Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
12. sep 2011

@sssimi no je to inak malinko co tvoj muzu bude doma to sa ani neokukate.ale skuste to vyriesit tak ze do porodu by ste boli takto nech sa on okuka a ked sa mu bude pacit tak nech sa pokuka a najdite si tam nieco spolocne. ked muz bude mat rakusku zmluvu tak dostanete aj rodine pridavky aj zdravotnu starostilivost cela rodina na neho aj ty ked budes mat v rakusku trvaly pobyt tak mozes poberat aj rodicovky prspevok. sice je to strasne vela vybavovaciek. ale aspon by ste boli potom spolu

hoogy
12. sep 2011

@sssimi joj je mi to luto ale nebudem ti klamat ze to nebude tazke. no nas maly to posledneho pol roka velmi zle primal on je tiez tatinkov. no a statne sviatky rataj rakuske....no moj muz ma office pracu takze on si to vedel nadrobit cez tyzden a potom bol s nami viac.

sssimi
12. sep 2011

@hoogy Ja som si to tiež tak predstavovala, že si nadrobí, ale ten obchod kde má nastúpiť má otvorené 9 hodín. Z toho má mm hodinovú prestávku. Tam teda nenadrobí a potrebuje aj jesť. Mysleli sme si, že bude doma každú nedeľu a pondelok, ale nie. A to je na nič. Už aj to by bolo dosť málo. No a Sarah už má veľa rozumu, už to nie je ako kedysi, že zíde z očí zíde z mysle.

dm1
12. sep 2011

@sssimi fuha veru nezavidim taku situaciu hlavne ked bude este male mimi 😒

hoogy
12. sep 2011

@sssimi no ved ja viem. moj muz odisiel do rakuska ked mal maly 8 mesiacov a hned bol pred 3 mesiace a to si maly ani poriadne nevsimol. cim bol starsi tym si to viac vsimal. este ked chodil na dlhsie tak mi to zdalo lepsie ako ked prisiel kazdy tyzden a v nedelu odisiel. ale neboj najdete si system. my sme vela s mm volali cez skype aj s malym. to sa velmi tesil

kosska3003
12. sep 2011

@hoogy
@sssimi tak tak deti si to uz uvedomuju vidim ta na mojej malej posledny tyzden ked je v robote tak uz citi ze ma prist a stale na na tatu pyta kedy pride ci uz ide a tak a teraz ju chyta telefonovanie amen tma ked mi niekto vola ona chce vykecavat si mysli ze je to tato tak volame starkej kazdy den lebo s mm volame len cez vikend

hoogy
12. sep 2011

@kosska3003 🙂 aj matka chyta telefonovania vzdy poobede si nieco vymysli co chcelen aby sme museli tatovi zavolat nech kupi:D matko uz aj vie normalne skypovat kedze sme najprv s tatinom tak volavali a teraz s babkou a dedkom.

kosska3003
12. sep 2011

@hoogy no moja poviem len tatovi ahoj a dones vajo a balon ako kinderko a balon

iinuska
12. sep 2011

@sssimi no, veru neni to lahke rozhodnutie. Drzim palce

sssimi
12. sep 2011

Bože baby ja len revem celý večer. Teraz išiel dať mm malú spať, tak môžem hučať. Nechcem aby ma takto mala videla. Hormóny mi ešte pekne pridávajú. myslím si, že keby nie som tehu, tak by sme to zvládali lepšie, ale pochybujem. To si teraz len nahováram. Podnájom sa nám tam neoplatí. Najlacnejší je okolo 400€ a ja aj tak musím byť každí 3tí týždeň doma na poradni a bude sa to len zvyšovať do pôrodu. Síce by sa dalo aj to, ale tu už to budem mať zase ľahšie po pôrode, že Sarah bude aspoň na 4 hodiny v škôlke.
No a zase pre muža by to bola super skúsenosť, zdokonalil by sa v nemčine a doknca to má vedúcu pozíciu, takže do životopisu ako vyšité.

jamaat
12. sep 2011

@sssimi No ťažko radiť. Ja už by som bez toho môjho prežila, ale som v inej situácii.

sssimi
12. sep 2011

@jamaat keď my sme 9 rokov skoro denne spolu. A tých pár dní čo sme boli od seba sme boli denne na telefóne. Radíme sa snáď aj o tom kedy sa pôjde kto toto one.... A aj keď si občas určite idme na nervy, tak sa máme veľmi radi a vidím aj na mužovi, že hľadá všetko to dobré na tom, i keď váhovo stále prevažuje to zlé, že odíde od nás, aj keď našiel milión pozitív.

