Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
26. máj 2009

Kačka tak celkom fajn. Len škoda, že po tom trápení ti spravili cisarak. Mne už skoro tiež spravili, ale našťastie sa mi podarilo malinkú vytlačiť. A ja už mám dole skoro 9kg 🙂

dupinka
26. máj 2009

baby, ja krmim prednostne z jedneho prsnika a ten si v pripade, ak je este plny, vyprazdnim odsavanim. Druhy prsnik len ak treba. Mne to odsavanie po krmeni kazala detska lekarka.

Henka, nas maly po okupani spi 3-4 hodiny, potom sa zobudi, napapka a tak sme niekedy aj hodinu hore, ked len kukuckuje alebo mrnci. No inak pekne spinka a papka.
Aj my chodime na prechadzky, dopoludnia hodinka, popoludni dlhsie.

kackabrcka
26. máj 2009

sssimi tak to je super ved MM to vravel od zaciatku ze pojdem cisarskym.. vies ja som ostala stat s EPI na 6cm zevraj aj to sa stava a mala sa stale vrtela hlavickou to som riadne citila.. a nakoniec povedali ze bola aj tak nespravne otocena tvarickou takze dobre ze isla cisarskym..

kackabrcka
26. máj 2009

babenky pozeram ze rozoberate kojenie.. no moja obcas potrebuje aj 4x10min lebo ked dam 20min. tak vygrcka...

a odrgavanie vy pohoda ?? lebo moja vobec a kazdy den ma stikavku.. ☹

dupinka
26. máj 2009

kacka, aj nas maly stikuta pravidelne, hlavne ked sa hltavo napapa. A dnes dokonca aj po odgrgnuti, po pol hodke vygrcne vacsie mnozstvo mliecka. Normalne sa zobudi, co sa chudacik zlakne. 😖

dannynka
26. máj 2009

siri-idem k tebe po radu,ako sa ma babo davat do tej satky,mas fotto v albume a ja ani za svet neviem pprist na to ako si ju tam tak dala 😅 😅

stija
26. máj 2009

ahojte, ani nasa si poriadne neodgrgne, malokedy. ale negrcka. len ju to potom asi zacne tlacit, lebo sa kruti a budi. a stikutku ma desnu, aj dva-tri krat za den.

dannynka
26. máj 2009

mystery moooc velke gratulko 😵

stija
26. máj 2009

lady ja toho v albume vela nemam, ale aj inokedy upravujem cez Xnview

dannynka
26. máj 2009

kacka-aj my stikutame denne aspon 3-4 krat 😅 ato aj napriek tomu ze si odgrgne 😅

dualcore
26. máj 2009

kackabrcka my sme pri kojeni na tom rovnako.ked dlho je na ciciku tak to potom vygrcka ☹

sirinka
26. máj 2009

danny ja som sa riadila tymto postupom http://www.nosenie.sk//?jazyk=sk&kateg=4

sirinka
26. máj 2009

kacka ani nasa zo zaciatku nevedela odgrgnut, potom jej slo mliecko aj nosom...ale kazdy den je to lepsie a lepsie...a stikutame tiez, ale skor ked je jej zima...

sirinka
26. máj 2009

juj vysla som na chvilku pred dom a taka alergia ma chytila, oci ma svrbia a nosom mi kruti a to sa este stale bojim kychat....pomoooc....

dannynka
26. máj 2009

siri dakujem idem to okuknut 😉

sssimi
26. máj 2009

Ja zväčša dávam malej len z jedneho cicika, lebo na ňom zaspí, ale teraz potiahla 4 hodiny bez papania a tak nezaspala a krásne potiahla z oboch. Teraz je spokojná... No dnes sa možno aj vyspím trochu. MM si berie službu na noc 🙂 ... Jaj taká som na neho hrdá.

Siri s tým kýchaním ti nezávidím... Po cisaraku je to des-ja som mala slepak 😖 ...

