Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
18. sep 2011

@sirinka a preco nasivin len na noc? co si ludke pisala. u nas nasivin vedie, pomaha nam ovela lepsie ako olynth, aj pri tom maly menej reve. a o morskych vodickach ani hovorit nejdem, ake su drahe take su na nic 😠

jamaat
18. sep 2011

@borocka Tie morské vodičky sú skôr na nosnú hygienu, pri chorobe nepomáhajú, jedine na zvlhčenie sliznice, nie na liečbu. A vyrobiť si ju môžeš aj doma sama. Tiež mám dobré skúsenosti s Nasivinom a ak je nos zapchatý, dávam aj cez deň. Ak sople tečú a nos zapchatý nie je, striekam Euphorbium Compositum.

iinuska
18. sep 2011

@kosska3003
@jamaat
dakujem, kolko na mna myslte 😅

sirinka
18. sep 2011

@borocka
@jamaat no samozrejme aj u nas nasivin "vedie", kedze je najagresivnejsi.
ja cez den radsej riedim sople ci uz sinupretom, alebo nosnymi sprejmi s morskou vodou, alebo vincentkou a nech idu von, nech sa dutiny vycistia a slznica je vlhka, aby si tiez zachovala samocistiau funkciu.
nasivin sliznice vysusuje. preto ho pouzivam iba vynimocne, ked upchaty nos v noci brani spat...
a okrem toho sme mali v rodine pripad totalnej zavislosti na sanorine, vyse 15 rokov neustaleho dennodenneho kvapkania....takze radsej sa tomu vyhybam, pokial sa...ja viem, ze je pohodlnejsie ho tam kvapnut a o nic sa nestarat...

mystery7
18. sep 2011

ahojky
Tak rano vstal Mirko v pohode, na ranajky si vypytal jogurt. Zjedol asi 5lyziciek a o chvilu sa povracal 🙄 v strede obyvacky na koberec 🙄
Isli sme na pohotovost, lebo od vcera bol totalne bledy. Cestou sa na zastavke pokakal- chudak nestihol to povedat. Prezliekali sme ho este v elektricke 😝 Tak na pohotovosti nam poradili smectu a kulisek a dieta. Zajtra k nasej dr. Bol uplne zoslabnuty.
Doma sa mu okolo obeda silno odgrglo, nenormalne sa vyprdkal a hned ozil. Az mu lica zruzoveli. Asi sa mu restartoval organizmus 😅
Tak sme si uzili vikend a zajtra moze zacat tyzden ☹

Vdaka za rady, ale nestihla som si ich precitat skor, az teraz. Matne sa mi zdalo, ze mliecne vynechat, ale ked chcel jogurt ☹ skoda, ze som povolila.

sirinka
18. sep 2011

@mystery7 to je neprijemne chudacik maly...tak uz sa mu hadam polepsi, len teraz dodrz dietu, deticky ked sa im trosku polepsi, hned zacnu pytat nejake jedlo, ale treba vydrzat, nech sa naozaj crevicka zregeneruju a postupne nabehnut na normalnu stravu...
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dieta/dieta-pr...

jamaat
18. sep 2011

@sirinka Ten nasivin sa mne osvedčil preto, lebo odpuchne sliznice. A potom sa aj nos dá vyfúkať. Popri tom samozrejme Sinupret, slanú vodu atď. Hlavne mne iné kvapky proste nezaberajú, môžem si aj celú fľašku do nosa vyliať. Takže radšej pár kvapiek Nasivinu (väčšinou si dávam detský, dospelácky mi je silný, ten až keď som už po chorobe a husté sople sa ešte držia). A skoro celé tehotenstvo som si ho dávala, lebo sa mi nedalo dýchať. Ktovie, od čoho závisí tá závislosť, že niekto ju schytá, niekto nie. A napríklad ten sprej Euphorbium Compositum mne podráždenú sliznicu ukľudňuje a suseda vravela, že ich to v nose štípe. Čiže úplne opačná reakcia.

