Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
29. sep 2011

@zuzkaprofant no to aj my skusame. v jednej rozpravke bol kresleny strasiak a on sa ho bal, tak sme ho nazvali BOBO a vysvetlili sme mu, ze chodi pre neposlusne deti a berie ich prec od rodicov. myslis ze pomaha??? ☹ vobec nic. ale skusim toho jeziska, to by mohlo fungovat. prave dnes som asi 2 hodky citala info o tom detskom vzdore a vraj to ma trvat do 2 rokov 😕

mystery7
29. sep 2011

a ked mu poviem, ze budem smutna a budem plakat, tak mi povie "mama plac!"

zuzkaprofant
30. sep 2011

@mystery7 moja mama mu sem tam vysvetluje vies ze do kostolka treba chodit ze sa modlime a jezisko zabera neivem ked vystaja poviem pozri jezisko pozera na teba z okienka co to robis a maminku bude boliet srdiecko ze si zly a on sa skludny ja stale rozpravam niekedy jasne aj pozdaku dam ked uz neivme co snim lebo aj take byva ako kazde dieta ma hysak ale napr sme tt doma lebo je chorucky a pekne sa hraje , chodi ma pusinkovat a hlavne bordel robi ja upratujem a za inutu je to tak ako to bolo 🙄

emode
30. sep 2011

@jamaat aj u nas sa to stava, nastastie nie stale ... kym sme neprisli na to, ze niekedy sa nevyspi dobre alebo je hladna ... to su najcastejsie priciny, preco byva taka ako popisujes Sofia ... v skolke je stale v strehu, predsa len to nie je domace prostredie, a mozno ako hoogy pise, ked to z nej spadne, uz nema chut byt mila a poslusna 😕 😉 ale neboj, to prejde ...

my zas mame v triede so Sofiou kamoskinu tiez Sofiu o 4 mesiace mladsiu, stretavali sme sa uz od roka a tie dve spolu v skolke stvaraju ine neplechy, kde jedna, tam aj druha, a hlavne robit spolu presny opak toho, co treba 😀 pri stole ich museli uz aj rozsadit ... dobre to zacina, v dvoch rokoch uz riesim tieto veci 😀

emode
30. sep 2011

inak ja som sofiu neudrela po zadku ani jediny raz a ani to nechcem robit ... u nas skor zabera to, ze vyhodime ipad do kosa (rada sa hra hry pripadne nejake videa si pozera), ale to skor v krajnom pripade ... obcas pritvrdime a ide spat bez rozpravky, ked uz je velmi zle ...

hoogy
30. sep 2011

@emode toto aj matko ked sa zle vyspi alebo je hladny tak vtedy sa rozculi za vsetko. preto aj vcera bol taky na ihrisku ze nepozical hracku. bol hladny.

on je este taky nesmely nevie ako sa prihovorit detom. ako rozprava dost,ale po nemecky este malinko a ked sa chce s niekym hrat tak pride potiahne capne. no mam este na com pracovat 🙂

jamaat
30. sep 2011

@emode Hladom to nie je, lebo ma vytáčala aj pri jedení. Je to vyslovene o tom, aby urobila napriek. Napríklad chce čaj, tak jej ho dám, vzápätí ho už nechce, ale keď ho odkladám, tak vreští, že ho chce, keď jej ho zase dávam, tak sa na zem hodí a mravčí...a takto dookola furt za všetko. A nikomu to až do takej miery nerobí ako mne. To som si myslela, že keď začne chodiť do škôlky, budeme si vzácnejšie a bude to o to lepšie.
Dnes už má zase riadny hysák za sebou a len kvôli tomu, že chcela pozerať rozprávku, tak som jej chcela zapnúť, lenže chcela ona káblik zastrčiť, tak som ju nechala, ale nezastrčila poriadne, tak som jej chcela pomôcť. Začala sa zlostiť, tresla sa na zem. Podávala som jej znovu ten káblik, že ho môže zastrčiť, ale nie. Stále na zemi. Tak som povedala, že keď teda nejde pozerať, rozprávku odložím. Vtedy sa postavila, že ide pozerať. Pustila som, ona o chvíľu zase na zemi sa váľa a mravčí. Nacvičuje so mnou ako s opicou, stále ma hore-dole prevracia. Už som sa nasrdila a šla ten DVD prehrávač vypnúť. Vtedy už chytila hysák, ja som DVD zobrala a odložila. Zúrila nenormálne, hlavu si o zem trieskala, rukou o všetko búchala, prehrávač mi chcela vydrapiť, potom mňa biť... A cez ten jej rev sa ani nedá s ňou normálne rozprávať, to musím aj ja jačať. No katastrofa! Tak sa vyzúrila a je kľud. Teraz papá miláčika a pozerá tú rozprávku.
A včera bolo to isté, tiež chytila jeden záchvat, vyzúrila sa a potom bol kľud, až kým nešla spať. Vtedy bol ešte jeden hysák, keď sa mala do postele vychystať.

