Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
16. sep 2011

@jamaat dnes som bola v Kik-u, viela som tam spacie vaky a najvacsie, samozrejme ruzove boli 90 cm. ten mas aj ty ? Mne sa zdal maly
@kosska3003 dik za tipy

saskarisko
16. sep 2011

@sssimi - to je neskutocne dlha adaptacka. a teda nechapem, na co tam mas este ty byt. a adaptacky sa robia s posunom po tyzdnoch, a nie po mesiacoch 😕

kosska3003
16. sep 2011

@iinuska no ja asi vezmem z ebay kamoska mi to kupi v anglicku a jej muz dojde 1.10 na slovensko a dojde risknem jeden kupit ked bude maly tak necham pre druhe ale uz som jej poslala link nech mi kukne tam aj ten spacak pre skolkara ci ako sa to volalo s tym konikom to bolo pekne

sssimi
16. sep 2011

@saskarisko zo zákona je adaptácia 3 mesiace maximálne a to ešte riaditeľka zahlásila, že s tým bohužiaľ nebude môcť nič viac spraviť 😕 Si asi myslela, že tam budem takto celý rok chodiť 😠 A pre Sarah by boli tie týždne lepšie ako mesiace.

dm1
16. sep 2011

@sssimi je to aj tak zvlastne lebo nepoznam ozaj nikoho vo svojom okoli kto by chodil do skolky ako ty a tiez su to deti mladsie ako 3 roky 😕

sssimi
16. sep 2011

@dm1 Veď aj ku nám chodí veľa 2oj ročných detí, dokonca jedno ešte nemá ani 2, ale majú plný stav malých detí. Nemôže zobrať vraj ani o jedného viac 😖

dm1
16. sep 2011

@sssimi velka skoda veru ☹ . Nuz co uz musite vydrzat 😉

iinuska
16. sep 2011

@sssimi podla mna, keby sa chcelo, vsetko sa da. Vies, ako to myslim. Aj u nas v skolke kamoske najprv povedali, ze uz nemoze zobrat jej syna, a zrazu sa nasli este 4 volne miesta

jamaat
16. sep 2011

@iinuska Ja mám z Lidla a neviem, aký je dlhý, už sme ho strašne dávno nepoužili. Asi vlani na Pohode v stane.

mystery7
16. sep 2011

@iinuska videla som dnes v tescu vak c.90-ruzovy 😅

U nas v meste je vyrocie 120rokov dopravneho podniku, boli sme sediet v elektrickach a autobusoch.

sssimi
17. sep 2011

@iinuska Aj ja si to myslím, ale nechcem tam robiť poriadky nech potom nie su nejako proti malej, hlavne ak som s tým nazačiatku súhlasila i keď som ešte nevedela čo všetko podstupujem.

No a malá sa mi dnes zobudila s mierne zapchatým nosom ☹ Včera sme mali radšej škôlku vynechať 😠 No a ráno sa zobudila so strašným plačom, že kde je ocko, a že ona so mnou nechce vstávať 😖 Ešte ani neodišiel do Rakúska a už tu mám plače 😢 No som zvedavá za koľko si zvykne.

sirinka
17. sep 2011

no baby, vcera na vinobrani ste ma mohli vidiet....janka v manduce a klarka s magdou v surodeneckom kociku... 😀 chvala tomu, co kociky aj pre vacsie deti vymyslel haha, aspon som sa o nich nebala, ze sa stratia a rychlo sme sa posuvali o jednej atrakcie k druhej a janulka bola celucicky cas uplne v pohode....

ladywitch26
17. sep 2011

@sirinka a foto nemas? 😀

sirinka
17. sep 2011

@ladywitch26 no asi skor nie, jedine take, o ktorom neviem 😀

hoogy
17. sep 2011

@sssimi neboj ona ked bude vidiet ze len ty si okolo skoro cely cas tak nebude plakat za ockam. aj u nas to tak bolo ked nebol ocko naokolo aj mama bola dobre. a kedy zacina? my sme teraz na tyzden an slovensku a ani neviem ci stihneme vsetko co sme chceli. baby oplati sa nam ist na habakuky aj takto mimo sezony?

