Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
14. sep 2011

baby, a trojkolky či motorky nepoužívate? Na tom detičky vedia celkom pekný kus prejsť.
My keď ideme na blízke ihrisko, tak motorka a keď ďalej, tak trojkolka. A to potom cestou späť do kopca so všetkmi rárohami z ihriska príp. malým nákupom je čo tlačiť, keď nitrianska Klokočina je riadny kopčisko.

dm1
14. sep 2011

@dupinka my pouzivame trojkolku ale nie na daleke trasy mne by proste uz z ihriska nevydrzal prest je daleko a ked sa tam unavi uz malokedy vladze ist a stale je to popri ceste a este akosik nepocuva moc ked mu hovorim ze davaj pozor cesta 😠 . Ale chodime hodne motorkou len zial pootom mam plne ruky ostatnych veci co beriem na ihrisko - lopta, bager..... takze najlepsi je v tomto kocik co mi to aj odveze a motortku len tu ked viem ze nejdeme daleko

hoogy
14. sep 2011

@dupinka my motorku nepouzivame vobec. my ked tak tak kolobezkou ideme ale ako pise dm1 tak jeto pre mna pohodlne ist kocikom vsetko si odveziem.a matko by mi tiez uz nevydrzal cestou domov vacsinou sa velmi unavy a on ked je az moz unaveny potom je nervozny. ale on prejde vela sam u nasich v dedine prejde hadam aj dva km sam. on je aj velmi naceny ze ked vidi auto tak hned na kraj. trojkolka ja nam teraz pokazila takze uz ni na tej nemozme ist. ale ja v tom naozaj nevidim problem preco by som mala uz odkladat kocik.a tu klokocinu ti nezavidim ked byvas az niekde hore.fuha.

jamaat
14. sep 2011

Ženy, ktoré píšete, že už dlho nepoužívate kočík. A keď potrebujete niečo vybaviť, či už úrad, alebo obchody a musíte to stihnúť, tak ako ste to stíhali, keď šlo dieťa od papečka k papečku? Keď potrebujem vybaviť na jednom konca námestia poštu, v strede námestia dva obchody a ešte prejsť na koniec ulice, kde potrebujem ďalšiu vec, tak predsa nie je možné, aby som zabila pol dňa len kvôli tomu, že nepoužívam kočík. 😲 ....Teraz je to už samozrejme lepšie, ale aj tak sa Emka zabáva cestou so všetkým možným, fontánu obzerá, ruky do vody pchá, po múrikoch dookola chodí, skalky zbiera, kvety obzerá, nebodaj ak majú niekde detský domček pri terase...atď. @borocka 8-9 mesačný by toto zvládol v normálnom čase?

kosska3003
14. sep 2011

@dm1 a to robia len v ziline mozno si to pisala ale uz nepamatam tak nech ste rychlo fit teda Matko hlavne chudatko male ale tak isto to zvladne ako chlap a uz ste bez plienky

ja kocik pouzivam fakt len na nakupy velke a ked idem niekde ze daleko slapat a rychlo chcem ist domov ja uz chcem kocik predat

dm1
14. sep 2011

@kosska3003 ano len v ziline 😒 . A bez plienky niesme vobec nehrozi uplne to ignoruje. mozno teraz sa podari ked ho budem po operacii nechavat rozbaleneho

hoogy
14. sep 2011

@iinuska no pytala som sa a napisala mi ze posledny presila a teraz uz nedava. tak skus si bud usit alebo dat niekomu usit.

kosska3003
14. sep 2011

@dm1 hm tak musite cestovat tak mozno mu to fakt teraz dojde ked mu to nebude aj dobre robit ked bude mat plienku

jamaat
14. sep 2011

@iinuska V Lidli mávajú veľké spacie vaky. Ja jeden taký mám, ale ružový 🙂...použila som ho asi raz.

iinuska
14. sep 2011

@hoogy dik za ochotu
@jamaat no ja velmi do Lidla nechodievam. Skoda, ze je ruzovy

dupinka
14. sep 2011

@jamaat do mesta som zvyčajne išla autom, a to tak, že som niekde odparkovala a potom s ním išla peši. S dostatočnou časovou rezervou. A keď nevládal, tak chvíľku na ruky a potom šľapal sám. Strašne veľa využívam tú trojkolku,je s teleskopickou rúčkou, to je super. Ale teraz veľa šľape sám, tak ju používam len na šoférovanie, aby sme neskončili mimo trasu. 😀
Ja som takto pred rokom bola na malého sama, muž na misii, babky na opačnom konci Slovenska a zvládala som aj vybavovať veci, bez kočíka. Všetko sa dá. Je to vec zvyku.
Kočík je dobrá vec, ale v tomto by mi Adam nevysedel.

jamaat
14. sep 2011

@iinuska Rozmýšľam, že som ešte niekde videla taký veľký, ale neviem si spomenúť.