jamaat
30. sep 2011

A na čele má červenú hrču, čo si tak hlavu tresla.

zuzkaprofant
30. sep 2011

@jamaat no aj u nas take co nechapem , dnes mi ho jeden chlapec na biku zroloval ja som nestihla asni zakricat a kiko uz bol na zemy chvalabohu ze je oki, ale neda si povedat zase utekal a kula hocikde len nie pred seba a nevysvetlis ze davaj pozor hruza, inac aj vase deticky opakuju po velkych detoch ?
moj dnes pozeram pri pokladni na neho a on jazyk vyplazeny som odpadla skadial to nabral

luba142
30. sep 2011

@jamaat no to presne ako by si opisovala našu Barču, to isté robí aj ona, tiež so mnou cvičí kolko zvládnem asi, vreští,že ju musím prekrikovať,vysvetliť si nič nedá....no katastrofa a to som s ňou celý deň sama a dnes ani poobede nespala 😝

zuzkaprofant
30. sep 2011

@luba142 podla mna to maju taku fazu skusaju kolko zvladneme🙂 lebo nas kiko je inac celkomdobry len deticky mu treba🙂

mystery7
30. sep 2011

no super, Mirko tu asi rozbehol vlnu "dobrej nalady" 😅
No ale aky sme my mali den.....pohodaaaa, bez nervov. Taky uz ani nepamatam 😀 ale bonus musi byt, tak na ihrisku spravil kotrmelec z motorky. Nos oskrety a aj polka cela 🙄 dam foto na FB

jamaat
30. sep 2011

No vidím to tak, že ju zakaždým nechám hneď z príchodu vyzúriť sa a potom už bude kľud. A ktovie, či jej aj posledná stolička nejde.

sssimi
1. okt 2011

@jamaat Sarah má podobné hysáky po škôlke. Tiež som očakávala vrúcne objatia a riť.... ja to zhadzujem na únavu. Chodím pre ňu kočíkom. Pri tom je to 30 metrov od domu. Ale ak nezoberiem kočík, tak chytí záchvaty a musím ju niesť na rukách, lebo inak by sme neprišli domov do večera. A keďže mám problém aj sama so sebou-brucho už rastie, tak som to vzdala a posledné 2 dni som bola s kočíkom. No a bola trošku pokojnejšia. prišla v kľude sa najedla a išla aj pekne spať. Ale keď som chodila bez neho, tak som len rozmýšlala čím ju zabaviť, aby som sa nemusela veľmi nadrapovať a to chytila záchvat už po ceste a len to pokračovalo až kým nezaspala. Po zobudení už to býva lepšie.
A inak na tieto nervičky po škôlke sa sťažuje dosť mamičiek z okolia. Hlavne tie čo prvý krát nastúpili teraz od septembra a to je rozpätie 2r4m, 2r8m a 2r11m, tak verím tomu, že je to len o zvyku. V škôlke majú dovolené asi viac než by mali a doma im vadí ak im niečo nie je po vôli.

sssimi
1. okt 2011

@emode Sarah vyrastá od narodenia so susedom Miškom. Je o 4 mesiace starší. Boli to také zlaté deti a aj teraz keď sa zvýtavajú tak sa vybozkávajú, vyobímajú a potom sa bijú hlava nehlava. Normálne akoby sa nenávideli na život a na smrť. už aj učiteľky v škôlke si to všimli. on stále za ňou chodí a sáče ju alebo ju kopne a ona už má tekú alergiu, že mu vždy rýchlo vrazí keď sa približuje. A keďže má rýchlejšie reflexi ako on, tak to potom vizerá, že ona si začína, ale ona sa len popredu bráni, lebo vie čo bude nasledovať. ona za ním sama od seba vôbec nechodí.

