Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
5. sep 2011

@iinuska no ani nevrav, som si pred dvoma tyzdnami robila test... 😀 ale najskor sa musim dat dokopy, mam leziu na krcku,akurat o tyzden idem na dalsiu kontrolnu cytologiu a asi potom aj na zmrazenie, takze by asi nebolo najvhodnejsie, keby sa podarilo tretie. musim najskor toto poriesit a potom uvidime. ale aj tak asi este minimalne rok dame pauzu.

inak mna z tej baby asi slahne. naobed som vyprazala bravcovinu,co zostala odvcera. take mastnejsie, z bociku, co sme hodili na gril vcera. a zostali este styri kusky, tak som to tak len na panvicu hodila, pustilo to riadne masti, tak som ani neplanovala to dat stanke. spravila som zemiakovu kasu a udusila zeleninku,a vyslovene som mladej povedala, nech da stanke len kasu a zeleninu naobed. pridem domov a uz mi referovala, ze stanka nechcela jest ani zeleninu, ani zemiaky, ze len maso zjedla. ze ona si myslela,ze hovorim zeleninu, akoze aj s tym masom jej to mam dat. a pozeram na tanier, nalozila jej taku porciu, ze to ja si menej naberam. najlepsie je, ze ona sama bravcovinu neje, lebo vraj je to mastne maso, ale taky vyprazeny bocik kludne napcha do dvojrocneho dietata!!! no a muzovi chudakovi som aspon narychlo vyberala buchty z mrazaku, aby mal co jest, kedze ona do stanky napchala nie jeden, ale rovno obidva kusky toho masa... 😠

borocka
5. sep 2011

@ladywitch26 a to ti stanka normalne zjedla?????????? ved to ja by som ani do ust nedala, neznasam mastne. patovi to nedavam nie len kvoli zdraviu ale aj aby ho nenatiahlo. veru by som si kukla ako to mala bastila 😲 😝
a to je kolkorocna baba??

kosska3003
5. sep 2011

@ladywitch26 no krasne tak zase mas smolu na blbu auperku no dufam ze najdes co najrychlejsie lepsiu aspon taku dobru ako bola Nika

ladywitch26
5. sep 2011

ale na dnes predsa len jedna pozitivna sprava. v skolke sa uvolnilo nejake miesto. sice len poobede, od 12tej do 15tej, ale aj to je volaco. tak tam stanku na nejake dva,mozno tri dni budem vozit, nech si uz aj na anglictinu postupne zvyka. len mam teraz dilemu, lebo stanka si stale zvykne hodit poobede slofika a tie dve,niekedy aj tri hodiny potiahne. no a ta skolka je zrovna v takom blbom case, ked stanka spava. ☹

ladywitch26
5. sep 2011

@borocka stanka ma maso rada, ona by zjedla aj klobasu, keby som jej dala bez problemov. no ale chapes, ona sama do huby mastne maso neda, ale do decka ho kludne natlaci.... 😠
inak ma 20rokov, ale nika mala tiez len 20 ked k nam prisla, ale teda to sa neda porovnat.

borocka
5. sep 2011

@ladywitch26 tak to sa ti ta skolka vobec neoplati, ja by som jej rezim nemenila ked ho ma takyto dobry, spat potrebuje.
a ta tapa uz robila niekedy aupair?daj este nejake hlody,ulavi sa ti aj poohovarame 😝

hoogy
5. sep 2011

@ladywitch26 a ked si s nou mala pokec tak co ti povedala. ako ja by som ju vyhodila,viem ze nemas zatial nahradu,ale toto je sila co ona robi. ona sa sprava ako keby to boli jej surodenci co jej mama hodila na krk nie ako tvoja zamestnankyna. a to je akurat taky blby cas na skolku. aj nas maly vtedy akurat spi. a oni davaju ako spat deti tam? lebo viem ze niektore anglicke vobec nedavaju len ked sa deti vyslovene vypytaju.

