Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

inguska3
31. aug 2011

@borocka ja sa tiez obavam toho ranneho vstavania...budem ju musiet veru budit,ale tiez sa pekne aj sama "nadstavi" 🙂 a aj ja sa tesim,ze bude mat vsetko poposuvane-aj skor spat pojde na obed a tym padom aj vecer....nechame sa prekvapit ako to dopadne,ale vsetkym drzim palce,aby co najlepsie...velmi ma tesi,ze sme to pytanie na zachodik stihli,o chlp,ale stihli-tyzden sa pytame a sme uplne bez plienok... takze este raz drime palceky!!! 😉

luba142
31. aug 2011

@mystery7 ak ti pekne v noci spinka tak by som mu kasu na noc nedavala, je to tazsie ako MM a moze ho bolievat brusko. Ja som plne kojila a pamatam si,ze sa mi zacala castejsie budievat po 4 mesiacoch,ale to nebolo hladom, ale zubami a aj ked som jej dala kasu na noc tak to nebolo vobec lepsie. Ked chces zacat uz po 5 mesiaci tak radsej obed zeleninku 🙂

dupinka
31. aug 2011

@mystery7 suhlas s Lubkou, aj Adamko sa po 4 mesiacoch zacal v noci strasne budit, uz to nebolo take pokojne spinkanie babatka ako dovtedy. Prikrmovat mozes zacat od 5mesiacov, ale odporuca sa obed. A to tiez by som zacala az vtedy, ak mu mliecko naozaj nestaci, napr. nekaka dlhodobo a teda spotrebuje MM bez zbytku.

luba142
31. aug 2011

@dupinka
@mystery7 prikrmovat sa zacina u dojcenych az po 6 mesiaci ked dovtedy pekne prospieva,ale ja sa priznam,ze som skusila uz po 5 mesiaci,ale len tak sem tam,nie kazdy den...to az naozaj po 6 mesiaci 🙂

mystery7
31. aug 2011

Mirka som na odporucanie dr zacala prikrmovat naukoncenych 5 mesiacov, nakolko bol tiez taky vacsi a v noci sa budil kazde 2 hodky. Ale jemu som davala len na noc kasu a zeleninu som nasadila az od 6.mesiaca. Inac u Mirka mi kasa pomohla na tyzden, lepsie spal s plnym bruchom a potom opat 2hodinovy rezim 🙄

@borocka u nas musi byt do 8 v skolke, nastastie ju mame 10min Mirkovym krokom, ale musim este ratat s tym, ze ho tam prezujem, prezleciem, odovzdam....
Budicek mame teraz zvycajne na 7, obed o 11 a spat ide o 12. O 15 ho budim (ale casto sa zobudi aj sam o 14) a o 20 do postele. Posuvame to len vynimocne, podla potreby. Slavko ma budicek kazdy den o 4:45, ale niekedy este zadriemne na prsniku do 6.

@ludmilabb a ako to zvlada mala v jaslickach?? Place aj tam, alebo len rano? Ja som zvedava co bude s Mirkom. Uz teraz ho pripravujem, ze sa tam bude hrat sam s detmi a on mi stale hovori "s mamou" 🙄

mystery7
31. aug 2011

@dupinka tak nad tym rozmyslam a zda sa mi, ze Slavko nejako menej kaka. Teraz ma aj len nacurane plienky a aj take co len trosku nakakane. Doteraz maval nalozene v kazdej plienke. Skusim si to viacej vsimat.

iinuska
31. aug 2011

@ludmilabb ludka, este kojis ?

hoogy
31. aug 2011

@mystery7 no mne ja som davala najskor take "silnejsie" mlieko na noc. ja som totiz matka kojila len ciastocne. aj kasu som davala a tiez nam to nepomohlo.aj tak sa budil tiez kaze dve hodiny. a prikromovat sme zacali koncom 4 mesiaca kedze nebol kojeny. a tie chrumky som vobec nedavala.

sirinka
31. aug 2011

@mystery7 prosim ta vykasli sa na sledovanie stolice, pokial maly pribera...tie kasicky su cisty oblbovak pre matky...detom dodaju kopec cukru a zatazia traviaci trakt
ine je, keby si varila domace kasicky, z pohanky, kukuricnej muky a svojho mliecka...
mne tiez doktorka minuly mesiac nenapadne podsunula, ze janulka je dost velka, ci uz nechcem zacat prikrmovat, ci jej este mliecko staci...tak som sa jej opytala, ze ked sa pozrie na jej licka, ci vyzera, zeby nestacilo....
skutocne, ak chces zacat prikrmy, ta zeleninka je lepsi vyber ako kase....

mystery7
31. aug 2011

@sirinka zatial to len zvazujem, uvidim ako dalej. Pri Mirkovi to nejako extra nepomohlo ☹
Neviem si predstavit pouzivat moje mlieko na kase. Nemam ani odsavacku 😝

dupinka
1. sep 2011

@luba142
@mystery7
ja som začala prikrmovať po ukončenom 5.mesiaci, lebo Adamko nám skoro 2 týždne vôbec nekakal, aj keď mal bruško v pohode. Proste spotreboval MM bez zbytku.

