Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
21. sep 2011

@zuzkaprofant no kym krabicove skysne, skysneme aj my.... 😀

zuzkaprofant
21. sep 2011

@sirinka musim nechat skysnut ja uz som skysla aj odkysla.ciixiiiiixi pocujte aj vase deticky vecer maju tolko energie ja akurat naseho kupem sme mali navstevu tak ide neskor spat ale hurza co vystrajal sa ukazoval s loptou

ladywitch26
21. sep 2011

ja som dnes kupila plnotucne bio mlieko, tak uvidim,ci ho stanka vypije. ak aj nie, nevyhodi sa. muz sa az tak zalizoval, ked ho kostoval 😀

ludmilabb
21. sep 2011

@ladywitch26 ak je to oznacenie tyzdnov preco je to v tom rozku zastrcene?

ladywitch26
21. sep 2011

@ludmilabb ludka, netusim...ale mame to tam normalne vypisane. je tam rok, mesiac a vedla tych cislic 1-5 je napisane week

sirinka
21. sep 2011

@ladywitch26 a inac ake kupujes?

ladywitch26
21. sep 2011

@sirinka pre stanku som stale umele, a pre nas obycajne v plastovych flasiach, sem tam v tetrapaku. ja mlieko inak nepijem, maximalne si ho dam tak na cerealie obcas alebo do pudingu, ked robim

sirinka
21. sep 2011

no neviem, kvoli vysledovanosti vyrobku je toto oznacenie na spodku krabice malo...v podstate z toho sa skutocne neda zistit nic...

ladywitch26
21. sep 2011

@sirinka no v pripade mlieka to podla mna staci, lebo tak ci tak by si sa nedopatrala velmi detailov. ak dovezu cisternu, je tam mlieko napr. z 20tich fariem, nejakych tisic krav, tak keby cosi, nedozvies sa, ze ktora krava mala zle mlieko 😉 a oni si urcite vedu zaznamy, z ktorej farmy kolko mlieka brali a na krabicu uz oznacia len z ktoreho tyzdna to bolo pozbierane...

ladywitch26
21. sep 2011

@ludmilabb ludka, a toto je co za potvoru? lepsie sa mi to odfotit nedalo, dufam,ze sa ti da identifikovat. toto je este jeden z tych mensich, mal nejakych 6-7cm, zvycajne maju aj 10cm
este by ma zaujimalo,ze kolko to asi tak zije, pre pripad,ze dajaky usiel muzovej teniske 😀

sirinka
21. sep 2011

@ladywitch26 existuju zavazne nariadenia, ze kazdy vyrobok musi byt riadne oznaceny a vysledovatelny....takze oznacenie iba nejakeho tyzdna, bez oznacenia mesiaca je asi dost malo.
Systémom sledovateľnosti sa rozumie možnosť zisťovania histórie, čo v praxi
znamená registračný systém identifikácie. Sledovateľnosť môže byť smerovaná od zdroja
smerom dopredu - k spotrebiteľovi, alebo naopak. Produkt môže byť identifikovaný kódom,
šaržou, číslom dávky s jej označením pred číslom veľkým písmenom „L“ alebo sa dávka
môže označovať „dátumom“, ak je tento označený najmenej dňom a mesiacom v uvedenom
poradí a ktoré musí byť jedinečné pre každý z výrobkov.
http://potravinarstvo.com/dokumenty/potravinars... str 14

ladywitch26
21. sep 2011

@sirinka vsak oni si interne mozu viest,resp. musia viest zaznamy, ale mozno je toho tolko,ze by sa to na krabicu nezmestilo. preto tam daju len tyzden a hotovo. a keby cosi, tak uz si to v zaznamoch najdu do detailu.

ludmilabb
21. sep 2011

@ladywitch26 asi to bude pokutnik domovy http://www.royalalbertamuseum.ca/natural/insect... , vacsinou ziju rok...toto je samec, po spareni uhynie

kosska3003
21. sep 2011

@ludmilabb hm zaujmava smrt toho samca 😀 😀

ludmilabb
21. sep 2011

@kosska3003 u pavukov bezna zalezitost 😀

kosska3003
21. sep 2011

@ludmilabb to viem pokial ho samica nezozere tak zomrie sam dobrovolne

ladywitch26
21. sep 2011

@ludmilabb no tak to meno by mu aj sedelo 😀 inak tento tyzden sa tlacia dnu, svine...vcera sme 4ks zabili, dnes zatial jedneho, ale do polnoci urcite este nejaky vlezie dnu. a v predosle dni tiez tak od 1-3 ks za den... najvacsi mal ozaj zo 10cm. toho sa uz skoro aj stano zlakol. inak nebyvaju samice vacsie u pavukov?

