Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
13. sep 2011

@sssimi cas ukaze, uvidite, ako to budete zvladat, ale rozhodne su to slusne peniazky. Urcite lepsie ako ta almuzna u nas. A bohuzial vsetko je to o peniazoch

sssimi
13. sep 2011

Nie je ich veľmi vidno, potom hodím lepšiu foto.

sirinka
13. sep 2011

@sssimi mas na mysli slovenko-rakuske hranice??? tam uz ozaj nie je ziadny problem alebo zdrzanie 😉 kde presne bude mat pracu?

hoogy
13. sep 2011

@sssimi krasne nausnicky. ved uvidis co vam cas ukaze🙂

@zuzkaprofant taka mozno blba otazka ale preco sa neprestahujete blizske k jeho praci? nemusis odpovedat ked nechces len ma to tak napadlo.

tanika5
13. sep 2011

ahoj ahoj 🙂 som tu nová, rodila ste tu niektorá v máji 2009 v TN???

zuzkaprofant
13. sep 2011

@hoogy no vies preco ani neiveme 😀 😀 lebo sme sa dohodli ked sa uz raz budeme stahovat tak uz len do vlastneho a tu kde byvame mame zazemie ja uz konecne poznam nemky s ktorymi pokecam mam tu doky a pod a hlavne som si tu zvykla co som par rokov potrebovala a zase tu kde byvame mame dobry najom a podmienky keby sme sa stahovali to by bol opacny koniec mnichova a to su uz ine ceny a pod a hlavne uz sa chceme do vlastneho a dalej to dako neriesime tu je normalne ze kazdy dochadza za pracou tak daleko lebo raz pracu mas potom sa moze stat ze mas inu na opacnej strane mesta a uz mas 60km a pod takze asi preto tu byvame kde byvame a zvykli sme si na to neriesime to preto mne niekedy pride dicne ze ked niekto povie ze musi 50km cestovat a uz je problem u nas ked ideme 120km to nie je nic ideme na nakup len a pod 😀 😀

fuj konecne sedim , od rana kmitam v jednom kole dnes asi ani vonku nejdem na ihrislo sa mi nechce moj maly odmieta uz dlhu doby varene jedlo len mliecko to hej ale normalne jedno nic a nepomoze ani vybehat nedas nic ine aj tak nechce 😖

@sssimi otazocka kolko je priblizne plat v rakusku nemusi napisat kolko zarobi tboj muz to nie ale priblize ked si pisala ze nie je to tak vela tu by zarobil ako predavac alebo sef predajne asi 1500eur v cistom si myslim

sirinka
13. sep 2011

@hoogy
@zuzkaprofant
@sssimi inac viete, ze slovaci vseobecne patria k najvacsim odporcom stahovania sa za pracou v ramci EU...len velmi tazko opustaju vazby, ktore uz maju a castokrat aj za cenu nizsej zivotnej urovne radsej ostavaju vo svojom rodisku, alebo sa vo svojom zivote stahuju iba minimalne...

zuzkaprofant
13. sep 2011

@sirinka no to mas pravdu ja od kedy som tu tak som sa stahovala uz 3 krat a stale mame viacej a viacej veci tak preto uz ked tak do vlastneho to mame uz taky ciel 😀

hoogy
13. sep 2011

@zuzkaprofant zuzi aj matko ma teraz take obdobie ze odmieta varene. ostatne zje jogurty chlebiky ale varene nic. a vybehanie nepomaha a to sme uz tak dobre boli na tom. mame obdobia raz dobre raz zle.

podla mna v nemecku su vyssie platy ako v rakusku.

sirinka
13. sep 2011

@zuzkaprofant ved aj ja som tuzila po vlastnom...aj ked bohuzial za cenu hypoteky, takze este 15 rokov to nebude tak celkom nase hmmmmm

dannynka
13. sep 2011

nahodou som nakukla čo tu u Vás nové 🙂 Som si myslela že ked dám Gabiku do školky bude viac času mat aj pre seba a aj pre Domiho ale prd,Dominik mi dáva riadne zabrat ako keby bol za 10-tich 😝 Ozaj @sirinka ako sa páči Klárke v školke?
@tanika5 ja 28,apríla 2009 😀

hoogy
13. sep 2011

@sirinka moze byt🙂 len nasa rodina je asi taka vynimka lebo aj brat zije v zahranici. my sme sa uz stahovali asi 4 krat a to sme len3 roky manzelia :D

hoogy
13. sep 2011

@zuzkaprofant jaj tak to chapem. my sme uz tiez tolko krat stahovali ze uz najblizsie sme si povedali ze len do svojho.