iinuska
5. sep 2011

@ladywitch26 a ja ze, v kazdej skolke sa cez obed spava 😕

hoogy
5. sep 2011

@iinuska nie🙂 tam kde som ja robila to bola anglicka skolka v ba a tam deti od 4 rokov nemuseli vobec spat. mali sme len cez obed hodinku a pol taky odych.to sme si citali rozpravky alebo z kazety rozpravky. deti lezali a odychovali.ale boli aj take co chceli ist spat alebo rodicia chceli aby spali lebo potom boli vecer moc unavene.

ladywitch26
5. sep 2011

@iinuska toto vlastne ani nie je take ako nase skolky. tu sa deti davaju len na tri hodiny do dna. to je uz skor ako predskola, aby si postupne zvykli na rezim,kedze skola je tu od 4 rokov. takze tu ani nejedia, len sa hraju a robia rozne aktivity.

@borocka aupair nerobila, vraj susedam opatrovala deti, ze vraj od jej 12tich rokov, no ale pochybujem, lebo absolutne nevie, ako sa hrat so stankou. a sestre sa sice starala o syna polrocneho aj 8 hodin v kuse, kedze sestra jej pracuje, lebo je slobodna mamicka, no ale ako to tam vyzeralo, tak to asi ani nechcem vediet. stacilo mi,ked mi povedala, ze ich maly uz papa vsetko, ze je prikrmovany od troch mesiacov atd.

@hoogy no mala som s nou pokec, dala som jej cely den na rozmyslanie, ze sa ma vyjadrit, ale doteraz sa nevyjadrila. aj som si myslela,ze sa chyti, ked tu par dni bola nika, ze uvidi, ako sa ma hrat s detmi, ale ona namiesto toho sa doslova vyvliekla z toho. mne to tak pripada, ako keby jej niektore veci nedochadzali. bohvie, z akych pomerov dievca prislo... 😕

hoogy
5. sep 2011

@ladywitch26 jaj o viem asi ake je zariadenie. v niecom podbnom som robila v anglicku.ale bolo to v lete tak sme tam mali deti aj na cely den. cez skolky rok je to tam takto. no tak to neni bohvie co asi sa budes ty musiet rychlo rozhodnut. a vymenit ju. lebo ked to raz nema v krvy tak sa to tazko nauci.

ladywitch26
5. sep 2011

@hoogy playschool to tu volaju. creche je take daco ako jasle alebo skolka, tam sa davaju na cely den, ale to je beznadejne plne. to hadam keby som ju tam este pred porodom zapisala,tak sa dostane. a chcem ju tam hlavne kvoli tej anglictine. lebo ona rozumie, len rozpravat mi nebude. a vsak nie je sprosta, dobre vie,ze ja jej rozumiem aj po slovensky, tak mi v anglictine rozpravat nebude. a uz by bolo dobre, keby zacala aspon postupne.

@kosska3003 zena, najdi mi tam u vas volaku. vo varine mate dobre baby 😀 nike uz aj jej domaca tak zartom hovorila,ze jej pas zabavi, aby zostala u nich.

borocka
5. sep 2011

@ladywitch26 tak sa jej len pekne zbav. najdi si inu, myslim ze uz horsie byt nemoze 😖

hoogy
5. sep 2011

@ladywitch26 hej viem. ale toto som ja v lete robila a boli to take ako summercamp denne. takze deti tam chodili na cele dni.ale cez rok to fungovalo ako playschool. ona sa rozkeca za chvilu a potom sa budes jedovat ze na teba po anglicky hovori :D

ladywitch26
5. sep 2011

@borocka no hadam budem mat aspon 50%nu uspesnost. prva bola tiez nanic,leniva jak vos, potom nika bola poklad medzi aupairkami, tato je tiez nic moc a dalsia bude hadam zasa schopna.
a inak nema vyznam ju tu drzat dlhsie, lebo stanku si tiez vobec neziskala. stanka ju ma uplne na haku. fabi pri nej tiez po zobudeni jaci, niekedy ze ho ma problem aj polhodinu utisit. ☹ a to sa nemoze vyhovarat na to,ze je prenho cudzia, lebo cudzia bola prenho aj moja mama, ktoru nazivo videl prakticky len dva tyzdne a tej neplakal vobec. proste sa s nim vzdy pekne hrala,vedela ho zaujat a pod. ked na to raz clovek nema, tak proste nema... ☹