ladywitch26
21. sep 2011

@kosska3003 tak ale tiez pekna smrt...vrzne si a moze sa porucat na druhy svet 😀 😀

ludmilabb
21. sep 2011

@ladywitch26 ano samice su vacsie, hlavne ked su plne vajicok

ladywitch26
21. sep 2011

@ludmilabb ani nevrav, dufam,ze sa mi to tu nebude mnozit... 😝

kackabrcka
21. sep 2011

@sssimi taka je aj nasa, v skolke beha 3hodky a doma ju mam problem dostat do postele..

borocka
22. sep 2011

@jamaat tak sa obhanate ze je to ciste Ccko, tak ozaj nechapem ako 5g moze byt 4000mg

iinuska
22. sep 2011

dobre ranko, Adamko je uz od 6.50 hore, jaaaj, som nevyspata. Za chvilku mi dopere pracka, a ideme asi do Pezinka trosku pozriet. 😎

mystery7
22. sep 2011

@borocka ja som to pochopila tak, ze v 5g prasku je 4000mg (4g) cisteho cecka + dalsie pridane latky. Ale neide tu ani tak o gramy ako skor o princip dodat telu dolezity vitamin v obdobi zataze (choroba), alebo ako prevenciu v prechodnom obdobi.

Mirko vcera chytil hystericky zachvat, lebo mu mm nedovolil stat na stolicke a cvakat vypinacom v kupelni. Nedal sa nijako utisit, az sa pocural. Ja uz z neho nevladzem, mna z neho boli zaludok. Ved to snad ani nie je normalne stale tolko vrestat a vrestat 🙄 ja uz neviem co s nim. Vazne zvazujem navstevu dr homeopata, nech mu da nieco na ukludnenie 🙄

borocka
22. sep 2011

@ladywitch26 pocuj, a ktoti dohodil tu loksu? odkial si ju splasila aj s referenciami???? 😀 😀 😠

borocka
22. sep 2011

@mystery7 hej,uz som sa potom u lady docitala,ze tam su aj dalsie prvky.
homeopat? na ukludnenie? no, ja teda neviem ale mam pocit ze mirko vacsinou ked reve,tak z hnevu a zlosti a to myslim ze je skor pripad pre psychloga. teraz to nepochop zle, ale napr aj moji rodicia chodili so sestrou ku psychoske,trochu starsia bola ako tito nasi, lebo non stop plakavala, vzdy a za vsetko, neumerne. viac tym putala pozornost akoby mala dovod.
ale tak vyskusat mozes, len nezabudni ze aj prirodne veci su oblbovaky.

sirinka
22. sep 2011

@mystery7 vydrz, je to reakcia na narodenie braceka, ja som toto mala s klarkou...tiez uz som uvazovala, ze si necham poradit, ale nakoniec to zacalo samo ustupovat...a zvlast, ked je chori, tak sa tie reakcie vybicuju.
inac
trebalo by si najst sposob, ako sa budes moct aspon chvilu denne venovat ty mirkovi bez pritomnosti slavka...
a mne homeopatka hovorila, ze da sa to riesit, neviem
napr. dr. mendelsohn tvrdi, ze ked su deti stale podrazdene a maju neprimerane reakcie, moze za to nevhodna strava...ako najhorsie potraviny oznacuju mlieko a rafinovany cukor, potom biela muka...

mystery7
22. sep 2011

@borocka @sirinka aj mne sa zda, ze ma Mirko neprimerane reakcie, ale to trva uz tak dlho....nie je to od narodenia Slavka, ale od prveho ockovania 🙄
Choroba to fakt zvyraznuje, aj mlieka vela popije, ale napr. biele pecivo vobec nekupujem a kolace chce jest len vynimocne. Sladkosti mu dam, ale zriedkavo. Myslim, ze stravou to nebude. On je skor taky nervozny typ a este do toho to obdobie vzdoru 🙄 skor ja by som potrebovala nieco na nervy 🙄 🙄

sssimi
22. sep 2011

@mystery7 juj chúďa moje, to mi je strašne ľúto. Musíš už mať fakt silné nervy. Ja koľkokrát vypením aj keď len hodinku mrnčí a ničím sa nevie ukľudniť. Som zvedavá ako to bude po pôrode.

sirinka
22. sep 2011

@mystery7 a nerozpravala si sa s homeopatkou o detoxikovani po ockovani?