Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
9. aug 2011

no idem ja spat, zasa mam zimnicu... ☹

sirinka
9. aug 2011

@borocka no aj moj dr. je normalny 😀
nejako si to nepochopila, proste ak niekto ma skusenosti a moznosti, je dost sikovny, tak len preto, ze je to "poslanie", ako ste si toto zamestnanie niektori nazvali, ma byt dobrovolne neadekvatne financne ohodnoteny? akoze nikdy by som tu pracu robit nechcela, taku zodpovednost by som nezvladla...
a ja napr. ako zdrav. sestra, co tiez mnohi vynali zo zamestnani a beru ho ako poslanie, som sa pekne krasne vyprdla na slovenske platy a sla som robit vedla...lebo je to hanba, kolko stat plati tymto "poslancom" 😉

ludmilabb
9. aug 2011

@sirinka a este si na zastupitelstvach davaju mesacne 700 eurove odmeny, na grcanie 🤐 a tie odpovede, my len postupujeme podla zakona 😠

jamaat
9. aug 2011

Každé zamestnanie je v Rakúsku minimálne 3x viac zaplatené, nielen lekári a sestričky.

kosska3003
10. aug 2011

dobre ranko

@sirinka no ved to sestricka zarobi ako predavacka to je uplne smiesne porovnanie a potom nariekaju ze idu robit vonku no kto by nesiel ked ma moznost a ma to aj blizko ako ty

sssimi
10. aug 2011

@ludmilabb my sme už ukončili "ja sama" obdobie 😀 Teraz používa nechoď, nejdem, nechcem.... 🙄

kosska3003
10. aug 2011

@sssimi to aj moja one len prec a nie vzdy co chcem ja niekde ist alebo cosi od nej tak ona nie aleked jej to ja poviem ze nie tak koniec uz su revy a hadzacky o zem

sssimi
10. aug 2011

A babule, dnes máme uspešné spinkanie bez plienky. Dokonca prišla za nami do spálne o 5tej (čo nerobieva) a lahla si ku nám, potom nemohla asi 2 hodiny zaspať. Ja som asi schrupla, lebo mm mi povedal, že sa pýtala cikať, ale on nevedel, že nemá plienku a spal ďalej a ona zaspala tiež, a do 9tej krásne suchučká.

kosska3003
10. aug 2011

@sssimi tak super mne vydrzi celu noc sucha ale nad ranom sa pocika ale tak stale je bez plienky teraz zaspala na mojej posteli dala som pod nu len deku tak dufam ze bude sucha

sssimi
10. aug 2011

@kosska3003 moja ešte lieta po trampolíne 😀

kosska3003
10. aug 2011

@sssimi u nas lialo tak doskakala o pol 12

sssimi
10. aug 2011

Baby čo poviete na túto kombinézu? Na používanú je to dobrá cena?

https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-zimne-ov...

sssimi
10. aug 2011

@kosska3003 U nás je zamračené, ale práve mi mm hovorí, že má byť teraz týždeň bez dažďa.

iinuska
10. aug 2011

@sssimi kombineza vyzera byt v pohode 🙂 . Ze tyzden bez dazda...hahaha. Tomu uz neveriiiiiim. Taketo leto si ja teda nepamatam 😠

sssimi
10. aug 2011

@iinuska ja som tiež zostala prekvapená, ale vraj hlasia pršať len okolo Tator 🙂

mystery7
10. aug 2011

ahojky
U nas krasne, ale studeny vietor a divne mraky.

kocky nechcete niektora predat fusak do sportoveho kocika? Najlepsie cierny alebo modry.

ludmilabb
10. aug 2011

dnes odchadzame do nedele k svokrovcom ide sa kosit a susit seno ak pocasie vydrzi

borocka
10. aug 2011

@sssimi a na co ti je kombineza?? ako malu narychlo z toho povyzliekas kvoli cikaniu??? radsej kup komplet gate a bundu.

@mystery7 ja mam fusak na predaj, taky jablkovo zeleny. my sme mali cerveno sivy kocik a dost to tam ozilo potom....mne sa pacia farebne kontrasty.

pato sa dnes pokakal 😠 😠 😠 netusim co sa stalo. vypytal sa normalne, vykladol do zachoda aj tri sule, a potom si siel po svojom a ja varit. polhodinu na to,sme sli spat, dam ho na nocnik a skoro ma porazilo, taka sracka v slipoch 🙄 😠 😠 tak som si zakryla usta a ratala do 10 nech nevybuchnem. a maly vraj maminka co? co sa stalo?? tak mu vravim patko to mi povedz ty! a on co co? tak som mu ukazala slipy a on ostal este viac prekvapeny ako ja 😲 😲 😲 no je toto mozne????????????????? teraz konecne zaspal a ja musim zajst na postu. dnes je taky den debil,ze od rana sme sa nezastaili

ludmilabb
10. aug 2011

@borocka to si pekne predychala, neviem ci by som ja nezacala s frazami a to co si spravila, hanba a blabla ale ked ani on nevedel a bol prekvapeny, Sofia je sa docika mi pride povedat a zacne sa smiat, vlastne sa rehoce to teda do desat nezvladam naratat 😒

sssimi
10. aug 2011

@borocka mám aj zvláš bundu a oteplovačky, ale to tak "na doma" 😀 Potrebujem niečo kvalitnejšie do škôlky. Tam chodia cez zimu von len cca na hodinu a to Sarah v pohode vydrží už teraz. A cez zimu sa celkovo neciká toľko ako teraz.

