Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
19. sep 2011

@sirinka presne tak, ja mám takú zásobáreň doma, že si môžem lekáreň otvoriť. Hlavne s homepoatikami. Pridem 10x s mádchou pedietričke so Sarah a 10x mám inú zostavu liekov 😀

ludmilabb
19. sep 2011

@sssimi nam teraz poradila doki Kalobu tak som zvedava ci to pomoze
okrem ineho Pamycon, Calcium, Cebion, Aerius a na kasel Stoptussin
ak by sme teplotovali bolo by toho este viac
strasne chripi, ale nevravi ze ju boli nieco v ustach, len zapchaty nos vecne 😢

luba142
19. sep 2011

@ludmilabb Aerius je skorej pri nejakych alergickych kasloch , alebo nieco take, my sme to mali pri laryngitide u Kiki, je to vlastne na odpuchnutie sliznic. Nam zase teraz pri tej nadche poradila ten Sinupret, okrem kvapiek do nosa a C vitaminu

sirinka
19. sep 2011

@ludmilabb
@luba142 aerius aj moj muz berie na alergiu

sirinka
19. sep 2011

inac ja som tiez pri kazdom banalnom ochoreni vykupila pol lekarne na radu nasej pediatricky....
tak teraz uz len to Cecko, colostrum a homeo lekarnicka....a uvidime, porovname....

luba142
19. sep 2011

@sirinka mne vzdy radi sestricka a celkom dobre, vzdy povie C-cko, popripade nieco k tomu a hotovo, nemusim kupovat polku lekarne 😀 😀 a uz aj pre nas dospelakov viem co kupit , a k lekarovi idem uz az ked mam horucku 🙂 Inak aj ja mam na hrdlo a nos homeopatika, Homeogene 9 a Coryzalia

mystery7
19. sep 2011

tak som obehala 6(!!!!) lekarni a nikde nemali. Len v jednej jedinej mi povedali, ze mi objednaju, ostatni ani bu. Parada, to je uroven [-(
@sirinka ano ano, nechavam ho oddychovat, ale on stale nieco pyta jest-banany v cokolade, cukriky, chipsy(celozrnne muslicky).

luba142
19. sep 2011

@mystery7 tak to v ziadnom pripade mu nedavaj taketo sladkosti 🙂

sirinka
19. sep 2011

@mystery7 ja viem, deticky su take, hned ako sa im kusok ulavi, zobronia o jedlo...poznam to od nasich....treba vydrzat... ☹

sirinka
19. sep 2011

@luba142 ja som si teraz homeo naobjednala z homeonitra.sk vraj su silnejsie, ucinnejsie ako boiron...

sssimi
19. sep 2011

@ludmilabb mne najviac odporuča moja Engystol. Ten už len vždy dopĺňa. Je dobrý aj pri nádche a aj pri chrípke. No a používam ho aj ja.

sirinka
19. sep 2011

@sssimi a zabera v pohode?

ludmilabb
19. sep 2011

@sirinka Sofia ma Aeirus na ten ekzem od koznej ale nasa pediatricka dava aj na toto, predtym sme brali Fenistil
to v akej forme colostrum davas?

sirinka
19. sep 2011

@ludmilabb najprv som mala tekute a teraz v tobolkach, magde to vysypem do pusy a zapije to...
mam od firmy imunotop a to tekute bolo z LR

borocka
19. sep 2011

@sssimi ze vraj tie zo 16teho tyzdna budu povazovat za spravne 😀 😀 tak to som sa celkom pobavila, lebo mam pocit ze coraz castejsie narazam na mamy ktorym ten test vyde velmi zle a nakoniec je babatko uplne zdrave.
ale samozrejme som medzi znamymi narazila uz aj na opacne problemy, vsetky testy boli OK a nakoniec sa narodilo chore deita. naozaj neviem co a ako tam testuju 😠 🙄
ale tym som chcela povedat,ze si z toho nemas vobec nic robit

sssimi
19. sep 2011

@sirinka nám áno, ale my fakt fičíme len na homeopatikách pri slabých chorobách.