luba142
1. sep 2011

@mystery7 uz som tu pisala, a mam tren isty nazor ako @sirinka, ked uz tak zacat zeleninou a ver mi,ze ja som raz kupila nemliecnu kasu,ze zarobim s MM,ale bolo to ako grcka a aj to tak chutilo 😝 😝 ,tak som sa na to vykaslala, a kupovala som len mliecne co sa zarabaju s vodou, ale az po pol roku som jej skusala...ak by si chcela jednu odsavacku ponukam v bazari 🙂

zuzkaprofant
1. sep 2011

cafte , chcem sa opytat aky mate rezim s maly cely den mne kazdy vrav i ze mam malo pohybu ze by som mala chodit nehavat po vecero ked mi pride mm z roboty ja len kuknem na nich , lebo si nemyslim ze cely den rit vyvalujem ako si kazdy mysli co nema deti ze zena na materskej sa nudi a len na nete vysedava a pod
,. uz mi to ide poradne na nervy 😠

borocka
1. sep 2011

@inguska3 @mystery7 no ved to, ze o tej siedmej ozaj treba zacat fungovat,aby sa dieta v klude najedlo umylo,prezlieklo, ty aby si aj dalsie normalne vychystala a o 7:45 najpozdejsie treba vypadnut,aby neboli stresy cestou. je to dost.
pato teraz v lete vstaval casto az pred osmou a vecer zaspaval o pol desiatej. takze dufam ze sa nam to fajne upravi. ked tak uvazujem,ci ti vobec aj ta hodiny mys bude tacit, predsa len ide zima, obliekanie bude na dlho ☹
ale inak sa tesim,snad bude pato samostatnejsi. uz celkom fajn sa od pasa dolu oblecie aj vyzlecie, obuvanie do botasiek aj sandalok celkom OK. uz len aby zacal aj sam jest, aspon keby sa chcel snazit

borocka
1. sep 2011

@mystery7 ja som prikrmovat zacala tiez az tak v piatom mesiaci, zacali sme obedom, zeleninkou. nech si maly pekne nabehne na normalne rezim, nech jedava tak ako by sa malo, myslim casom- obed na obed, ranajky na ranajky. a ak mas mlieka dost,a tipla by som si ze ty mas 😉 tak veceru by som odstavila ako poslednu. povedzme o 5-6 este dat nejaky chod ale pred spanim uz ozaj len tvoje Mm.

inguska3
1. sep 2011

@borocka no mne Veronka chce sama jest,ale potom to aj naokolo tak vyzera... 🙂 ale teda napapa sa vacsinou sama,len musim pribalit asi aj ten bodbradnik,lebo potom by som musela denne nosit aspon tri tricka na prezlecenie 🙂 mne veru veronka aj o deviatej vstava,najskor o pol osmej...my to budeme mat tazsie asi s tym zvykanim na vstavanie...a spavat tiez chodi okolo tej pol desiatej,je to maly nezmar...strasne som zvedava ako si zvykne,ale vsetci sme tym presli,takze....pani ucitelky povedali,len hned na cely den!!! a to bude dobre,lebo ona by potom len vymyslala liska jedna.. a mame aspon jednu vyhodu,ze skolka je od nas 100 metrov,takze hadam neskoro nebudeme chodit 😉

hoogy
1. sep 2011

@zuzkaprofant ale prosim ta co pocuvas ostatnych.ty sama mas pocit ze mas malo pohybu?

hoogy
1. sep 2011

@borocka mne mako vstava rano o 6 az pol 7 my by sme urcite nemali problem. ale neboj v prvych mesiacoch takymto malym detom veli pomahaju ucitelky. my sme pomahali obuvat, papat prezliekat do pyzamka aj zuby umyat. a bolo to pre ans ako ucitelky aj ovela rychlejsie. potom co som mala take 4-5 rocne deti tak s tymi som si uz davala viac casu na obliekanie a utila som ich nech sa pekne samy oblecu obuju, zaviazu si topanky.

@inguska3 no inak ten podbradnik je dobry napad. my sme v skolke mavali tie plastove co su dole opacne prehnute lebo ked jedli deti polievku tak im to tam stekalo :D

kocky vsetkym co vam idu deti do skolky velmi drzim palce. nech sa dobre adaptuju a nech natrafite a dobre ucitelky🙂

zuzkaprofant
1. sep 2011

@hoogy nemam ale vsetci okolo asi hej no neviem uz nech maju vsetci deti co tu byvaju okolo nas co sa stretavame aby vedeli co a ako to je tie co maju tak su stale u rodicov na sk lebo vedia preco 😀 😀 ale aj tak mi to leze na nervy ze mam chodit behavat a ze mam ovisnute brucho neivem ale ja si tak nepripadam ale podla sk chalanov mam a mam chodit po veceroch behat ked kiko spi

inac co porabate u nas leje od rana tak nikam sa neda ist tak sedime doma a hlasia dazd asi na tt tak fajn 😠

hoogy
1. sep 2011

@zuzkaprofant no len behanie nie je na ovisnute brucho.🙂 tak to tym mudrym chlapom vysvetli.

