pospal v kociku. Len ma zaskocilo, ze som musela zaplatit aj za Slavka. Poobede bol Mirko s mm na nakupe a my so Slavkom sme vegetili doma 🙂
@borocka ani ja sa neviem odhodlat nedavat plienku na noc. Rano ju ma vzdy totalne tazku.

sssimi
8. aug 2011

@borocka mne už to trvá pekne dlho a fakt ma to nebaví. Ani von sa mi veľmi nechce, lebo sa len obzerám kam sa poprípade vyvraciam. Zatiaľ to v dedine ešte nikto nevie a bola by som rada keby to nezistili spôsobom, že budem niekomu grcať pod oknom 😀 Ani doma v záhrade nemám pokoja, lebo len behá jeden aj druhy sused a predbiehajú sa kto mi čo dá so záhrady 😀 A mňa už len pri názve nadvihuje.

kosska3003
8. aug 2011

@sssimi svagrina je v 6 mesiaci a stale jej je zle ze dnes po tyzdni zase vracala ono kazde tehu je ine dufam ze budem mat druhe tak iste sko prve

sirinka
8. aug 2011

@sssimi aky?

ludmilabb
8. aug 2011

mne teda az tak zle nebyvalo, nadrapovalo ma a vypluvala som sliny kazde rano ked som vystupila z busu co som denne tri hodiny cestovala do deviateho mesiaca, inak som jedla skoro vsetko, vadil mi silny parfum ked niekto mal a tiez niekedy vypary z kuchyne 😝

ludmilabb
8. aug 2011

@borocka cipky do ritky, hehee

iinuska
9. aug 2011

dobre ranko
Ja som ani nevedela, ze som tehotna. A pri Petkovi takisto 😅 . Len zo zaciatku som byvala velmi unavena
My vo stvrtok odchadzame, ale ani sa mi velmi nechce. Neviem, zeby to bolo tym pocasim?? Ale v chorvatsku je teplo, takze aspon tak 😎

luba142
9. aug 2011

@sssimi mne pri prvom tehu byvalo zle len z rana ked ma naplo pri umyvanizubov tak som sa púol hodinu davila na wc-ku, ale ked som sa najedla tak to preslo, pri druhom mi nbyvalo zle cele dni,musela som ist aj na marodku koli tomu, ale nevracala som a byvala som strasne unavena, nevladala som ani nic robit, trvalo to do cca 12 tyzdna. Takze pri druhom som sa vseobecne citila horsie aj na zaciatku a potom na konci,lebo som zas mala velke brucho a boleli ma klby na nohach 🙂

borocka
9. aug 2011

@sssimi verim ti, viem presne ako sa citis, vytrpis si to, nie si ani prva ani posledna. uz to nejako doklepes, ved uz len taky mesiac by toto malo trvat. potom sa ti iste polepsi.
ale asi mas teda ochotnych susedov 😀

iinuska
9. aug 2011

hlaska dnesneho dna. Petko vykladal umyvacku a Adamko, ze Petko, ty si taky sikovny 😀 😀 😀

mystery7
9. aug 2011

mne nastastie nebolo zle ani pri jednom. Len som zrala a priberala ☹

U nas sa dnes super vycasilo, vonku je krasne. Ale boli sme sa len poprechadzat, lebo vsetko je mokre a su mlaky.

sssimi
9. aug 2011

Ahojte.
@sirinka toto:
http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=200...

Tak mm dnes zohnal tie zázvorové cukríky a ešte nejaké-tie vraj nie sú aromatické-vyzerajú ako hovienka 😅 Ale dnes mi zatiaľ nie je zle. Zase si to odseriem večer 😒

sssimi
9. aug 2011

@mystery7 ja zatiaľ nevraciam, snáď ani nebudem. Išla som dole pol kila. No teraz ma 2 dni strašne peháňalo-extrémne bolesti brucha, no už som to potrebovala keďže som bola nejaké 3tt dosť zapečená. Pekne mi aj brucho splasklo.

A dnes ma stretla jedna suseda, že kedy bude to druhé. Tak som len pokrčila plecami 😀 A ona, že neni si tehotná? A ja že: nieeee 😀 , len dobre živená 😀