Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
14. aug 2009

luba, strasne smutne, aj som si poplakala 😢 nas mali prepustit z porodnice uz na druhy den po porode, lebo som sa pytala domov, ale lekarovi sa cosi nezdalo, ze mala ma o jeden uder srdiecka navyse,ako by mal byt. ze niekedy sa to stava, kym sa novorodenec spamata, ze este mu srdiecko nefunguje poriadne prve dni, ale ze niekedy to moze byt vada. tak sme museli zostat o den dlhsie a potom sme s malou sli na kardiologiu. tam jej lekar robil asi pol hodinu sono a poviem vam, to boli najhorsie minuty mojho zivota, lebo sa tvaril vazne, nic nehovoril. az ked vsetko pozrel, tak povedal, ze vsetko je ok, ze mala ma srdiecko v poriadku. tak sme si vydychli a aspon viem, ze je zdravucka.

mimi, ja by som tych ludi niekedy nakopala. furt ju chytaju spinavymi ruciskami a ona si ich tiez potom pcha do ustociek. asi si kupim take tie vlhcene dezinfekcne vreckovky a budem nosit na prechadzky so sebou. lebo ako by povedal moj muz, niekedy sa mi az nozik vo vrecku otvara...
inak ten prispevok dostanem aj ja, stanka ma trvaly pobyt na slovensku, aj obcianstvo slovenske, tak ma narok. jedine keby som tu dostala vyssi prispevok ako je na sr, tak nemam narok. ale kedze v irsku nic take neexistuje, tak zaziadam na sr.

jamaat
14. aug 2009

mimi, obzerala som už dávnejšie Ninku na fotke, ako na boku leží. Emča vtedy ešte ani náznak.

luba142
14. aug 2009

jamat aj nasa sa prevaluje na bok a ked ju troska popostrcim tak aj na brusko uz ale musim jej pomoct. Inak dnes plakala skoro stale ked nespala uz som nevedela co s nou mam robit asi ju bolelo brusko

jamaat
14. aug 2009

Dnes bol asi zlý záťažový stupeň pre bábätká.

mimi21
14. aug 2009

zacali mi opadavat kvety z poslednej kvitnucej orchidei, uz budem mat doma 4 "pahyle" 😅

mimi21
14. aug 2009

jamaat asi hej, zly zatazovy stupen, aj moja bola nejaka uplakana

luba142
14. aug 2009

lady to je strasne taketo veci aj nam povedali vtedy ze ma troska selest ale teraz doktor ze uz to je v poriadku, s Kristinkou sme zasa mali problemy s kanalikmi na oblickach bola sledovana na kontrolach v Bratislave asi do pol roka potom sa to spravilo

luba142
14. aug 2009

mimi nam tiez odkvitla a uz si vyhnala nove listy ale stonka nic

ladywitch26
14. aug 2009

luba, inak mna mala poriadne vystrasila hned v prvy tyzden. papala tak hltavo, ze jej vzdy zabehlo a zacala sa dusit. a raz mi az zacala omodrievat, nemohla sa nadychnut a skoro stratila vedomie. no ja som skoro zosalela. panika, na muza som kricala,no keby som bola sama doma,tak som hotova. muz ju prevratil dolu hlavou a poriadne pobuchal po chrbatiku, tak sa prebrala. esteze bol vtedy cely tyzden doma, lebo som sa ju bala krmit, kym nesedel pri mne. nastastie sa potom naucila nepit tak hltavo a uz si vie aj pekne odkaslat, ked jej zabehne. ale ten pocit, ked ti take male mimco doslova odkvacne v rukach, cele modre...no neprajem nikomu zazit 😔

jamaat
14. aug 2009

Prečítala som aj ja. Je to hrozné. Ešte keď sa niečo stane pri pôrode, tak je to asi ľahšie. Ale takmer 3 mesiace sa tešiť z bábätka a zrazu ho niet... ☹

mimi21
14. aug 2009

fuuu lady, ja sa tiez hrozim ako zareagujem keby sa mi nieco take stalo
moja aj ked jej zabehne tak taha stale kym jej cecik doslova nevytrhnem z pusy aby si odkaslala

mimi21
14. aug 2009

co ste to citali?