Ozaj kočky čo štychi - pohoda? Ja ich už dnes toľko necítim-už je to lepšie.

kackabrcka
26. máj 2009

sssimi - mne vyberu stychi po cisaraku zajtra, pride ku mne porodna baba..

kocky kojace maminy moja dcerka dces kakala uz dva krat take redsie cokoladove, vase ako? a inak zblnkoce jej riadne v brusku.. ja som si vcera poplakala kvoli svokre tak hadam nestratim mlieko.. inak mam pocit ze v jednom prsniku ho mam viacej, neviem mam odsavat ?

ladywitch26
26. máj 2009

kacka, nasej tiez riadne kruti v brusku. niekedy jej aj tri plienky musim vymenit a niekedy len tak poprdka do nej. asi to zavisi od toho,co zjem. budem si musiet zapisovat.

sirinka
26. máj 2009

kacka nasa kaka do kazduckej plienky prazenicku, niekedy je to zelene...
a pokial nemas pocit, ze by bol ten prsnik moc plny, tak odsavat netreba, teraz sa len tvoje prsia prisposobuju malej odberatelke, ono sa to postupne ustaly tak, ze sa bude tvorit len tolko mliecka, kolko potrebujes...pokial nebudes pravidelne odsavat.

monkap
autor
26. máj 2009

my kakame tak 2-krat denne take uplne zltucke ako tito smajlici 😀

dnes sme boli na poradni, lenka vazi 3700g 😵 😵

mimi21
26. máj 2009

kacka, ja mam tiez problem s odgrgavanim, nechce sa jej 😒
a dost mi grckala, tak som aj mala nervy, ci to nie je ta porucha - reflux, ale dr. povedla, ze to je normalne, ze nemam stresovat
zajtra mame poradnu, tak uvidime, ci sme pribrali
a stikutka je u nas hlavne ked si mala odgrcne, len nam na to nic nepomaha, len si znova dat mliecka
vy co robite ked drobce stikutaju?

emode
26. máj 2009

Ahojte,
tiez sme boli v poradni, mala vazi 3850g, tak sme za 12 dni pribrali 550g 😀 a kakame tiez skoro do kazdej plienky zltucku prazenicku, do zelena to len zoxiduje, ked je v plienke vzduch ... doky povedala, ze je to ok 😉
mala je od poobedia dost nepokojna, stale si pita pit, asi je smadna a puci sa 😖 spi len tak chvilocku ... ale to asi ze je velmi teplo ...

monkap aj vy ste pekne pribrali 😀

monkap
autor
26. máj 2009

emode: tak to sme podobne ... my za 10 dni 600g 😨 .. ale hned ako nas odvazila, malinka sa vycikala a ked sme prisli domov, tak sa pokakala .... takze v skutocnosti to bude trosku menej 😔

mimi: mne mala casto stikuta ... vacsinou tiez dam trosku mliecka a je to OK ...

ladywitch26
26. máj 2009

boooze baby, vy tu udavate vahy, ako vam pekne priberaju, no nasa drobcula mala 4170g uz ked sa narodila 😀 ale v piatok ideme ku doktorke, tak sa odvazime. podla toho, kolko papka, tak bude mat dobre cez 4 a pol kila.

monkap
autor
26. máj 2009

ladywich: no my sme uplne ina vahova kategoria ako vy 😀

kosska3003
26. máj 2009

caute mamky
tak uz som konecne aj ja joj to bol boj mala som byt prva a nakoniec som posledna mala je dobra kojime a teraz mi hajka co tu nove
ocujte kolko moze byt mliecko v chladnicke odsate

monkap
autor
26. máj 2009

kosska vitaj, gratulujeeeeeeeeeeem .... co s tebou robili ci nerobili v tej nemocke???

odsate mliecko v chladnicke 24hod ... v mraznicke 3 mesiace

prihod dake fotecky, ked budes mat cas

kosska3003
26. máj 2009

monka joj ani sa nepytaj ja som myslela ze tam uz umrem ved tyzden ma tam natahovali ako sopel na rukave v pondelok mi dali prvu vyvolavacku a nic ziadne bolesti a ani som sa neotvarala v utorok mi dali dalsiu zase nic ale poobede som mala zly monitor vsak som tam lezala na nom dve a pol hodiny uz ma rozoberali ze co so mnou ze to ukoncia ale dali mi magnezko do zili tak mi len povedali ze mam byt nalacno rano tak som hladovala do 11 a potom mi bol ficek povedat ze sa mam najest a ze rano mi daju tretiu vyvolavacku a ze ak nic tak ma rezne tak v stvrtok mi ju dali a zase nic tak ma rezli a nakoniec zistili ze mala mala snuru okolo krku dvakrat omotanu tak preto nepostupovala dole ale uz to mam za sebou a som stastna idem na tie fotky

monkap
autor
26. máj 2009

kosska, hlavne ze to nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂 cisarsky ti robil ficek?

kosska3003
26. máj 2009

monka hej on mi ho robil no ved ja som bola stastna ze idem cisarskym uz som to chcela mat rychlo zasebou uz som dala aj foto ale len dve z nemocky viac nemam a teraz ma moja zabu chytila mi v nemocke tak je fialova potom pofotim ked ju to prejde