Baby čo znamená zelený sopel?

sssimi
19. sep 2011

@borocka veď si ani nerobím, verím, že bude všetko Ok.

borocka
19. sep 2011

@sirinka
@ludmilabb
@luba142
@sssimi baby ale po slovensky rozpravajte 😉 z tych liekov mi nic nehovori nic. ale s tym kolostrom som sa nedavno stretla, chcela som Ccko pre maleho (nukala mi len ten cebion a pripadne martankov,ale ti su udajne az od 3ch rokov) a potom mi ukazala nejaky sirup ci kvapky colo...nieco sa to volalo, vraj novinka zalozena na kolostre. hoci teda dobre si neviem predstavit ako take kolostrum zamiesavaju do liekov alebo ho umelo vyrabaju?
inak mne ani nas doktor ani sestricka nikdy nic neporadia, a lekaren do ktorej chodim mam pocit ze sice vyber maju vzdy siroky ale akonahle poviem ze to chcem pre maleho,tak len krutia hlavami ze je este maly.
a ja sa samozrejme do liekov nevyznam, neviem co by som si mala pytat tak vzdy tam len oplieskam vela euracov a hovno z toho 😠

sssimi
19. sep 2011

@borocka ja chodím k doktorke na dedinu a to je zastankyňa homeopatík. no a keďže je tam aj lekáreň, tak je totálne zásobená homeopatikami ako ani v celom meste nezoženiem. A tie deti môžu-s rozumom, ale môžu.

hoogy
19. sep 2011

@borocka som ti zabudla odpovedat ja tu vincentku kupujem v lekarni.

ani ja sa moc v liekoc nevyznam. maly mi nebol uz rok chory maximalne tri dni slabe sopliky alebo ten jeden den vrackanie.

sirinka
19. sep 2011

@borocka to v lekarni predavane kolostrum nekupuj, je to slabucke...
ja mam teraz toto http://www.imunotop.sk/index_page.php?p=colostr...
je to kravske kolostrum....

sirinka
19. sep 2011

@sssimi tak to je super....mne to sice ako zdravotnej sestre dlhsie trvalo, ale tiez som presla na homeo a podobne prirodne chobotiny, lebo tie chemicke lieky s roznymi pomocnymi latkami a pod. z dlhodobeho hladiska asi fakt narobia viac skody ako osohu... 😠

luba142
19. sep 2011

@borocka ja som sa teraz v lekarni pytala na nejake ine Cecko pre takto male decka okrem Cebionu a dala mi 100 mg celaskon na cuckanie, je tam pisane ,ze od 3 rokov,ale to je vraj koli tomu aby sa s tym nezadusilo mensie dieta, ktore nevie cmulat , mam jej davat obden jednu tabletku, maju pomarancovu a visnovu prichut
http://www.mojalekaren.sk/walmark-cecko-100mg-4...

sirinka
19. sep 2011

@luba142 http://www.evitaminy.sk/vitamin-c-500-mg-zuvaci...
tu mas aspon poriadnu davku vitaminu C 😉

luba142
19. sep 2011

@sirinka akurat pre take male deti je to ako prevencia zbytocne vela, ja sama si davam len 500 mg

ladywitch26
19. sep 2011

http://www.nutri.com/index.cfm/product/54_1/c-s...

36dolarov, postovne cca 6-8maximalne... takze v eurach je to cca 30 vratane postovneho. co si myslim je bezkonkurencne najlepsia cena na trhu 😉
a mam vyskusane, ak zoberiem 2 bezne tabletky mega cecka, tak mam hned hnacku...toto som skusala uz aj davku 10000mg a jediny vedlajsi ucinok je pocit smadu, co aj uvadzaju vo vedlajsich ucinkoch

saskarisko
19. sep 2011

ahojte,
my davame na imunitu imunoglukan. mam ho osvedceny, efekt bol vidno, aj ked detom zobrali krv na celkovu imunitu, aj im pomahal 😉 skusali sme aj tekute colostrum LR, ale Risko ho potom nechcel pit. takze teraz mam jednu zavretu flasku v chladnicke. Expiracia je tam do 12/2011. ak mate niektora zaujem, tak vam ho posuniem za 20 eur (povodne stal 40 eur. neviem za kolko si kupovala @sirinka).

@mystery7 - asi neskoro, ale ziadne jogurty, mliecne vyrobky min. 3 - 5 dni. ak chces tak skus ryzovo-mrkvovy vyvar, popr. do neho daj kuracie prsia. a pre zaciatok treba nechat pit len vyvar, a potom aj s troskou ryze, a mrkvu. skore uzdravenie 😉

saskarisko
19. sep 2011

a napr. medzi prirodne atb patri kapucinka. ale je az pre deti od 3 rokov 😉

hoogy
19. sep 2011

kocky vy tu vsetky deto podporujete nejak imunitu? ja matkovi nedavam nic. jedine posilnovanie imunity u nas je sauna aj to len sem tam v zime.

zuzkaprofant
19. sep 2011

😉 ja tiez nic nedavam , len ovocie papame zeleniku podla mna toto je lepsie ako lieky a ked je chory tak bio ide prv a antiotika vmal len raz mna itez nasi nedopovali liekmmi 😉