luba142
14. aug 2009

lady to poznam ale nie az tak sice sa zakuckava ale uz sa to lepsi aj ona kasle 🙂 ,ale ja som mala soky s prvou v porodnici grcala plodovu vodu jeden den po porode ale to bolo take ze sa napinala strasne az uplne bola cela cervena a ako keby sa davila no pohlad strasny az som ja sama mala slzy v ociach ako mi jej bolo luto

mimi21
14. aug 2009

lubi aj moja Ninusa mi grckala plodovu vodu, ale nebolo to az take dramaticke

jamaat
14. aug 2009

Práve som zistila, že som vyhrala aukciu. Dnes končila, ale zabudla som ju sledovať, lebo to bolo v čase kúpania a ukladania do postele. Potvrdila som vyvolávaciu cenu a nikto viac neprihodil. 🙂

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1229116

kosska3003
14. aug 2009

joj tak som to docitala chudatko male a este sa narodil v ten isti den ako moja mala no ja by som to asi neprezila no nechcem to ani zazit ja sa bojim uz ked mi mala place a neviem preco nechcem na to ani mysliet

gavslavka
14. aug 2009

ahojte baby davno som tu nebola. mam jednu otazku neviete kolko sa dava ked potrebujem malu postažit na dve hodiny je to znama a neviem kolko je mam dat

mimi21
14. aug 2009

nabuduce taketo radsej citat nebudem 😢 aj som si poplakala
ja si take neviem ani predstavit, asi by som to neuniesla
ked ma mala len v sere zbada a hned sa usmeje a tesi sa ze ma vidi, to je ten najkrajsi pocit
asi by som nezvladla ze som to raz zazila a zrazu by to uz nebolo

mimi21
14. aug 2009

no a ked som si pozrela fotky toho maleho, tak som sa rozrevala este viac ...

ladywitch26
14. aug 2009

mimi, ja som mala vzdy zelezne nervy, nic ma nevytocilo ani v praci, a to kadejake situacie boli.kolegyna mi vravievala,ze mna ani rucny granat nerozhadze, ale keby sa mi cosi take stalo, tak som hotova.

mimi21
14. aug 2009

gavslavka netuším 😕

mimi21
14. aug 2009

na take radsej fakt ani nepomysliet
naozaj mame stastie, ze mame krasne zdrave babatka - to je naozaj to najvacsie stasie v zivote
aj mna narodenie malej dost zmenilo

ladywitch26
14. aug 2009

inak som si vsimla, ze mala ked lezi na pravom boku, tak si vzdy zalahne ucho. nechcem, aby jej potom odstavalo. ale neviem,co robit. lepiacou paskou jej ho nemozem prelepit 😀 a ani ciapocku, lebo sa dost poti aj bez nej

jamaat
14. aug 2009

mimi, ja som rovnako reagovala po prečítaní.

Lady, čelenka to istí. 🙂

ladywitch26
14. aug 2009

jamaat, asi nejaku tenku pohladam. alebo jej zalozim sluchatka na usi 😀

inak esteze muz odbehol pre susedov na letisko, lebo keby ma videl, jak som tu smoklila, ked som citala ten pribeh, tak by ma asi aj fotil. mna vidiet plakat, tak to by si asi aj do kalendara poznacil...

luba142
14. aug 2009

lady to mas dobre nasa si to ucho natahuje 🙂

jamaat
14. aug 2009

...by si potajomky smoklila. 😉

luba142
14. aug 2009

jamat aj ja som prihodila na nejake veci som zvedava 🙂

sirinka
14. aug 2009

ahojte...
gavslavka ja som ponukla nasej susede 3 eura za hodinu...na vecer sa vraj dava okolo 5 euro...