iinuska
14. sep 2011

@jamaat ked si nahodou spomenies, tak daj vediet. Ja som nasla toto http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

dm1
14. sep 2011

@dupinka to by sa u nas veru nedalo zhe autom a potom odtial pesi postu mame na opacnom konci ako obchody a aj urady mame kazdy na inom konci mesta 😖 . Preto mi je veru praktickejsi kocik ked uz mam povybavovane vypustim ho kedze uz sa nenahlim a ideme pekne pomalym tempom domov alebo na preliezky

ladywitch26
14. sep 2011

@jamaat ja mam ten vak z lidlu, tiez ruzovy ;) ale stanke sa v nom super spi

ladywitch26
14. sep 2011

@dm1 danka, drzte sa, nech sa to co najskor zahoji

inak ja dnes cely den skoro pri stanke. rano sme mali ist do materskeho centra, strasne sa tam tesila, ale az mi bolo luto, ked som jej vravela,ze nikam nejdeme. len tak nahodne som jej chytila celo a riadne horuce. 38.3, po hodine uz 38.6, tak som jej dala nurofen, ale nezabral vobec. naopak, po 4 hodinach jej to uz vystupalo na 39.2 a zacala mrncat,ze ju boli hlava. asi od tej horucky. tak som jej dala calpol, ale cele dve hodiny sa jej to este drzalo na 39.2 az potom jej to kleslo na 38.2. za cely den zjedla dve jahody, trochu mlieka a caj. vecer som do nej nasilu napchala aspon pol bananu,lebo zacala mrncat,ze ju boli brusko. samozrejme od hladu ☹ podvecer jej to trosku kleslo, ale teraz na noc jej zasa vystupala, tak som jej dala zasa calpol. chudatko, cely den prelezala na gauci a pozerala dvd. nonstop ten isty film, 5x za sebou, ale aspon nebehala...

mystery7
14. sep 2011

@jamaat no a ja som takto s Mirkom za jednu ruku a so Slavkom v kociku absolvovala vsetko, nakupy, dr, urady. Ale Mirko uz bol vycviceny. Nezvykne sa velmi zastavovat ak mu poviem kam musime ist.
@iinuska myslim, ze aj v kik-u som videla velke spacie vaky

jamaat
14. sep 2011

@dupinka Trojkolka je v princípe to isté, čo kočík. Dieťa si sadne a tlačíš, občas pedáluje. Neodbieha, nevenuje sa inému.

jamaat
14. sep 2011

@mystery7
@iinuska Ano, v Kiku som videla aj ja veľké! A pekné!

@mystery7 Teraz už ano, to aj s Emkou sa dá, aj keď to trvá 3x dlhšie ako bez nej. Reč však bola, že niektoré už dávno nepoužívajú kočíky.
Stačilo ísť so psom za dedinu, čiže sme sa ani neponáhľali nikam, nemali sme cieľ a aj tak sa pred rokom stihla aspoň 3x o zem hodiť 🙂

mystery7
14. sep 2011

@borocka vstavame o 7-ja ho budim 😉 wc-ko, oblecenie, popostielanie postele =10min. Zapnem rozpravku, pri nej ranajky=20min. Umyt zuby a tvar, ucesat=5min. Obut a vyrazit. Ochadzame najneskor o 7:40 a o 7:50 sme v skolke.

mystery7
14. sep 2011

@jamaat ja som zacala Mirka cvicit na samostatne chodenie od novembra-1,5roka. Postupne musel nabrat kondicku 😉

jamaat
14. sep 2011

Ja Emke nedávam raňajky pred škôlkou, nejedla by to. Len čaj alebo mrkvovo-ovocný džús si dá. A vstávame tiež o 7-mej.

mystery7
14. sep 2011

@jamaat Mirko zje rano velky 2,5dcl jogurt. Minule si vypytal spagety s paradajkovou omackou, pizzu.

A dnes sa v skolke povracal-asi donho rychlo pchali jedlo, nemal poriadne pokusane.