@sirinka no parada🙂 ale vynasla si sa.

mystery7
17. sep 2011

@sirinka hlavne, ze ste sa dobre zabavili 😉 musel byt na vas super pohlad 🙂

sirinka
17. sep 2011

@mystery7 no asi bol...jeden chlapec ked siel okolo mna uplne zbledol a zacal kricat na mamu..."mama, to co preboha je???" 😀 nakoniec povedal, ze si myslel, ze mam janku v klasickom ruksaku....strasne bol zlaty ake oci vyplestil....

borocka
17. sep 2011

@sirinka a to si sla sama takto s tromi deckami????? to musel byt vykon na odstrel

sssimi
17. sep 2011

@hoogy nastupuje v pondelok. No a už teraz sledujem, že prvý týždeň bude krutý. Poobede ešte len oči otvorila a už tatino, tatino. Takže ma čaká plno vysvetlovačiek a bojím sa, že po telefonátoch aj plaču. Ale nejako bolo, nejako bude. Už som sa s tým zmierila tak trošku 😔

sirinka
17. sep 2011

@borocka ale nieee, bol aj mm a sestra s frajerom...ale chvilami som ja tlacila kocik, janka v manduce, tak okoloiduci sa vselijako kukali hehe....
inac by to bolo fakt na pezinsky blazinec a nie vinobranie

jamaat
17. sep 2011

@iinuska Bola som pozrieť v Kiku, u nás sú už vaky vypredané, len maličké majú.

ludmilabb
17. sep 2011

ahojte, tak Sofia ma sople aj hlas nejaky hrubsi obcas kasel

@sirinka ty si raz davala linky na nejake domace lieky pri nachladnuti, nemas to niekde ulozene?
davam jej Nasivin a Cebion len na hedlo a kasel doma nic nemam 😒

kosska3003
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
17. sep 2011

@ludmilabb no neviem, asi by som skusila cibulovy sirup, smrekovcovy sirup...pripadne homeo, ja som teraz dala magduske homeokopmlex bryonia z homeonitra.sk som objednala a vyzera, ze dobre zabera...
nasivin davaj iba na noc, ak by jej vadil soplik pri spanku a cebion vymen za poradnu davku Cecka, bud jamieson alebo das gesunde plus z Dm

mystery7
17. sep 2011

ach jaaaj, dnes bol zas den 🙄
Doobedu na prechadzke v meste mi Mirko zahlasil, ze ho boli brusko a potrebuje kakat. Tak sme utekali na wc-ko do cukrarne. Obed mu doma nesiel, tak isiel spat s mliekom. Ked sa zobudil opat bol trochu kakat a stale mi hovoril, ze ho boli brusko. Potom zjedol trochu z obeda-rozmixovane kura, zelenina a ryza. Opat ho bolelo brusko, utekali sme na wc-ko, tam sa vytrapil. Extra silno ho prehnalo 🙄 a tak o 15 minut, opat ze ho brusko boli. Utekali sme na wc-ko, ale v chodbe sa mi 2x totalne povracal 🙄 🙄 ryza vsade, aj na stene. Jedno stastie ze tam je dlazba 😅 dnes nemal ziadne teploty, nic. Myslite ze to moze byt viroza? Potom za mnou chodil,ze je hladny a chce jest. Ae dostal len suchy chlieb-zjedol asi krajec a kukuricne lupienky a vodu. Na noc som mu urobila harmancekovy caj. Normalne som sa bala dat mu nieco jest. Co mu mam dat jest zajtra? Jogurt moze byt? Kuracia polievka?

jamaat
18. sep 2011

@mystery7 Kuracia polievka určite ano, jogurt by som asi nedávala.

kosska3003
18. sep 2011

@mystery7 ziadne mlicne vyrobky isto nie az ked mu to prejde sprav pekne slepaci vyvara tomu staci zatila nech sa zaludok ukludni potom len suchu stravu rozok a tak

hoogy
18. sep 2011

@mystery7 radsej mliecne yrobky nie.slepaciu mozes dat, suche zemiacky, chlebik...mozno ma nejaku virozu a mozno uz dnes nebude nic mat. nas matko mal taketo nieco v juni dva dni pred dovolenkou. jeden den ho strasne prehanalo vecer sa povrackal a na druhy den rano uz mu nic nebolo.dali sme kludovy rezim a na dalsi dens sme isli na dovolenku a vo vlaku sa uz len smial a uz sa aj dobre najdol.tak dzim palce

dupinka
18. sep 2011

@mystery7 keď sa to bude opakovať, daj mu kvapky Hylak. A inak ryžový odvar - tú vodu z ryže, pár lyžičiek, postupne potom aj samotnú ryžu. Veľa tekutín.
Mliečne výrobky absolútne nie!

sirinka
18. sep 2011

@mystery7 nedavaj ani klasicky vyvar, ten je moc mastny na prvy den, prvy den skutocne iba slabucky cierny caj a dietne suchare, nie cerstvy chlebik...
mozes odvar z ryze alebo mrkvy....
zajtra mozes pridat uz aj tu ryzu, pripadne ryzu s mrkvou, chude uvarene masko, banan, postruhane a zhnednute jablcko...
miesto hylaku by som najskor dala cierne uhlie, hylak je na rekonvalescenciu crevnej flory, nie na akutny stav. ak by mal este hnacky, mozes dat smectu.