kosska3003
12. sep 2011

@sssimi len sa vyplac to pomaha niekedy ako ja vzdy spustim slzu ked ide mm do roboty a to tam uz skoro 9 rokov robi

sssimi
12. sep 2011

Tu by mal robiť vedúceho predaja
http://www.ludwig.eu/

sirinka
12. sep 2011

@sssimi to je fajny obchod...pozri, urcite pokial nema pracu a cakate druhe mimi, tak nieco podniknut treba...zaroven tam vybavi pridavky a hned bude aj na podnajom 😉

jamaat
12. sep 2011

@sssimi Ráno múdrejšie večera. Vyspite sa na to, nerozhodujte sa hneď. No a rakúske prídavky na deti sú trošku iné ako slovenské 😅 😉

ostrovanka
12. sep 2011

@kosska3003 EU karticka a formular E106 su dve uplne rozdielne veci. My vsetci traja ako rezidenti Norska mame EU karticky vydane Norskom. Tie ta opravnuju na urgentne osetrenie v EU
@sirinka a @ladywitch26 sa tu bavili o Formulari E106 - na zaklade neho si osetrovana ako poistenec Slovenska, teda si mozes planovat preventivne prehliadky, operacie atd.

kosska3003
12. sep 2011

@ostrovanka no ja uz neviem co je to presne aky formular ale s tou kartickou mam len problemi uz ked do dr vidia tak jezis a preco mate taku ale mame aj akesi karticky z Belgicka vsetci ale to mi s malou nepouzivame iba mm

sssimi
12. sep 2011

@sirinka ozaj koľko robia rakúske prídavky ako to nie je tajné? dik

hoogy
13. sep 2011

@sssimi zavisi to od veku dietata.105,40 je to do troch rkov nad tri roky je to 112,70. http://www.eures.sk/materstvo-a-rodinne-davky-4... toto si precitaj su tam zaujimave veci. no podnajom aj ked len garzonku keby mal tak ho to vyjde min 350e.

sirinka
13. sep 2011

@sssimi no a samozrejme si tam budete ziadat potom aj o rodicovsky, takze podla toho aky model si vyberiete, ja mam variant 20+4 takze to uz na podnajom bude 😉

sirinka
13. sep 2011

@kosska3003 to je presne ono, co mas...aj ja som vsade musela nosit prefotene kopie, na nervy to bolo...

borocka
13. sep 2011

@sssimi a on nahodou nestuduje pravo,alebo take nieco?? nebude toto len akesi docastne riesenie a potom sa vrati do normalu na svk?? aby ste sa s tym stahovanim neunahliloi, nie je to len tak......
a vsetko je vec zvyku. my sme samy uz rok a pol, auto nemame, byvame na dedine, sice necakam druhe deita ale inak vcelku podobna situacia, az na to ze patko vidi otca raz za 2-3mesiace a nie raz do tyzdna........a myslim ze tam v okoli mas aj svojich rodicov aj svokrovcov.
urcite to nebude lahke, ale fakt je to vec zvyku. teraz ked bol muz tak dlhodobo doma,tak si si moc navykla na to pohodlie,preto to bude narocnejsie, ale urcite to zvladnete. hlavne sa neplas dopredu. jasne,bude chybat spolocnost aj vypomoc okolo sarky, ale nie ste ani prvy ani posledny.........aj moj otec robi v BA uz cele roky, domov chodi len na vikend a to mama ostala sama doma s viacerymi detmi (ved ja som v tom case mala len 14rokov a najmladsia sestra len 6). da sa to zvladnut, nic sa neboj 🙂
a este ti poviem,ze ked ja som bola prvacka na zakladnej,tak moj otec odisiel na rok do USA studovat, mama nas mala 4deti a ked v lete odletela na navstevu za ocniom,tak ostala tehotna. a zvladla to, cely rok!! a to vtedy nebol ani internet, ani lacne volania, no nic....
lahke to nebude, ale urcite to zvladnete 😉

hoogy
13. sep 2011

@sirinka
@sssimi presne potom ked sa male narodi tak mozes poziadat o rodicovky prispevok odtialto. a ked si das 30+6 tak to dotanes celkom pekne. a mozes byt s malou doma do 30 mesiacov. nam rodicovsky a rodine zaplatia skoro cely podnajom. a to mame celkom pekne velky byt 90m2. ale ved uvidis ako sa muz zabyva ako pojde praca a hlavne ci sa mu bude pacit. mate cas rozmyslat nad stahovanim. my sme takto fungovali uz dlhodobejsie preto sme sa prestahovali sem. neboj najdete si najlepsi system a ked clovek tak sa to da vselijako poriesit aby ste boli vela spolu.