iinuska
18. sep 2011

@mystery7 snad uz bude Mirko v poriadku, drzim palceky

mystery7
18. sep 2011

@sirinka dakujem za link. Tu colu som si tiez pamatala, raz to pisala @zuzkaprofant

luba142
18. sep 2011

@borocka
@jamaat
@sirinka ja som tiez pouzivala pre Babulu Nasivin ,ale soft a este aj davkoval len po jednej kvapke, ale teraz uz som pouzila Olynth a bola som spokojna, pekne po nom mohla dychat a tiez jej teraz davam kvapky Sinupret ...my pri nadche fungujeme na Olynthte vsetci, ja mam s nim skusenosti dobre, a teda aspon mne ine slabo zaberali 🙂

mystery7
18. sep 2011

@iinuska vdaka, snad sa rychlo zregeneruje 😉

ludmilabb
18. sep 2011

@jamaat mam este Sinupret len pribalovy letak niekde skapal, kolko mam dat kvapiek pre Sofiu?

@sirinka vdaka za typy 😉

borocka
18. sep 2011

@luba142
@jamaat
@sirinka tak samozrejme hovorim o detskych verziach, patovi som skusala aj nasivin aj olynth,a kym bol malinky tak tie morske hovadiny. olynth sa mi zda agresivnejsi a aj to davkovanie...tak niekedy neviem ci sa mi podaril ostreknut alebo som pumpovala naprazdno. a pato nan tiez zle reagoval, vzdy revaal,vraj mu to stieklo do pusy. nasivin si pekne po kvapkach nadavkujem a hlavne kvapnem ho okolo celej nosnej dierky, teda kvapka stecie celou sliznicou a do pusy a krku uz nestihne pretiect.
ja ale pouzivam olynth,mne je to praktickejsie 😉
a kvapky pouzivam,ked ma upchaty nos,potom je 4-5 hodin pokoj, takze da sa povedat ze davam pred spanim a rano ked sa zobudi. a zavislost??? tak neviem co presne tym myslis, ale mne sa teda kvapky do nosa nezdaju prijemne ani chutou,ani vonou,ani davkovanim......no nicim.a patovi tiez nie. takze toho sa nebojim
a tie zvysne co ste spominali,tu vincentku davas do zvlhcovaca?a sinupret je na co dobry? preco mi to znie ako nejaky sirup??
nebudem to opakovat, ja lieky nepoznam absolutne vobec.........len ten najzakladnejsi zaklad 😖

luba142
18. sep 2011

@ludmilabb mne kazala sestricka 10 kvapiek davat...teda ak mas kvapky 🙂

luba142
18. sep 2011

@borocka aj ja davam malej prevazne kvapky do nosa, teda sprej pred spanim alebo rano a max. asi 3 dni. Sinupret su kvapky, alebo sirup na baze byliniek a je to na ulahcenie rozpustania hustych hlienov pri kasli alebo nadche.... vlastne je to mukolytikum z byliniek a alkoholu

sirinka
18. sep 2011

@ludmilabb mozes dat 15 kvapiek sinupretu, 10 je pre najmensie deticky...

@borocka ta zavislost je o inom, clovek postupne nadobudne psychicku zavislost, ze bez tych kvapiek sa udusi, raz jedna mlada holka o tom hovorila aj v reflexe. je to hrozny pocit.
moj nevlastny otec tak fungoval vyse 15 rokov, vkuse sme sanorin kupovali, az raz s nami siel na jeden tyzden na more a zrazu prestal pouzivat sanorin, no my to vsetci pokladame za zazrak 😀
a vsetky tieto kvapky a spreje, pokial nie su cisto na prirodnej baze su agresivne na sliznice...to je jedno, ako sa volaju, preto ja ich pouzivam iba v najnutnejsich pripadoch...
vincentku mozes tiez kvapkat alebo striekat priamo do nosa.
sinupret je prirodny extrakt z byliniek a posobi na rozpustanie hlienov...