sssimi
1. okt 2011

Babulky dnes mi príde mangel. Už odrátavam len hodiny, nie dni 😀 , tak sa teším. Príde na 2 dni. v pondelo ide so mnou aj na sono mimino pozrieť a berieme aj Sarah, tak dúfam, že sa nezľakne doktorky. Zo sona by mala byť unesená 😀

iinuska
1. okt 2011

@sssimi tak si to spolu uzite 🙂

hoogy
1. okt 2011

@sssimi super to budete mat pekny den.

no mozno su tie deti aj troska viac unavene. predsa len ked su doma tak sa im my viac prisposobime ze co asi chcu robit a tam maju rezim.aj susedine deti su teraz take podrazdene a to uz oni aj minuly rok chodili do skolky.
matko sa prave teraz rozhodol ze on chce naspat pyzamo lebo ma na nom formulu a ked som povedala,ze mu ho neprezleciem tak sa prezliekol sam :D

iinuska
1. okt 2011

@hoogy no, aky sikovny chlapcek ten Matko 🙂

hoogy
1. okt 2011

@iinuska on to teraz spravil prvy krat. muz ho uci obliekat sa a nejak sa mu zadarilo,ale keby som to chcela tak to nespravi :D len som zvedava ako dlho budeme v pyzame:D

mystery7
1. okt 2011

ahojky
Tak hned ako skoncil vcerajsok, zacala ina realita. Po polnoci o 00:15 budicek a revy, nespokojnost, nakoniec bol hore do 3 🙄 hodku som bola pri nom ja, zvysok mm. Rano budicek o 7 🙄 - Slavko o 6 😅
Doobedu bolo ok, boli sme vonku, pohoda. Dosli sme domov o 10:30 a o 11 mal zrazu bordove lica, bol total apaticky. Zmerala som teplotu, ma 38 🙄 🙄 dostal nurofen, jest nechcel nic, vypil trochu dzusu. Uz spi. Nechapem co sa to deje 🙄
Su to zuby? Prechladeny nema byt z coho. Aaaaaaaa 🙄 ☹

mystery7
1. okt 2011

@hoogy u nas samostatne prezliekanie nehrozi 😅 nejako sa mu vzdy pomotaju ruky v tricku 😉

mystery7
1. okt 2011

@sssimi ty uz mas 16.tt????? Neuveritelne ako ti to zbehlo 😅 ja nechapem ako tie dni bezia. Ved Slavko uz bude mat 5mesiacov!!!

jamaat
1. okt 2011

@mystery7 S nástupom do škôlky často prídu všetky možné choroby.

hoogy
1. okt 2011

@mystery7 ja som tiez pozerala ako to zvladol. a este to pokrcovalo asi za hodinu sa mu to uz nepacilo tak si vyzliekol uplne vsetko a beal tu nahy a nie a nie sa dat obliect. nakoniec som ho musela zobrat do skrine ze co si chce obliect. no ved preco by si nevybral tricko s garfieldom bez rukavov.este ze mame doma strasne teplo. mozno maly nieco dostal v skolke.

iinuska
1. okt 2011

@mystery7 to snad neni ani pravda. Chudatko male

mystery7
1. okt 2011

o 13 mal Mirko uz 38,5 🙄 teraz ma zase 38 🙄
Mam mu dat teraz o 17 (6hodin po nurofene) dalsiu davku nurofenu, alebo radsej cipok panadolu? Aj ked si neviem predstavit ako ho ukecam na cipok.

hoogy
1. okt 2011

@mystery7 daj mu podla mna radsej cipok. teda aspon nam lepsie zabera

sssimi
1. okt 2011

@mystery7 teraz je toho vo vzduchu strašne moc. Inak my sme takto išli na svadbu. Sárke absolutne nič nebolo. po hodine čo sme odišli mi volala mama, že Sarah má vysokú horúčku. Ja som svadbu preplakala a pretelefonovala. Nakoniec to bola angína.
A veru strašne to letí. Extrémne. Teraz by som brala keby to išlo pomalýýýýý. Pri Sárke som sa nevedela dočkať ani ďalšej poradne a teraz sa mi zdá, že som tam stále.

mystery7
1. okt 2011

dala som mu cipok a hned zaspal. Ale to ukecavanie....citim sa ako pravnik 😅
Som zvedava kolko pospi. Na obed spal len 1,5hodiny. Ked si spocitam, ze z noci ma deficit 3 hodiny a este aj horucka ho trapi 🙄 chudatko malilinke. Ved tie nase deticky su ako maciatka. Taky bol teraz pritulny.....keby si na to spomenul v case hysakov 😉