sirinka
13. sep 2011

@borocka myslim, ze ty s tvojim mm ste trosku v inej pozicii....ja by som bola z takehoto stavu tiez na nervy....sice ja som aj tak na nervy, lebo ten moj je tolko v robote, ze domov chodi skoro iba prespavat.... 😝
a takyto model rodiny sa sice da zvladnut, ale ten vztah medzi detmi a otcom tym velmi trpi...

hoogy
13. sep 2011

@borocka @sirinka uplne suhlasim. my sme to aj preto zacali riesit inak. sice sa to da isty cas zvladnut,ale nie cely zivot. nas maly uz strasne nervozny. teraz je ti uplne ine dieta. spokojne a ked muz pride domov niekedy aj o pol 8 ale aspon sa vecer mozu spolu okupat a rano kym ide do prace tak sa troska pohraju.

zuzkaprofant
13. sep 2011

@sssimi ked mozem sa pridam do debaty co ste vcera pisali ze tvoj muz ked som dobre pochopila ma robotku v rakusku , ja by som to tak e cierne nevidela neviem moj muz cestuje kazdy den do roboty 80km tam a 80spet niekedy mu tam cesta trva 2 hodky a aj spett kakze domov pride len sa prezliest zobrat jedlo co mu varim kazdy den domacu stravu a ospi 4 hod a ide do roboty tak fungujeme uz asi aj 6rokov a da sa to aj sobotu nedelu, ide o zvyk ,a zase pokial viem aka je situacia na sk asi na sk nezarobi ani polovicu ako mu daju v rakusku a potom aj pridavky a vsetko okolo toho ja by som neplakala ale usmievala sa lebo dnes najst vonku dobru pracu a hned zmluvu nie je take lahke ale ved uvidis ja som tu bez akejkolvek pomoci a vidis zijem maly je samostatny a ide nam to len to treba si pekne vsetko naplanovat drzim palce 😉

sssimi
13. sep 2011

Baby ďakujem za povzbudenie. Takže v pondelok oficiálne nastupuje. Dnes lietal vybavovať a my so Sarah sme boli kúpiť naušničky pre krsniatko, keďže v sobotu by sme mali byť so švagrinkou.

@hoogy
@sirinka Ďakujem baby, to je zaujímavejšie ako u nás a oveľa 😀

@borocka Viem, že si na to zvykneme, ale ja som v inej situácii. Paťko a aj ty ste bez otca od začiatku. Paťo nie je taký naviazaný na otca ako je moja. On odíde len do mesta a Sarah sa stále vypytuje kam šiel a kedy príde. Čo sa týka pomoci, tak tu mám maminu. Síce chodí na 2 smeny do roboty, ale určite mi občas pomôže. Na nikoho iného sa spolahnúť nemôžem. Svokrovcov ani poriadne nepozná a tí majú momentálne svojich problémov až až a nechcem aby bola do toho vtiahnutá aj malá. A s mojím otcom Sarah veľmi nevydrží. Vydrží len keď som tam aj ja a to mi je na nič. Ale z toho strach nemám. Od decembra aj tak nastupuje do škôlky, takže oddychu budem mať až kým sa nenarodí druhé. Potom možno pouvažujem nad nejakou výpomocou aspoň na hodinku, aby som sa mohla plne venovať aj Sárke. To je ešte len taká špekulácia. Uvdíme čo bude.

@zuzkaprofant Keďže Miro by musel behať cez hranice, tak by sa tá cesta mohla zmeniť aj na 4 hodiny a zase nezarobý toľko, aby mohol lietať hore dole. Ubytovanie má zadarmo, tak to má úžasné. A 4 hodiny spánku je príšerne málo.

zuzkaprofant
13. sep 2011

@sssimi ved uvidite drzim palce 😉

sssimi
13. sep 2011

Ozaj pridávam foto naušničiek