dm1
10. aug 2011

@sssimi ty davas malu uz do skolky teraz v septembri?

sssimi
10. aug 2011

@borocka ja tieto nehody nijak radikálne neriešim. Sárke sa ešte stane, že nestihne na kakanie. Ona si chúďa sadne aj 10x, ale v tom momente ju to prejde a odíde z nočníka a potom sa jej "pošťastí". Vôbec ju za to nehreším a ani nekritizujem-podľa mňa je to zbytočné. Dieť sa naučí skôr pochvalou ako vyhrešním. A aj keď sa už po 1000ci krát vykakala do šerbla stále ju za to chválime a vidím stále lepšie a lepšie výsledky. No a keď sa už pritrafí, tak len zahlasím, že sa nič nestalo a ideme sa umyť. Veď v podstet to naozaj nie je tragédia. Na toto mám nervy dobré 😀

sssimi
10. aug 2011

@dm1 v januári, ale od septembra chcem chodiť s ňou na pár hodín len tak zahrať sa, aby sa naučila. Ak by sa jej veľmi páčilo a sama by sa pýtala, tak by som ju dala aj skôr a na 4 hodiny.

borocka
10. aug 2011

@sssimi no,aby si nebola prekvapena, iste ze decka uz teraz vydrzia aj dve hodiny bez cikania, ale tak nikdy nevies....zabudne sa vycikat pred tym,a bla bla......ja kombinezu tento rok nekupujem celkom urcite.

@ludmilabb no ved som mala co robit, on sa zvykne hanbit ked nahodou, ale v poslednm case ak si cvrkne alebo sa ocika ked sa snazi sam,tam doslova dobehne,rozziarena tvar a reve na cely barak ze si cvrkol 😝
teraz som sivsimla ze v podpazi ma aj nejake cervene dubky,tak len dufam ze sa spotil,alebo mu nesadlo nieco, lebo ma rachne ak nas kiahne alebo cosi podobne stretne 🙄 🙄 🙄
no dnes mame den debil

sssimi
10. aug 2011

@borocka v škôlke je lepšia kombinéza. Viem, že všetky deti idú povinne cikať, pred obliekaním. A podľa toho čo dokazujú vonku a ako má polovica vypravené holé kríže, tak nechcem aby tak aj malá chodila. Keď budeme len doma a budem s ňou, tak si na ňu dohliadnem, ale tam im moc neverím.

borocka
10. aug 2011

@sssimi tak ja ho za to nechvalim,predsa nie je za co, on sa krasne pyta uz 5mesiacov,takze je to velmi vynimocne takyto uraz,vlastne pokakal sa prvykrat od tych crevnych problemov z maja.takze som ostala totalne prekvapena.
a samozrejme este vzd ked sa sam vycika,vykaka,tak mu poveim ze je mily chlapec ze ako pekne mu to ide. a dostane pusu. ale teda pri nehode ho napomeniem,ze si ma davat lepsi pozor, ze to nie je pekne a musi sa skor pytat.

borocka
10. aug 2011

@sssimi a neprides si o matersku ak ju das do skolky na tych par hodin???? ako to je?
u nas ucitelky zvyknu na tych najmladsich, na novacikov davat viac pozor, viac im pomahat, tak snad by to zvladli v zdravi. ale chapem, zasa raz jedna minca ma dve strany.........

sssimi
10. aug 2011

@borocka nie neprídem, teraz už môžu mamičky aj pracovať, takže v pohode môže ísť do škôlky aj na celý deň-kedysi to bolo inak. Ale v podstate aj keby, tak prídem len o nejaký mesiac keďže vo februári už budem mať nástup na materskú. A od 8.januára idem na PN po zaplatení DNP.

dm1
10. aug 2011

@borocka jj do 3 rokov ked das do skolky tak mas navyber bud si nechas matersku teda rodicak alebo si das preplatit naklady na skolku ci opatrovatelku do urcitej vysky

luba142
10. aug 2011

@sssimi len aby ti ju zobrali ked si teraz tehu, u nas napr. nechcu brat taketo male deti do skolky kled je mama tehu,alebo na materskej, jedine az od troch rokov, ale ak to u vas neni problem a je dostatok miesta tak v pohode 🙂