Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
13. aug 2011

@dannynka zajtra budem robiť. Ten rum je tam skôr na vôňu, že? Lebo ten doma nemám.

luba142
13. aug 2011

@sssimi ten urcite nebol skalicky co? Myslim trdelnik 😀

@dannynka neporadim ti,len ta ukludnim mozno...kamoskyn syn je januarovy a este stale sa nechce inde vykakat,len do plienky, uz aj nekupili plienky lebo inak uz nema ani na noc a tak,lenze on potom nekakal 3 dni,tak si musela odomna vonku pozicat,lebo uz maly reval,ze ho boli brusko a museli ist kupit dalsie plienky 😒

sssimi
13. aug 2011

@luba142 no to teda nie 😠 Ale aj ty si na vine, lebo teraz budem vštky trdelníky porovnávať s tým vaším 😀 😀 😀 Ach ten bol božsky-nebíčko v papuľke 😉

luba142
13. aug 2011

@sssimi jaaaj tak to nsmies kupovat pokial tam nemas napisane SKALICKY trdelnik, origos etiketa...alebo pridite na nejaky vikend a ja ti objednam kolko chces 😀

sssimi
13. aug 2011

@luba142 no tu len tieto šmejdy všade naokolo 😠 keby sem príde niekto čo robí origoš, tak vyfukne všetkým trdelnáčom robotu.

luba142
13. aug 2011

@sssimi no tak to nekupuj neee? 😀D A kedy to pridete? 😉

kosska3003
13. aug 2011

hm trdelnicky no ten skalicky by som si dala 😝 😝 😝 😝 ale mam moravske kolace od mamy tak fajne mi je 😀 😀

luba142
13. aug 2011

@kosska3003 ja mam smazene sisky 🙂

kosska3003
13. aug 2011

@luba142 aj to lubim ale sladke by som moc nemala ale tak takej cerstvej buchte sa neda odolat mnam mnam u nas prsi joj nech sa len vyprsi v noci a zajtra nech je pekne

sssimi
13. aug 2011

@luba142 ale šak keď to tááák vonia 😀 Vždy tajne dúfam a vždy su na ...... A kedy prídeme? No ja a auto sme teraz nepriateľ č. 1 😉

Ja som práve dosmažila palacinky-konečne mi niečo za celý deň zachutilo a to sme aj opekali a ja vyvrátený žalúdok po prvom súste 🙄 No a po 2och palacinkách končím, lebo zase bude zle.

borocka
13. aug 2011

@kosska3003 my sme mali takyto problemik, asi prvy tyzden bez plienok bol pysny na seba a hovienko krasne do nocnika. potom ho sekla a tyzden- dva sme sa potrapili, vsetko slo do gati, vobec mu to nevadilo. nenasla som recept, ako prislo tak odislo. proste mu to v hlavke muselo docvaknut ze sa nemusi bat. hlavne ked sa posadil na nocik,tak ma posal prec,potreboval sukromie. tak skus to aj s malym, ked bude treba, daj mu nocnik, vyzlec ho a odid. on si isto sadne, predsa len do nocnika je to intimnejsie,ako len tak na dlazku.

kosska3003
13. aug 2011

@borocka to si chcela dannynke poslat asi nie mne po prve my s tym nemame problem s kakanim myslim 😀 😀 😀 a pises v muzskom rode a ja mam Mariku 😀 😀 😀 😀 😀

borocka
13. aug 2011

u nas trdfelniky nefrcia. daju sa kupit na trhoch, aj u nas aj v meste, a zatial som nepocula nikoho sa na nich stazovat. ale mne to teda nesmakuje. cesto sice makke, nadychane, len mne je to akasi slaba chut, nevyrazna.
a ja by som si dala take buchty na pare, dobre vykysnute, slivkovy lekvar, no mnam mnam....daaaaavno som nemala 😔 😵 😵 😵
ja kysnute cesto vobec neviem, teda este nikdy som ho ani neskusala. ani mamina ho nerobi, len u starkej raz za cas mame.

borocka
13. aug 2011

@kosska3003 vidis, no hej, som sa dako vedla kukla, asi uz moc hodin 😝

kosska3003
13. aug 2011

@borocka no ja som robila pred 3 tyzdnami prvy krat kysnute tiez som sa toho bala a nakoniec vsetko vyslo tiez som parene buchty robila mm si zaziadal

borocka
13. aug 2011

@dannynka my sme mali takyto problemik, asi prvy tyzden bez plienok bol pysny na seba a hovienko krasne do nocnika. potom ho sekla a tyzden- dva sme sa potrapili, vsetko slo do gati, vobec mu to nevadilo. nenasla som recept, ako prislo tak odislo. proste mu to v hlavke muselo docvaknut ze sa nemusi bat. hlavne ked sa posadil na nocik,tak ma poslal prec,potreboval sukromie. tak skus to aj s malym, ked bude treba, daj mu nocnik, vyzlec ho a odid. on si isto sadne, predsa len do nocnika je to intimnejsie,ako len tak na dlazku.

borocka
13. aug 2011

@kosska3003 a robila si podla receptu alebo od oka? lebo mna v tomto oko klame, este to nemam v ociach ako ma co vypadat,alebo ako mam co nahmatat do ruky.

luba142
13. aug 2011

@borocka to ,ze sa nikto nestazoval,je asi tym,lebo neochutnali pravy 🙂 Ako pise @sssimi ako ochutnala nas pravy tak uz tie ostatne niesu ono 😀

borocka
13. aug 2011

@luba142 myslim ze uz som mala aj skalicky, predsa len sa to da dostat aj inde ako v skalici. ale ja na sladkom pecive velmi nefrcim, raz za cas. ja som skor odbornik na kakaove zaviny 😝
ja napriklad aj strudle priam neznasam 🤐

kosska3003
13. aug 2011

@borocka podla receptu ja vzdy podla receptu idem

borocka
13. aug 2011

tak daj,ak mas nejaky overeny

borocka
13. aug 2011

@kosska3003 tak daj ak mas nejaky overeny

luba142
13. aug 2011

@borocka
@kosska3003 aj ja robim vzdy podla receptu,len niekedy tam treba dat menej alebo viacej tekutiny, tak tu davam tak odhadom uz asi 🙂

kosska3003
13. aug 2011

@borocka 250g polohrubej muky 1/2 balicka kvasnic cca 20g, 1 vajce, 1/4 l mlieka cu

borocka
13. aug 2011

@kosska3003
@luba142 starka aj babka to robia vsetko od oka, to uz su roky praxe. a mamina si na varenie a este taketo trpezlive nepotrpi. tak dakedy vyskusam, co mi vznikne 😝

kosska3003
13. aug 2011

@borocka no tak babky hej aj moja mama to uz robi od oka ale tak nacosi ma recept ked nevie ja na to niesom ja si radsej precitam recept

luba142
13. aug 2011

akoze neni na tom nic zlozite, tam zalezi ci ti cesto vykysne a potom uz mozes robit co chces,z toho mat 🙂

luba142
13. aug 2011

@borocka inak na MMB mas kopu receptov aj s obrazkami,ja som odtia uz robila aj buchty na pare a aj vselico kysnute a dobre boli

kosska3003
13. aug 2011

@luba142 no ja mam recept aj na kysnute nekysnute ide tam kvasok ale nedava sa to kysnut lepsie ako kysnute

borocka
13. aug 2011

@luba142
@kosska3003 tak samo o sebe to tazke nie je, len treba mat trpezlivost to dobre vymiesit. a uz pohladom zistit kedy uz cesto treba nechat kysnut samo.