Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
28. aug 2011

@borocka Patkovi prajem skore uzdravenie, nech mu sopliky rychlo prejdu

borocka
28. aug 2011

@luba142 davam mu 2x denne po 10.
@ludmilabb dakujeme

sssimi
28. aug 2011

@ludmilabb aj jej dávaš niečo pod seba? Lebo malá to aj tak skope. Pocikala sa fakt 1x po mesiaci čo je bez plienky a to teraz v tomto hice, lebo len vodu stále pýtala. Inak ak sa jej chce, tak sa aj v noci vypýta, ale asi tvrdo spala. Už len prišla s plačom, že je pocikaná. Začnem jej aj ja na noc vyberať cumel. No uvidíme. Musím jej ho dať tak aby ho po prebudení našla, lebo sa mi nechce v noci pendlovať za ňou 😒

sirinka
28. aug 2011

@borocka vitamin C z DM drogerie znacka das gesunde plus, je to prasok, nariedi sa vo vode a kyslost zneutralizujes sodou v pomere 4:1 ak je treba...je to uplne cista kys. askorbova, stoji necele 2 eura a najvacsia vyhoda je, ze si nadavkujes, kolko chces...lebo tie "odporucane minidavky" sice neuskodia ale ani nepomozu...
ked nemam tento praskovy, tak dam obcas detom aj klasicky dospelacky Celaskon, ale uz ho ani nekupujem...

ludmilabb
28. aug 2011

@sirinka myslis ze Cebion je slaby?

sirinka
28. aug 2011

@ludmilabb podla mna ano...ja ako prevenciu davam detom 400mg denne a pri chorobe 3x 400mg....
a cebion netusim kolko mg obsahuje... http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...
ja s mm si davame preventivne 1000mg

sirinka
28. aug 2011

a napr. ten cebion...z 85% ho tvori glycerol a kys. askorbovej je tam iba 15%....teda asi 4,5 ml z 30 ml je naozaj vit C....a ked podas dietatu 10 kvapiek....netusim aku velku 😅 davku toho cecka naozaj dostane....

ladywitch26
28. aug 2011

caute zeny, ak chcete trosku lepsi vit C, tak skuste do googlu hodit "C-salts" je to sice z usa, ale je velmi kvalitny a velke balenie vam vydrzi aj viac rokov pre celu rodinu

ladywitch26
28. aug 2011

http://www.nutri.com/index.cfm/product/54_1/c-s...
nasla som link. je to tristvrtekilove balenie, jedna cajova lyzicka je 4000mg vit. C, takze na porovnanie s hocijakym inym z lekarne nie je co riesit. a postovne zasa nevyjde az tak vela, ja som platila nejakych 10dolarov, ale to som brala este aj vitamin D velke balenie. takze celkovo to moze vyjst aj s postovnym nejakych 35euro.
ak ratam,ze cajova lyzicka je cca 5g, tak mi to vyjde 147 davok po 4000mg. riedi sa to do vody, ma to chut ako mineralka, cize to nie je kysle ako vacsina C tabliet. stanka mi to v pohode vypije.

dm1
28. aug 2011

ja tiez davam praskovy cisty vitamin C ale len v zime som davala preventivne a pri chorobe

jamaat
28. aug 2011

Študujem to C-čko, ale na dnes stačilo, idem spať. Choroba ma stále chytá.