sirinka
13. sep 2011

inac moja sesta je veduca predajne, nieco ako billa vo francuzsku....ale veru netusim, kolko zaraba... 😅

sirinka
13. sep 2011

@dannynka paci...mierne rozpaky boli, trosku aj plakala v skolke, ked ine deti plakali, ale rano sa tam tesi...takze dobre...pre nu bol toto spravny cas....a tvoja gabika ako?

zuzkaprofant
13. sep 2011

@hoogy podla mna opacne co viem hlavne davky su lepsie v rakusku a rozne podpor veci
@sirinka u nas to vyzera ze aj maly bude splacat hypoteku ked nieco zoberieme 😀
@hoogy no nas maly deto navarene dnes vam napisem co som od rana varila a moj maly si zobral zo stola suchu vianocku od rana ma slahne

takze gulasova polievka domaca, zemiacky sosovicovy privarok, paradajkova omacka , pecene mesko take nieco ako fasirka len robene v rure, a kolacik slivkovy a moj maly nic nechce len mliecko 😠

sirinka
13. sep 2011

@hoogy http://udalosti.noviny.sk/ekonomika/01-09-2011/...
si myslim, ze medzi nemeckom a rakuskom az taky velky rozdiel nie je...

sirinka
13. sep 2011

@zuzkaprofant hej, v rakusku je silny sozialkammer....neviem, ako funguje v nemecku....k nam 2x za mesiac prisiel do prace chalan a sa pytal, ci sme spokojny, ci nemame nejake problemy a pomahal riesit....

tanika5
13. sep 2011

ako tak pozerám s tým jedením sú tí naši Drobci podobne na tom :D náš Domko už tretí deň odmieta papať :( dnes rano si zobral len Bambino a to si vytlačal, na obed zjedol aspon trosku mäska no ryžu však odmietol 😠

dannynka
13. sep 2011

@sirinka tak to je super 🙂
Gabika je už predsa staršia takto niesla už lepšie,kedže už raz chodila,prvý den ju zo mna nemohli odlepit ale od vtedy ok,od prveho dna pekne spinká v školke a aj papa,a ani mi doma neplače že tam nechce íst naštastie...pred rokom ked chodila sa mi v noci zo spanku budila s plačom že nechce íst do školky... ☹ nerada na to spomínam...

inak hypoteku mame aj my 😝 ešte na 15 rokov,inak to tuším teraz ani nejde...a tiež dufam že sa už stahovat nikdy nebudem... 😝

dannynka
13. sep 2011

@tanika5 aj ty máš Dominika 🙂

zuzkaprofant
13. sep 2011

@sirinka no hej priblizne ale to su priemerne platy a v hrubom a to zalezi ci je clovek slobodny, ma dieta a pod a aj ze v akej oblasti byva co mi muz vravel u nas su najvacsie dane
inac ov viem tak tu taky kuchar zarobi 1500eur v cistom na letisku zarabaju dievcata co suza barom a pod okolo 1300v cistom , a napr opatrovatelka okolo1000eur , jasne su aj lepsie platene prace ale oto je o stasti 😉

tanika5
13. sep 2011

@dannynka jeej, no tak to ste o deň starší 🙂 my 29.teho, aj si ležala už pred pôrodom v nemocnici? bo ja som bola už dva týždne pred pôrodom :( kôly tlaku

tanika5
13. sep 2011

@dannynka ano , no a to som si myslela, že tam bol jediny Dominik 🙂 kde ste ho schovávali 🙂

dannynka
13. sep 2011

ozaj teraz ma tak napadlo maju už vaše detičky všetky zuby? aky je konečny počet zubkov?nejako mám s toho teraz chaoz 😅

ladywitch26
13. sep 2011

@dannynka 20, 1ky, dvojky, ocne, a 2x "stolicky" z kazdej strany

dannynka
13. sep 2011

@tanika5 ja som prišla do porodnice 28-meho chvílku po polnoci s poslíčkamx 😀 😀 😀 takže som šla rovno na vzdycharen 😀 Ozaj kde v TN bývaš?

sirinka
13. sep 2011

@dannynka magda uz ma davno vsetky...uz v dvoch rokoch mala...20 kusov 😀

@zuzkaprofant no jasne, ved aj kopec rakusanov jazdi za pracou do nemecka...

dannynka
13. sep 2011

@ladywitch26 vdaka za info,tkaže domíkovi chybaju ešte stale posledne stoličky 😝

dannynka
13. sep 2011

@sirinka ste to šikovno stihli 😀