u nas zatial pekne od zajtra tiez hlasia prsat. my dnes poobede ideme na firemnu akciu z mm roboty tak som zvedava ako to cele dopadne.

zuzkaprofant
1. sep 2011

@hoogy ale vies chlapi vsetko je o behu🙂) A oni vsetko povazuju za ovisnute brucho este nevideli ake maju zeny brucha po porode , no co uz uz nech si najdu zeny a nech uz su tehotny aby malipredstavu

inac spia vam deti poobede moj maly aj 2 krat mi spinka 😀 tak ja som sa dal do vysivania somerland domcekov 😉

sirinka
1. sep 2011

@luba142 hej, instantne kase su hnusne...ale da sa varit z kvalitnych surovin a vlastneho mliecka....

hoogy
1. sep 2011

@zuzkaprofant on ti kedy chodi spat? mne matko spi iba raz od 1 do 4. a to vstava rano medzi 6 a pol 7. a vecer potom ide asio po 9 spat.

saskarisko
1. sep 2011

ahojte,
tak moje deti budu v skolke najneskor o 6.45, a to neviem, ci rano budu spolu, alebo kazdeho bude treba odviest na ine poschodie. rano vstavaju o 6.00, takze hned sa naranajkuju, a do skolky nabehnu uz v teplackoch (veci na prezlecenie von budu mat v skrinke, aj nahradne oblecenie). nase p. ucitelky bez problemov pomahaju, a Saska bude asi najmladsia v triede (teraz na jesen), v januari im pribudne dalsie dievcatko cca o 2 tyzdne starsie. Inak ona sa bez problemov naje sama (aj polievku, aj druhe jedlo), vsak to bude vsetko pokrajane. jedine s cim sa hneva je chlieb, ale ked uvidi ine deti, tak aj to sa podda. okrem ineho p. ucitelky podla potreby deti dokrmia. oblecie si vsetko okrem pancusiek (sem/tam cosi naopak, ale to nevadi). akurat som zvedava na jej spanok v skolke, lebo u nas sa poobede spi cca hodinu, vynimocne dlhsie.
@borocka - to zimne oblecenie je sice narocnejsie, ale nie je to az takze zdlhave. lebo na pancusky supnes oteplovaky, a na sveter klasika bundu, a idete, aby ste sa nesparili. okrem toho sa pri rannych odchodoch rychlo dostanete do cviku.

saskarisko
1. sep 2011

@mystery7 - u nas kase vobec nesli, ani u jedneho dietata (co som mala nakupene som aj rozdala). skor bodovala zemiakova kasa

ludmilabb
1. sep 2011

@mystery7 Sofia plakala len rano ked som odisla, potom som ju bola nenapadko skontrolovat o desiatej ked boli vonku a v pohode, aj tam zatial vzdy zaspala tak som rada 🙂
@iinuska hej este kojim 😀

hoogy
1. sep 2011

ahojte kocky matko bol taky unaveny dnes po tatinkovej firemnej akcii ze isiel spat o pol hodinu skor tak som zvedava do kedy bude rano spat. ani rozpravku sme nestihli docitat.

@ludmilabb ty este kojis? super sofia sa ti dobre adaptuje🙂

sssimi
1. sep 2011

Ahojte Kočky. Ako? Ja idem zajtra na poradňu, tak sa modlím, aby tam videla naozaj len jedno. Čakajú ma Tripple testy.
Inak baby mali ste niektorá kočík Jane Slalom? Trojkolesák. Normálne som sa do neho zaľúbila. Dúfam, že do januára-februára ich bude viac po bazároch.

mystery7
1. sep 2011

ahojkyVase detk su take sikovne. Mirko sa nevie obliekat ani vyzliekat. Ked poviem, nech sa vyzlecie, tak bojuje s trickom, nohavicami, ale ked nejde tak necha tak. Obut sa vie, ale je to 50/50 ze sa trafi😉
polievky a jogurty mu ani nedavam jest samemu, lebo ma maniu otacat lyzicku naopak 🙄 a maso ani do ust nechce dat (ak nie je rozmixovane 🙄 ) -tragedia s nim.
@borocka u nas nie je problem s rezimom, ale jedenim, tak snad mu kolektiv pomoze. Teda ked uvidi jest ine deti
@zuzkaprofant podla fotiek vyzeras super. Ked bude mat niekto blbe reci, opytaj sa ho ci on je model 😝
@luba142 vdaka za tip, mrknem o bazaru, ale neviem ci budem schona odsat z jedneho prsnika 150ml na kasu
@saskarisko moj Mirko ich mal celkom rad.
@borocka ja som mu kasu davala o17-18 a pred spanim len moje mlieko

saskarisko
1. sep 2011

@mystery7 - u nas je to tahanie starsim surodencom, preto sa baba jedna tak snazi, aby ho dobehla. toto vlastne uvidis za rok 😉