@jamaat tebe nasivn v tehu povolili? mne to alergologicka vyslovene zakazala, ze iba morsku vodu mam pouzivat...

sirinka
18. sep 2011

inac ja som naposledy kupila toto, je to morska voda s primesou lieciva n aodpuchnutie sliznic
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mar...

sirinka
18. sep 2011

a trosku inac 😀
"Keď sa zhlboka nadýchnete arómy cesnaku, prípadne cibule, vyčistí vám upchatý nos lepšie ako nosné kvapky z reklamy."
http://www.byliny.sk/zaujimavosti/zaujimavosti....

jamaat
18. sep 2011

@sirinka Nepýtala som sa na povolenie. Najskôr som skúsila Euphorbium, morskú vodu a podobné, lenže to mi absolútne nepomáhalo. Tak som si povedala, že kašlem na to, radšej si kvapnem Nasivin a budem normálne fungovať, ako si nekvapnúť nič a trápiť sa celý deň so zapchatým nosom a v noci kvôli tomu nespať. Myslím, že únava z toho by bola pre bábätko oveľa horšia ako pár kvapiek nasivinu.

sirinka
18. sep 2011

@jamaat no ja som pred tehu chodila pravidelne k alergologicke a brala som aj lieky, takze hned ako som otehotnela, som musela vysadit a v ramci toho ma upozornila, ze radsej ani do nosa si nemam nic davat...a moj gynekolog takisto, ten zastava nazor, ze pokial to nie je skutocne odovodnene, tak pocas tehu ziadne lieky....tak ja som ale mala iba sezonne upchaty nos, nie cele tehu...
a ty si z coho mala taky problem? to si mala iba pocas tehu, alebo to mas stale?

luba142
18. sep 2011

@sirinka alebo nastruhaneho chrenu sa dobre nadychnut 😀

luba142
18. sep 2011

@sirinka
@jamaat mne doktor sam povedal, ze ten nasivin mozem, ale zase netreba to prehanat, aj tak to pouzivam vzdy, nie len v tehu len v krajnom pripade, ked uz fakt nemozem dychatť. Mala som v tehu aj morsku vodu, ale fakt je to len na hygienu a na upchaty nos moc ee, ale zase u malej sa mi osvedcil aj QUIXX morska voda, ale ked som skusala, tak sa mi aj uvolnil nos 🙂

mystery7
18. sep 2011

@sirinka @jamaat ja som mala tiez pocas tehu zapchaty nos. Nic ine mi nebolo, len som nemohla dychat. Skusala som rozne ale vyhral nasivin.

ludmilabb
18. sep 2011

@luba142 mam sirup

sirinka
18. sep 2011

@ludmilabb a kde si kupila sinupret sirup? u nas sa to predava?

hoogy
18. sep 2011

niekedy v tehu maju zeny taku napuchnutu sliznicu nosa.
ja osobne vobec nepouzivam kvapky do nosa. ja mam taku slabu sliznicu ze mi hned zacne tiect krv takze sa tomu vyhybam a odkedy som objavila vincentku tak to nie je ani pre maleho nutne kedze sa nam po par dnoch jej pouzivaniahned ulavy.ja ju aj pijem a malemu ju vyparujem. a tie morske vody sme my pouzivali hlavne ked sme odsavali na zvlhcenie nosa.

ludmilabb
18. sep 2011

@sirinka jaaaj pomylila som sa, kvapky su to 😝

ludmilabb
18. sep 2011

@jamaat ako skolka? uz ju davas kazdy den?

sirinka
18. sep 2011

@ludmilabb tak kludne 15 kvapiek, najneskor ale tak okolo stvrtej poobede, potom uz radsej nie, nech jej v noci nezateka do hrdla...

luba142
18. sep 2011

@sirinka existuje aj sirup, mala som ho ked bola Kika mensia, davkoval sa v striekacke, alebo na lyzicke, ale bol takej konzistencie ako kvapky