borocka
29. aug 2011

@sirinka fuha, tak teraz si ma sklamala, lebo na sprievodnom papieriku je vypisane ze je to cista kys.askorbova. ze 1ml (asi 20kvapiek) obsahuje 100mg kys.askorbovej. stalo to vyse 5eur, tak som bola spokojna, ale ak je toto pravda co si napisala, tak to je zrele na dobru zalobu vyrobcu.
no ale dnes robim na obed pecene zemiaky s kyslou kapustou,tak snad si toho Ccka nadavkujeme dost 😉

luba142
29. aug 2011

@borocka ja som Barborke davala cebion celu zimu a nezdalo sa mi ze by bolo slabe, nam to pomohlo, nebola tak casto chora a ani soplava. Aj tak nemozes podavat vysoke davky ako tu piusu baby lebo telo si zobere len to co treba a zvysok sa vyluci mocom takze pre dospelych 1000 mg preventivne je zbytocne, mne sama lekarnicka povedala,ked som kupovala C pre Kiku,ze jej staci ta 100 mg tabletka ako prevencia,ze telo si zobere z toho 60 mg cca aj tak.....Kika bola taka znicena v zime zo zapalu pluc,ze pochudla a bola malatna a nejedla, na radu dr soím jej davala Bkomplex forte ( co je az od 12 rokov) a 200 mg Celaskonu kazdy den a otec, ktory ma prestudovane cele zdravotnicke materialy mi k tomu poradil este E, za mesiac takejto kury bola na nepoznanie, jedla, pribrala a ocervenela 🙂

Ja preventivne v zime beriem Celaskon 500 mg

dm1
29. aug 2011

@luba142 ved jasne ja nedavam tie mega davky len tak stvrt lyzicky do flasky vody. Len si myslim ze je isto lepsie davat cisty vitamin ako taky kde je nieco pridane 😉

luba142
29. aug 2011

@dm1 no to ano, tie synteticke su vzdy horsie ako prirodne, ale ked v zime neni tolko ako teraz v lete....tento prasok som veru neskusala, musim sa po nom pozriet

dm1
29. aug 2011

@luba142 ved to keby je mato lepsi jedak tak radsej mu davam C-cko v strave ale aj ked papa teraz ako tak v zime tomu pomozem aspon tym praskom

luba142
29. aug 2011

@dm1 no ved nase dwecka tej zelenine a ovociu tiez teraz moc neublizia 🙂 , teraz dozrievaju paradajky tak aspon to do nich dostanem a mam tam istotu,ze su zdrave, lebo su z nasej zahrady, a skusim v zime ten prasok. Ako si to Matkovi davala, do coho?

jamaat
29. aug 2011

@sirinka Pozerám leták k Cebionu, je tam zloženie napísané takto: kys. askorbová, glycerol 85%. Keďže sa do glycerolu nevyznám, nie je mi jasné, či tých 85% je podiel v kvapkách, alebo je to nejaký 85%-ný glycerol. Lebo keby to bol podiel v kvapkách, tak by asi aj ku tomu vitamínu C napísali 15%.

borocka
29. aug 2011

@luba142
@dm1 dnes som pritvrdila, vo stvrtok sa chystame este na vikend do kovacovej,tak nech je maly fit. zatial som mu dala 10kvapiek rano na lyzicke a 20kvapiek pri obede vypil v caji. a do vecera to snad znasobim.

inak rano sa maly zamkol v kupelni 😲 isli sme umyvat zuby,predbehol ma a zrazu klik vo dverach. tak som zacala panikarit, ale za 5minut sa mu podarilo aj odomknut. takze super. nemame rezervny kluc a ani cez okno by som tam nedosla. veru neviem co by som robila 😕
😀 😀 a vcera 😀 😀 sestra bola akasi nervozna a stale len stekala do vsetkych. tak poobede uz sme z nej vsetci mali len nervy a akurat patovi cosi spripomienkovala a ten sa nastval 😕 a vraj chod prec a nevrat sa! 😲 😀 😀 😀 skoro mi brucho prasklo

borocka
29. aug 2011

@jamaat
@sirinka ano, tiez som pozrela este lepsie ten cebion, a ked napisu ze v jednej kvapke je 100mg C vitaminu, tak ak by 85% balenia bol akysi glycerol tak by nemohla jedna kvapka obsahovat az tolko Ccka.
tak neviem. v kazdom pripade C nie je jedina podmienka zdravia...