ladywitch26
5. sep 2011

@hoogy vsak preto som ju doteraz neucila po anglicky, lebo je to ovela lahsi jazyk ako slovencina. nech si najskor ten zafixuje, aby tu na mna potom nespikovala este aj doma. 😀

hoogy
5. sep 2011

@ladywitch26 mas pravdu. ked nato dievca nema tak nema zmysel ju dzat. ona jednoducho si tie deti neziskala hned na zaciatku tak preto ma s nimi aj problemy. my tu mame jednych znamych poliakov a ich obe deti na nich hovoria po nemecky a pritom oni na nich obaja po polsky.

hoogy
5. sep 2011

no kocky idem ja spat.zajtra vam prajem uspesny den vsetkym skolkarom 🙂

kosska3003
5. sep 2011

@ladywitch26 no mozem dat status na face ak chces 😀 😀

ladywitch26
5. sep 2011

@kosska3003 pleaaaase 🙂 🙂 🙂

kosska3003
5. sep 2011

@ladywitch26 no idem cosi zformulovat alebo sformuluj co tam mam napisat dolezite info ako

ladywitch26
5. sep 2011

@kosska3003 napisem ti do spravy na fb

kosska3003
5. sep 2011
zuzkaprofant
5. sep 2011

@ladywitch26 to co mas za operku mas mastnee dat malej nas maly by jej to hodil o zem🙂 posli domov hned bo ti len nervu roby,
inac som si vsimla ze chrisko mi po nemecky rozorava vcera ze rucky umyvat po nemecku ja len kukam alebo pozera reklamu a vykrikuje ale nemozem si to vsimat lebo hend stichne ako dopadla skolka ja som zvedava co by nas maly robil ale akurat vypisujem prihlasku ze na 4hod do dna na mesiac ma to vyjde 100eur bez jedla a jasne na 3hod 250do 400eur ta faj im ide :(

ladywitch26
5. sep 2011

@zuzkaprofant zuzka, tu sa plati za tie tri hodiny hrania 11e na den. keby sla na cely tyzden, tak 210e mesacne. a to bez stravy, proste len ako keby bola na ihrisku niekde

jamaat
5. sep 2011

@ladywitch26 Veď si otvor súkromnú škôlku 🙂

zuzkaprofant
5. sep 2011

n
@ladywitch26 u nas 25 eur co mi nemky vraveli a to ze ci dostanem miesto je otazne ze to je velky natresk ☹
kikovi akurat vypisujem prihlasku tak uvidime ale asi bude doma do 3r. lebo meisti ze vraj nie ale uvidime

ladywitch26
5. sep 2011

@jamaat jani, to mne moje decka bohate stacia, tie uz mam vycvicene. 😀 inak mam kamosku, co ma tri svoje, sice chalanov ma 10r, ti jej chodia uz do skoly, ale ma 2rocnu dceru, a popri nej opatruje na cely den este dalsieho 1.5rocneho chlapca a na pol dna 2.5rocneho. a to uz ozaj ako keby mala skolku. ja by som nemohla tak, to ani cely den z domu, ledva nakupit s nimi zvlada a ani volno si nemoze zobrat jak chce, lebo sa musi prisposobovat ich rodicom.

ladywitch26
5. sep 2011

@zuzkaprofant tu otvorili doobeda dve triedy, ale kedze bol velky zaujem, tak este jednu triedu aj poobede. doobeda sa nemam sancu dostat ani len na cakaciu listinu v priebehu roka...a poobede ze taky volnejsi den,ked je menej deti,ze by mi ju zobrali. a to mam po znamosti, lebo sa poznam s ucitelkou, kedysi sme spolu robili v take away

jamaat
5. sep 2011

@ladywitch26 Pýtala som sa Moniky, či nemá nejakú kamošku na au-pair. Tak vraj ona chce ísť a že cez prázdniny ju máte čakať 😀