iinuska
15. sep 2011

@mystery7
@jamaat
ano, v kiku som som videla, ale vzdy len ruzove, alebo male

borocka
15. sep 2011

@hoogy
@jamaat no, pato mal 10mesiacov na konci marca, vo februari skoncil sneh, odlozili sme teple oblecko, obuli sme botasky a v polke marca uz sme pobehovali, ale ozaj do obchodu to mam mozno 100metrov. to boli prechadzky primerane jeho schopnostiam. a to neznamena ze som kocik odlozila na dobro, ked som potrebovala len do obchodu/ na postu/ lekaren/ kostol,....tak sme sli peso, ale ak som mala v plane prechadzku taku aj pre mna, tak sme vzali kocik, jednou ulicou dolu som ho zviezla (mozno 80metrov) a druhou naspat si tych 80metrov presiel sam. a tak na striedacku. a presne ako @mystery7 pise, poslednu zimu ked padol prvy sneh tak som kocik odlozila uplne (ved to bolo ako pre kona tlacit po nasich dedinskych fakt spickovo odhrnutych cestach 😠 ) sanky sme nepouzivali, lebo moj nazor je ze dieta sa sedenim neunavi, a hodina v tej zime aspon mne teda bohate stacila (ja zimu neznasam). kocik som brala len ked bol chory, ze viem ze by nezvladol cestu k doktorovi a potrebovala som ho udrzat v teple.
a jani tie vybavovacky,na nakupy sa da ist autom, ved ani kocik by mi neodniesol taky ozajstny nakup. hlavne ked som kupovala plienky 😉 a urady a podbne....to viem ze je na nervy mne,nie to este malemu. navyse vacsina tych uradov je v budovach s kopou schodou, uzkymi chodbami, a natlacenymi 10tkami ludi....to by nerobilo dobrotu,takze som si to vzdy zariadila tak,aby som maleho nemusela brat.
navyse tie vybavovacky mas obcas, to nie je kazdodenna zalezitost, takze to pochopim vo "vynimocnych" situaciach vyuzivanie kocika. ale denno denne, tak to zasa ma uz snad nepresvedcite.
aj my nosime na ihrisko hracky, ale nesiem ich v ruksaku a ruky mam volne 😉
a tak ako to mys pise, to je vec zvyku, uz teraz nejdeme od papeka ku kamienku,......normalne prejde ked poviem ze ideme na ihrisko, do obchodu, na autobus, atd....a tam uz ma potom volny vybeh 😀 to muselo zniet, ze volny vybeh. aj reagovat ze ide auto, pod na kraj (tu nemame popri cestach chodniky) , alebo ze ma spomalit, stiahnut sa, nechytat toto a tamto (nevravim ze vzdy posluchne na prve slovo) ale je to teda 1000x lepsie ako ked sme zacinali.
a ak si myslite ze deti budu mat 3roky a vy odlozite kocik a decka hned budu posluchat, spravne reagovat (myslim na tie auta), tak to teda dost pochybujem.......tiez si prejdete stadiom ze si ochyta vsetko mozne a nemozne, ze bude mat hysteriu ked pojde auto, alebo sa nebude vediet stiahnut na kraj, alebo sa nebude vladat vratit domov z ihriska po svojich,.......sice to bude trvat kratsie ako u nas, ale nevyhnete sa tomu!!!!!!

borocka
15. sep 2011

@dm1 tak budeme na vas mysliet, nech to obaja hrdinsky zvladnete 🙂

hoogy
15. sep 2011

@borocka mne sa matko pozrie na obe strany nez prejde cez cestu. je nauceny vsetko toto co pises.ale ja ho nemienim uz nosit na rukach ked nevladze. keby ti maly ako dieta v kociku neobsedel tak by si chapala ze to pre mna bola ulava ked si konecne sadol. ty nepresvedcim mna a ja nepresvedcim teba. len chap ze deti su velmi rozdielne. a k tomu unaveniu.ty mozno pata potrebujes donekonecne unavovat ako tu stale pises,ale ja matka nepotrebujem. ked to presvihnem tak potom nespi pekne a je mrzuty.

borocka
15. sep 2011

@hoogy akurat ze ja pata uz na rukach nosit nemusim 😉 cvik, trening a ideme takym tempom ake jemu vyhovuje, obcas za nim nestiham ja a obcas mam pocit ze sa rozteciem od nudy kym sa pretapkame na ihrisko.
ale aj tak, ako budu vyzerat vase prechadzky v zime? na ihrisko chodit nebudete, zjreme ani na pesiu za holubmi a fontanami,.....tak co potom?

dm1
15. sep 2011

@borocka borocka ale ty ides z extremu do extremu. Tym ze ci si myslime ze ked deti v 3 rokoch vypustime z kocikov ci to budu vediet. Ved my nechodime len s kocikom ale aj s kocikom a to je bohovsky rozdiel. Aj ked idem na peso tak ideme aj tam kde idu auta tie su vsade nevyhneme sa im ani tu na okoli. Aj ked ideme kocikom tak isto nie tam aj spat celu cestu vzdy si min.polovicu odslape takze chodime aj cez cestu aj vsetko to co rozpravas. A taky velky ruksak este nevymysleli aby som tam dala bager, velku loptu, vodu, mikinu, desiatu a ostatne formicky - teda to co vacsinou von bravame. o nakupe ani nehovorim ved kazdy den idem do obchodu kupit zakladne veci 😉 . Je to proste o tom co kazdej vyhovuje deti su strasne rozdielne

dm1
15. sep 2011

a dakujeme za povzdbudenia do nemocky uz chytam mierne hysaky co bude a ako to tam bude maly zvladat 🤐