borocka
29. aug 2011

😀 😀 😀 no nelub ho 😀 😀
boli ma hrdlo tak som si kupila akesi cukriky stiplave,a aby ich odo mna nepytal tak mu hovorim ze to su na hrdielko, velmi stiplôave. tak od soboty rana to akceptuje. len sa ma obcas opyta ci ma este boli hrdielko a ci mi ho treba ofukat.
a teraz dosiel,vybaleny jeden cukrik a vraj: uz ma boli hrdielko, mozem si dat teraz cukrik. a ktomu ten uzasny vyraz trpitelsky 😀 😀 😀 tak vravim ze daj si. rozbalil si, strcil do pusy a po par sekundach vyplul ze: uz ma neboli!! 😀 😀

jamaat
29. aug 2011

@borocka
@sirinka Akurát som aj ja prečítala na letáku o obsahu vit. C a tiež som sa najskôr odžubala, že v 1 kvapke je 100mg, ale to je v 1 ml = 20 kvapiek. Takže keď dám 10 kvapiek denne ako odporúčajú, tak dám 50mg vitamínu C.

luba142
29. aug 2011

@borocka tam je ze v 20-tich kvapkach je 100mg, nie v jednej 🙂

luba142
29. aug 2011

@jamaat preto ja davam minimalne 20 kvapiek za den ked uz je nachladnuta 🙂

jamaat
29. aug 2011

Ešte som nedoštudovala tú C-čkovú tému, ale zatiaľ preventívne také vysoké dávky C dávať nebudem, nezdá sa mi to prirodzené. Najmä ak stále jeme (aj Emka) rôzne ovocie a zeleninu. Pri chorobe nárazovo by to však nemuselo byť zlé, to už som si aj teraz kupovala megacéčko, tak asi tie dávky ešte zvýšim. Zajtra pôjdem do DM pozrieť ten čistý C.
No a blbé je, že to moje boľavé hrdlo asi nebude zo studenej kofoly, tá to len urýchlila. Lebo to vyzerá tak, že už aj Emku v hrdle škriabe. Takže nejaký bacil. 😒

borocka
29. aug 2011

@jamaat ajajaj, ja sa pata stale pytam ci ho boli hrdielko alebo v pusinke,ale vraj nie. a aj mne je uz omnoho lepsie, takze ja som ozaj len nieco vypila.
zajdi si k doktorovi,da ti ATB a po dvoch dnoch uz nebudes nic citit

ludmilabb
29. aug 2011

@luba142 Sofia mi napr. paradajky nechce, jedine ovocie, zo zeleniny bud varena alebo surovy hrasok

zienky ja neviem ako vase deti ale Sofia je posledne tyzdne hrozna, ja si nepamatam normalny den, bez zvysenia hlasu, nervy mam v prdeli, vstava rano od siestej a nervaci za vsetko, ja som z toho uz hotova, neviem sa v tych situaciach spravat s nadhladom, hned zvysim ton, proste trpezlivost ziadna z mojej strany lebo dookola riesim to iste rano clovek vstane este ako tak v pohode a do hodiny som uz z nej zufala 😢 proste mi chyba jeden den taky bez natahovanie o somariny ale to by sa musel stat zazrak

sssimi
29. aug 2011

Babule a čo tak citron do čaju? Ja veru neriešim vitamínové doplnky. Nejak im neverím. Dokonca ani teraz nič neberiem a ani nebudem. ja keď som chorá, tak si robím kyslí čaj. No a my sme kyslo kapustoví. Takže niečo z kapusty máme aj raz týždenne a Sarah miluje kyslú kapustu rovno zo sáčku. A čo sa týka ovocia, tak teraz denne šrotujeme jablčka zo záhrady, hrozno a hrušky sme nedávno dojedli aj so slivkami. No kiežby bolo to ovocie v záhrade stále.

jamaat
29. aug 2011

@borocka K doktorovi nejdem, ja si takéto choroby väčšinou vyliečim bez ATB. Ešte neumieram 🙂